Hned první pohárová překážka byla nad síly loňského finalisty

24. 8. 2017

Loňského finalistu pohárové soutěže Okresního fotbalového svazu Kutná Hora zaskočili fotbalisté Červených Janovic. Už v prvním kole vystavili stopku uhlířskojanovické rezervě a sami postoupili do čtvrtfinále.

neděle 20. srpna 2017 od 18.00 hodin
Červené Janovice – Uhlířské Janovice B 4:2 (3:0)

Pohárové utkání Červené Janovice - Uhlířské Janovice B 4:2 (3:0). Foto: Pavla HájkováDomácí hráči se do soupeře 'zakousli' od úvodního výkopu a po dvou akcích po levé straně se v 6. minutě rychle ujali dvougólového vedení. Po půlhodině hry uhlíři prohrávali o tři branky a stejným rozdílem skóre také skončil první poločas.

Červenojanovičtí fotbalisté nechtěli ve druhé půli připustit zbytečné drama, což brzy potvrdili čtvrtou trefou. Další fáze utkání ale patřila dlouholetému účastníkovi okresního přeboru. Nejdřív P. Bureš sice kvůli nastřelené tyči zahodil penaltu, ovšem potom se v rozmezí pěti minut dvakrát prosadil M. Stoupa a uhlíři obhajující po prohře s Novými Dvory druhé místo v poháru měli rázem zase o co hrát.

Další gólový impuls již ke své škodě nepřidali, a tak pro ně pohárová cesta skončila v prvním kole. Červené Janovice se naopak mohou těšit na čtvrtfinálový souboj s Vrdy, které zvítězily v Křeseticích. „Hoši, super odmakaný zápas, pochvala pro všechny! Díky,“ radoval se kapitán červenojanovického týmu Robert Menšík. „Byl jsem spokojený s hrou i přístupem hráčů,“ přidal se trenér Ivoš Hájek a poděkoval všem fanouškům za jejich spontánní potlesk při pozápasovém odchodu mužstva do kabin.

Jak napsal Kutnohorský deník, vypadá to, že letošní nováček okresního přeboru bude na soutěž dobře připravený. „Ukáže se až v dalších kolech. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Měli jsme tam pár hluchých míst ve druhém poločase, ale to bylo zaviněné střídáním. Náskok už jsme udrželi,“ zůstal ve svém odhadu střízlivý kouč Červených Janovic Ivoš Hájek a naznačil ambice v okresním poháru: „Rádi bychom postoupili do jarní části, takže do semifinále.“

Branky: 2. T. Plašil, 6., 52. R. Menšík, 30. T. Kabíček - 68., 73. M. Stoupa. Rozhodčí: P. Houška (Štrampouch).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, J. Červinka, V. Bouma, D. Dvořák - T. Plašil, T. Menšík, J. Švorc, R. Vavřina - T. Kabíček, R. Menšík. Střídali: J. Zelený, J. Hájek, J. Víta. Připraven byl: D. Jehlička. Trenér: I. Hájek.

Ostatní výsledky 1. kola Poháru OFS Kutná Hora: Tupadly - Nové Dvory 3:5, Horní Bučice - Kutná Hora B 1:3, Křesetice - Vrdy 1:3, Záboří n. L. - Malešov 4:0, Chotusice - Zbraslavice 3:2 pk, Horní Bučice - Malín 2:4, Suchdol - Sedlec 2:3.

Program čtvrtfinále Poháru OFS Kutná Hora: Kutná Hora B - Nové Dvory, Červené Janovice - Vrdy, Záboří n. L. - Chotusice, Malín - Sedlec (čtvrtek 28. září od 16.30 hodin). (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete ZDE.