Luxus s Plaňany: šest hráčů na střídačce a jen deset na hřišti

6. 8. 2017

Devátý celek tabulky okresního přeboru na Kolínsku si k přípravnému utkání před startem mistrovských soutěží pozvali fotbalisté Červených Janovic. Plaňany přijely i s A. Schwarzem, divizní posilou z Kutné Hory.

neděle 6. srpna 2017 od 17.00 hodin
Červené Janovice – Plaňany 3:4 (3:2)

Přátelské utkání Červené Janovice - Plaňany 3:4 (3:2). Foto: Pavla HájkováDomácí tým nejdřív nechal soupeře pořádně namlsat. Trenér I. Hájek totiž na střídačku posadil šest náhradníků a do hry nevědomky poslal pouze deset hráčů. Výsledkem bylo dvoubrankové vedení hostů zhruba po dvaceti minutách. Až když jeden z červenojanovických fotbalistů na lavičce A. Dlouhý provedl kontrolní součet a odhalil početní oslabení, začalo se jeho spoluhráčům dařit.

Základní jedenáctku zkompletoval R. Blažek, s jehož příchodem na hřiště došlo ještě do konce prvního poločasu k obratu skóre. Po pěkných akcích po pravé straně a následných přihrávkách do plaňanské šestnáctky se postupně trefili R. Menšík, R. Vavřina a L. Červinka. „Udělal jsem to schválně,“ snažil se o přestávce s úsměvem omluvit svůj omyl červenojanovických trenér Ivoš Hájek, ale samozřejmě nikdo z jeho svěřenců mu to 'nezbaštil'.

Těsné vedení však dobře naladěný domácí celek po změně stran neudržel, a tak Plaňany nakonec přece jen odjely domů s výhrou. „Musím se přiznat, že jsem to čekal horší. Odehráli jsme celkem slušný zápas,“ uvedl Ivoš Hájek. Ten v kádru přivítal první letní posilu D. Jehličku ze Suchdola, který si za stavu 3:4 málem připsal gólovou hlavičku. A další noví borci by ho měli následovat...

Branky: R. Menšík, R. Vavřina, L. Červinka - J. Kluczka 2, P. Brecik, M. Hrstka. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, J. Švorc, V. Bouma, D. Dvořák - R. Blažek, D. Uher, R. Vavřina, L. Červinka - M. Liberský, R. Menšík. Střídali: J. Víta, P. Pallendal, A. Dlouhý, D. Jehlička. Připraven byl: Z. Zelinka. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Močovice - Č. Janovice (neděle 13. srpna od 17 hodin). (lh)