Bod navíc získaly Nepoměřice až po osmé penaltové sérii

2. 9. 2018

Mistrovská premiéra nového ročníku nejnižší okresní soutěže se fotbalistům Červených Janovic B a Nepoměřic poněkud protáhla. Mohla za to dlouhá penaltová série, která rozhodovala o bonusovém bodu.

2. kolo
neděle 2. září 2018 od 17.00 hodin
Červené Janovice B – Nepoměřice 2:2 (0:2), na penalty 5:6

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Nepoměřice 2:3 pk (0:2). Foto: Pavla HájkováHosté působili od úvodních minut sebevědoměji a lépe. Do konce první půle si vytvořili dvoubrankový náskok a vypadalo to pro ně optimisticky. Jenže o poločasové přestávce šla dolů úderná útočná síla v podobě R. Špitálníka a V. Střihavky, naopak červenojanovickou rezervu posílil ofenzivní Z. Schneiderwind. Dění na hřišti se začalo měnit.

Béčko Červených Janovic vycítilo šanci na lepší výsledek, a když R. Mutl dalekonosným lobem vstřelil před uplynutím hodiny hry kontaktní gól, naděje se zvětšila. Přání domácího týmu dotáhnout zápas alespoň do remízového konce se naplnilo v 82. minutě, kdy kapitán M. Dlouhý hlavou lízl míč po přímém kopu J. Víty.

Bod navíc pak už byl otázkou penaltové loterie. V ní drželi červenojanovické trumfy R. Blažek a P. Pallendal, ovšem neuspěli, a tak si Nepoměřice počkaly až do osmé série, v níž pokutový kop neproměnil ani domácí brankář J. Polzer.

Branky: 57. R. Mutl, 82. M. Dlouhý - 10. V. Střihavka, 40. O. Linek. Rozhodčí: J. Šnábl (Svobodná Ves).

Penaltový rozstřel: M. Dlouhý (proměnil), J. Zelený (proměnil), R. Mutl (proměnil), R. Blažek (neproměnil), P. Pallendal (neproměnil), Z. Schneiderwind (proměnil), L. Hájek (proměnil), J. Polzer (neproměnil) - J. Tvrdý (proměnil), O. Linek (proměnil), T. Duna (proměnil), Mich. Kmoch (neproměnil), Mil. Kmoch (přestřelil), Y. Chehil (proměnil), R. Vaňouček (proměnil), J. Kmoch (proměnil).

Č. Janovice B: J. Polzer - L. Hájek, P. Šanda, R. Mutl, J. Zelený - V. Zdeněk, Z. Zelinka, R. Blažek, D. Jehlička, A. Dlouhý - M. Dlouhý. Střídali: P. Pallendal, Z. Schneiderwind, J. Víta, O. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Soběšín - Č. Janovice B (sobota 8. září od 17.00 hodin).

Další výsledky 2. kola IV. třídy, sk. B: Kaňk B - Soběšín 2:1, Malešov B - Křesetice B 1:2 pk, Zruč n. S. B - Kačina 1:0, Paběnice B - Nové Dvory B 6:1. (lh)