Děkovačka fanoušků na tribuně patřila hostům z Vlkanče

9. 9. 2018

Najít střelce budou muset co nejdřív fotbalisté Červených Janovic. Jinak by se mohli se zlou potázat, což se potvrdilo proti Vlkanči. Navíc kanonýr R. Menšík přestoupil do Malešova, za který skóroval hned v Suchdole.

3. kolo
neděle 9. září 2018 od 17.00 hodin
Červené Janovice – Vlkaneč 0:1 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Vlkaneč 0:1 (0:0). Foto: Pavla HájkováPouze jeden gól vstřelený ve třech utkáních, to není pro loňského účastníka okresního přeboru dobrá vizitka. Když se k tomu přidá nakopávaná místo fotbalu a chybějící tréninky, pak jsou vyhlídky na umístění v horní polovině tabulky třetí třídy v hodně husté mlze. Zatím to spíše vypadá na boj o záchranu.

Hosté začali v Červených Janovicích odvážně a už v první pětiminutovce si vypracovali dvě velmi dobré příležitosti, kterými však R. Löwy a Jos. Burian pohrdli. To na druhé straně hřiště byl J. Červinka úspěšnější, ale radost po gólové hlavičce mu překazil odpískaný ofsajd. A když spálil hlavně vinou hrbolatého terénu tutovku L. Červinka, výchozí skóre se do poločasové přestávky nezměnilo.

Ve druhé půli bylo na obou mužstvech sympatické, že chtěla strhnout vítězství na svoji stranu. Lepší na míči se viditelně jevila Vlkaneč a ta se kýžené trefy také dočkala. Necelých deset minut před koncem utkání se vyhnul ofsajdové pasti náhradník A. Havelka a svůj samostatný únik z poloviny hřiště vstříc brankáři M. Dlouhému neomylně proměnil.

„Nebyla to z naší strany žádná sláva,“ smutně konstatoval červenojanovický kapitán Zdeněk Schneiderwind. Právě on by se měl přiblížit střeleckým kvalitám bývalého spoluhráče R. Menšíka, který v týdnu opět přestoupil do Malešova a hned se podílel gólem na výhře 2:1 svého nového klubu v Suchdole. Za to fotbalistům Červených Janovic nepomohla procitnout ani nová sada míčů značky Select Diamond.

Velká pohoda naopak panovala ve vlkanečském týmu. Nejdříve si děkovačku fanoušků na tribuně vychutnal při střídání střední záložník I. Babák a za chvíli, po druhé výhře v sezoně, i celý kolektiv.

Branka: 82. A. Havelka. Rozhodčí: M. Semirád (Městec Králové).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, J. Červinka, V. Bouma, P. Pallendal - L. Červinka, D. Dvořák, J. Víta, L. Menšík, R. Vavřina - Z. Schneiderwind. Střídali: J. Zelený, A. Dlouhý. Připraveni byli: R. Blažek, D. Jehlička. Mužstvo vedl: Z. Schneiderwind.

Příští zápas: Sázava B - Č. Janovice (neděle 16. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 3. kola III. třídy: Kácov - Miskovice 14:0, Záboří n. L. - Kluky 2:0, Rataje n. S. - Horušice 5:0, Sedlec B - Zbýšov 0:1 pk, Bílé Podolí B - Sázava B 5:2, Malín B - Tupadly B 1:3. (lh)