Do třetice všeho dobrého: střelec trefil tupadelské zařízení

30. 3. 2019

Zaseté, pohnojené a uválcované hřiště bylo pro červenojanovické hráče v jarní domácí premiéře dobrým odrazovým můstkem k nečekané výhře nad tupadelskou rezervou. Tři body zařídil dvěma góly T. Menšík.

15. kolo
sobota 30. března 2019 od 15.00 hodin
Červené Janovice – Tupadly B 2:0 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Tupadly B 2:0 (0:0). Foto: Pavla HájkováHrdina zápasu nejdříve zabrnkal na nervy svým spoluhráčů, když ve dvou nadějných pozicích v prvním poločase vůbec netrefil 'zařízení', ovšem po změně stran už ukázal, že střílet umí: v 53. minutě mu nechal soupeř dostatek času i prostoru a v 81. minutě využil hlavičkovou přihrávku R. Mutla.

Hosté, ačkoliv měli souběh (áčko prohrálo na penalty v Křeseticích), zůstali v Červených Janovicích herně za očekáváním. Nejnebezpečnější byli až v závěrečné fázi utkání ze závarů před bránou M. Dlouhého, ovšem za jednobrankového manka to ke srovnání skóre nevedlo.

Úsměvné bylo, že červenojanovičtí hráči ani moc nevěřili svým schopnostem, neboť někteří si vysvětlovali vítězství nad šestým týmem tabulky tím, že fotbalový pánbůh asi nebyl doma, a jiní zase nahlas přemýšleli o tom, že o borce z áčka neposílená tupadelská rezerva zřejmě nemá takovou kvalitu.

Branky: 53., 81. T. Menšík. Rozhodčí: M. Semirád (Městec Králové).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, R. Vavřina, L. Červinka - J. Zelený, J. Červinka, T. Menšík, P. Pallendal - J. Víta, L. Menšík. Střídali: R. Mutl, J. Švorc, A. Dlouhý, R. Blažek. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Vlkaneč - Č. Janovice (neděle 7. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 15. kola III. třídy: Rataje n. S. - Miskovice 7:1, Záboří n. L. - Horušice 10:0 (nedohráno pro nedostatečný počet hostujících hráčů), Bílé Podolí B – Vlkaneč 5:6 pk, Kácov - Zbýšov 3:0, Sedlec B - Sázava B 3:2 pk. (lh)