Duel bodově chudých: návrat Hezouna a dvě trefy opozdilce

27. 10. 2018

V očekávání, kdo dorazí a jestli to vystačí na základní jedenáctku, byli před utkáním Červené Janovice - Malín B hráči obou tříbodových týmů. Všechno dobře dopadlo a souboj o poslední příčku tabulky mohl začít.

10. kolo
sobota 27. října 2018 od 14.30 hodin
Červené Janovice  Malín B 3:0 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Malín B 3:0 (0:0). Foto: Pavla HájkováŽe budou mít problém sejít se hosté, se dalo vzhledem k jejich souběhu s áčkem v Křeseticích předpokládat - nakonec jich bylo třináct, ale v početní nevýhodě vstoupily do zápasu Červené Janovice. Jejich sestavu zkompletoval až v 18. minutě Z. Schneiderwind. Bylo dobře, že byť se zpožděním přijel, neboť se stal hlavním strůjcem teprve druhého vítězství svého celku v sezoně.

Po bezgólovém prvním poločase nejdříve přízemní střelou k tyči zužitkoval v 55. minutě přihrávku L. Hájka a v 67. minutě zvýšil vedení přímo z rohového kopu. Skóre potom ještě v 75. minutě vylepšil hlavičkující J. Červinka po dalším rohu, tentokrát v podání J. Víty.

Po tříbrankové výhře se Červené Janovice právě na úkor soupeře odpoutaly z posledního místa v tabulce třetí třídy. A také po hodně dlouhé době vyšly z utkání s čistým štítem. Vždyť áčko naposledy neinkasovalo před více než rokem, kdy ještě v okresním přeboru uhrálo v neděli 3. záři bezbrankovou remízu s uhlířskojanovickou rezervou.

Současná situace s docházkou červenojanovických hráčů na zápasy dospěla i přes zrušení béčka v rozehrané soutěži tak daleko, že po více než patnácti letech znovu nazul kopačky pětačtyřicetiletý P. Lodinský, přezdívaný Hezoun. Návrat to tedy byl vítězný a navíc na postu předstopera dokázal, že má mužstvu stále co dát.

Branky: 55., 67. Z. Schneiderwind, 75. J. Červinka. Rozhodčí: K. Kafka (Sedlec).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, P. Lodinský, P. Pallendal - L. Červinka, Z. Schneiderwind, J. Víta, J. Červinka, J. Zelený - A. Dlouhý. Mužstvo vedl: J. Víta.

Příští zápas: Záboří n. L. - Č. Janovice (sobota 3. listopadu od 14.00 hodin).

Další výsledky 10. kola III. třídy: Zbýšov - Kluky 4:2, Miskovice - Vlkaneč 4:3, Sázava B - Tupadly B 9:1, Kácov - Horušice 11:0, Bílé Podolí B - Záboří n. L. 4:3 pk, Sedlec B - Rataje n. S. 1:4. (lh)