Dvoubodové přiznání z Vlkanče: Měli jsme z prdele kliku

7. 4. 2019

Pořádný kus štěstí, vynikající gólman a víra v bodový zisk až do poslední minuty. Tohle všechno se pěkně sešlo fotbalistům Červených Janovic v utkání ve Vlkanči. Dá se říct, že z ničeho vytěžili výhru na penalty.

16. kolo
neděle 7. dubna 2019 od 16.30 hodin
Vlkaneč &ndash Červené Janovice 2:2 (1:0), na penalty 2:4

Mistrovské utkání Vlkaneč - Červené Janovice 2:3 pk (1:0). Foto: Pavla HájkováDomácí tým výborně dirigovaný středopolařem I. Babákem měl po celý první poločas hru plně pod kontrolou, jenže územní převahu dokázal zúročit pouze jednou. V aktivitě nepolevil ani po změně stran, ale bezpečnější náskok si nevypracoval, a i když J. Burian poslal v 60. minutě svůj tým do dvougólového vedení, pro červenojanovické mužstvo to bylo pořád hratelné. Zvlášť když bralo v potaz skutečnost, že jejich soupeř zkolaboval v závěru minulého utkání na hřišti podolské rezervy, kde přišel o velice nadějné vedení 5:1 a vyhrál až po penaltovém rozstřelu. Ten se konal i tentokrát.

Hráči Vlkanče totiž ve druhé půli trefili třikrát pouze břevno a další brejkové šance jim zneškodnil výborný gólman M. Dlouhý. A věci si děly také na druhé straně hrací plochy. Deset minut před koncem si pro penaltový faul došel J. Červinka a sám následně vstřelil kontaktní branku. Psychická výhoda byla rázem na straně hostujícího celku. Ten vytěžil z minima maximum. Těsně před koncem zápasu našel J. Polzer povedeným centrem z levé strany nehlídaného R. Vavřinu, kterému pro zápis do střelecké listiny stačilo nastavit stehno, a dílo zkázy z pohledu Vlkanče dokonal V. Bouma, jehož pokutový kop rozhodl o bodu navíc pro Červené Janovice. „Měli jsme z prdele kliku,“ mohlo pak zaznít v kabině.

V červenojanovickém dresu poprvé po přestupu z Chotusic nastoupil R. Procházka. Jako útočník byl hned dvakrát hodně blízko gólově trefě. Po přihrávce J. Zeleného v úvodu druhého poločasu nejdřív nechal vyniknout brankáře Vlkanče M. Hájka a na začátku čtvrté série penaltového rozstřelu poslal míč nad břevno.

Branky: 18. I. Babák, 60. J. Burian - 80. J. Červinka z penalty, 89. R. Vavřina. Rozhodčí: J. Šnábl (Svobodná Ves).

Penaltový rozstřel: V. Zelený (proměnil), J. Burian (přestřelil), I. Babák (proměnil), M. Prášek (neproměnil) - J. Červinka (proměnil), Z. Schneiderwind (proměnil), R. Vavřina (proměnil), R. Procházka (přestřelil), V. Bouma (proměnil).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, R. Vavřina, P. Pallendal - R. Blažek, R. Mutl, J. Červinka, J. Víta, J. Zelený - R. Procházka. Střídali: J. Polzer, Z. Schneiderwind. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Sázava B (neděle 14. dubna od 15.00 hodin).

Další výsledky 16. kola III. třídy: Miskovice - Kácov 1:3, Kluky - Záboří n. L. 1:0 pk, Horušice - Rataje n. S. 1:2, Zbýšov - Sedlec B 4:3 pk, Sázava B - Bílé Podolí B 2:1. (lh)