Jarní premiéra na Klukách hned nabídla skoro existenční mač

23. 3. 2019

Pouze s třinácti týmy odstartovala jarní část třetí třídy, kterou fotbalisté Červených Janovic zahájili na Klukách. Pro vystoupení ze soutěže se i přes pokutu ve výši osm tisíc korun rozhodla malínská rezerva.

14. kolo
sobota 23. března 2019 od 15.00 hodin
Kluky – Červené Janovice 2:1 (0:0)

Mistrovské utkání Kluky - Červené Janovice 2:1 (0:0). Foto: Pavla HájkováJeden 'sestupují' do 'pralesa' je tedy znám, o druhém - v případě předpokládaného neúspěchu Uhlířských Janovic v I. B třídě - mělo napovědět právě utkání Červených Janovic na Klukách.

V úvodu jara fotbal většinou trpí vinou ještě blátivého terénu, ovšem v tomto případě dělalo hráčům problém především hrbolaté hřiště. Za krásného počasí se tak skóre poprvé změnilo až ve druhém poločase. Byl to hostující J. Zelený, který po trestném kopu V. Boumy a hlavičce Z. Schneiderwinda otevřel gólový účet utkání.

Radost červenojanovické výpravy však měla jepičí život. Prakticky po rozehrání ve středovém kruhu předvedl M. Šrámek v plném běhu po pravé lajně parádní střelu na zadní tyč a bylo vyrovnáno. Stejný hráč pak za necelých deset minut později zajistil svému mužstvu tři body, když po nešťastném obranném zákroku L. Červinky zblízka prostřelil brankáře M. Dlouhého.

Kluky v tabulce třetí třídy zvýšily náskok před soupeřem na pět bodů, čímž se na rozdíl od Červených Janovic a Horušic vzdálily boji o černého Petra.

Branky: 52., 60. M. Šrámek - 51. J. Zelený. Rozhodčí: J. Volenec (Vlkaneč).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouna, R. Vavřina, L. Červinka - J. Polzer, R. Mutl, T. Menšík, D. Dvořák, J. Zelený - L. Menšík. Střídali: Z. Schneiderwind, A. Dlouhý, R. Blažek. Mužstvo vedl: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Tupadly B (sobota 30. března od 15 hodin).

Další výsledky 14. kola III. třídy: Miskovice - Zbýšov 0:1 pk, Vlkaneč - Sedlec B 4:1, Tupadly B - Bílé Podolí B 3:2, Rataje n. S. - Záboří n. L. 1:4, Sázava B - Kácov 0:5. (lh)