Kačina neměla s brankářskou legendou žádné slitování

30. 9. 2018

Velký návrat mezi tři tyče zaznamenal po velmi dlouhé době, zaviněné mimo jiné vážnou nemocí, čtyřiašedesátiletý červenojanovický brankář A. Chudoba. Kačina ho zaměstnala velice rychle a intenzivně.

6. kolo
neděle 30. září 2018 od 16.00 hodin
Červené Janovice B – Kačina 2:5 (0:4)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Kačina 2:5 (0:4). Foto: Pavla HájkováHostům vyšel úvod utkání nad očekávání dobře, už v 6. minutě vedli o dva góly a stejný počet branek přidali ještě do konce prvního poločasu. Až potom se hráči červenojanovické rezervy probudili ze zlého snu a přidali na aktivitě.

Brzy po změně stran se trefil R. Vavřina a tlak jeho týmu ještě zesílil. Během několika okamžiků byl dvakrát blízko zápisu do střelecké listiny I. Hájek, ovšem radost mu na poslední chvíli v obou případech překazili hlavičkující protihráči na brankové čáře. Co se nepovedlo jemu, to podruhé dokázal R. Vavřina po centru L. Červinky.

Půl hodiny před koncem zápasu tak bylo zaděláno na drama, ovšem Kačina se s tím vypořádala dobře. Ve zbývajícím čase se vyloženě do úzkých nedostala a naopak se z tlaku vymanila. Odpověděla břevnem po střele M. Babinského, gólem z ofsajdu a ve finále už regulérní brankou v 89. minutě.

Po prohře béčka 2:5 se ocitla už obě červenojanovická mužstva ve svých okresních soutěžích na posledním místě tabulky.

Branky: 48., 60. R. Vavřina - 2. M. Sýkora, 6., 37. L. Linek, 41. M. Pešout, 89. A. Szoboszlai. Rozhodčí: J. Kučera (Čáslav).

Č. Janovice B: A. Chudoba - V. Zdeněk, P. Šanda, R. Mutl, J. Zelený - Z. Zelinka, D. Dvořák, I. Hájek, A. Dlouhý - M. Dlouhý, R. Vavřina. Střídali: L. Červinka, J. Polzer. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Malešov B (sobota 13. října od 15.30 hodin).

Další výsledky 6. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Křesetice B 4:1, Zruč n. S. B - Malešov B 2:3, Paběnice B - Suchdol B 3:1, Nepoměřice - Soběšín 4:2. (lh)