Kácov potvrdil svou suverenitu. Ani mu to nedalo moc práce

27. 4. 2019

Trpaslík proti obrovi. Takový příměr mohl klidně už předem dostat zápas fotbalistů Červených Janovic a Kácova. Celek z Posázaví prochází soutěží jako nůž máslem a svou suverenitu opět s přehledem potvrdil.

19. kolo
sobota 27. dubna 2019 od 15.00 hodin
Červené Janovice – Kácov 0:8 (0:3)

cj-kacov-20190427-04.jpgUž pohled do tabulky naznačil, že hosty zdobí skvělá defenzíva a ještě lepší gólová produktivita. Navíc v červenojanovické sestavě chybělo z různých důvodů hned sedm hráčů z minulého utkání ve Zbýšově, včetně obou brankářů (M. Dlouhý, J. Hájek, J. Červinka, D. Dvořák, L. Menšík, T. Menšík, R. Procházka), a tak kdo očekával hru kočku s myší, nemýlil se.

Domácí svatyni hájil v první půli A. Dlouhý. Čisté konto udržel až do 26. minuty, kdy ho ukázkovou hlavičkou po přímém kopu soupeře překonal spoluhráč L. Červinka. Ten se sice do poločasové přestávky nachomýtl ještě k dvěma gólovým akcím soupeře, ale i tak bylo tříbrankové manko pro Červené Janovice hodně přijatelné.

Rovněž po změně stran to červenojanovičtí fotbalisté Kácovu dost ulehčili. V 54. minutě se po druhé žluté kartě nechal vyloučit J. Polzer a vzápětí namazal J. Víta na čtvrtý gól Kácova, to už mezi tyčemi stál J. Zelený. V oslabení pak domácí tým na protivníka vůbec nestačil a stále častěji vyhlížel na světelné tabuli závěr utkání. Hosté nakonec svou výbornou statistiku rozšířili o další čisté konto a osm vstřelených branek.

Pozápasové dozvuky

Po dvou žlutých kartách vyloučený Jan Polzer z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky: 26. vlastní (L. Červinka), 30., 55. O. Peroutka, 45., 78. A. Pane, 66. J. Vinický, 74. P. Hošta, 83. M. Futera. Rozhodčí: M. Semirád (Městec Králové). ČK: 54. J. Polzer (Č. Janovice).

Č. Janovice: A. Dlouhý (46. J. Zelený) - L. Hájek, R. Vavřina, V. Bouma, L. Červinka - P. Pallendal, D. Hájek, J. Víta, Z. Schneiderwind, J. Zelený (46. A. Dlouhý) - J. Polzer. Střídali: D. Uher, Z. Zelinka, J. Strejček. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Sedlec B - Č. Janovice (neděle 5. května od 17.00 hodin).

Další výsledky 19. kola III. třídy: Kluky - Miskovice 3:0, Horušice - Tupadly B 2:4, Rataje n. S. - Vlkaneč 4:1, Záboří n. L. - Sázava B 3:0 kontumačně (hosté se k utkání nedostavili), Bílé Podolí B - Sedlec B 4:1.