Na pěkný kontaktní gól odpověděla Sázava kuriózním způsobem

16. 9. 2018

V květnu si spolu zahráli v okresním přeboru, o čtyři měsíce později už bojovali o body v nižší soutěži. Fotbalisté Červených Janovic regulérně sestoupili, sázavská rezerva dobrovolně podala přihlášku do třetí třídy.

4. kolo
neděle 16. září 2018 od 16.30 hodin
Sázava B – Červené Janovice 4:2 (2:0)

Mistrovské utkání FK Kavalier Sázava B - TJ Sokol Červené Janovice 4:2 (2:0). Foto: Pavla HájkováUtkání začalo svižně a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Víc si jich v krátkém časovém intervalu vytvořili hosté - J. Zelený, L. Menšík, M. Liberský, ovšem do vedení se dostalo béčko Sázavy. Pokutový kop v 9. minutě bezpečně proměnil V. Mařinec, a potrestal tak faul L. Hájka na aktivního J. Švece. Ten červenojanovické obraně hodně zatápěl i v dalších minutách, a proto si ho začal víc hledět R. Vavřina. A celkem dobře se mu to dařilo. Nic to však nezměnilo na tom, že domácí kolektiv skóroval v první půli i podruhé, to když po rohovém kopu v 37. minutě přesně hlavičkoval R. Schneider.

Červené Janovice po poločasové přestávce hodlaly s nepříznivým stavem něco udělat. A v 57. minutě byly na dobré cestě, neboť se z přímého kopu krásně do šibenice trefil L. Menšík. Kontaktní gól ale měl velmi krátkou životnost. Ke smůle hostů totiž L. Hájek při obranném zákroku na hranici šestnáctky dal míči tak nepříjemnou rotaci, že zdánlivě lehký zákrok brankář M. Dlouhý nezvládl a sázavská rezerva v 60. minutě opět získala bezpečnější náskok. Ten už si vzít nenechala a naopak ho v 87. minutě ještě pojistila, když brejkovou situaci se štěstím zvládl teprve čtrnáctiletý Š. Tichý. Poslední slovo patřilo kapitánovi hostů Z. Schneiderwindovi, který dal v nastavení výsledku konečnou podobu.

Branky: 9. V. Mařinec z penalty, 37. R. Schneider, 60. vlastní (L. Hájek), 87. Š. Tichý - 57. L. Menšík, 90. Z. Schneiderwind. Rozhodčí: R. Pařez (Suchdol).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, R. Vavřina, L. Červinka - M. Liberský, D. Dvořák, J. Víta, L. Menšík, J. Zelený - Z. Schneiderwind. Střídali: A. Dlouhý, D. Jehlička. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Zbýšov (sobota 22. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 4. kola III. třídy: Tupadly B - Záboří n. L. 2:1, Vlkaneč - Malín B 3:4, Kácov - Sedlec B 6:0, Miskovice - Horušice 2:0, Kluky - Rataje n. S. 0:2, Zbýšov - Bílé Podolí B 3:4. (lh)