Odveta za pohár se Záboří nad Labem povedla i s úroky

3. 11. 2018

Co vracet měli v mistrovském utkání fotbalisté Záboří nad Labem soupeři z Červených Janovic, protože v pohárovém předkole před necelými třemi měsíci od něj doma schytali debakl 1:6. Reparát složili na výbornou.

11. kolo
sobota 3. listopadu 2018 od 14.00 hodin
Záboří nad Labem – Červené Janovice 7:2 (3:1)

Mistrovské utkání Záboří nad Labem - Červené Janovice 7:2 (3:1). Foto: Pavla HájkováHlavním strůjcem srpnového úspěchu červenojanovického mužstva byl čtyřbrankový R. Menšík, ovšem ten přestoupil do Malešova s ním odešly i góly. Hosté však po minulé výhře s malínskou rezervou chytili slinu a chtěli se pokusit o další bodový zisk do své chudé sbírky. Podle konečného výsledku k tomu měli daleko, ale nebyla to zase tak úplně pravda.

První poločas herně ovládlo Záboří nad Labem, třikrát skórovalo, mohlo i víckrát, a vzalo na vědomí varování v podobě vyrovnání po střele Z. Schneiderwinda, který využil dlouhý výkop brankáře M. Dlouhého a přihrávku T. Menšíka.

Jako dobrý tah z pohledu Červených Janovic se po změně stran ukázalo být vysunutí R. Vavřiny ze středu pole na hrot. Právě on oživil útočnou aktivitu svého týmu a zařídil v 65. minutě kontaktní gól, když hlavičkou po centru J. Víty potrestal faul na Z. Schneiderwinda. Suverenita domácího celku najednou byla pryč a v tu chvíli naopak vzrostly červenojanovické šance alespoň na remízu.

Trvaly pouze necelých pět minut. Pak nachlazený L. Hájek jako asistent rozhodčího spoluhráčům zrovna nepomohl a pustil ve prospěch zábořského kolektivu hraniční ofsajdovou brejkovou situaci s gólovou koncovkou. Naděje se rázem proměnila ve volný pád s velmi tvrdým dopadem. Psychicky nalomené mužstvo totiž zažilo krutý výsledkový skok z 3:2 na 7:2, když tečku zápasu obstaral brankář J. Zeman proměněnou penaltou za faul J. Víty.

Branky: 16. vlastní (J. Zelený), 22. J. Slabý, 35. M. Vorlíček, 69., 84. T. Zoubek, 73. M. Šudoma, 89. J. Zeman z penalty - 18. Z. Schneiderwind, 65. R. Vavřina. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Červinka, P. Lodinský, J. Červinka, R. Blažek - M. Liberský, T. Menšík, J. Víta, R. Vavřina, J. Zelený - Z. Schneiderwind. Střídali: P. Pallendal, Z. Zelinka. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Rataje n. S. (neděle 11. listopadu od 14.00 hodin).

Další výsledky 11. kola III. třídy: Horušice - Sedlec B 1:3, Kluky - Kácov 1:2, Tupadly B - Zbýšov 3:4, Vlkaneč - Sázava B 1:3, Malín B - Miskovice 1:2, Rataje n. S. - Bílé Podolí B 5:1. (lh)