Parádní jízdu s Horušicemi překazila průtrž mračen

15. 6. 2019

Na co potřebovali fotbalisté Červených Janovic na podzim téměř celý zápas, to v jarní odvetě a současně v derniéře sezony stihli za jeden poločas. A sice nasázet Horušicím pět branek, aniž by nějaký obdrželi.

26. kolo
sobota 15. června 2019 od 17.00 hodin
Červené Janovice – Horušice 5:0 (5:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Horušice 5:0 (5:0). Foto: Pavla HájkováParádní jízda však neměla pokračování. Proti bylo počasí. Na konci první půle začalo vydatně pršet a přidaly se hromy a blesky. Protože průtrž mračen doprovázená bouřkou neustávala, rozhodčí M. Semirád už hráče na podmáčený trávník v obavě o jejich zdraví nepustil.

Pro červenojanovické mužstvo to byla jistě škoda, neboť proti sousedovi v tabulce hrálo s velkou chutí a střelecky se mu dařilo. Na všechno mělo spoustu času a kuriózní bylo, že hned tři ze čtyř obránců se gólově prosadili.

Vzhledem k tomu, že se odehrálo pouze 45 minut, mělo by se utkání podle pravidel kopané opakovat, ovšem vzhledem k závěru sezony se vedoucí obou mužstev se sudím dohodli, že se do zápisu o utkání uvede větší část odehrané doby, a sice 75 minut.

Červené Janovice se na rozdíl od svého sestoupivšího soupeře mohou těšit na další sezonu ve III. třídě, ale už se budou muset obejít bez J. Červinky, který požádal o přestup do Sán u Poděbrad, kam se přestěhoval. Se svým mateřským klubem se tak rozloučil vítězně a navíc s gólovou vložkou, když otevřel skóre zápasu.

Branky: 12. J. Červinka, 14. T. Menšík, 21. V. Bouma, 31. D. Dvořák, 38. L. Červinka. Rozhodčí: M. Semirád (Městec Králové).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, L. Červinka - I. Hájek, T. Menšík, J. Víta, A. Dlouhý - R. Mutl, J. Červinka. Připraven byl: R. Procházka. Mužstvo vedl: J. Víta.

Další výsledky 26. kola III. třídy: Bílé Podolí B - Kluky 0:1, Zbýšov - Sázava B 3:0 kontumačně (hosté se předem omluvili), Miskovice - Záboří n. L. 1:3, Kácov - Vlkaneč 9:0, Sedlec B - Tupadly B 1:3. (lh)