Po symbolické minutě ticha vběhly na hřiště hádavé báby

S černými páskami na rukávu dresu nastoupili fotbalisté Červených Janovic proti Ratajím nad Sázavou. Uctili památku čtyřiašedesátiletého spoluhráče M. Kavky, který zemřel pět dní před tím po krátké nemoci.

12. kolo
neděle 11. listopadu 2018 od 14.00 hodin
Červené Janovice – Rataje nad Sázavou 0:7 (0:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Rataje nad Sázavou 0:7 (0:2). Foto: Pavla HájkováZápas začal symbolickou minutou ticha, ale po úvodním výkopu se klid z hrací plochy velice rychle vytratil. Kdyby se tak stalo ku prospěchu fotbalu, tak by to bylo skvělé, ale spíše to vypadalo, jako by se hádaly báby na trhu. Přehnaných emocí se na hřišti objevilo až moc a rozhodčí M. Semirád, který je někdy svými verdikty vyvolal, se vše snažil krotit alespoň žlutými kartami. Celkem jich rozdal osm, v poměru 2:6.

Že se víc rozumovalo, než hrálo, vyhovovalo hostům z Posázaví, kteří si v první půli vytvořili zasloužený dvoubrankový náskok. Po změně stran však do té doby hodně zoufalí červenojanovičtí fotbalisté přidali a malou odměnou jim byl pokutový kop po faulu na Z. Schneiderwinda. Z jejich pohledu důležitý kontaktní gól se však nekonal, protože se střelou R. Vavřiny si náhradní ratajský gólman J. Kubišta, který o poločasové přestávce vystřídal I. Koldscitera, mimochodem nového starostu Sázavy, poradil.

Místo povzbuzení přišla po několika minutách třetí ratajská trefa a pak už to s domácím týmem šlo rychle z kopce. Psychika hráčů Červených Janovic stejně jako v minulém utkání v Záboří nad Labem značně utrpěla a v konečném účtu z toho bylo opět sedm inkasovaných gólů. Už potřetí za posledních pět zápasů! Z fotbalového hlediska se tedy to letošní posvícení vůbec nevydařilo.

Branky: 12. V. Svoboda, 26., 85. L. Kocourek, 56. M. Novotný, 59., 87. M. Jelínek, 88. I. Fencl. Rozhodčí: M. Semirád (Městec Králové).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, J. Červinka, V. Bouma, J. Zelený - A. Dlouhý, J. Víta, R. Vavřina, R. Blažek - J. Polzer, Z. Schneiderwind. Střídali: Z. Zelinka, D. Jehlička. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Horušice - Č. Janovice (sobota 17. listopadu od 13.30 hodin).

Další výsledky 12. kola III. třídy: Zbýšov - Vlkaneč 5:2, Kácov - Tupadly B 9:1, Bílé Podolí B - Horušice 5:2, Miskovice - Sázava B 5:2, Sedlec B - Kluky 3:1, Malín B - Záboří n. L. 3:2 pk. (lh)