Po třech letech se vrátila na fotbalovou scénu suchdolská rezerva a proti béčku Červených Janovic ukázala, že i přes pozměněný hráčský kádr nic neztratila na své bývalé kvalitě. Rozhodnuto bylo již po první půli.

5. kolo
neděle 23. září 2018 od 16.30 hodin
Suchdol B  Červené Janovice B 7:2 (5:0)

Fotbalové hřiště v Suchdole. Foto: Luboš HájekHosté soupeři vzdorovali do 26. minuty, ovšem pak přišel gólový uragán - jakoby taková předzvěst meteorology předem nahlášené tlakové níže Fabienne - a suchdolské záložní mužstvo rázem vedlo po prvním poločase o pět branek

„Druhá půle už byla z naší strany zajímavější. Řekli jsme si, že musíme hrát víc odzadu, po zemi, pozměnili jsme hráčské posty a naší hru oživil i příchod jediného náhradníka, kterého jsme měli k dispozici,“ popsal důvody obratu k lepšímu jeden z červenojanovických fotbalistů Zdeněk Schneiderwind.

Jeho tým ve druhém dějství uhrál remízu 2:2, když si soupeř brzy po přestávce vstřelil vlastní gól a pěkně se v závěru utkání trefil D. Dvořák. „Z konečného výsledku nejsme smutní, protože v zápase jsme měli i hezké chvíle,“ poznamenal Zdeněk Schneiderwind.

Branky: 26., 30. V. Novotný, 40. J. Langr, 42., 44., 58. D. Čižinský, 56. L. Poula - 47. vlastní (D. Kuthan), 84. D. Dvořák. Rozhodčí: M. Dolejší (Praha).

Č. Janovice B: J. Polzer - R. Mutl, P. Šanda, D. Dvořák, V. Zdeněk - Z. Zelinka, I. Hájek, R. Blažek, Z. Schneiderwind, M. Zdeněk - M. Dlouhý. Střídal: O. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Kačina (neděle 30. září od 16.00 hodin).

Další výsledky 5. kola IV. třídy, sk. B: Nepoměřice - Zruč n. S. B 1:4, Soběšín - Nové Dvory B 3:0, Kačina - Kaňk B 0:1, Křesetice B - Paběnice B 0:2. (lh)