V Tupadlech museli výrazně pomoci béčkaři. Ostuda to nebyla

1. 9. 2018

Tupadelská fotbalová rezerva jen vinou pádu áčka do okresního přeboru nemohla po loňské sezoně postoupit z prvního místa ze třetí třídy a svoji kvalitu potvrdila hned v úvodu nového soutěžního ročníku.

2. kolo
sobota 1. září 2018 od 17.00 hodin
Tupadly B – Červené Janovice 4:1 (1:1)

Fotbalové hřiště v Tupadlech. Foto: Martin LiberskýDomácí tým vzbuzoval respekt pětigólovou výhrou v Bílém Podolí, naopak Červené Janovice překvapivě prohrály s Kluky. Byli to ale hosté, kteří vstoupili do utkání lépe. Před uplynutím první desetiminutovky je po přihrávce J. Víty poslal svou slabší nohou do vedení Z. Schneiderwind a za několik dalších okamžiků měl na kopačce i druhý gól. „Asi měl spíš střílet, než přihrávat,“ zalitoval červenojanovický trenér mládeže Ivoš Hájek, který se ujal funkce asistenta rozhodčího. „Pak by se možná zápas vyvíjel jinak,“ podotkl.

Místo toho se tupadelské béčko zvedlo, do poločasové přestávky vyrovnalo a ve druhém poločase otočilo výsledek ve svůj prospěch. A to ještě brankář M. Dlouhý zkazil chycenou penaltou po faulu J. Polzera hattrick K. Kličkovi. „Oproti minulému týdnu to však bylo zlatý a dalo se na to koukat,“ ohodnotil výkon hostujícího mužstva jeden z jeho hráčů Roman Blažek. „Muselo nastoupit celkem šest béčkařů a ostuda to nebyla. Tupadly asi neměly den,“ dodal.

Branky: 27. M. Vančura, 49., 70. K. Klička, 80. Š. Krupička - 9. Z. Schneiderwind. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Červinka, J. Červinka, V. Bouma, P. Pallendal - A. Dlouhý, R. Blažek, J. Víta, L. Menšík, M. Liberský - Z. Schneiderwind. Střídali: J. Polzer, Z. Zelinka, R. Mutl. Mužstvo vedl: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Vlkaneč (neděle 9. září od 17.00 hodin).

Další výsledky 2. kola III. třídy: Vlkaneč - Bílé Podolí B 4:1, Kluky - Malín B 7:0, Sázava B - Sedlec B 3:1, Zbýšov - Kácov 0:5, Miskovice - Rataje n. S. 4:5 pk, Horušice - Záboří n. L. 1:4. (lh)