Na generálku na Štrampouchu si udělalo čas jen deset hráčů

16. 3. 2019

Hlavně k tomu, aby si většina fotbalistů Červených Janovic zvykla po dlouhých čtyřech měsících nečinnosti aspoň trochu na míč, dobře posloužil jejich jediný zimní přípravný zápas na Štrampouchu.

sobota 16. března 2019 od 15.00 hodin
Štrampouch – Červené Janovice 4:3 (3:2)

Přátelské utkání Štrampouch - Červené Janovice 4:3 (3:2). Foto: Pavla HájkováČervenojanovičtí hráči přes zimní přestávku skoro vůbec netrénovali a ani generálka týden před úvodem jarní části sezony je nepřiměla, aby se sešli v hojnějším počtu. Celé utkání tak odehráli pouze v deseti a mezi tyče se musel postavit A. Dlouhý, jehož brankářské zkušenosti byly téměř nulové.

Ačkoliv hosté drželi proti soupeři ze spodních příček čtvrté třídy míč častěji na svých kopačkách, měli značně vychýlenou mušku. A protože se Ajax naopak mohl pochlubit mnohem lepší střeleckou produktivitou, dostal se zásluhou M. Záleského, P. Havránka a D. Vacka velmi brzy do tříbrankového vedení.

Fotbalisté Červených Janovic z toho ovšem nedělali žádnou vědu, hráli v pohodě a do poločasové přestávky se z výsledkového pohledu vrátili zpět do zápasu. Nejdříve se gólově prosadil J. Zelený a po něm předvedl krásnou, dalekonosnou a hlavně nechytatelnou střelu V. Bouma.

Ve druhé půli se hostům dobře rozchytal A. Dlouhý. Na penaltu D. Růžičky byl sice krátký, ale pak se několikrát vyznamenal při příležitostech Štrampouchu a hlavně při dalším pokutovém kopu M. Záleského.

Na druhé straně hřiště se po kolmicích od L. Hájka a T. Menšíka neprosadili ve velkých šancích J. Zelený a L. Menšík, ani po dalším velmi povedeném projektilu V. Bouma, a tak poslední zápis ve střelecké listině patřil P. Pallendalovi. Ten v závěru utkání, které se hrálo bez asistentů rozhodčího, snad ani nemohl pohrdnout výzvou od L. Menšíka. Na další změnu skóre, nejlépe vyrovnání, pak už nezbyl čas.

Branky: M. Záleský, P. Havránek, D. Vacek, D. Růžička z penalty - J. Zelený, V. Bouma, P. Pallendal. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: A. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, J. Červinka, L. Červinka - M. Liberský, T. Menšík, L. Menšík, P. Pallendal - J. Zelený.

Příští zápas: Kluky - Č. Janovice (sobota 23. března od 15.00 hodin). (lh)