Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhý vítěz Janovické trefovačky oplácel po roce stejnou mincí

18. 8. 2014

Vítěz druhého ročníku Janovické trefovačky Václav Ronovský z Bratčic s neteří Rozárkou. Foto: Marie RonovskáCo se Václavu „Ronymu“ Ronovskému z Bratčic nepovedlo před rokem, to si vynahradil letos. Celkové prvenství ve druhém ročníku Janovické trefovačky, tipovací soutěže na webu červenojanovických fotbalistů.

Dokonce oplácel stejnou mincí! Jestliže loni přišel o triumf v posledním kole vinou finiše Luboše „Lubína“ Hájka z Malína, tak tentokrát celkové vítězství vybojoval v samém závěru nad Radkem „Předsedou“ Vavřinou z Červených Janovic.

Shodou okolností se všichni tři zmínění tipéři podělili v sezoně 2013/2014 o medailové příčky, a sice s minimálními bodovými rozdíly. Celkem si šestadvacet kol zahrálo jedenadvacet mužů a dvě ženy. Vítěz (na snímku s neteří Rozárkou) dostal za odměnu dárkový poukaz na romantickou večeři v hodnotě 400 korun na rozhledně na Kaňku a také několik dotazů k zodpovězení.

Tato otázka musí přijít jako první: Koho pozvete na romantickou večeři na rozhledně na Kaňku? Už jste se tam měl možnost podívat, nebo to bude vaše premiéra?

Na večeři pozvu někoho z rodiny. Na rozhledně jsme ještě nebyli a bude to tedy naše premiéra.

Loni jste o celkové prvenství v Janovické trefovačce přišel v posledním kole a skončil druhý, letos ho naopak v závěru vybojoval. Věřil jste si ještě? Vždyť jste ve třetím kole před koncem hodně zaváhal a natlačil se před vás Předseda…

Abych řekl popravdě, před závěrečným kolem jsem již ve vítězství nedoufal. Předsedovi se stalo to samé, co mně minulý rok. Zřejmě kdo je v čele před posledním kolem, tak ten nevyhraje.

Co se týká pořadí v prvních dvou ročnících Janovické trefovačky, jste zatím nejúspěšnějším hráčem soutěže, ovšem v celkovém součtu bodů je před vámi Lubíno. Byl to pro vás největší soupeř, nebo právě již zmiňovaný Předseda?

Před začátkem soutěže jsem tušil, že se bude Lubíno pohybovat na čelních pozicích. Jak se postupně vyvíjela soutěž a naše trojice měla již velký náskok, bylo jasné, že vyhraje jeden z nás. Závěr se Lubínovi tolik nepovedl, naopak zabodoval Předseda, a tak on byl na konci největší soupeř.

Vloni jste nasbíral 132 bodů, letos 176. Byly podle vás na kuponech lehčí zápasy, nebo jste před tipováním zvolil lepší přípravu a sháněl si informace ze zákulisí fotbalových klubů?

Podle mého názoru byla letos některá kola lehká na tipování, a tak se dalo nasbírat poměrně hodně bodů. Co se týká informaci ze zákulisí, tak i je jsem zahrnul do svého tipování. Týká se to především jarní části, kdy o překvapení není nouze.

Na podzim jste si připsal 114 bodů a stal se opět půlmistrem, na jaře jste pak získal pouze 62 bodů. Čím to, že se vám vydařila zrovna první polovina sezony?

Jak jsem napsal v minulé odpovědi, ta lehká kola mi připadala v podzimní části soutěže. Co se týká jara, tak tam byly zápasy, které mohly dopadnout jakkoliv a mně většinou nevycházely.

Přestože to není rozhodující, tentokrát jste se stal pouze šestkrát vítězem kola, zatímco vaši největší konkurenti osmkrát v případě Předsedy a dokonce jedenáctkrát v případě Lubína. Jak se říká, nepřitlačíte z tohoto pohledu více na pilu?

Tak na pilu se snažím tlačit každé kolo, ale tipovaná je dlouhodobá soutěž, až zas tak není důležité vyhrát kolo, ale pravidelně co nejvíce bodovat.

Jako jeden z mála hráčů Janovické trefovačky jste v její dvouleté historii nevynechal ani jedno kolo. Kdy nejčastěji chodíte na červenojanovické fotbalové webovky, který den tipujete a jak se vám vlastně líbí tyto internetové stránky?

Vaše fotbalové stránky jsou, co se týká prezentace klubu, na velmi vysoké úrovni a patří mezi nejlepší v kutnohorském okrese. Na stránky chodím poměrně často, rád se dozvím informace z vašeho klubu. Co se týká Janovické trefovačky, posílám své tipy většinou ke konci týdne.

Na rozdíl od červenojanovických fotbalistů jste měl jako aktivní hráč Bratčic možnost tipovat zápasy svého mužstva. Byla to pro vás výhoda, nebo nevýhoda? Jakou jste měl odhadem procentuální úspěšnost?

Zápasy Bratčic, to byla pro mě vždy loterie. Jako hráč chcete vyhrát každé utkání, ale jako tipér musíte vsadit někdy i proti svému týmu. Ke konci soutěže jsem většinou vsázel proti nám, kdy jsme hráli venku proti také sestupem ohroženým celkům. Co se týká úspěšnosti, viděl bych to tak 50:50, prostě to nebyla žádná výhoda, spíš naopak.

Jak si vůbec vysvětlujete, že Bratčice, které mimochodem mají také kvalitní internetové stránky, sestoupily do třetí třídy? Bude cílem mužstva opětovný postup - třeba hned v příští sezoně?

Děkujeme za pochvalu stránek. Také se snažíme o svou prezentaci klubu a poděkování patří našemu adminu Ondřeji Čapkovi, který jim věnuje svůj volný čas. Co se týká sestupu, tak po výborném začátku přišel útlum našeho mužstva. Neschopnost vyhrávat především domácí zápasy nás stálo hodně bodů. Na konci vždy někdo sestoupí a letos to vyšlo zrovna na nás, takový je holt fotbalový život. Myslím, že nemáme špatný kádr a budeme se pohybovat v horních místech tabulky, ale jestli to bude přímo o postup, to se uvidí.  V naší skupině je dost kvalitních mužstev, a ať postoupí ten nejlepší.

Zůstanete Janovické trefovačce věrný a pokusíte se celkové prvenství obhájit? Případně vylepšil byste nějak tuto tipovací soutěž?

Janovické trefovačce zůstanu věrný i v následující sezoně a samozřejmě se pokusím obhájit své vítězství. Co se týká pravidel, nemám sebemenších výhrad. Na závěr si přeji, aby se v dalším ročníku zapojilo co nejvíce hráčů a my všichni měli důvod se k vám vracet. (lh)

Vítězové jednotlivých kol a konečné pořadí 2. ročníku

  1. kolo: Sparťan, Zdeněk (11 bodů)
  2. kolo: Lubíno (15 bodů) 
  3. kolo: Rony, Lubíno (11 bodů)
  4. kolo: Kropinho (8 bodů)
  5. kolo: Lubíno (17 bodů)
  6. kolo: Prochy, Rony, Lubíno (11 bodů)
  7. kolo: Předseda, Prochy (14 bodů)
  8. kolo: Rony, Vlkaf (11 bodů)
  9. kolo: Lubíno (17 bodů)
10. kolo: Jozy, Vlkaf, Rony, Sparťan, Pošťák (11 bodů)
11. kolo: Jozy, Předseda, Kropinho, Sparťan, Lubík, Zdeněk, Lubíno (2 body)
12. kolo: Vlkaf, Zdeněk (20 bodů)
13. kolo: Rony, Sparťan (11 bodů)
14. kolo: Krupíno, Předseda, Jozy, Fery (5 bodů)
15. kolo: Předseda (8 bodů)
16. kolo: Lubík, Matylda (8 bodů)
17. kolo: Lubíno (11 bodů)
18. kolo: Sparťan (11 bodů)
19. kolo: Předseda (17 bodů)
20. kolo: Neymar, Lubík (14 bodů)
21. kolo: Rony, Předseda, Matylda, Lubíno (2 body)
22. kolo: Prochy, Vlkaf, Lubíno (14 bodů)
23. kolo: Vlkaf, Matylda (8 bodů)
24. kolo: Jozy, Předseda, Sparťan, Matylda, Lubíno (8 bodů)
25. kolo: Jozy, Předseda, Pette, Lubíno (11 bodů)
26. kolo: Zdeněk (14 bodů)

Konečné pořadí Janovické trefovačky 2013/2014 - 2. ročník.

Kliknutím na tabulku si ji zvětšíte.


Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář