Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lídr Janovické trefovačky: Hodně sil stojí natipovat každé kolo

24. 8. 2015

Vítěz třetího ročníku Janovické trefovačky Václav Ronovský z Bratčic. Foto: Marie RonovskáAž v závěrečném kole šestadvacetidílného třetího ročníku Janovické trefovačky se rozhodlo o jejím vítězi. Tím se stal Václav 'Rony' Ronovský z Bratčic, kterému k obhajobě pomohl kiks Luboše 'Sparťana' Adamce.

Dva největší soupeři totiž vstupovali do finálové části tipovací soutěže fotbalistů, fanoušků a sympatizantů Sokola Červené Janovice se stejným počtem bodů, a jak se později ukázalo, klíčový byl zápas zachraňujících se Křesetic a již zachráněných Nových Dvorů. Zatímco Rony správně vsadil na 'jistotu' a tipoval výhru domácího celku, Sparťan překvapivě předpokládal nerozhodný výsledek.

Podzimní půlmistr tak přišel o možnost dotáhnout celou sérii do úspěšného konce, naopak zkušenější protivník si za odměnu vysloužil poukázku na konzumaci v hodnotě 300 korun v Restaurantu Pizzerii U Šneka pohodáře v Kutné Hoře a láhev rumu. Zároveň se stal nejúspěšnějším hráčem v zatím tříleté historii Janovické trefovačky.

Poprvé druhé místo a potom už dvě první příčky. Neměla by se internetová tipovací soutěž v Červených Janovicích přejmenovat na Ronyho trefovačku?

Určitě ne. Název „Janovická trefovačka“ se mi líbí a název bych neměnil.

Obě celková prvenství byla opravdu ubojovaná. Jaké vás stálo více sil a proč?

Hodně sil stojí natipovat každé kolo, ale je dobré, když se rozhoduje až v tom posledním. Tak je to o to napínavější jak pro hráče, tak pro ostatní, kteří sledují tuto soutěž.

Ve druhé části jarního pokračování se zdálo, že celkové vítězství vás nemine, nicméně ve třetím kole před koncem jste se dostal do mínusu, největší pronásledovatel Sparťan na vás nahrál devět bodů, a tudíž se zrodilo opět drama. Jaké jste měl v té chvíli pocity?

V každém kole se dá hodně získat nebo ztratit a mně se jeho náskok podařilo smazat až na konci soutěže. Je důležité být v popředí po celou dobu trvání soutěže a čekat na zaváhání ostatních.

V předposledním kole to bylo výsledkově ještě horší - čtyři záporné body. Co se najednou stalo? Naštěstí Sparťan stejným způsobem také zaváhal…

Na to kolo si pamatuji velmi dobře, byly tam zápasy, které dopadly výsledkově úplně jinak, než jsem předpokládal já i Sparťan.

Muselo tedy rozhodnout úplně poslední kolo, v němž Sparťan tipoval remízu v zápase zachraňujících se Křesetic a již zachráněných Nových Dvorů. Také si myslíte, že to bylo neuvážené a dost překvapivé rozhodnutí, které vám pomohlo? Výhra domácích byla v danou chvíli asi více než jasná…

Ano, toto utkání byla jasná jednička a překvapilo mě, že Sparťan dal remízu.

Po třech ročnících jste se stal, co se týká umístění i celkového počtu získaných bodů, nejúspěšnějším hráčem Janovické trefovačky. Hřeje vás to u srdce?

Za každou výhru je člověk rád, ale pořád to beru jako zpestření a jako zábavu.

Jak je vidět, jste výborný tipér, zkoušíte štěstí také v sázkových kancelářích? Jakou máte úspěšnost?

Je pravda, že si občas vsadím, ale takových úspěchů jako v Janovické trefovačce zdaleka nedosahuji.

Pojďme teď trochu nahlédnout pod pokličku bratčické kopané? S pátou příčkou ve IV. třídě jste asi moc spokojení být nemohli… Co vám chybělo k lepšímu umístění?

Vše se odvíjí od přístupu hráčů k tréninkům a od celkového zájmu o fotbal. U nás je problém, že spousta hráčů pracuje na směny, a tak každý týden byla jiná sestava. Hodně bodů nás také stály neproměněné šance v zápasech. Konečné páté místo odpovídá tomu, co jsme předvedli na hřišti za tento ročník.

S jakými cíli vstoupíte do nové sezony, zvlášť když už jste se „zbavili“ postoupivšího suverénního Štrampouchu?

Gratuluji Štrampouchu k postupu a přeji mu, aby hrál klidný střed nebo i výš. V nové sezoně vidím na přední příčce Církvice, pokud udržely kádr pohromadě. Předpokládám, že Okřesaneč, Záboří nad Labem a Vrdy B zase budou okupovat horní patra tabulky a byl bych rád, kdyby tuto trojici doplnilo i naše mužstvo.

Velmi chvályhodné je založení přípravkového týmu v Bratčicích, o což fotbaloví funkcionáři v Červených Janovicích marně usilují několik let. Jak se vám to povedlo?

Založit přípravku byl úkol pro vedení fotbalového oddílu. Poděkování patří panu Říhovi, který obešel děti a jejich rodiče. Na zápis se dostavilo asi dvacet potencionálních hráčů a hráček. Je zajímavé, že se přihlásilo hodně dívek. Tréninky probíhají přes prázdniny a podle účasti to děti zatím baví. Tak doufáme, že je to bude bavit i nadále a už se těšíme na zápasy.

A závěrečná série otázek na konec: Jak se vám vloni líbilo na rozhledně na Kaňku, kam jste se jako vítěz druhého ročníku Janovické trefovačky vypravil na romantickou večeři a s kým jste nakonec vyrazil?

Poukázku na rozhlednu jsem nakonec věnoval našemu kapitánovi a moc se mu tam líbilo.

Koho vezmete na příjemné posezení do restaurantu a pizzerie U Šneka pohodáře v Kutné Hoře?

Opět to někomu věnuji, asi bráchovi s přítelkyní.

Budete hrát Janovickou trefovačku i nadále?

Budu a pokusím se opět o co nejlepší výsledek. (lh)

Vítězové jednotlivých kol a konečné pořadí 3. ročníku

  1. kolo: Předseda, Sparťan (8 bodů)
  2. kolo: Jozy (11 bodů)
  3. kolo: Lubíno (14 bodů)
  4. kolo: Kocour, Pette, Sparťan (12 bodů)
  5. kolo: Martin, Pette, Kocour, Lubíno (8 bodů)
  6. kolo: Kropinho (17 bodů)
  7. kolo: Rony (14 bodů)
  8. kolo: Pette (6 bodů)
  9. kolo: Robo (8 bodů)
10. kolo: Martin (14 bodů)
11. kolo: Sparťan (14 bodů)
12. kolo: Sparťan (11 bodů)
13. kolo: Robo, Kropinho, Matylda (8 bodů)
14. kolo: Rony (14 bodů)
15. kolo: Metrix (8 bodů)
16. kolo: Vlkaf (14 bodů)
17. kolo: Lubíno (8 bodů)
18. kolo: Marcox360, Rony, Sparťan (8 bodů)
19. kolo: Rony (11 bodů)
20. kolo: Vlkaf, Sparťan (8 bodů)
21. kolo: Pette (17 bodů)
22. kolo: Rony, Jozy, Pupík, Lubíno (8 bodů)
23. kolo: Předseda (11 bodů)
24. kolo: Vlkaf (11 bodů)
25. kolo: Lubíno (8 bodů)
26. kolo: Jozy, Rony, Předseda, Pupík (8 bodů)

Konečné pořadí Janovické trefovačky 2014/2015 - 3. ročník.

Kliknutím na tabulku si ji zvětšíte.

Nejlepší tři hráči v dosavadní historii Janovické trefovačky:
1. Rony (470 bodů), 2. Lubíno (452 bodů), 3. Předseda (400 bodů).

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář