Jdi na obsah Jdi na menu
 


První vítěz Janovické trefovačky vyhrál večeři na rozhledně

10. 8. 2013

Vítěz prvního ročníku Janovické trefovačky Luboš Hájek (vpravo) s předsedou červenojanovického fotbalového oddílu Radkem Vavřinou. Foto: Jana VyčítalováNapínavý až do posledního kola byl premiérový ročník Janovické trefovačky, která měla poprvé v sezoně 2012/2013 za cíl zpestřit čtenářům návštěvu webových stránek červenojanovických fotbalistů.

Se ziskem 141 bodů se celkovým vítězem tipovací soutěže stal Luboš „Lubíno“ Hájek z Malína, když ve finálovém souboji porazil svého největšího konkurenta a podzimního půlmistra Václava „Ronyho“ Ronovského z Bratčic.

Oba měli před závěrečným kolem shodný počet bodů, ale jejich tipy se lišily ve třech případech. Jak se nakonec na fotbalových hřištích ukázalo, lepší odhad měl ve finále Lubíno, který tudíž získal rozhodující devítibodový náskok.

Naopak Rony se musel spokojit „jen“ s druhým místem. Může ho ale těšit, že hned osmkrát vyhrál jednotlivé kolo a po většinu času se v průběžném pořadí pohyboval na první příčce.

Třetí pozici uhájil František „Fanda“ Onderka z Čáslavi a silnou čtveřici, jež měla nejblíže k celkovému prvenství, doplnil Radek „Předseda“ Vavřina z Červených Janovic.

Stobodovou hranici pokořili ještě pátý Vlastimil „Vlkaf“ Kafka z Kutné Hory a šestý Michal „Prochy“ Procházka z Lánů.

Celkem se prvního ročníku Janovické trefovačky zúčastnilo dvacet hráčů z Kutnohorska i z Prahy, z toho tři ženy. Mezi nimi pomyslný primát patřil celkově deváté Pavle „Matyldě“ Hájkové z Malína.

„Jsem rád, že se Janovická trefovačka stala pro naše čtenáře součástí fotbalových víkendů a že náš web může i díky tomuto počinu směle používat oblíbený a výstižný slogan Máte důvod se k nám vracet!,“ sdělil správce internetových stránek čevenojanovických fotbalistů Luboš Hájek.

Systém tipovací soutěže se osvědčil, ze strany hráčů nebyla jediná výtka ani reklamace, a tak není důvod ke změnám. K jedné však ve druhém ročníku přece jenom dojde. „Zkrátíme termín uzávěrky pro podání tipů vždy do sobotního poledne, a aby vše bylo průkazné, tipy následně zveřejníme na webu, jako tomu bylo už v posledním kole premiérového ročníku,“ naznačil cestu k větší transparentnosti Janovické trefovačky její hlavní organizátor Luboš Hájek.

A co řekl na to, že v sezoně 2012/2013 vyhrál právě on? „Vítězství jsem z pochopitelných důvodů samozřejmě přál Ronymu, ale nechtěl jsem mu to nechat zadarmo. Proto jsem i v posledním kole zodpovědně tipoval a ono to vyšlo. A že jsem vyhrál a zároveň jsem měl i celou tipovací soutěž na starosti? Svědomí mám čisté a manželka mi navíc dělala přísný dozor,“ poznamenal Luboš Hájek.

Ten si k 63 bodům z podzimu připsal na jaře dalších 78 bodů. „Pro toho, kdo se pohybuje ve fotbalových kuloárech, je jarní část z pohledu tipování zápasů vždy lehčí. Výsledky se s koncem soutěží dají lépe odhadnout a o „dojednaná“ překvapení nebývá nouze,“ usmíval se premiérový vítěz Janovické trefovačky, který si udržoval po celých šestadvacet kol vyrovnanou výkonnost, a co se týká počtu získaných bodů, byl lídrem druhé poloviny soutěže.

Za prvenství v Janovické trefovačce mu předseda červenojanovického fotbalového oddílu Radek Vavřina předal v sobotu 22. června na oslavě postupu do III. třídy dárkový poukaz na romantickou večeři v hodnotě 400 korun na rozhledně na Kaňku. „Na večeři vyrazím s manželkou, abych jí aspoň částečně vynahradil to, jak hodně času mi už několik let zabírá právě fotbal i s ním spojené internetové zpravodajství,“ dodal Luboš Hájek.

Luboš Hájek z Malína - 1. místo v prvním ročníku Janovické trefovačky. Cenu mu předal předseda červenojanovického oddílu kopané Radek Vavřina. Foto: Jana Vyčítalová

O zaslouženou odměnu nezůstal ochuzený ani Václav Ronovský, který láhev rumu a peprmintového likéru dostal v sobotu 28. září před začátkem mistrovského utkání Bratčice - Červené Janovice 1:2 (1:1).

Václav Ronovský z Bratčic - 2. místo v prvním ročníku Janovické trefovačky. Foto: Luboš Hájek

František Onderka svůj příděl „zelené“ obdržel už ve středu 26. června po skončení vyhlašovacího aktivu Okresního fotbalového svazu Kutná Hora v Lorci. (lh)

František Onderka z Čáslavi - 3. místo v prvním ročníku Janovické trefovačky. Foto: Luboš Hájek

Vítězové jednotlivých kol a konečné pořadí 1. ročníku

  1. kolo: Předseda (14 bodů)
  2. kolo: Matylda (8 bodů)
  3. kolo: Vlkaf (14 bodů)
  4. kolo: Předseda (11 bodů)
  5. kolo: Pette (8 bodů)
  6. kolo: Kropinho (14 bodů)
  7. kolo: Rony, Miksa, Lubíno, Kropinho, Matylda, Dejv (6 bodů)
  8. kolo: Rony (11 bodů)
  9. kolo: Rony, Lubík (8 bodů)
10. kolo: Kamka (8 bodů)
11. kolo: Rony, Pette (8 bodů)
12. kolo: Miksa (8 bodů)
13. kolo: Prochy, Fanda (14 bodů)
14. kolo: Rony, Prochy, Pette, Předseda, Miksa, Fanda, Kamka (-1 bod)
15. kolo: Rony (12 bodů)
16. kolo: Kropinho, Lubíno (9 bodů)
17. kolo: Matylda (8 bodů)
18. kolo: Vlkaf, Jozy, Předseda, Pette, Kropinho, Fanda, Lubíno, Matylda (5 bodů)
19. kolo: Vlkaf, Prochy (11 bodů)
20. kolo: Kropinho, Lubík, Lubíno (10 bodů)
21. kolo: Fanda, Vlkaf, Rony (5 bodů)
22. kolo: Rony (14 bodů)
23. kolo: Fanda (11 bodů)
24. kolo: Kolyč (5 bodů)
25. kolo: Vlkaf, Prochy, Lubíno (8 bodů)
26. kolo: Algi, Lubíno (11 bodů)

Konečné pořadí Janovické trefovačky 2012/2013 - 1. ročník.

Kliknutím na tabulku si ji zvětšíte.


Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář