Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benešovka proměnila třetí finále za sebou ve druhý titul

27. 7. 2002

1. místo: FC Benešovka.Celkem sto jedenadevadesát jmen se objevilo na soupisce dvaceti klubů, které se zúčastnily pátého ročníku turnaje v malé kopané, nazvaného Pukma Cup 2002. O medailistech rozhodly pokutové kopy.

S pořadateli si osud nepříjemně zahrává

Celodenní fotbalové klání začalo slavnostním zahájením a veřejným rozlosováním týmů do čtyř základních skupin. Hodně štěstí popřál všem hráčům maskot turnaje Roman Adamec, přezdívaný Pukma. Ten se před rokem potýkal se zdravotními komplikacemi, letos se mu vyrovnal další organizátor Radek Vavřina.

Ale ani nejlepší střelec okresu loňské sezony, který se v současné době zotavuje po nepříjemné zlomenině levé nohy, si nenechal ujít sportovní svátek a o berlích se dobelhal do areálu Sokola Červené Janovice, aby alespoň dle svých možností kolegům vypomohl.

Nesmyslně znevážili soutěž o nejlepšího střelce

Velmi dramatický průběh se špatnou koncovkou pro Opatovice I a Dačický 1573 měly skupiny A a C. Fotbalisté obou mužstev se však se skutečností velmi dobře vyrovnali. Emoce naopak jenom těžko krotili hráči i funkcionáři kutnohorského Karlova a FC Cannabis. V polovině hracího dne se začali rozčilovat, že oba křesetické týmy byly v jejich skupině. Na protest znevážili soutěž o nejlepšího střelce.

"Nemohli postoupit ze skupiny, a tak hledali nějakou výmluvu. Nemyslím si, že postavení v tabulce určil právě jeden vzájemný zápas Křesetic," uvedl pořadatel Radek Vavřina a doplnil: "Rozhodlo losování, kterému byli všichni přítomni. Z větší části se na turnaji všichni znají, výsledek si tak teoreticky může domluvit každý, pokud mu to svědomí dovolí. Těžko uhlídat, aby ve skupinách k něčemu podobnému nedocházelo. To by pak spolu nemohli hrát ani Červené Janovice, Milka Chvalov, Bedlíci, Křováci, Zbraslavice, Paběnice, Opatovice I, Kohap - Bowling a podobně."

Na vyjádření Radka Vavřiny volně navázal i jeho kolega Luboš Hájek: "Domluvili se vlastně nakonec i ti, kteří nejvíce vykřikovali, viz utkání Kutná Hora - Karlov versus FC Cannabis. Nechutný fotbal, při kterém gólmani i hráči umožňovali skórovat Müllerovi a Skokanovi jenom proto, aby se stali nejlepšími střelci. A to ještě fotbalista jako je Skokan netrefil z metru úplně prázdnou branku!"

Chtějí se lépe připravit na riziková utkání

Dodržování hry fair-play příliš nezajímalo ani Bedlíky, kteří záměrně profitovali z omylu rozhodčího Josefa Šandy. Martin Rada zblokoval odkop Jiřího Kubeše z FC Fernet do zámezí, ale aut vhodili Bedlíci, z čehož vytěžili gól. Spravedlnost nezůstala slepá, ukřivděným hráčům se podařilo zásluhou Daniela Štiftera vyrovnat.

Na pravidlo, že vyloučený borec nemůže v dalším zápase nastoupit, doplatil Miroslav Kořínek z týmu Dačický 1573. Skutečnost si neuvědomil a v utkání s Červenými Janovicemi se zařadil do sestavy. "Výsledkem byla kontumace ve prospěch pořádajícího oddílu. Potrestali jsme i nesportovní vystoupení kutnohorského Karlova a FC Cannabis. Ve správnosti rozhodnutí nás potleskem při závěrečném ceremoniálu podpořili ostatní účastníci turnaje," podotkl Luboš Hájek a dodal: "I tak to pro nás bylo po učení. Příště se alespoň budeme snažit o to, aby se takzvané rizikové duely ve skupinách odehrály v úvodu turnaje, kdy ještě není všechno předem dané."

Ligový fotbalista pomohl k obhajobě prvenství

Jan Trousil.K mnohem příjemnějším věcem v rámci turnaje patřilo všechno ostatní. Zvláště to byl start kmenového hráče prvoligového Synotu Staré Město Jana Trousila, který v současné době hostuje v Neratovicích. 

Především jeho zásluhou obhájil FC Benešovka prvenství. "Třikrát přijeli, třikrát se dostali do finále. To je velmi dobrá produktivita," pochválil kutnohorské mužstvo Radek Vavřina.

Velmi kvalitními výkony se prezentovali také zástupci Paběnic a Zbraslavic, za očekáváním zaostaly Křesetice A, které poprvé v historii turnaje nedosáhly medailového umístění. Více štěstí by si zasloužili hráči Motorestu Na Huse, Dačického 1573, Rangers či Opatovic I.

Doprovodným programem potěšili dospělé i děti

Nafukovací hrad a Škoda Superb.Diváci se celou sobotu nebavili pouze fotbalem. Prezentační jízdy pro ně připravila kutnohorská pobočka společnosti Auto Bohemia. Mnozí pivaři zapomněli na oblíbený nápoj jenom proto, aby si mohli vyzkoušet řídit luxusní vůz Škoda Superb.

V dovednostní soutěži, přesnost střelby, se ze zisku láhve sektu radoval pouze Jaroslav Vlach z Paběnic.

Děti si krátily čas skákáním v nafukovacím gumovém hradu, který zajistil obchodní zástupce Českomoravské stavební spořitelny Josef Podaný.

Dojmy nejen ze sportovních zážitků ještě návštěvníkům umocnily dobré jídlo a pití. Z bohatého jídelního a nápojového lístku si mohli vybrat klobásy, kuřata, guláš, vepřové maso a pochopitelně kořalku, pivo Budvar a Gambrinus i několik druhů nealkoholických nápojů.

O reprodukovanou hudbu a večerní diskotéku se postaral Vladimír Vavřina.

Hodnotné ceny obdrželi nejen medailisté

Prestiž Pukma Cupu stále stoupá. Turnaj se těší velkému zájmu hráčů i sponzorů. Kromě místních živnostníků věnovali ceny či finanční prostředky také podnikatelé z jiných měst a obcí. V přepočtu obdržely nejúspěšnější celky ceny v celkové hodnotě přes deset tisíc korun.

"Odměnili jsme prvních osm týmů, hodnotnou cenu útěchy získalo i nejhorší mužstvo. Nezapomněli jsme ani na individuality. Vítězné družstvo si kromě diplomu, pěti kilogramů klobás, sudu kutnohorského dvanáctistupňového piva, skleněného poháru z Tasic, fotbalového míče a šampaňského odvezlo i repliku putovního poháru, který v truhlářské dílně vytvořil manuálně zručný Jan Rada," poznamenal Luboš Hájek.

K mání byly rovněž poukázky k odběru jídla a pití v hotelu Zlatá stoupa v Kutné Hoře, motorestu Na Huse ve Svatém Mikuláši, pivnici Dačický v Kutné Hoře, Green baru v Křeseticích, pizzerii Sole Mio v Kutné Hoře, hospodě U Datla ve Zbraslavicích, pozlacené náramkové hodinky, nástěnné hodiny, trička, hrnky, multimediální kompaktní disky, salámy, vína, destiláty, kazety a další zboží.

Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na třech připravených hřištích se všechny zápasy turnaje hrály 2x10 minut, finále 2x15 minut. V základní sestavě každého mužstva nastoupilo pět hráčů v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.

Z každé skupiny postupovaly do vyřazovacích bojů dva celky. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodoval v prvé řadě vzájemný zápas, poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: Motorest Na Huse - Křováci 2:0 (Maláček, Rak), Kohap, Bowling - FC Benešovka 2:7 (Ladra, Zvolánek - Strnad 4, J. Trousil 3), Opatovice I - Křováci 8:1 (Blažek 4, J. Procházka 3, M. Sedláček - Kacafírek), Motorest Na Huse - Kohap, Bowling 5:0 (Rác 2, Rak 2, Fořt), Opatovice I - FC Benešovka 1:7 (Blažek Strnad 3, J. Trousil 2, Beneš, Schwarz), Kohap, Bowling - Křováci 3:1 (Hrčkulák, V. Procházka, Vala - Padevít), Motorest Na Huse - FC Benešovka 2:0 (Maláček, Rak), Kohap, Bowling - Opatovice I 1:3 (Zvolánek - M. Sedláček 2, J. Procházka), FC Benešovka - Křováci 6:2 (Strnad 3, J. Pokorný 2, Jar. Trousil - Volenec, J. Veselý), Motorest Na Huse - Opatovice I 0:1 (Blažek).

1.  FC Benešovka 3 0 1 20:7  9 
2.  Motorest Na Huse      3 0 1 9:1 9
3.  Opatovice I   3 0 1 13:9 9
4.  Kohap - Bowling 1 0 3 6:16 3
5.  Křováci 0 0 4 4:19 0

 

 

 

 

 

Skupina B: Nepoměřice - Juve Safari 2:2 (Frajt, Linek Föester, M. Javůrek), Paběnice - Milka Chvalov 1:1 (Blahník - Ptáček), Rangers - Juve Safari 3:0 (Antoš 2, Štěch), Nepoměřice - Paběnice 1:6 (Frajt Lebeda 2, Blahník 2, P. Říha, P. Mužátko), Rangers - Milka Chvalov 1:1 (J. Špitálník - J. Krupička), Paběnice - Juve Safari 7:0 (Voj. Vondra 2, Blahník 2, D. Říha, P. Říha, Lebeda), Nepoměřice - Milka Chvalov 1:2 (Frajt - J. Krupička, Lodinský), Paběnice - Rangers 3:0 (Blahník 2, P. Mužátko), Milka Chvalov - Juve Safari 3:0 (J. Krupička 3), Nepoměřice - Rangers 3:6 (Frajt, Linek, Tvrdý - J. Sedláček, Antoš, Jiřík, Hudec, Žák, Štěch).

1.  Paběnice 3 1 0 17:2 10
2.  Milka Chvalov             2 2 0 7:3 8
3.  Rangers 2 1 1 10:7 7
4.  Nepoměřice 0 1 3 7:16 1
5.  Juve Safari 0 1 3 2:15 1

 

 

 

 

 

Skupina C: FC Fernet - Dačický 1573 1:4 (Bednář - Železný 2, M. Rejthárek, J. Rejthárek), Bedlíci - Červené Janovice 1:3 (M. Rada - M. Pokorný, J. Rada, vlastní), Zbraslavice - Dačický 1573 1:4 (Mičke - Železný 2, M. Rejthárek, Vrba), FC Fernet - Bedlíci 2:2 (Reimann, Štifter - Černohlávek, Nekola), Zbraslavice - Červené Janovice 5:2 (Mičke 2, D. Šindelář, Jursík, Hlava - Bouma, Švorc), Bedlíci - Dačický 1573 0:4 (Železný 2, M. Rejthárek, Opočenský), FC Fernet - Červené Janovice 1:9 (T. Svoboda - J. Rada 3, M. Pokorný 2, Mašín, Víta, Bouma, Brůžek), Bedlíci - Zbraslavice 1:5 (Nekola - Mičke 2, D. Šindelář, Smejkal, Jursík), Červené Janovice - Dačický 1573 3:0 (kontumace za neoprávněný start hráče), FC Fernet - Zbraslavice 0:3 (Mičke 3).

1.  Červené Janovice    3 0 1 17:7  9 
2.  Zbraslavice 3 0 1 14:7 9
3.  Dačický 1573 3 0 1 12:5 9
4.  Bedlíci 0 1 3 4:14 1
5.  FC Fernet 0 1 3 4:18 1

 

 

 

 

 

Skupina D: Chalupáři - FC Cannabis 0:1 (M. Procházka), Křesetice B - Kutná Hora, Karlov 1:1 (Krejčík - Skokan), Křesetice A - FC Cannabis 4:0 (J. Franc, P. Leopold, P. Franc, Suchorebský), Chalupáři - Křesetice B 1:2 (Fröllich - Petr Franc, Krejčík), Křesetice A - Kutná Hora, Karlov 5:0 (Bláha 3, P. Franc, J. Franc), Křesetice B - FC Cannabis 0:0, Chalupáři - Kutná Hora, Karlov 0:1 (Rajnyš), Křesetice B - Křesetice A 1:0 (Zdeněk), Kutná Hora, Karlov - FC Cannabis (za nesportovní chování si oba celky připsaly kontumaci 0:3), Chalupáři - Křesetice A 0:10 (J. Franc 4, A. Gygal 2, Suchorebský 2, Rajdl, P. Leopold).

1.  Křesetice A 3 0 1 19:1  9 
2.  Křesetice B 2 2 0 4:2 8
3.  FC Cannabis 1 1 2 1:7 4
4.  Kutná Hora - Karlov 1 1 2 2:9 4
5.  Chalupáři 0 0 4 1:14 0

 

 

 

 

 

Čtvrtfinále: FC Benešovka - Milka Chvalov 2:0 (J. Trousil 2), Červené Janovice - Křesetice B 3:1 (P. Kruliš st. 2, Bouma - vlastní), Motorest Na Huse - Paběnice 0:4 (P. Mužátko 2, Blahník, Voj. Vondra), Zbraslavice - Křesetice A 2:1 (Hlava, Mičke - J. Franc).

Semifinále: FC Benešovka - Červené Janovice 3:0 (J. Trousil 2, J. Pokorný), Paběnice - Zbraslavice 1:0 (Lebeda).

O 3. místo: Červené Janovice - Zbraslavice 1:1 (P. Kruliš st. - Hlava, penalty: 2:3, Švorc, Brůžek Mičke, Smejkal, Semerád; pokutový kop neproměnil Víta).

Finále: FC Benešovka - Paběnice 1:1 (J. Trousil - Blahník, penalty: 3:1, Strnad, Jar. Trousil, J. Trousil - Voj. Vondra; pokutový kop neproměnil P. Mužátko).

Konečné pořadí 5. ročníku: 1. FC Benešovka, 2. Paběnice, 3. Zbraslavice, 4. Červené Janovice, 5. Křesetice A, 6. Motorest Na Huse, 7. Milka Chvalov, 8. Křesetice B, 9. Dačický 1573, 10. Opatovice I, 11. Rangers, 12. FC Cannabis, 13. Kutná Hora - Karlov, 14. Kohap - Bowling, 15. Nepoměřice, 16. Bedlíci, 17. Juve Safari, 18. FC Fernet, 19. Chalupáři, 20. Křováci.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník FC Benešovka (2002).

Během slavnostního ceremoniálu, jenž se uskutečnil bezprostředně po dohrání finálového duelu, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Josef Exner (Paběnice). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Roberta Strnada (FC Benešovka). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání, osmačtyřicetiletý Antonín Chudoba (Zbraslavice). Benjamínkem se stal o třicet osm let mladší Ondřej Míča (Chalupáři).

Krátce

Pavel Antoš a Radek Vavřina.Cestu do Červených Janovic využil Pavel Antoš k tomu, aby předal Radkovi Vavřinovi míč, symbolizující nešťastnou událost - nepříjemný úraz levé nohy, který se nejlepšímu střelci okresu stala začátkem července na turnaji Městské policie ve Zruči nad Sázavou. Další příjemné překvapení čekalo na pětadvacetiletého Radka Vavřinu od rozhodčího Josefa Šandy. Ten mu předal cenu, kterou sám za odvedenou celodenní práci obdržel při závěrečném ceremoniálu. "Radka si velmi vážím, odměnu si zaslouží více než já," zdůvodnil Šanda.

V roli soupeřů se na zeleném trávníku střetli také bratři Jan a Martin Radovi z Červených Janovic. V utkání Bedlíků s Červenými Janovicemi se oba zapsali do střelecké listiny.

Po letech oblékl červenojanovický brankářský dres Vladimír Vavřina. Držitel ceny za projevenou odvahu vychytal čtvrté místo. Zážitky mezi tyčemi neváhal přiblížit například kamarádům z Milky Chvalov.

Po slavnostním vyhlášení výsledků pokračoval turnaj večerní diskotékou DJ Ladina. Pozvání pořadatelů přijali například hráči Dačického 1573, včetně kapitána a vedoucího mužstva Miroslava Kořínka.

Poděkování

Organizátoři červenojanovického turnaje v malé kopané, nazvaného Pukma Cup 2002, děkují spřáteleným firmám, podnikatelům a příznivcům za poskytnuté sponzorské dary: Hotel Zlatá Stoupa, Motorest Na Huse, Pivovar Kutná Hora, Auto Bohemia, Kohap, Hospoda U Kalicha, Pivnice Dačický, Pizzeria Sole Mio, Vltava - Labe - Press, Agro Podlesí, Obecní úřad Červené Janovice, Tiskárna Antonín David, Restaurace U Strejčků, Green bar Křesetice, Pekárna Tenes, Minimarket K+K, Beppo Pavel Kruliš, Autodoprava Zdeněk Kruliš, Karel Haták ml., Adolf Kacafírek, Stanislava Daňková, Marold Oldřich Menšík, Autodílna Petr Unucka, Prádelna Procházková, Josef Podaný - ČMSS, Jiří Ptáčník st., Jiří Ptáčník ml., Jiří Menšík, Městské lesy a rybníky Kutná Hora, JPS - obalové materiály, BOP Paběnice, Vladimír Vavřina ml., Petr Dušek.

Stejné uznání si zaslouží také rozhodčí Martin Jansa, Karel Kafka, Josef Šanda a Jan Wiesner.
 
Členové organizačního výboru turnaje děkují rovněž pomocníkům, kteří odvedli takzvanou černou práci, a měli tak i oni lví podíl na úspěšném průběhu turnaje.

Šestý ročník Pukma Cupu se uskuteční v sobotu 26. července 2003. (lh)

Celostránková reportáž z 5. ročníku Pukma Cupu vyšla ve středu 31. července 2002 v tištěném vydání Kutnohorského deníku.

Více fotografií z turnaje najdete ZDE.

 

Náhledy fotografií ze složky 2002-07-27 Pukma Cup - 5. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář