Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blankyt rozzářil sedmý Pukma Cup do modra

31. 7. 2004

1. místo: Blankyt.Reprízou finále z roku 2003 vyvrcholil 7. ročník turnaje v malé kopané - Pukma Cup. Tehdy triumfovaly Paběnice, tentokrát se z celkového prvenství radovali hráči reprezentující pražský diskotékový klub Blankyt.

O celkové vítězství usilovalo stejně jako v předchozích třech letech dvacet týmů. Celodenní klání ve sportovním areálu v Červených Janovicích začalo slavnostním zahájením a veřejným rozlosováním družstev do čtyř základních skupin. Letos při tom chyběl maskot turnaje Roman Adamec, přezdívaný Pukma, kterého zákeřná cukrovka upoutala na lůžko v čáslavské nemocnici. Podobný důvod absence si bývalý červenojanovický trenér připsal před třemi roky.

Zaplacení startovného požadovali předem

Organizátoři se snažili předejít problémům s účastí předem přihlášených týmů, a proto požadovali zaplacení startovného ve výši pět set padesát korun v týdenním předstihu. I tak se ale nakonec nevyhnuli několika komplikacím.

V pátek večer se totiž odhlásilo mužstvo Bohemians, které chtěl dát dohromady Radek Procházka z Lánů, a těsně před losováním odevzdal prázdnou soupisku Robert Komas z Kutné Hory, vedoucí týmu I. FC Kalich. "Nepřijeli mi všichni hráči, spojíme se s Kanárky," konstatoval Robert Komas.

Dostalo se proto na náhradníky - Algidu tým, celek s nejnižším věkovým průměrem, a Katlov.

Odhlášená družstva měla smůlu v tom, že si pořadatelé vyhradili právo vrátit startovné pouze v případě, když se turnaj vůbec neuskuteční.

Při losování vzal na sebe zodpovědnost paběnický Miroslav Potměšil, který byl v loňském roce vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Do jednotlivých základních skupin byly nasazeny nejúspěšnější čtyři celky minulého ročníku: Paběnice, Blankyt, Křesetice a Dačický 1573.

Turnaj přinesl hráčům radost i zklamání

1. místo: BlankytPo posledním zápase oblíbeného turnaje v malé kopané mohli začít slavit fotbalisté pražského Blankytu, kteří ve finálové taktické bitvě oplatili svému soupeři porážku z loňského roku.

Snad nejšťastnějším mužem byl Pavel Veverica, neboť právě jeho gól vstřelený ve druhém poločase rozhodl o tom, že Paběničtí netriumfovali podruhé za sebou.

Velký důvod k úsměvu měl také brankář Blankytu Roman Soukup. Ten se stal vůbec nejúspěšnější osobností v historii Pukma Cupu. V letech 1998 a 1999 totiž oblékl vítězný dres Křesetic, a tak jako první dosáhl v Červených Janovicích zlatého hattricku.

Ani poražení finalisté ovšem nesmutnili. Moc dobře si uvědomovali, že proti nim stál velmi zdatný protivník, s nímž opět sehráli vyrovnanou partii, a navíc v nohách měli soustředění v Českých Žlebech na Šumavě.

Zápas o třetí místo proti sobě svedl dva týmy, které se staly příjemným překvapením fotbalového klání. Sázava i 1. FC Naděje skončily ve svých základních skupinách na posledním postupovém místě, ale zlepšenou hrou ve vyřazovací části se probojovaly až do semifinálové série. Sázavští tak bronzovou příčkou vylepšili loňskou šestou pozici, "Naděje", dříve Bedlíci, z brány dirigované nejstarším hráčem turnaje Antonínem Chudobou si vysloužily titul skokan roku, protože předtím obsadily předposlední devatenácté místo.

To tentokrát patřilo hráčům Opatovic I, kteří mohli už jen vzpomínat na triumf v roce 2000. Za očekáváním zůstaly i osmnáctý Real Karlov, jehož zástupci nedokázali vstřelit čtyřem soupeřům gól, a šestnácté Křesetice. U nich se to dalo ale očekávat, protože řada dobrých fotbalistů upřednostnila víkendový pobyt na Slovensku. S mladíky toho pak zkušený brankář Lubomír Ledvina mnoho nesvedl.

Bazén Milky Chvalov.Tradičně velkou pozornost na sebe poutala Milka Chvalov, která se spojila s červenojanovickým družstvem. Kromě nových dresů si borci v parném dni užívali také stínu ve stanu a osvěžující vody v nafukovacím bazénu, jenž jim poskytl sponzor Milan Kozlík. Ani dokonalé zázemí však na lepší než třinácté místo nestačilo. Hráči a fanoušci Milky ovšem měli už jednu oslavu za sebou, neboť v pátek zapíjeli dceru Milana Kozlíka Kačenku a dceru manažera týmu Miroslava Ptáčka Aničku.

Osmifinále se stalo konečnou stanicí také pro ambiciózní Hospodu Na Huse, Dačického 1573 či Kanárky/ Kalich. Posledně jmenovaný celek se mohl alespoň pochlubit skutečností, že Ivan Kapusta vstřelil v páté vteřině utkání s Křeseticemi nejrychlejší gól turnaje. O jeden zápas více si zahrály stálice červencového klání Rangers, Zbraslavice, stejně jako Katlov a FC Cannabis.

Doprovodný program potěšil tipaře a ostrostřelce

Diváci se celou sobotu nebavili pouze fotbalem. Příjemným zpestřením pro ně i fotbalisty byl druhý ročník tipovací soutěže. Příznivci drobného hazardu si mohli za desetikorunový vklad zatipovat vítěze Pukma Cupu a celkový počet gólů, jenž nejlepší mužstvo vstřelí do sítě soupeřů.

Jako první se do listiny tipařů zapsal místní Zdeněk Krupička, ovšem neměl v případě Milky Chvalov/Červené Janovice šťastnou volbu. Na loňský stoprocentní úspěch nedávno zesnulého Josefa Reimanna z Kutné Hory navázala Vladimíra Čapková z Červených Janovic. Potřebovala na to pět pokusů, z toho dvakrát favorizovala Blankyt, dvakrát Paběnice a jednou Milku Chvalov/ Č. Janovice, kde byl na soupisce mužstva i její otec Vladimír.

"Celkem jsme zaznamenali třiatřicet tipů a úplně správný byl až ten poslední," přiblížila těhotná Pavla Hájková, která měla příjem sázek na starosti, a pokračovala: "Vítězce se podařilo správně určit Blankyt jako triumfující družstvo i jedenatřicet branek, a tak získala dvě taburetky od zbraslavické firmy Karásek a celý bank, tedy tři sta třicet korun." Pořadatelé tak opět přišli o plánovaný jackpot pro příští rok.

Úspěšní střelci dovednostní soutěže.Značný zájem projevili diváci i hráči o střelbu na zavěšenou plastovou láhev. Před dovednostní soutěží měli organizátoři připraveno šest šampaňských a všechny našly za krátkou dobu své nové majitele. Mustr dal všem desetiletý divák Tomáš Menšík, pak zaznamenali trefu do černého i Tomáš Pospíšil (Katlov), dvakrát Pavel Veverica (Blankyt) a jeho spoluhráči Daniel Douda a Jiří Chlebna. Celkem bylo zaznamenáno jedenapadesát pokusů. "Zájemců bychom evidovali i více, nebýt nezvykle přesné mušky střelců," zmínil se Martin Pokorný z organizačního výboru.

Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na třech dobře připravených hřištích se všechny zápasy turnaje včetně finále odehrály dvakrát deset minut za dohledu rozhodčích Karla a Vlastimila Kafkových z Kutné Hory, Karla Mikeše z Tupadel a domácího Marka Valenty.

V základní sestavě každého mužstva nastoupilo pět hráčů v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod. Z každé skupiny postoupily do vyřazovacích bojů čtyři kolektivy. V případě rovnosti dosažených bodů by rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas, poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Novinkou byl maximální počet jedenácti hráčů uvedených na soupisce.

Skupina A: Hospoda Na Huse - Paběnice 1:2, Tabák Čáslav - Opatovice I 2:1, Sázava - Paběnice 0:3, Hospoda Na Huse - Tabák Čáslav 3:1, Sázava - Opatovice I 3:0, Tabák Čáslav - Paběnice 1:4, Hospoda Na Huse - Opatovice I 3:1, Tabák Čáslav - Sázava 1:0, Opatovice I - Paběnice 2:4, Hospoda Na Huse - Sázava 4:0.

1.  Paběnice 4 0 0 13:4 12
2.  Hospoda Na Huse             3 0 1 11:4 9
3.  Tabák Čáslav 2 0 2 5:8 6
4.  Sázava 1 0 3 3:8 3
5.  Opatovice I 0 0 4 4:12 0


 

 

 

 

Skupina B: Kanárci/ Kalich - Křesetice 3:1, FC Cannabis - Algida tým 7:1, Katlov - Křesetice 4:2, Kanárci/ Kalich - FC Cannabis 0:0, Katlov - Algida tým 7:1, FC Cannabis - Křesetice 2:1, Kanárci/ Kalich - Algida tým 8:0, FC Cannabis Katlov 0:5, Algida tým - Křesetice 0:2, Kanárci/ Kalich - Katlov 2:1.

1.  Kanárci/ Kalich                 3 1 0 13:2 10
2.  Katlov 3 0 1 17:5 9
3.  FC Cannabis 2 1 1 9:7 7
4.  Křesetice 1 0 3 6:9 3
5.  Algida tým 0 0 4 2:24 0


 

 

 

 

Skupina C: Real Karlov - Milka Chvalov/ Červené Janovice 0:1, 1. FC Naděje - Blankyt 1:3, Zbraslavice - Milka Chvalov/ Červené Janovice 2:1, Real Karlov - 1. FC Naděje 0:1, Zbraslavice - Blankyt 1:3, 1. FC Naděje - Milka Chvalov/ Červené Janovice 0:1, Real Karlov - Blankyt 0:5, 1. FC Naděje - Zbraslavice 2:3, Blankyt - Milka Chvalov/ Červené Janovice 7:1, Real Karlov Zbraslavice 0:1.

1.  Blankyt 4 0 0 18:3 12
2.  Zbraslavice 3 0 1 7:6 9
3.  Milka Chvalov/ Č. Janovice 2 0 2 4:9 6
4.  1. FC Naděje 1 0 3 4:7 3
5.  Real Karlov 0 0 4 0:8 0


 

 

 

 

Skupina D: Paběnice junior - Rangers 1:1, HC Fernet - Dačický 1573 0:4, Restaurace Na Valech - Rangers 1:2, Paběnice junior - HC Fernet 3:3, Restaurace Na Valech - Dačický 1573 1:2, HC Fernet - Rangers 0:0, Paběnice junior - Dačický 1573 2:3, HC Fernet - Restaurace Na Valech 0:3, Dačický 1573 - Rangers 2:1, Paběnice junior - Restaurace Na Valech 1:1.

1.  Dačický 1573 4 0 0 11:4 12
2.  Rangers 1 2 1 4:4 5
3.  Restaurace Na Valech       1 1 2 6:5 4
4.  Paběnice junior 0 3 1 7:8 3
5.  HC Fernet 0 2 2 3:10 2

 

 

  

Osmifinále: Paběnice - Křesetice 8:0, Zbraslavice - Restaurace Na Valech 3:0, Kanárci/ Kalich - Sázava 0:2, Rangers - Milka Chvalov/ Červené Janovice 2:1, Blankyt - Paběnice junior 5:0, Hospoda Na Huse - FC Cannabis 1:3, Dačický 1573 - 1. FC Naděje 1:2, Katlov - Tabák Čáslav 7:0.

Čtvrtfinále: Paběnice - Zbraslavice 4:0, Sázava - Rangers 3:1, Blankyt - FC Cannabis 3:0, 1. FC Naděje - Katlov 2:0.

Semifinále: Paběnice - Sázava 4:0, Blankyt - 1. FC Naděje 4:1.

O 3. místo: Sázava - 1. FC Naděje 2:1.

Finále: Paběnice - Blankyt 0:1.
 
Konečné pořadí 7. ročníku: 1. Blankyt, 2. Paběnice, 3. Sázava, 4. 1. FC Naděje, 5. Katlov, 6. Zbraslavice, 7. FC Cannabis, 8. Rangers, 9. Dačický 1573, 10. Kanárci/ Kalich, 11. Hospoda Na Huse, 12. Tabák Čáslav, 13. Milka Chvalov/ Červené Janovice, 14. Restaurace Na Valech, 15. Paběnice junioři, 16. Křesetice, 17. HC Fernet, 18. Real Karlov, 19. Opatovice I, 20. Algida tým.

Sestavy medailistů - Blankyt: Roman Soukup, Jiří Chlebna, Pavel Veverica, Martin Mach, Tomáš Řečínský, Milan Fryml, Daniel Douda, Zdeněk Kysela, Antonín Vondrovic, Michal Novotný, Martin Antoš. Paběnice: Miroslav Potměšil, Vojtěch Vondra, Martin Blahník, Petr Mužátko, Daniel Mužátko, Libor Franc, Luboš Votava, Kamil Hájek, Martin Mrázek, Petr Mašín. Sázava: Richard Havlík, Jaroslav Břenda, Stanislav Šírl, Richard Podstara, Dominik Lopatka, Stanislav Břenda, Miroslav Glos, Ondřej Bálek, Pavel Kutil, Ivan Jirkov, Miroslav Zvrškovec.
 
Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003), 7. ročník - Blankyt (2004).

Během závěrečného ceremoniálu, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání dramatického duelu, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Richard Havlík (Sázava). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili stejně jako v loňském roce Pavla Vevericu (Blankyt). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání Antonín Chudoba (1. FC Naděje - ročník narození 1954). Benjamínkem se stal Josef Červinka (Algida tým - ročník narození 1992). 

Cen od sponzorů měli pořadatelé habaděj

Pukma Cup se těší velkému zájmu hráčů i sponzorů. Kromě místních živnostníků věnovali věcné či finanční dary také podnikatelé z jiných měst a obcí. V přepočtu obdrželi týmy a jednotlivci ceny v celkové hodnotě přes deset tisíc korun.

Pavel Veverica a Běla Hejná."S pomocí Běly Hejné, kandidátky do senátu a poradkyně ministra průmyslu a obchodu, jsme odměnili všech dvacet mužstev, vyhlášené individuality i rozhodčí," poznamenal jeden ze dvou hlavních pořadatelů Radek Vavřina a dodal: "Vítězové si kromě diplomu z tiskařské dílny Antonína Davida, čtyř kilogramů klobás, velkého koláče, sudu kutnohorského dvanáctistupňového piva, které věnovala společnost Drinks Union, a skleněného poháru odvezli i pětisetkorunovou a třísetkorunovou poukázku k bezplatné konzumaci jídla a pití v restauraci U Šneka Pohodáře a v restauraci a klubu Česká 1."

Pořadatelé disponovali i dalšími tříset až tisícikorunovými poukázkami k bezplatné hostině v dalších restauračních zařízeních v Kutné Hoře, Svatém Mikuláši, Zbraslavicích a Zbýšově, dále pak rozdali trička, hrnky, salámy, destiláty, autodoplňky a další upomínkové předměty.

Osmý ročník Pukma Cupu se uskuteční v sobotu 30. července 2005. (lh)

Celostránková reportáž ze 7. ročníku Pukma Cupu vyšla v sobotu 7. srpna 2004 v tištěném vydání Kutnohorského deníku.

Více fotografií z turnaje najdete ZDE.

 

Náhledy fotografií ze složky 2004-07-31 Pukma Cup - 7. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář