Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednadvacet! Team Exact Pukma Cup bere

28. 7. 2018

Pukma Cup 2018. Foto: Pavla HájkováSvěží vítr do sluncem zalitého a žhavého Pukma Cupu v Červených Janovicích vnesli všichni tři nováčci jedenadvacátého ročníku. Postoupili ze skupin do vyřazovacích bojů a v nich Team Exact dokonce triumfoval.

Oblíbený turnaj v malé kopané začal za účasti třinácti celků netradičně - úklidem zaschlého psího exkrementu na jedné ze dvou hracích ploch, což mohlo být znamení, že to tentokrát bude na hovno, ale naštěstí se tak nestalo. Celodenní klání opět nabídlo skvělou přehlídku fotbalových dovedností v podání velmi kvalitních hráčů, klasicky proloženou gurmánskými specialitami a pořadatelským servisem.

Takovou atmosféru si poprvé užívali tři nováčci: FC MCPröprd, Cool Cool a Team Exact. Stejně jako všichni ostatní se samozřejmě snažili, aby jejich cesta turnajem byla co nejdelší. Dva z nich si zahráli čtvrtfinále a ten nejúspěšnější nechyběl v rozhodující bitvě s penaltovou zápletkou, aby si následně vychutnal slastné pocity při závěrečném ceremoniálu. Byl to Team Exact, jemuž patřila největší pozornost a zasloužené ovace.

I přes porážku ve finále se mohli radovat rovněž Hřebci, neboť si vylepšili bronzovou příčku z minulého roku, a úspěch mocně slavil Katlov City. Ten dosáhl v historii turnaje svého maxima, když po závěrečných pokutových kopech v zápase o třetí místo za sebou nechal VivaSuchdol, loňského vicemistra.

Na Pukma Cupu se také červenalo. Ani ne snad kvůli výkonům hráčů, i když některé týmy přijely do Červených Janovic s jinými ambicemi, než to nakonec dopadlo, ale z důvodu vyloučení. Stopku v ruce rozhodčího postupně viděli dva borci, a sice Jan Polzer ze Stavitelství Mutl a Jiří Fořt z Cool Cool. Jinak měl turnaj plynulý a pohodový průběh, nicméně zamrzelo nezaviněné, obnovené zranění kolena Milana Antoše z Hokejek.

Kdo toho neměl za celý den dost a chtěl se odvázat zase trochu jinak, zůstal v červenojanovickém sportovním areálu na diskotéce, která na letním parketu skončila až ve dvě hodiny ráno.


Rozhovor s vedoucím Teamu Exact Lukášem Kutilem: Ani po špatných výsledcích jsme se neobviňovali, ale spíše se podporovali

2018-pukma-lukas-kutil.jpgManažerskou profesi zužitkoval na Pukma Cupu 2018 Lukáš Kutil. Dal dohromady Team Exact, který hned při své premiéře na turnaji v malé kopané v Červených Janovicích skončil na prvním místě.

Kdy se zrodil nápad přihlásit tým do turnaje a jak těžké bylo sestavit hráčský kádr v době letní fotbalové přestávky?
Vzhledem k tomu, že jsem vyrostl v Bludově, fotbalově ve Zbraslavicích a do Červených Janovic jsem chodil na základní školu, sleduji Pukma Cup od prvního ročníku. V minulosti jsem ho i několikrát hrál, ale bez významnějšího umístění. Chuť postavit vlastní tým jsem měl už několikrát, ale až letos se to podařilo zrealizovat. Musím přiznat, že hlavní podíl na sestavování týmu měl můj švagr Josef Hylský, který je hráčem kácovské rezervy. Dát dohromady tým snadné moc není. Kamarádů fotbalistů, kteří by s námi šli hrát, známe dost, ale komplikuje to doba letních dovolených, pracovních povinností, ale i začínající přípravná utkání na novou sezonu.

Z jakých kmenových fotbalistů se váš tým skládal?
Jak jsem naznačoval, základ je kolem fotbalistů Kácova, zbytek jsou hvězdy z jiných týmů v okrese, například Zruč nad Sázavou a Malešov.

V čem jste viděl přednosti vašeho týmu?
Zaprvé jsme měli nejlepšího gólmana turnaje Tomáše Cudlína, který nejenom skvěle chytá a chytře rozehraje, ale dával také důležité góly. A zadruhé v poli byli šikovní a technicky dobře vybavení fotbalisté. Od začátku jsme v úspěch doufali. Bylo jen otázkou, jestli se nám podaří sehrát se v tak krátkém čase. Po třech zápasech jsme měli jen jednu výhru a nevypadalo to dobře ani s postupem ze skupiny. A tady se podle mě ukázala ta největší přednost, že jsme se ani po špatných výsledcích neobviňovali, ale spíše se podporovali.

Jak náročný byl pro vás Pukma Cup? Na co jste si museli dávat hlavně pozor?
Musím se přiznat, že nejenom pro mě to byl dost náročný turnaj. Museli jsme se vyrovnat s dlouhými prodlevami mezi zápasy, celkem slušným vedrem a v podstatě jsme nenarazili na výrazně slabšího soupeře. Nejvíce jsme se natrápili s koncentrací na zápas. Více než polovinu zápasů, jsme vždy prohrávali a potom dotahovali skóre. To se změnilo, až v play-off, kde jsme již byli plně koncentrovaní od začátků.

Skupina A byla podle mnoha hráčů velmi našlapaná. Jak jste to vnímali vy? A když jste skupinu vyhráli, věřili jste si o to víc ve vyřazovací části?
Tak určitě, ještě před posledním zápasem ve skupině jsme neměli jistý postup do čtvrtfinále a nakonec jsme skupinu o bod vyhráli. Chtěli jsme turnaj vyhrát a věřili jsme si, ale opravdu nám trvalo, než jsme se sehráli. Respekt k soupeřům jsme ovšem měli pořád, a o to víc, že semifinálový i finálový protivník nás v základní skupině porazil.

Ve finále jste dostali vyrovnávací gól v nastavení z přímého kopu. To muselo být nepříjemné. Věřili jste si v následném penaltovém rozstřelu?
Goly v nastavení jsou obecně dost časté a dělají fotbal krásným, proto ho hrajeme. Osobně jsem věřil v úspěch. Měli jsme výborného gólmana a také vítěze soutěže střely na přesnost do šibenice Michala Zemana.

Kdo měl největší podíl na týmovém úspěchu?
Za mě určitě Kamil Petrů, je to skvělý fotbalista, fajn kluk a byla čest být s ním v jednom týmu.

Jak probíhala oslava prvenství? Bude mít nějaké pokračování?
Musím přiznat, že turnaj byl dlouhý a většina kluků měla již domluvený program na večer. Plánujeme tedy společnou akci v srpnu, té se ujal kácovský kanonýr Artur Pane, kde si užijeme výhru společně s kamarády, kamarádkami, manželkami a dětmi.

Už jste plánovali obhajobu titulu, tedy zúčastníte se příštího ročníku Pukma Cupu?
Zatím neplánovali, ale akce je to moc hezky připravená a bylo by fajn se pokusit o obhajobu. Musím poděkovat organizátorům za jejich práci a zvláštní pochvalu dávám za občerstvení, kde jídlo bylo výborné a fotbalově stylové.

Jak vůbec vznikl název týmu?
To je jednoduché, podle firmy Exact control system, která nás zasponzorovala a jsem u ní již řadu let zaměstnán, v současné době jako projektový manažer. Dík tedy i vedení společnosti.


Ohlédnutí zástupců jednotlivých týmů za Pukma Cupem

Pukma Cup 2018 - 2. místo: Hřebci. Foto: Pavla HájkováDušan Pipek, Hřebci, 2. místo: „Na to, že jsme si zahrávali s postupem ze skupiny, v níž jsme vlastní nepozorností prohráli tři zápasy, tak turnaj pro nás dopadl výborně. Vylepšili jsme loňskou třetí příčku, a když to takhle půjde dál, tak bychom za rok mohli slavit celkové vítězství. Určitě ale musíme zlepšit koncentraci, protože v sedmi z devíti utkání jsme museli dohánět náskok soupeřů.“

Jan Švorc, Katlov City, 3. místo: „Při naší čtvrté účasti na Pukma Cupu jsme si řekli, že k turnaji přistoupíme zodpovědněji než v minulých letech, kdy jsme podcenili životosprávu. A tedy s jasným cílem, dostat se na bednu a získat medaili. Třetí místo považujeme za úspěch a jsme s ním spokojeni. Na turnaji je důležité vyhrát poslední zápas a pak je vždy dobrá nálada. Na závěr bychom chtěli poděkovat pořadatelům a všem lidem okolo, bez kterých by se jedenadvacátý ročník nemohl uskutečnit.“

Martin Pacák, VivaSuchdol, 4. místo: „Sice jsme si zopakovali splnění loňského cíle, a to postup ze skupiny, ale když už jsme se probojovali do semifinále, toužili jsme po medaili. Team Exact nás ovšem do finále nepustil a zápas o třetí místo jsme si prohráli sami, když jsme neproměnili několik šancí a pak nezvládli penaltovou loterii. Ale i tak si myslím, že čtvrtou příčku můžeme vzhledem k velkému vedru i ke kvalitě soupeřů považovat za úspěch.“

Lukáš Muras, Hokejky, 5. místo: „S umístěním panovala spokojenost. Maximální by byla, kdybychom po úspěchu v základní skupině ještě vyhráli ve čtvrtfinále, ale i takhle to dopadlo celkem dobře. Nepodařilo se mi totiž sehnat gólmana, a tak jsem to vzal na sebe. Ještě se do brány hlásil Ondra Císař, ale vydržel jsem tam až do konce.“

František Onderka, Kulkabex team, 6. místo: „Jako obhájce loňského prvenství jsme počítali s lepším umístěním, ale bohužel jsme nenahradili Michala Krále a Martina Svobodu. Skupina byla v pohodě, poté nám navíc musel odjet brankář, protože jsme na čtvrtfinále čekali neuvěřitelně dlouho, tři a půl hodiny! Začátek se Suchdolem jsme nezvládli, soupeř byl dobrý. Bohužel rozhodčí půlku ukončil už v šesté minutě, což jsme nepochopili. Druhá půlka byla jasně pro nás, ale když nedáme do prázdné brány, nemůžeme vyhrát.“

Petr Fořt, Cool Cool, 7. místo: „Pokud budu posuzovat naše účinkování podle posledního utkání, tak jsme červenojanovický turnaj nezvládli. Ve čtvrtfinále jsme prohráli a navíc se nechali vytočit a hloupě vyloučit. Jinak jsem ještě nezažil tak vyrovnanou základní skupinu, z které se nám podařilo postoupit ze druhého místa. Když hráči projeví v dostatečném počtu zájem, přijedeme příští rok zase.“

Filip Turkovský, FC McPröprd, 8. místo: „Pukma Cup neměl chybu a rádi se na turnaj do Červených Janovic, kde se lidi pobaví a jsou v pohodě, podíváme zase za rok. Rádi bychom se pokusili ukopat o něco lepší umístění než letos, kdy jsme po postupu ze skupiny narazili ve čtvrtfinále do zdi jménem Team Exact.“

Josef Víta, Žabáci, 9. místo: „Na naše možnosti jsme odehráli dobrý turnaj. I přes neúčast několika omluvených opor jsme si zahráli fotbal a udělali nějaké body. Možná víc, než jsme po rozlosování do vražedné skupiny vůbec čekali. Náš tým měl věkový průměr devětatřicet let, a tak nebylo divu, že jsme nevydrželi s fyzickými silami. Ale i tak by se dalo říct, že dědečkové se vzbouřili a turnaj zvládli se ctí.“

Martin Špírek, Ganamos, 10. místo: „Letos jsem přivezl silný tým, ale doplatili jsme na dlouhé prodlevy mezi zápasy. Dříve, když se hrálo na třech hřištích, to bylo svižnější. Naše skupina byla velice vyrovnaná, kdybychom v posledním zápase s Exactem zvítězili, vyhráli bychom skupinu, ale prohra nás odsunula až na šesté místo. Na Pukma Cup do Červených Janovic jezdím rád, a když to půjde, přijedu rád zase.“

Aleš Jehlička, FC Rumíci, 11. místo: „Cítili jsme zklamání, protože si myslím, že jsme měli dobrý tým a chtěli si zopakovat minimálně loňské čtvrté místo. To se nám však nepovedlo. Měli jsme ve všech zápasech trochu smůlu a také jsme nezahráli v defenzívě, jak by bylo potřeba. Dali jsme hodně gólů, ale také jich dost inkasovali.“

Robert Menšík, Skillerz, 12. místo: „Letos jsme to pojali trochu volněji, bez větších ambicí. I vzhledem k tomu, že bylo hodně omluvenek a moc nás nebylo. Možná jsem čekal, že to bude trochu lepší. Nevadí, turnaj jsme si ale i tak užili, byla sranda a to je hlavní.

Roman Mutl, Stavitelství Mutl, 13. místo: „Vzhledem k pracovní vytíženosti klíčových hráčů jsme turnaj v letošním roce pojali pouze účastnicky, a abychom podpořili dobrou věc. A v neposlední řadě si mohli vystavit jedenáctý diplom z Pukma Cupu v řadě. Na umístění pyšní nebudeme, ale zase se z toho nezblázníme. A když zdraví a čas dovolí, tak to zkusíme zase za rok.“


Vodu v plastových lahvích proměnili v bublinky tři střelci

Již tradičním zpestřením pro hráče i diváky na Pukma Cupu v Červených Janovicích se stala střelba míčem na přesnost - trefování plastových lahví zavěšené v šibenicích brány. Z celkem sto čtyřiceti šesti desetikorunových kopů se 'do černého' trefili a láhev šampaňského získali tři borci: Michal Zeman (Team Exact), Robert Menšík (Skillerz) a Jiří Vlach ml. (Žabáci).


Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na dvou hřištích se všechny zápasy odehrály za dohledu rozhodčích Lubomíra Ledviny z Křesetic, Eduarda Herdy z Kutné Hory a Valtera Müllera z Močovic. V sedmičlenné skupině A trvala utkání dvakrát osm minut, v šestičlenné skupině B dvakrát jedenáct minut.

V základní sestavě každého maximálně jedenáctičlenného mužstva nastoupili čtyři hráči v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.

Z obou skupin postoupily do vyřazovacích bojů - hrálo se dvakrát osm minut - čtyři kolektivy. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas (případně minitabulka), poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: VivaSuchdol - Ganamos 2:2, Cool Cool - Žabáci 2:2, Hřebci - Skillerz 5:1, Team Exact - VivaSuchsdol 0:2, Cool Cool - Ganamos 2:2, Hřebci - Žabáci 2:3, VivaSuchdol - Skillerz 2:0, Team Exact - Cool Cool 5:2, Skillerz - Žabáci 0:0, Hřebci - Ganamos 2:3, VivaSuchdol - Cool Cool 1:2, Team Exact - Hřebci 0:3, Skillerz - Ganamos 0:5, VivaSuchdol - Hřebci 1:2, Žabáci - Ganamos 2:0, Team Exact - Skillerz 5:1, Cool Cool - Hřebci 3:2, Team Exact - Žabáci 3:2, Cool Cool - Skillerz 4:2, Team Exact - Ganamos 4:1, VivaSuchdol - Žabáci 4:0.

1.
 Team Exact
 4
 0
 2
17:11
12
2.
 Cool Cool
 3
 2
 1
15:14
11
3.
 Viva Suchdol    
 3
 1
 2
12:6 
10
4.
 Hřebci
 3
 0
 3
 16:11 
9
5.
 Žabáci
 2
 2
 2
 9:11
8
6.  Ganamos  2  2  2 13:12 8
7.  Skillerz  0  1  5   4:21 1


Skupina B: Kulkabex team - Stavitelství Mutl 3:1, Hokejky - FC MCPröprd 3:1, Katlov City - FC Rumíci 3:3, Kulkabex team - FC MCPröprd 5:0, Katlov City - Stavitelství Mutl 5:1, Hokejky - FC Rumíci 2:0, Kulkabex team - Katlov City 3:2, FC Rumíci - Stavitelství Mutl 7:0, Kulkabex team - Hokejky 1:4, Katlov City - FC MCPröprd 5:2, Kulkabex team - FC Rumíci 3:2, Hokejky - Stavitelství Mutl 4:0, FC Rumíci - FC MCPröprd 5:6, Hokejky - Katlov City 3:2, FC MCPröprd - Stavitelství Mutl 7:1.

1.
 Hokejky
 5
 0
 0
16:4 
15
2.
 Kulkabex team
 4
 0
 1
15:9 
12
3.
 Katlov City
 2
 1
 2
17:12
7
4.
 FC MCPröprd
 2
 0
 3
 16:19 
6
5.
 FC Rumíci
 1
 1
 3
17:14
4
6.  Stavitelství Mutl  0  0  5   3:26 0


Čtvrtfinále: Team Exact - FC MCPröprd 2:1, Kulkabex team - VivaSuchdol 1:2, Katlov City - Cool Cool 2:0, Hřebci - Hokejky 3:1.

Semifinále: Team Exact - VivaSuchdol 2:1, Katlov City - Hřebci 1:2.

O 3. místo: VivaSuchdol - Katlov City 0:0 (na penalty 3:4).

Finále: Team Exact - Hřebci 2:2 (na penalty 3:2)

Konečné pořadí 21. ročníku: 1. Team Exact, 2. Hřebci, 3. Katlov City, 4. VivaSuchdol,  5. Hokejky, 6. Kulkabex team, 7. Cool Cool, 8. FC MCPröprd, 9. Žabáci, 10. Ganamos, 11. FC Rumíci, 12. Skillerz, 13. Stavitelství Mutl.

Sestava medailistů -  Team Exact: Tomáš Cudlín, Lukáš Kutil, Josef Hylský, Artur Pane, Vojtěch Štorch, Michal Janoušek, Kamil Petrů, Michal Zeman, Petr Kunst. Hřebci: Tomáš Výborný, Petr Váňa, Jakub Špičák, Lukáš Čáp, Jan Veselý, Martin Votava, Patrik Růžička, Jaroslav Vlach, Dušan Pipek. Katlov City: Filip Bartek, Tomáš Walter, Jan Kasl, Matěj Příhonský, Tomáš Kabíček, David Kabíček, Josef Červinka, Jan Švorc, Chris Nwogu, Dominik Jarkovský.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník - FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003), 7. ročník - Blankyt (2004), 8. ročník - Dačický 1573 (2005), 9. ročník - Olympia Kutná Hora (2006), 10. ročník - 1. FC Naděje (2007), 11. ročník - Restaurace Na Valech (2008), 12. ročník - Olympia Kutná Hora (2009), 13. ročník - Nové Dvory (2010), 14. ročník - 1. FC Naděje (2011), 15. ročník - Sborná (2012), 16. ročník - Sborná (2013), 17. ročník - FC Ňuňas (2014), 18. ročník - Skillerz (2015), 19. ročník - FC Ňuňas (2016), 20. ročník - Kulkabex team (2017), 21. ročník - Team Exact (2018).

V rámci závěrečného ceremoniálu, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání dramatického finále, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Tomáš Cudlín (Team Exact). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Chrise Nwogua (Katlov City). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání Jiří Černý (Ganamos - ročník narození 1964). Benjamínkem se stal David Laštovka (VivaSuchdol - ročník narození 2001).


Poděkování sponzorům

Pukma Cup 2018. Foto: Pavla HájkováNa přípravě dvacátého prvního ročníku turnaje v malé kopané se sponzorsky podíleli: Silnice Čáslav, Pivovar Kácov, Agro Podlesí Červené Janovice, Obecní úřad Červené Janovice, Stavitelství Mutl - Červené Janovice, Herní portál Grunex.com, Hollas Catering - Církvice, Kohap - Opatovice I, Restaurant Pizzerie U Šneka pohodáře - Kutná Hora, Restaurace U Strejčků - Červené Janovice, Less Bohdaneč, Kulturní dům Lorec - Kutná Hora, Pekárna Na náměstí - Zbraslavice, Hostinec U Zlatého lva - Kutná Hora, Marold Oldřich Menšík - Červené Janovice, Kovop - Potěhy, Beppo Pavel Kruliš - Kutná Hora, Restaurace Červené Janovice, Lékárna U Českého lva - Zbraslavice, Autodoprava Petr Mašín - Červené Janovice, Městské lesy a rybníky Kutná Hora, Kutnohorský deník, Disco Siera, Petra Kavková.


Dvaadvacáté pokračování bude 27. července 2019

Dvacátý druhý ročník oblíbeného Pukma Cupu v Červených Janovicích se uskuteční opět poslední červencovou sobotu, tentokrát to vychází na 27. července 2019. Přihlášky začnou hlavní organizátoři Luboš Hájek a Radek Vavřina přijímat jako vždy na začátku letních prázdnin. (lh)

Celostránková ohlédnutí z 21. ročníku Pukma Cupu vyšla v úterý 7. srpna 2018 a 21. srpna 2018 v tištěném vydání Kutnohorského týdne na straně 22 respektive 23, a také v tištěném srpnovém vydání Extra Kutnohorského deníku na straně 10.


Fotografie z turnaje najdete v galerii pod článkem, ale také na zpravodajském serveru Svoboda.info - ZDE a na webu Kutnohorského deníku - ZDE.

Fotografie z galerie pod článkem a další turnajové záběry v lepším rozlišení najdete rovněž ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Náhledy fotografií ze složky 2018-07-28 Pukma Cup - 21. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář