Jdi na obsah Jdi na menu
 


K titulu se propili hráči Restaurace Na Valech

26. 7. 2008

1. místo: Restaurace Na Valech.Nečekaného vítěze měl jedenáctý ročník Pukma Cupu. V nejlepší formě se na prestižním turnaji v malé kopané na hřišti v Červených Janovicích předvedli fotbalisté Restaurace Na Valech.

Z osmi odehraných zápasů „zaváhali“ jen při remíze s FC Hrnčíř v nabité základní skupině C.

Jejich vítězství bylo hodně překvapivé zvláště, když se někteří hráči netajili tím, že kvůli dodržování pitného režimu se v horkém počasí často napájeli chmelovým mokem. O to uvolněnější pak byli při oslavných chorálech bezprostředně po skončení finálového duelu se Žižkovem i při předávání cen.

„Vyplatilo se nám ještě střízlivým okem okouknout všechny soupeře a odhadnout jejich sílu. V rozhodujícím zápase jsme měli každý v průměru šest piv v nohách. Kteří řídili, určitě nepili, ale my jsme to za ně dohnali,“ usmíval se kapitán týmu Petr Novotný.

Úspěch Restaurace Na Valech spočíval v kolektivním pojetí hry, ale dva hráči přece jen vyčnívali - brankář Radek Vokoun a Jan Růžička, jenž si připsal vítěznou branku v semifinále i ve finále. „Je to fantazie. V životě jsem nic takového nevyhrál. Navíc na turnaji, který má perfektní tradici. Myslím, že jsme si prvenství zasloužili, protože jsme všechny zápasy měli pod kontrolou,“ konstatoval šťastný Jan Růžička.

O druhé turnajové překvapení se v Červených Janovicích postaral tým Dačický 1573. Vítěz osmého ročníku či loňský finalista totiž nedokázal ani v jednom ze čtyř zápasů v základní skupině bodovat a v konečném součtu si na turnaji tentokrát připsal osmnáctou pozici. „Je to ostuda, ale co se dá dělat. Aspoň na nás jednou zbyla teplá voda,“ pokusil se zlehčit situaci kapitán mužstva Miroslav Kořínek.

Hodně blízko podobnému umístění byl i Žižkov. V první fázi turnaje rovněž nebodoval a prohrál všechna utkání rozdílem jedné branky. Měl ale štěstí, že ho slečna Sandra ráno veřejným losem přiřadila do skupiny A, odkud při účasti celkem devatenácti celků postoupily do vyřazovacích bojů všechny čtyři týmy. V play-off už Žižkov s posilami Miroslavem Potměšilem a Vojtěchem Vondrou našel správný rytmus a narazil až ve finále.

Vítěz tipovací soutěže vyhrál 180 korun a sud piva

Příjemným zpestřením pro diváky i hráče se stal šestý ročník tipovací soutěže a střelba míčem na přesnost.

Příznivci drobného hazardu si mohli za desetikorunový vklad zatipovat vítěze turnaje a celkový počet gólů, jenž nejlepší mužstvo vstřelí do sítě soupeřů. Jako první zkusil štěstí Roman Blažek, ovšem v případě svého družstva 1. FC Naděje, které neobhájilo loňské prvenství, neměl šťastnou volbu.

Finanční hotovost ve výši 180 korun vyhrál Jan Ďoubal z Restaurace Na Valech, který jako jediný věřil v úspěch svého mužstva, avšak neuhodl přesný počet branek, jimiž on a jeho spoluhráči zatížili konto svých soupeřů.

V banku tak zbylo dalších 180 korun, což bude jackpot pro příští rok. „Protože loni rozbila Veronika Kacafírková bank, zatraktivnili jsme tipovací soutěž o třicetilitrový sud kácovského dvanáctistupňového piva. I ten Jan Ďoubal samozřejmě vyhrál,“ doplnil jeden ze dvou hlavních pořadatelů Radek Vavřina.

Ještě větší zájem projevili účastníci turnaje o střelbu míčem z velkého vápna na láhve zavěšené v šibenicích brány. Z celkem sedmdesáti kopů si trefu „do černého“ připsali a šampaňské získali čtyři mladí borci: Jan Švorc ze Stars Teamu, Jan Mandík z Restaurace Na Valech, Martin Mach z Blankytu a divák Aleš Mityska.

Jubilanti odletěli ze hřiště v balonu

2008_pukma_02.jpgHorkovzdušný balon s posádkou měl možnost na červenojanovickém fotbalovém hřišti vidět ten, kdo si v sobotu ráno přivstal. Zhruba dvě hodiny před slavnostním zahájením turnaje v malé kopané se do oblaků vznesli v proutěném koši dva kamarádi Miloslava Vavřinová z Červených Janovic a Zdeněk Kruliš z Kutné hory, kteří tak dodatečně oslavili padesáté narozeniny.

Pouť po nebi zakončili bezpečným přistáním na poli blízko Tichonic u Kácova. „Byl to jedinečný zážitek. Všem, kteří nemají panický strach z výšek, takový let vřele doporučuji. Měla jsem pocit, že jsem vystoupila na hodně vysokou rozhlednu a ona se se mnou začala pomalu hýbat,“ podělila se o své pocity Miloslava Vavřinová.

Ve dvou zápasech se rozčílilo devět hráčů

Nezvykle vysoký počet červených karet udělil už dopoledne rozhodčí Karel Kafka. Ve dvou utkáních základních skupin, pokaždé na hřišti nejblíže kabinám, jich rozdal celkem devět. Po třech vyloučeních si ve vzájemném duelu připsaly Stars Team (Bohuslav Laudát st., Jan Laudát, Bohuslav Laudát ml.) a Paběnice (Daniel Mužátko, Jaroslav Vlach, Milan Šrámek). Už předtím se mezi hříšníky zeleného trávníku zařadili po potyčce, následující bezprostředně po faulu, Michal Růžička, Jan Růžička (FC Hrnčíř) a Marek Končitel (FC Ňuňas).

S míči přijel politik, co umí dobře chytat

Ze šesti nových, nezvykle tmavých míčů značky Nike se od sobotního poledne těší červenojanovický oddíl kopané. Jeho předseda Radek Vavřina převzal dar Občanské demokratické strany od kandidáta do krajského zastupitelstva a bývalého gólmana FC Zenit Čáslav Tomáše Havlíčka. Ten zdůraznil, že by byl rád, aby míče využívala i mládežnická družstva.

Série zápasů dala rozhodčím zabrat

Rozhodčí Lubomír Ledvina.Stále větší problém s nedostatkem sudích na Kutnohorsku se projevil také na Pukma Cupu. I přes písemnou žádost, kterou pořadatelé podali na Okresní fotbalový svaz v Kutné Hoře deset dnů před turnajem, se zástupci obsazovacího úseku komise rozhodčích nepodařilo delegovat plný počet požadovaných arbitrů.

Organizátoři vlastně potřebovali doplnit o jednoho muže v černém již tradičně zajištěnou trojici rozhodčích, ovšem nestalo se tak. „Mrzí mě to hlavně kvůli přítomným rozhodčím, kteří si za velkého horka prakticky vůbec neodpočinuli, protože se hrálo na třech hřištích. O to víc jim všem ještě několikrát děkuji. Zvláště pak Lubomíru Ledvinovi, který se dokonce potřetí za sebou zřekl své finanční odměny ve prospěch červenojanovické fotbalové mládeže. V této době to není běžné. Opravdu před ním smekám,“ zdůraznil jeden ze dvou hlavních pořadatelů Luboš Hájek.

Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na třech výborně připravených hřištích se všechny zápasy turnaje včetně finále odehrály dvakrát deset minut za dohledu rozhodčích Karla a Vlastimila Kafkových z Kutné Hory a Lubomíra Ledviny z Křesetic.

V základní sestavě každého maximálně jedenáctičlenného mužstva nastoupili čtyři hráči v poli plus brankář. Za vítězství si celky připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.

Z každé skupiny postoupily do vyřazovacích bojů čtyři kolektivy. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas, poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: Křesetice A - Žižkov 5:4, Blankyt - Křesetice A 5:1, Katlov - Žižkov 2:1, Blankyt - Žižkov 5:4, Křesetice A - Katlov 5:4, Blankyt - Katlov 7:5.

1.  Blankyt 3 0 0 17:10 9
2.  Křesetice                     2 0 1 11:13 6
3.  Katlov 1 0 2 11:13 3
4.  Žižkov 0 0 3 9:12 0

 

 

 Skupina B:
1. FC Naděje - Bar U Mnicha 3:2, Fíkovci - Courier Service 0:0, Paběnice dorost - Bar U Mnicha 0:2, 1. FC Naděje - Fíkovci 6:1, Paběnice - Courier Service 4:1, Fíkovci - Bar U Mnicha 1:2, 1. FC Naděje - Courier Service 9:0, Fíkovci - Paběnice dorost 1:1, Courier Service - Bar U Mnicha 1:5, 1. FC Naděje - Paběnice dorost 6:2.

1.  1. FC Naděje 4 0 0 24:5 12
2.  Bar U Mnicha 3 0 1 11:5 9
3.  Paběnice dorost         1 1 2 7:10 4
4.  Fíkovci 0 2 2 3:9 2
5.  Courier Service 0 1 3 2:18 1

 

 

 
Skupina C:
FC Hrnčíř - SPK 0:5, FC Ňuňas - Dačický 1573 5:0, Restaurace Na Valech - SPK 2:1, FC Hrnčíř - FC Ňuňas 3:3, Restaurace Na Valech - Dačický 1573 1:0, FC Ňuňas - SPK 4:5, FC Hrnčíř - Dačický 1573 4:3, FC Ňuňas - Restaurace Na Valech 2:6, Dačický 1573 - SPK 2:6, FC Hrnčíř - Restaurace Na Valech 2:2.

1.  Restaurace Na Valech 3 1 0 11:5 10
2.  SPK 3 0 1 17:8 9
3.  FC Hrnčíř 1 2 1 9:13 5
4.  FC Ňuňas 1 1 2 14:14 4
5.  Dačický 1573 0 0 4 5:16 0

 

 

 
Skupina D:
Křesetice B - Paběnice 0:4, Stars Team - Olympia Kutná Hora 0:5, Fa Roman Mutl - Paběnice 3:3, Křesetice B - Stars Team 2:3, Fa Roman Mutl - Olympia Kutná Hora 2:2, Stars Team - Paběnice 0:8, Křesetice B - Olympia Kutná Hora 2:10, Stars Team - Fa Roman Mutl 2:3, Olympia Kutná Hora - Paběnice 3:1, Křesetice B - Fa Roman Mutl 2:5.

1.  Olympia Kutná Hora  3 1 0 20:5 10
2.  Fa Roman Mutl 2 2 0 13:9 8
3.  Paběnice 2 1 1 16:6 7
4.  Stars Team 1 0 3 5:18 3
5.  Křesetice B 0 0 4 6:22 0


 

 

 


Osmifinále:
Blankyt - Stars Team 7:3, Bar U Mnicha - FC Hrnčíř 1:5, Paběnice dorost - SPK 3:3 (na penalty 2:3), Žižkov - Olympia Kutná Hora 2:1, 1. FC Naděje - FC Ňuňas 4:1, Křesetice A - Paběnice 2:4, Katlov - Fa Roman Mutl 3:2, Fíkovci - Restaurace Na Valech 3:11.

Čtvrtfinále:
Blankyt - FC Hrnčíř 3:0, SPK - Žižkov 0:3, 1. FC Naděje - Paběnice 1:2, Katlov - Restaurace Na Valech 2:4.

Semifinále: Blankyt - Žižkov 0:5, Paběnice - Restaurace Na Valech 2:3.

O 3. místo: Blankyt - Paběnice 6:3.

Finále: Žižkov - Restaurace Na Valech 0:2, branky: Jan Růžička, Jan Mandík.

Konečné pořadí 11. ročníku: 1. Restaurace Na Valech, 2. Žižkov, 3. Blankyt, 4. Paběnice, 5. 1. FC Naděje, 6. SPK, 7. FC Hrnčíř, 8. Katlov, 9. Olympia Kutná Hora, 10. Bar U Mnicha, 11. Fa Roman Mutl, 12. Křesetice A, 13. FC Ňuňas, 14. Paběnice dorost, 15. Stars Team, 16. Fíkovci, 17. Courier Service, 18. Dačický 1573, 19. Křesetice B.

Sestavy medailistů - Restaurace Na Valech: Radek Vokoun, Radim Vlach, Michal Pavlík, Jan Ďoubal, Jaromír Horký, Petr Novotný, Jan Růžička, Jan Mandík. Žižkov: Miroslav Potměšil, Tomáš Bohatý, Václav Vavřička, Libor Franc, Martin Blahník, Martin Vala, Pavel Janeček, Jan Šťastný, Tomáš Horčička, Vojtěch Vondra, Jakub Svoboda. Blankyt: Roman Soukup, Daniel Douda, Martin Douda, Antonín Vondrovic, Jiří Chlebna, Martin Mach, Tomáš Řečínský.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník - FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003), 7. ročník - Blankyt (2004), 8. ročník - Dačický 1573 (2005), 9. ročník - Olympia Kutná Hora (2006), 10. ročník - 1. FC Naděje (2007), 11. ročník - Restaurace Na Valech (2008).

Během závěrečného ceremoniálu s pyroefekty, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání dramatického finále, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Radek Vokoun (Restaurace Na Valech). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Jana Růžičku (Restaurace Na Valech). Zasloužené ocenění převzal i nejstarší účastník sportovního klání Antonín Chudoba (1. FC Naděje - ročník narození 1954). Benjamínkem se stal Tomáš Menšík (Fíkovci - ročník narození 1994).

Dvanácté pokračování bude 25. července 2009

Dvanáctý ročník oblíbeného Pukma Cupu se uskuteční opět poslední červencovou sobotu, tentokrát to vychází na 25. července 2009. Přihlášky začnou hlavní organizátoři Luboš Hájek (604 892 771) a Radek Vavřina (606 188 409) přijímat na začátku letních prázdnin. (lh)

Celostránková reportáž z 11. ročníku Pukma Cupu vyšla ve čtvrtek 31. července 2008 v tištěném vydání Kutnohorského deníku.

Obsáhlou fotogalerii a multimediální zpravodajství z turnaje najdete ZDE.

 

Náhledy fotografií ze složky 2008-07-26 Pukma Cup - 11. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář