Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koronavirové léto Pukma Cup nezastavilo! Jásal podnikatel Mutl

25. 7. 2020

Pukma Cup 2020. Foto: Pavla HájkováNa vlně letní fotbalové euforie v Červených Janovicích se svezl také třiadvacátý ročník Pukma Cupu, turnaje v malé kopané. Dokumentovalo to premiérové prvenství Stavitelství Mutl při jeho třinácté účasti.

Vzhledem k již déletrvajícímu koronavirovému nebezpečí, které v červenci nejen na Kutnohorsku opět nabralo na intenzitě, se přitom dlouho nevědělo, jestli se oblíbený sportovní podnik vůbec uskuteční. Definitivně se rozhodlo pět dní před jeho konáním. Organizátoři nechtěli přerušit tradici a na poslední chvíli se pustili do zařizování. Krátká příprava a pokles ekonomiky sice poznamenaly výčet cen, který tak byl o něco chudší než jindy, ovšem jinak turnaj nabídl většinu toho, kvůli čemu získal oblibu v minulých letech.

A že se přihlášené týmy těšily... Například oba zástupci nedaleké chatové osady pojali už samotnou cestu do Červených Janovic jako velkou show a dorazili hromadným dopravním prostředkem. Jedni, v čele s prvoligovým fotbalistou Bohemians Praha 1905 D. Bartkem, si po roce zopakovali příjezd na valníku za traktorem a nováček FK Stánek Katlov zvolil autobus značky Mercedes dovezený před pár dny z Anglie.

O motivaci postaráno měli letos Žabáci. Jejich hrající vedoucí J. Víta slavil padesátiny, takže narozeninový dárek se přímo nabízel. A skoro to vyšlo. V jednom z nejhezčích a nejdramatičtějších finále v historii Pukma Cupu tomu chyběla už jen ta pověstná třešnička na dortu. Podobně jako před deseti lety. Tehdy Žabáky rozesmutnily Nové Dvory, tentokrát bylo proti Stavitelství Mutl.

Podnikatel R. Mutl nedávno naznačil velké ambice fotbalových Červených Janovic do příštích sezon a nyní dotáhl svůj tým v malé kopané až na turnajový vrchol. Vyšlo mu to na třináctý pokus. „Takto ofenzivní a velmi kvalitní fotbal ve finále jsme tu hodně dlouho neviděli. Vyhrát si zasloužila obě mužstva,“ zmínil jeden z hlavních pořadatelů Radek Vavřina.

Přestože by se dal třiadvacátý ročník Pukma Cupu označit vzhledem ke složení a lokalitě týmů za sousedský, na hřištích to někdy až moc jiskřilo, hlavně v katlovském derby a ve čtvrtfinálovém utkání Stavitelství Mutl - Syslováci z Kaňku. Asi nejbolestivější však byl turnaj pro FC CoJáVim, jehož hned tři hráči skončili po soubojích o míč s berlemi v rukách.

„Turnaj se vrátil do kolejí jako na svém počátku a zúčastnily se ho hlavně týmy z okolí, na druhou stranu bylo dost vyhecovaných zápasů a strkanic během nich,“ poznamenal Radek Vavřina a na závěr dodal: „Jako pořadatel chci poděkovat každému, kdo se Pukma Cupu zúčastnil, pomáhal, nebo jakkoliv přispěl k úspěchu této akce.“


Rozhovor s vedoucím Stavitelství Mutl: Po třinácti letech jsme to konečně dotáhli do zdárného konce. To je super!

Pukma Cup 2020. Foto: Pavla Hájková„Turnaj si náš tým užil pořádně, počasí vyšlo, pivo výborný a výsledek taky slušný,“ takto stručně zrekapituloval působení svého týmu ve 23. ročníku Pukma Cupu červenojanovický podnikatel Roman Mutl. Jako kdyby Stavitelství Mutl ani v celém turnaji netriumfovalo. Následně však svou radost a příjemné pocity sdílel více. „Po třinácti letech jsme to konečně dotáhli do zdárného konce. To je super,“ zdůraznil.

V Červených Janovicích se nyní podílíte na budování nového fotbalového týmu, a přesto byla sestava vašeho firemního týmu úplně odlišná. Vypadá to tedy, že pořád máte kde brát nové hráče…
Všichni měli něco společného s firmou nebo se mnou. Tedy pracovní kolegové nebo kamarádi. Hlavně jsme se letos posílili mladými hráči, kteří to za nás oběhali, vykopali a zařídili výhry. Bez nich bychom to neudělali, takže před nimi klobouk dolů. A to nám ještě chyběli zaměstnanci na dovolené Štěpán Kacafírek a Petr Kunášek.

Hlavní cíl jste po třinácti letech splnili. Budete tedy mít motivaci pro další ročníky Pukma Cupu?
Po dlouholetém snažení v kuse to byl letos zajímavý pocit. Určitě převládala radost a také mi přišlo, že jsme si to teď fakt zasloužili. Jinak motivace určitě bude, protože se ještě nikomu nepodařil udělat zlatý hattrick. Ale to mi zatím připadá jako z říše snů.

Hned ve dvou zápasech se hráči Stavitelství Mutl zapojili do strkanic. Z jakých situací na hřišti to podle vás vyplynulo?
S Katlovem City byly u soupeře nějaké emoce už z předcházejícího katlovského derby plus asi alkohol a pak stačil nešťastný verdikt rozhodčího. Myslím, že jsme to vyřešili klidně, bez velké šarvátky. Z hokeje jsem zvyklý na rázné zakončení, tohle bylo takové holčičí strkání. Co se týká utkání se Syslováky z Kaňku, tam byl hodně ostrý zákrok ze strany soupeře, tak to náš gólman Tomáš Havlíček šel důrazně vysvětlit protihráči, dokonce ho poponesl ze hřiště a stále mu domlouval a vysvětloval, že takhle se to nemá dělat. Pak se to zase nějak postrkalo a za nějakou chvíli se hrálo dál.

Hned po skončení finále jste si vychutnali uzenou kýtu a po slavnostním závěrečném ceremoniálu jste poseděli a užívali si úspěch. Plánujete i nějakou další oslavu?
Určitě! Vždyť jsme vyhráli sud dvanáctky, který rádi vypijeme a zase si k pivu něco dobrého uvaříme nebo upečeme. Proto i se Pukma Cupu účastníme. Baví nás to, sejdeme se a užíváme si celodenní setkání při fotbale.

Umístění Stavitelství Mutl na Pukma Cupu - 2020: 1. místo, 2019: 5. místo, 2018: 13. místo (poslední), 2017: 6. místo, 2016: 10. místo, 2015: 11. místo, 2014: 12. místo, 2013: 22. místo, 2012: 17. místo, 2011: 6. místo, 2010: 15. místo, 2009: 18. místo, 2008: 11. místo.


Ohlédnutí zástupců jednotlivých týmů za Pukma Cupem

Pukma Cup 2020. Foto: Pavla HájkováJosef Víta, Žabáci, 2. místo: „Musíme to hodnotit kladně, vždyť tomu chyběla pouze ta pověstná třešnička na dortu. Spoluhráči se snažili dát mi prvenství v Pukma Cupu jako dárek k padesátým narozeninám a zbýval k tomu opravdu ten pověstný krůček. Nemůžeme být nespokojení, radovali jsme se také ze druhého místa. Třeba by to dopadlo líp, kdyby nemuseli odjet na fotbalový pohár za Rohovládovu Bělou Bobeš Pospíšil a Tomáš Špidla, ale to je kdyby. Každopádně i posily z Křesetic a Jiří Kubík zapadli do týmu skvěle a výrazně nám pomohli. Všem děkuji!“

Robert Menšík, Skillerz, 3. místo: „Tento ročník Pukma Cupu hodnotím jako úspěšný. Především kvůli tomu, že jsme tým dávali dohromady na poslední chvíli. Trošku mě mrzí prohra v semifinále, ale třetí místo bereme. Těšíme se na další ročník. Přál bych si ale, aby se za rok zúčastnilo více týmů.“

Daniel Klatka, FC Rumíci, 4. místo: „Myslím, že jsme na turnaji obstáli a docílili víceméně toho, co jsme chtěli. Oproti loňskému roku, kdy jsme zůstali těsně před branami playoff, jsme byli silnější, ale bohužel hned v prvním utkání se nám zranil náš nejlepší hráč Štěpán Urban z FK Kolín. Podařilo se nám vyhrát skupinu, zvítězili jsme ve čtvrtfinále, ale v zápase o postup do finále nás porazil soupeř extrémně zkušenou hrou. V utkání o třetí místo se už na nás projevila fyzická i společenská únava.“

Radek Vokoun, Syslováci z Kaňku, 5. místo: „Pukma Cup byl naším středobodem fotbalové předpřípravy obzvláště poté, co jsme byli nasazení. Vše hrálo do karet, počasí, nálada, soupeři ve skupině, možná jen jsme měli smůlu na naražení sudů u výčepu. Možná i to rozhodlo o našem vyřazení ve čtvrtfinálovém zápase se Stavitelstvím Mutl, asi jsme nebyli dostatečně hydratovaní, a proto se špatně soustředili na hru. Bylo to super odpoledne, jen je velká škoda, že ještě před pár lety byl pořadník na to zúčastnit se a letos se do poslední chvíle nevědělo, jestli bude osm či deset týmů. Možná by týmy uvítaly původní formát, ale to je otázka.“

Jan Švorc, Opatovice Katlov City, 6. místo: „Za náš tým bych chtěl především poděkovat pořadatelům, protože víme, jak bylo v téhle těžké době uspořádat turnaj a zachovat tradici. K umístění můžu říct jen to, že je to zklamání. Večer jsme si se všemi přítomnými užili, a tak tento turnaj považuji za úspěšný. Těšíme se na příští ročník.“

Jiří Oberreiter, Dynamo VKK, 7. místo: „Sedmé místo je pro nás zklamáním, cíle byly trošku jiné. Jinak letošní ročník Pukma Cupu byl z našeho pohledu rozhodně kvalitnější než ten minulý, a naše mladá sestava neměla dostatečné zkušenosti na to prát se o vyšší místa, navíc opora Martin Biroš, který by dodal týmu potřebný klid hlavně směrem dozadu, byl na dovolené. Těšíme se na další ročník, kde budeme chtít 'urvat' medaile!"

Radek Vavřina, Červené Janovice, 8. místo: „Náš poslepovaný tým jsme dávali dohromady vlastně v pátek navečer a v sobotu dopoledne. Chtěl jsem jako pořadatel dosáhnout sudého počtu účastníků, aby podmínky byly pro všechny stejné. Samozřejmě naše výsledky nejsou nijak oslnivé, ale za sebe myslím, že jsme se dobře proběhli po hřišti a trochu si zasportovali. Bohužel jsme hráli velmi naivní fotbal, ale zase jsem rád, že dostali šanci i kluci ze žáků a navíc jediná hráčka turnaje Markéta Horálková. Nezkušenost mládí byla velmi znát. Osmé místo je asi maximem, co jsme mohli chtít, protože ještě dvě minuty před koncem posledního zápasu jsme ani nepostupovali ze skupiny. Možná si náš soupeř FC CoJáVim postup zasloužil trochu víc, navíc se mu zranili tři hráči, což je mi líto a doufám, že budou brzo fit. Na závěr chci poděkovat všem našim hráčům, že se zapojili do sestavy a pomohli nám vyřešit rébus počtu týmů.“

Michal Tůma, FC CoJáVim, 9. místo: „Osobně chci poděkovat celému týmu. Měli jsme skvělého brankáře a skvělé hráče, jen jsme nebyli až tak sehraní na malé hřiště. Čekali jsme, že dopadneme lépe. Chyběli nám čtyři hráči, kteří mi to odřekli v pátek večer. Ale i tak jsme se turnaje zúčastnili a vím jistě, že do toho kluci dali, co mohli, a to doslova - tři z nás jsme skončili s berlemi. Ještě jednou děkuji týmu, pořadatelům a třeba se znovu objevíme příští rok.“

Jan Karel, FK Stánek Katlov, 10. místo: „Byli jsme moc spokojení, turnaj se nám líbil, užili jsme si ho. Naším hlavním cílem bylo vyzkoušet si to a nějak to zvládnout. Už teď jsme začali spřádat plány na příští rok. Měli bychom mít jiný autobus, nové dresy a zvolíme lepší taktiku.“


Šampaňské si trefou do šibenice vystřelila pětice 'kopáčů'

Pukma Cup 2020. Foto: Pavla HájkováJiž tradičním zpestřením pro hráče i diváky na Pukma Cupu v Červených Janovicích se stala střelba míčem na přesnost - trefování plastových lahví zavěšených v šibenicích brány. Z celkem devětadevadesáti desetikorunových kopů se 'do černého' trefili a láhev šampaňského získalo pět borců: David Kabíček (Opatovice Katlov City), Martin Čech (fanoušek Syslováků z Kaňku), Aleš Jehlička (FC Rumíci), Ondřej Bouma (Žabáci) a Adam Radil (žák z Červených Janovic).


Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na dvou hřištích se všechny zápasy odehrály dvakrát deset minut, a sice za dohledu rozhodčích Lubomíra Ledviny z Křesetic, Valtera Müllera z Močovic a Josefa Jiříka z Církvice.

V základní sestavě každého maximálně jedenáctičlenného mužstva nastoupili čtyři hráči v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.

Z obou skupin postoupily do vyřazovacích bojů čtyři kolektivy. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas (případně minitabulka), poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: Skillerz - Červené Janovice 9:2, Syslováci z Kaňku - FC CoJáVim 3:0, FC Rumíci - Skillerz 3:2, Syslováci z Kaňku - Červené Janovice 8:1, FC Rumíci - FC CoJáVim 7:0, Syslováci z Kaňku - Skillerz 0:2, FC Rumíci - Červené Janovice 4:1, Skillerz - FC CoJáVim 8:0, Syslováci z Kaňku - FC Rumíci 3:3, FC CoJáVim - Červené Janovice 3:3.

1.
 FC Rumíci
 3 
 1 
 0 
17:6
10
2.
 Skillerz
3
0
1
21:5
9
3.
 Syslováci z Kaňku   
2
1
1
14:6 
7
4.
 Červené Janovice
0
1
3
7:24 
1
5.
 FC CoJáVim
0
1
3
3:21
1


Skupina B: Dynamo VKK - Opatovice Katlov City 2:3, Žabáci - Stavitelství Mutl 2:1, FK Stánek Katlov - Dynamo VKK 2:8, Žabáci - Opatovice Katlov City 2:1, FK Stánek Katlov - Stavitelství Mutl 0:7, Žabáci - Dynamo VKK 4:2, FK Stánek Katlov - Opatovice Katlov City 0:7, Dynamo VKK - Stavitelství Mutl 1:9, Žabáci - FK Stánek Katlov 2:1, Stavitelství Mutl - Opatovice Katlov City 4:1.

1.
 Žabáci
 4 
 0 
 0 
10:5
12
2.
 Stavitelství Mutl
3
0
1
21:4
9
3.
 Opatovice Katlov City
2
0
2
12:8 
6
4.
 Dynamo VKK
1
0
3
13:18 
3
5.
 FK Stánek Katlov
0
0
4
3:24
0


O 9. místo: FC CoJáVim - FK Stánek Katlov 8:1.

Čtvrtfinále: FC Rumíci - Dynamo VKK 2:0, Stavitelství Mutl - Syslováci z Kaňku 3:2, Žabáci - Červené Janovice 7:0, Skillerz - Opatovice Katlov City 3:2.

Semifinále: FC Rumíci - Stavitelství Mutl 0:2, Žabáci - Skillerz 2:1.

O 3. místo: FC Rumíci - Skillerz 1:5.

Finále: Stavitelství Mutl - Žabáci 3:2.

Konečné pořadí 23. ročníku: 1. Stavitelství Mutl, 2. Žabáci, 3. Skillerz, 4. FC Rumíci, 5. Syslováci z Kaňku, 6. Opatovice Katlov City, 7. Dynamo VKK, 8. Červené Janovice, 9. FC CoJáVim, 10. FK Stánek Katlov.

Sestava medailistů - Stavitelství Mutl: Tomáš Havlíček, Lukáš Lieser, David Kopka, Marek Vondráček, Roman Turek, Zdeněk Tichý, Roman Mutl, Daniel Uher, Tomáš Havrda, Vladimír Para, Martin Turek. Žabáci: Martin Moc, Vladimír Bouma, Michal Blažek, Jiří Kubík, Jiří Vlach, Michal Růžička, Pavel Grauer, Bohumil Pospíšil, Tomáš Špidla, Josef Víta, Michal Jarůněk, Ondřej Bouma. Skillerz: Lukáš Korejtko, Robert Menšík, Dominik Nekola, Marek Lambev, Václav Pudil, Martin Fuksa, Michal Král, Lukáš Tuzar, Jaroslav Svoboda, Samuel Schejbal, Miloš Škrobák, Michal Procházka.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník - FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003), 7. ročník - Blankyt (2004), 8. ročník - Dačický 1573 (2005), 9. ročník - Olympia Kutná Hora (2006), 10. ročník - 1. FC Naděje (2007), 11. ročník - Restaurace Na Valech (2008), 12. ročník - Olympia Kutná Hora (2009), 13. ročník - Nové Dvory (2010), 14. ročník - 1. FC Naděje (2011), 15. ročník - Sborná (2012), 16. ročník - Sborná (2013), 17. ročník - FC Ňuňas (2014), 18. ročník - Skillerz (2015), 19. ročník - FC Ňuňas (2016), 20. ročník - Kulkabex team (2017), 21. ročník - Team Exact (2018), 22. ročník - Šťávaři (2019), 23. ročník - Stavitelství Mutl (2020).

V rámci závěrečného ceremoniálu, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání finále, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Adam Hruška (FC Rumíci). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Jiřího Kubíka (Žabáci). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání Milan Dudáš (FK Stánek Katlov - ročník narození 1965). Benjamínky se stali Ondřej Bouma (Žabáci - ročník narození 2008) a Miroslav Jiroušek (Červené Janovice - ročník narození 2006. Speciální cenu pořadatelů si zasloužila jediná hráčka turnaje Markéta Horálková (Červené Janovice).


Poděkování sponzorům

Pukma Cup 2020. Foto: Pavla HájkováNa přípravě dvacátého třetího ročníku turnaje v malé kopané se sponzorsky podíleli: Silnice Čáslav, Měšťanský pivovar Kutná Hora, Agro Podlesí Červené Janovice, Obecní úřad Červené Janovice, Stavitelství Mutl - Červené Janovice, Marold Oldřich Menšík - Červené Janovice, Less Bohdaneč, Pekárna Na náměstí - Zbraslavice, síť multikin CineStar, Petra Kavková, Martin Oberreiter, Disco Siera.


Čtyřiadvacáté pokračování by mělo být 31. července 2021

Pokud se pořadatelé rozhodnou pokračovat v tradici a týmy projeví zájem, dvacátý čtvrtý ročník oblíbeného Pukma Cupu v Červených Janovicích by se měl uskutečnit opět poslední červencovou sobotu, tentokrát to vychází na 31. července 2021. Na podání přihlášek přijde čas na začátku letních prázdnin. (lh)


Fotografie z turnaje najdete v galerii pod článkem, ale také na zpravodajském serveru Svoboda.info - ZDE a na webu Kutnohorského deníku - ZDE.

Fotografie z galerie pod článkem a další turnajové záběry v lepším rozlišení najdete rovněž ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Náhledy fotografií ze složky 2020-07-25 Pukma Cup - 23. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář