Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křesetice měly zlatý hattrick na dosah, proti byla Benešovka

28. 7. 2001

1. místo: FC Benešovka.Rekordní počet týmů přivítali organizátoři čtvrtého ročníku Pukma Cupu v Červených Janovicích. O vítězství v dalším pokračování stále populárnějšího turnaje v malé kopané se ucházelo dvacet mužstev.

Nedorozumění a váznoucí komunikace v FC Fernet navíc neumožnily, aby pořadatelé zařadili tento tým do losovacího osudí. "Je to má chyba. Nestihl jsem včas přijet vyplnit soupisku. Po rozlosování už bylo na všechno pozdě," vysvětlil nepříjemnost vedoucí mužstva Jiří Kubeš a doplnil: "Do sestavy nás však přijala jiná družstva. Například Dušan Růžička si zahrál s týmem Chalupáři - Paběnice, já jsem neúspěšně hájil svatyni Auto Bohemie."

Pořadatelé zahájili turnaj bez maskota

Slavnostní zahájení celodenního sportovního klání nestihl ani maskot turnaje Roman Adamec, přezdívaný Pukma. Právě po něm dostala akce název.

Roman Adamec a Leoš Kacafírek."V současné době se o něho starají lékaři a zdravotní sestry chirurgického oddělení čáslavské nemocnice. Nemusíte se ale obávat, určitě mezi nás dorazí. Přislíbil mu to primář," zdůvodnil absenci živého talismanu jeden z hlavních pořadatelů Luboš Hájek.

Pacienta přivezl před devátou hodinou z Čáslavi Leoš Kacafírek a po dvanácti hodinách pobytu v areálu hřiště Tělovýchovné jednoty Sokol Červené Janovice ho zpět do péče zdravotnického personálu odvezl Milan Kozlík.

Úzký hráčský kádr úspěch nepřinesl

Slunečné a velmi teplé počasí dokonale prověřilo připravenost hráčů. Jediné vítězství v základní skupině nestačilo obhájcům loňského prvenství, hráčům Opatovic I, k tomu, aby postoupili do playoff. Za očekáváním rovněž zůstaly křesetická rezerva a Juve Safari.

Velmi úzký hráčský kádr zřejmě zabránil lepšímu výsledku pořádajícímu oddílu. "Mužstvo jsme dali dohromady na poslední chvíli. Kmenoví hráči Sokola totiž dávají přednost účasti v konkurenčních týmech, jako jsou Milka Chvalov či Katlov. Katlovští nám navíc lanařili gólmana Marka Valentu. Nemít v sestavě jeho, nestartovali jsme," postěžoval si organizátor Radek Vavřina.

Benešovka se poučila z loňského finále

Tradičně kvalitními výkony se prezentovaly Křesetice A a FC Benešovka. Právě tyto celky se střetly ve finále, v kterém reprezentanti kutnohorské Benešovy ulice už nenapodobili nezdar z minulého roku, ale zaslouženě vybojovali první příčku.

Premiérové vystoupení v turnaji si připsaly Obecní úřad Červené Janovice, Auto Bohemia, Chalupáři - Paběnice, 1. FC Hasičcajti, Elán Čáslav, Hospoda U Petříků, Nepoměřice a Hlízov.

Pod novým názvem nastoupili hráči Galatasaray Gambrinus (dříve Bílý balet) a Dačický 1573 (dříve Ajax 1573).

Doprovodným programem potěšili nejvíce tiskaře

Diváci se celou sobotu nebavili pouze fotbalem. Ukázkové jízdy osobním automobilem Škoda Octavia pro ně připravila kutnohorská pobočka společnosti Auto Bohemia.

Lubomíru Bohatému se při pohledu na janovické speciality sbíhaly sliny.V dovednostní soutěži, přesnost střelby, se ze zisku láhve sektu radoval pouze majitel červenojanovické tiskárny a zástupce starosty obce Antonín David. "Přišel, střelil, zvítězil," napodobil slova Caesara Martin Pokorný, který soutěž organizačně zajišťoval.

Dojmy ze sportovních zážitků ještě návštěvníkům umocnily dobré jídlo a pití. Z bohatého jídelního a nápojového lístku si mohli vybrat klobásy, kuřata, guláš, vepřové maso a pochopitelně kořalku, pivo a několik druhů nealkoholických nápojů. O reprodukovanou hudbu se postaral Vladimír Vavřina.

Ukázkovými jízdami zpestřili turnaj

S osobními automobily značky Škoda se blíže seznámili účastníci sportovně - společenské akce, turnaje v malé kopané Pukma Cup 2001. Prezentační akci po dohodě s pořadateli klání připravili zaměstnanci kutnohorské pobočky společnosti Auto Bohemia. Zájemci z řad diváků i hráčů absolvovali také ukázkové jízdy."Jsme rádi, zvyšuje to prestiž turnaje," naznačil jeden z organizátorů stále oblíbenějšího sportovního podniku Radek Vavřina.

Hodnotné ceny obdrželi nejen medailisté

Prestiž Pukma Cupu stoupá rok od roku. Turnaj se těší velkému zájmu hráčů i sponzorů. Kromě místních živnostníků věnovali ceny či finanční prostředky také podnikatelé z okresního města.

Na skutečnost, že pochází z Červených Janovic, nezapomněl ani provozovatel zájezdní hospody Na Huse ve Svatém Mikuláši František Hollas, který vystavil poukázku na konzumaci v ceně 1000 korun. Stejně hodnotnou cenou se prezentoval také majitel kutnohorského hotelu Zlatá Stoupa Leon Pelikán.

Nejlepší střelec a gólman získali například pozlacené náramkové hodinky od vydavatelství Vltava - Labe Press.

Petr Zoufalý, Antonín David, Vladimír Košárek.O tom, že peníze neposkytl zbytečně, se přijel přesvědčit Vladimír Košárek, zaměstnanec společnosti Spira, která v rámci projektu ACEin zajišťuje na internetových stránkách informační trh služeb, zboží a zajímavostí.

"Jsem mile překvapen. Je vidět, že pokud se najdou schopní lidé, a jimi Luboš Hájek a Radek Vavřina určitě jsou, nechá se uspořádat akce, za niž by se nemuseli stydět ani renomovaní organizátoři," nešetřil slovy chvály Vladimír Košárek a dodal: "Jedná se o největší sportovní podnik tohoto druhu nejen v kutnohorském okrese!"

Putovní pohár vznikl v truhlářské dílně

Jen pár dní před zahájením turnaje vznikl v truhlářské dílně Jana Rady putovní pohár, na kterém budou po vzoru hokejového Stanley Cupu uvedeni dosavadní vítězové, včetně jmen hráčů, již se o úspěch postarali.

"Nepředpokládáme však, že by jsme ho vítěznému týmu propůjčili na celý rok. Je to pro nás velmi cenné dílo, nechtěli bychom si ho nechat někým zničit," upozornil Radek Vavřina a doplnil: "Do budoucna plánujeme, že necháme vyrobit nějaké repliky."

Výsledky, tabulky, statistiky, individuální ceny

Na třech připravených hřištích se všechny zápasy turnaje hrály 2 x 10 minut. V základní sestavě každého mužstva nastoupilo pět hráčů v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.

Z každé skupiny postupovaly do vyřazovacích bojů dva celky. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodoval v prvé řadě vzájemný zápas, poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: Křesetice B Hlízov 0:1, Milka Chvalov - Nepoměřice 3:1, Červené Janovice - Hlízov 1:1, Křesetice B - Milka Chvalov 0:3, Červené Janovice - Nepoměřice 6:1, Milka Chvalov - Hlízov 3:0, Křesetice B - Nepoměřice 1:2, Milka Chvalov - Červené Janovice 1:1, Nepoměřice - Hlízov 5:2, Křesetice B - Červené Janovice 0:1.

1.  Milka Chvalov 3 1 0 10:2 10
2.  Červené Janovice        2 2 0 9:3 8
3.  Nepoměřice 2 0 2 9:12 6
4.  Hlízov 1 1 2 4:9 4
5.  Křesetice B 0 0 4 1:7 0

 

 

 

 

 

Skupina B: Křesetice A - Hospoda U Petříků 1:0, Dačický 1573 - Juve Safari 3:3, Katlov - Hospoda U Petříků 4:4, Křesetice A - Dačický 1573 3:0, Katlov - Juve Safari 6:1, Dačický 1573 - Hospoda U Petříků 1:6, Křesetice A - Juve Safari 2:1, Dačický 1573 - Katlov 0:7, Křesetice A - Katlov 4:0, Juve Safari - Hospoda U Petříků 2:4.

1.  Křesetice A 4 0 0 10:1 12 
2.  Katlov 2 1 1 17:9 7
3.  Hospoda U Petříků        2 1 1 14:8 7
4.  Juve Safari 0 1 3 7:15 1
5.  Dačický 1573 0 1 3 4:19 1

 

 

 

 

 

Skupina C: FC Benešovka - Auto Bohemia 3:0, Zbraslavice - Obecní úřad Červené Janovice 3:1, Galatasaray Gambrinus - Auto Bohemia 5:1, FC Benešovka - Zbraslavice 1:0, Galatasaray Gambrinus - Obecní úřad Červené Janovice 3:0, Zbraslavice - Auto Bohemia 6:0, FC Benešovka - Obecní úřad Červené Janovice 3:0, Zbraslavice - Galatasaray Gambrinus 6:2, Obecní úřad Červené Janovice - Auto Bohemia 2:1, FC Benešovka - Galatasaray Gambrinus 2:1.

1.  FC Benešovka 4 0 0 9:1 12 
2.  Zbraslavice 3 0 1 15:4 9
3.  Galatasaray Gambrinus 2 0 2 11:9 6
4.  OÚ Červené Janovice 1 0 3 3:10 3
5.  Auto Bohemia 0 0 4 2:16 0

 

 

 

 

 

Skupina D: Opatovice I - Elán Čáslav 2:1, Lázně Bohdaneč - 1. FC Hasičcajti 3:1, Chalupáři,Paběnice - Elán Čáslav 2:3, Opatovice I - Lázně Bohdaneč 0:5, Chalupáři, Paběnice - 1. FC Hasičcajti 1:3, Lázně Bohdaneč - Elán Čáslav 0:0, Opatovice I - 1. FC Hasičcajti 1:2, Lázně Bohdaneč - Chalupáři, Paběnice 3:4, 1. FC Hasičcajti - Elán Čáslav 3:0, Opatovice I - Chalupáři, Paběnice 2:4.

1.  1. FC Hasičcajti 3 0 1 10:5  9 
2.  Lázně Bohdaneč 2 1 1 11:5 7
3.  Chalupáři - Paběnice       2 0 2 11:11 6
4.  Elán Čáslav 1 1 2 4:7 4
5.  Opatovice I 1 0 3 5:12 3

 

 

 

 

 

Čtvrtfinále: Milka Chvalov - Katlov 2:1, FC Benešovka Lázně Bohdaneč 1:0, Červené Janovice - Křesetice A 0:4, Zbraslavice - 1. FC Hasičcajti 2:0.

Semifinále: Milka Chvalov - FC Benešovka 1:2, Křesetice A - Zbraslavice 1:1 (na penalty 4:3).

O 3. místo: Milka Chvalov - Zbraslavice 2:3.

Finále: FC Benešovka - Křesetice A 4:1.

Konečné pořadí 4. ročníku: 1. FC Benešovka, 2. Křesetice A, 3. Zbraslavice, 4. Milka Chvalov, 5. 1. FC Hasičcajti, 6. Červené Janovice, 7. Katlov, 8. Lázně Bohdaneč, 9. Hospoda U Petříků, 10. Galatasaray Gambrinus, 11. Chalupáři - Paběnice, 12. Nepoměřice, 13. Elán Čáslav, 14. Hlízov, 15. Obecní úřad Červené Janovice, 16. Opatovice I, 17. Juve Safari, 18. Dačický 1573, 19. Křesetice B, 20. Auto Bohemia.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001).

Během slavnostního ceremoniálu, jenž se uskutečnil bezprostředně po dohrání finalového duelu čtvrtého ročníku turnaje v malé kopané, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté.

Cenu pro nejlepšího gólmana získal René Svoboda (FC Benešovka). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Petra Nováka (Křesetice A). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání, pětačtyřicetiletý Vladimír Čapek (Milka Chvalov). Benjamínkem se stal o čtyřiatřicet let mladší Štěpán Kacafírek (Obecní úřad Červené Janovice).

Celodenní sportovní bitvu svedlo přes dvě stě fotbalistů

Celkem dvě stě čtyři jmen fotbalistů se objevilo na soupisce dvaceti klubů, které se zúčastnily čtvrtého ročníku Pukma upu 2001. Nejširší hráčskou základnu, šestnáct mužů, měl tým Chalupáři - Paběnice. S úzkým kádrem se naopak musely vypořádat Červené Janovice a Elán Čáslav.

FC Benešovka: René Svoboda, Zdeněk Beneš, Jiří Schwarz, Jaroslav Trousil, Jakub Spáčil, Jan Spáčil, Tomáš Kaprálek, Jan Kozák, Miroslav Melecha, Michael Jelínek.

Křesetice A: Roman Soukup, Jiří Franc, Petr Leopold, Josef Pokorný, Dušan Bláha, Petr Joska, Petr Novák, Karel Zdeněk, René Krejčí.

Zbraslavice: Aleš Pokorný, Libor Smejkal, Jindřich Šindelář, David Šindelář, Michal Šindelář, Jiří Hlava, Tomáš Petrásek, Pavel Padevít, Josef Semerád, Milan Havlín, Luboš Brunclík, Jan Havlín.

Milka Chvalov: Pavel Šafler, Miroslav Ptáček, Tomáš Vomela, Petr Šafler, Jiří Krupička, Pavel Kruliš st., Luboš Daněk, Tomáš Filip, Vladimír Čapek, Ivoš Hájek, Pavel Kubín, Pavel Kruliš ml.

1. FC Hasičcajti: Luboš Melcr, Stanislav Cudlín, Pavel Antoš, Ladislav Procházka, Luboš Měšťánek, Martin Jiřík, Zdeněk Jelínek, Michal Havránek, Jiří Šimek.

Červené Janovice: Marek Valenta, Luboš Hájek, Radek Vavřina, Vladimír Košárek, Martin Pokorný, David Uher, Lukáš Růžička.

Katlov: Ladislav Hronek, Josef Víta, Vladimír Bouma, Jan Vošahlík, Michal Švorc, Pavel Brůžek, Jan Rada, Jiří Vlach.

Lázně Bohdaneč: Josef Růžička, Radek Kozel, Patrik Bartoš, Zdeněk Jiroutek, Petr Dolejský, Antonín Hájek, J. Štěpanovský, M. Kaluža, Jar. Bauer, Pilař, Jarmar, Rajmond.

Hospoda U Petříků: Lubomír Kedršt, Pavel Růžička, Jan Růžička, Pavel Janeček, Martin Vala, Radim Puchýř, Jiří Louda, Marian Papoušek, Petr Dus, Pavel Zálužanský.

Galatasaray Gambrinus: Tomáš Hovorka, Michal Procházka, Ladislav Krupička, Petr Janoušek, Michal Langr, Miroslav Langr, Ivan Kapusta, Tomáš Bohatý, Jiří Čepek, Libor Polívka, Petr Aufrecht, Radim Bartoníček.

Chalupáři - Paběnice: Miroslav Potměšil, Jaroslav Vlach, Josef Vlach, Martin Blahník, Vojtěch Vondra, Luboš Votava, Jiří Lebeda, Milan Říha, Václav Vondra, Lukáš Votava, Milan Oliva, Daniel Mužátko, Dušan Růžička, Žák, Samek, Kunášek.

Nepoměřice: Tomáš Frajt, Josef Tvrdý, Lukáš Kocourek, Lukáš Duna, Marek Brož, David Kocourek, Martin Culka, Josef Kovařík.

Elán Čáslav: Libor Fedorovič, Pavel Langr, Pavel Baka, Zdeněk Dlouhý, František Onderka, Miroslav Kaščák, Štefan Kurej.

Hlízov: Luboš Balvín, Martin Náhlovský, Roman Martínek, Petr Mička, Zbyněk Pertlíček, David Tomek, Lukáš Kraus, Petr Vondřejc, Filip Lenk, Vlastimil Obraz.

Obecní úřad Červené Janovice: Jan Bednář, Jiří Jiřík, Štěpán Kacafírek, Ladislav Janata, Josef Uher, Josef Kůrka, Martin Jahodář, Miloš Poborský, Miloslav Zajíček.

Opatovice I: Michal Blažek, Josef Exner, Miroslav Čepeš, David Stuchlý, Miroslav Sedláček, Roman Sedláček, Lukáš Malínek, Jaroslav Zeman, Petr Mašín, Miloš Konečný, Pavel Kunášek, Jan Ečer, Pavel Vokoun.

Juve Safari: Petr Verner, Stanislav Vašíček, Martin Janeček, Jan Kratochvíl, Martin Vedral, Miroslav Javůrek, Jiří Uher, Tomáš Kulhánek, Michal Veliký.

Dačický 1573: Martin Moc, Miroslav Kořínek, Karel Kořínek, Tomáš Svoboda, Jan Dražan, Petr Janovský, Jakub Klimpar, Pavel Železný, Daniel Mucha, Vlastimil Hroch.

Křesetice B: Petr Jirsa, Tomáš Červencl, Vít Vašíček, Ladislav Komárek, Jan Myslivec, Jaromír Vepřek, Ladislav Gygal, Michal Barenčík, Josef Žaloudek, Petr Franc.

Auto Bohemia: Jiří Kubeš, Josef Leopold, Petr Bednář, Martin Janata, Marek Reimann, Petr Jandák, Martin Svoboda, Lukáš Fidra, Lukáš Rejnek, Petr Bělohlávek, Luděk Štembera. 

Ze zeleného trávníku odklízeli odpadky

Znatelné stopy na čistotě prostředí sportovního areálu Tělovýchovné jednoty Sokol zanechali aktéři turnaje v malé kopané, nazvaného Pukma Cup 2001. Fotbalisté dvaceti mužstev odehráli během poslední červencové soboty osmačtyřicet zápasů.

"S odpadky jsme se vypořádali až druhý den. Převažovaly plastové kelímky a pet láhve,"uvedl jeden z pořadatelů Radek Vavřina.

Fotbalový maraton začal v sobotu krátce po osmé hodině a skončil až v časných nedělních hodinách. 

Zakoupením výtisků poděkovali dárcům

Netradiční formu poděkování sponzorům zvolili pořadatelé úspěšného turnaje v malé kopané, nazvaného Pukma Cup. Z části výtěžku zakoupili domácnostem v obci středeční vydání Kutnohorského deníku, v němž se na sportovní straně objevily všechny důležité informace z průběhu celodenního sportovního klání.
 
"Občané se dočetli nejen výsledky a zajímavosti, ale také se seznámili s jmény podnikatelů a společností, jež náš spolek podporují. Vloni jsme uspořádali posezení se sponzory, ale ne všichni se mohli do klubovny na hřišti dostavit," naznačil organizátor akce a člen TJ Sokol Červené Janovice Radek Vavřina.

V parném dni zapíjela zbraslavická výprava žízeň i úspěch

Zbraslavická výprava v Zájezdním hostinci Na Huse.

Zájezdní hostinec Na Huse ve Svatém Mikuláši se stal místem výletu hráčů Zbraslavic, kteří v nedávném čtvrtém ročníku turnaje v malé kopané v Červených Janovicích, nazvaného Pukma Cup 2001, obsadili třetí místo. Při slavnostním vyhlášení vítězů obdrželi za odměnu poukázku na konzumaci v hodnotě tisíc korun v podniku manželů Hollasových.

Poděkování těm, kteří se zasloužili o velmi kvalitní turnaj

Na přípravě čtvrtého ročníku turnaje v malé kopané, nazvaného Pukma Cup 2001, se podíleli: Hotel Zlatá Stoupa, Zájezdní hospoda Na Huse, Pivovar Kutná Hora, Auto Bohemia, Spira - projekt ACEin, Kohap, Hospoda U Kalicha, Vltava - Labe - Press, Agro Podlesí, Obecní úřad Červené Janovice, Tiskárna Antonín David, Slévárenství Luděk Brejša, Restaurace U Strejčků, Smíšené zboží Danuše Sovová, Tenes pekárna, Autoopravna Milan Sova, Marcosoft - Martin Janata, Beppo - Pavel Kruliš, Karel Lindner - malířské práce, OPK, provozovna Červené Janovice, Karel Haták, Adolf Kacafírek - veterinární lékař, Stanislava Daňková - kosmetické studio, Marold - Oldřich Menšík, Autodílna Petr Unucka, Autodílna Stanislav Bolek, Prádelna Procházková, Josef Podaný - obchodní zástupce ČMSS, Jiří Ptáčník st., Jiří Ptáčník ml., Jaroslav a Lukáš Dudlovi.

Stejné uznání si zaslouží také rozhodčí Lubomír Ledvina, Karel Kafka, Josef Šanda a Jan Wiesner, kteří všechna utkání odřídili bez nároku na honorář.

Čtveřice rozhodčích na 4. ročníku Pukma Cupu.

"Děkujeme také všem ostatním, již odvedli takzvanou černou práci, a měli velkou zásluhu na úspěšném a bezproblémovém průběhu turnaje," uvedl jeden z hlavních organizátorů Radek Vavřina a doplnil: "Pevně věřím, že v příštím roce se v podobném článku objeví ještě více jmen."

Pátý ročník Pukma Cupu se uskuteční v sobotu 27. července 2002. (lh)

Celostránková reportáž ze 4. ročníku Pukma Cupu vyšla ve středu 1. srpna 2001 v tištěném vydání Kutnohorského deníku.

Více fotografií z turnaje najdete ZDE.

 

Náhledy fotografií ze složky 2001-07-28 Pukma Cup - 4. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář