Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naděje vyhrály jubilejní desátý Pukma Cup

28. 7. 2007

Radost Štěpána Kacafírka po finálovém vítězství 1. FC Naděje.Reprízou finále z roku 2005 a následným závěrečným ceremoniálem s hudebním doprovodem i pyroefekty vyvrcholil jubilejní desátý ročník turnaje v malé kopané Pukma Cup.

Ten byl zároveň poprvé memoriálem Romana Adamce, přezdívaného Pukma. Zakladatel červenojanovického fotbalového klání zemřel po těžké nemoci 28. září 2006.

Jestliže se před dvěma roky radoval z celkového vítězství Dačický 1573, tentokrát měl větší důvod k oslavě tým 1. FC Naděje, a to díky penaltové loterii, která přišla na řadu po remíze 2:2 v řádné hrací době. Třetí místo si zajistil Blankyt čtyřgólovou výhrou nad obhájcem loňského prvenství Olympií Kutná Hora.

Už před finále burcoval ligista Štěpán Kacafírek z 1. FC Naděje své mužstvo, že pro něho neexistuje druhé místo. Touha po vítězství byla opravdu silná, a protože podobně tomu bylo rovněž u Dačického 1573, jednalo se o velmi atraktivní zápas. Obhájce prvenství z předloňského roku dvakrát dokázal dotáhnout vedení soupeře, avšak pokutové kopy už mu srazily vaz. Zatímco Hronek penaltu proměnil, Stolín brankáře Chudobu neprostřelil, a tak po Krulišově a Kacafírkově trefě pečetil triumf M. Rada. „Byl jsem dost nervozní, měl jsem černo před očima, ale o to více jsem se pak oddal euforii,“ uvedl nejlepší hráč turnaje Martin Rada, který stejným způsobem pomohl svému mužstvu také při penaltovém rozstřelu ve čtvrtfinále proti Hospodě Na Huse.

Jak se zdá, kmenový hráč Sokola Paběnice si zřejmě sám přibrzdí slibně rozjetou fotbalovou kariéru, neboť se v životě hodlá uplatnit jako profesionální voják. „Z tohoto důvodu už nepomýšlím na další účinkování ve Vlašimi, kde jsem byl na hostování. Jen si přijedu o víkendu zahrát utkání okresního přeboru za Paběnice. Nicméně na Pukma Cup si vždycky čas najdu,“ doplnil Martin Rada.

Na turnajovém prvenství 1. FC Naděje se výrazně podílel i Štěpán Kacafírek, prvoligový fotbalista FK Siad Most, který podle nejnovějších informací posílí v podzimní části mistrovské sezony České fotbalové ligy FK Kolín. „Pukma Cup mně hodně přirostl k srdci a znamená pro mě úplně všechno, vždyť už ho hraji asi osm let. Podle mě je to nejlepší turnaj svého druhu na Kutnohorsku i ve Středočeském kraji. Toto vítězství bych přirovnal k mému prvoligovému startu a myslím, že jsem trochu potěšil i tátu,“ konstatoval Štěpán Kacafírek s tím, že na příští ročník se pokusí do Červených Janovic přilákat spoluhráče Mendyho.

O konci kariéry na vrcholu uvažoval brankář vítězného týmu Antonín Chudoba, ovšem své plány rychle přehodnotil. „Říkal jsem si, že když zvítězím v Pukma Cupu, už nechám fotbalu, ale rozmyslel jsem si to. Stanovil jsem si nový cíl, a to chytat aspoň do pětapadesáti,“ zmínil třiapadesátiletý Antonín Chudoba ze Zbraslavic.

Dramatické finále mělo smutný konec pro obhájce prvenství z roku 2005, ale hráči Dačického 1573 z toho nedělali žádnou tragédii. Naopak, i oni se dokázali radovat z úspěchu protivníka. „Nadějím vítězství na tomto super turnaji moc přeji. Opravdu. Vím, jak hodně po něm několik let toužili,“ uvedl například Miroslav Kořínek a jeho spoluhráč Jan Hvězda dodal: „Mně se velice zamlouval herní styl Štěpána Kacafírka. Je to pohodový fotbalista, který jde čestně za vítězstvím. Ačkoliv hodně ran rozdá, dokáže jich rovněž dost přijmout. A to každý neumí.“

Vicemiss Monika Rigová roztřídila týmy do skupin

Po symbolické minutě ticha na počest památky zesnulého Romana Adamce, řečeného Pukma, na sebe vzala zodpovědnost úřadující vicemiss Kutnohorska Monika Rigová a rozlosovala dvacet týmů do čtyř pětičlenných základních skupin. V úvodním rozhovoru poznamenala s úsměvem na rtech, že někteří fotbalisté jsou jí povědomí z kutnohorského diskobaru Jáma hotelu Mědínek.

Roztleskávačka Míla opět ukázala svoje poprsí

Svůj slib dodržela fotbalová fanynka Míla, která hned po příchodu do červenojanovického sportovního areálu odhalila za vydatné podpory svého přítele ňadra. V další fázi turnaje proto od ní hráči i diváci očekávali pořádnou exhibici, ovšem Míla očividně nebyla ve formě a chovala se méně nápadně.

Zraněný kapitán prvoligového Brna přijel za bratrem

2007_pukma_06.jpg

V červenojanovickém sportovním areálu se objevil i kapitán prvoligového 1. FC Brno Jan Trousil z Kutné Hory, který se přijel se svým synem a zlomenou rukou podívat na bratra Jaroslava, hráče Olympie. Tým, jenž obhajoval loňské prvenství, nakonec obsadil čtvrté místo.

Policejní posily přijely pozdě, četníci zkolabovali

Tým Četníci ČR skončil na turnaji Pukma Cup 2007 neslavně a posily jim přijely až ve chvíli, kdy je paběnický Daniel Mužátko přivolal k „odřenině“ pomerančového peugeota. To ale už bylo dávno po klání v základních skupinách.

Třem hráčům se začervenalo před očima

Ani Pukma Cup se přes přátelskou atmosféru neobešel bez hříšníků fotbalových trávníků. Na všechny tři si shodou okolností počíhal sudí Vlastimil Kafka, který jim červenou kartou vystavil stop v daném i v následujícím utkání. Jednalo se o Michala Švorce a Ivana Kovačíka ml. (oba Katlov) a Lukáše Zeleného (Hospoda Na Huse).

Kacafírkova sestřenice rozbila bank

2007_pukma_14.jpgPříjemným zpestřením pro diváky i hráče červenojanovického turnaje v malé kopané - Pukma Cup 2007 se stal pátý ročník tipovací soutěže a střelba míčem na přesnost.

Příznivci drobného hazardu si mohli za desetikorunový vklad zatipovat vítěze turnaje a celkový počet gólů, jenž nejlepší mužstvo vstřelí do sítě soupeřů. Jako první zkusil štěstí Pavel Flégr a v případě svého družstva 1. FC Naděje zaznamenal padesátiprocentní úspěšnost, stejně jako dalších pět hráčů. Byla mezi nimi i Veronika Kacafírková, která uhodla i přesný počet vstřelených branek, a tak se radovala z finanční výhry ve výši 660 korun. Celkem pořadatelé zaznamenali čtyřicet tipů, zbytek částky dorovnal jackpot z loňska.

Ještě větší zájem projevili účastníci turnaje o střelbu míčem na láhev zavěšenou ve vinglu brány. Z celkem 146 kopů si jedinou trefu „do černého“ připsal a láhev šampaňského získal Michal Král z čáslavského týmu Králíci.

Rozhodčí Ledvina opakovaně věnoval dětem peníze

Finanční části své zasloužené odměny za pískání se rozhodčí Lubomír Ledvina z Křesetic  podruhé za sebou zřekl ve prospěch červenojanovické fotbalové mládeže! Zástupci místního oddílu mu tímto velmi děkují. Jejich obdiv a uznání patří dále všem sponzorům a dobrovolníkům, kteří výraznou měrou přispěli ke skvělému sportovnímu zážitku.

U mixážního pultu se vystřídali tři diskžokejové

Hudební kulisu turnaje obstaral DJ Pepa. Ve večerních hodinách jej vystřídali DJ Ladin a DJ Cyrda, aby do nedělních ranních hodin uspořádali pořádnou diskotéku.

Hlášky dne

Miroslav Zajíček ml.: "Dámy a pánové, je poslední láhev zelené. Tak si to pojďte dopít. Jiný alkohol samozřejmě je, ale zelená se pije nejvíc!"

Jiří Rejthárek: "Jestliže my jsme dostali za osmé místo patnátikilové nakládané sele a šestatřicet láhví kutnohorského piva, tak což teprve musel dostat vítěz turnaje!" 

Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na třech dobře připravených hřištích se všechny zápasy Pukma Cupu včetně finále odehrály dvakrát deset minut za dohledu rozhodčích Karla a Vlastimila Kafkových z Kutné Hory, Lubomíra Ledviny z Křesetic a Ondřeje Havlíka z Kutné Hory.

V základní sestavě každého maximálně jedenáctičlenného mužstva nastoupilo pět hráčů v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.
 
Z každé skupiny postoupily do vyřazovacích bojů čtyři kolektivy. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas, poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: Paběnice dorost - 1. FC Naděje 2:3, Courier Service - Dačický 1573 1:5, Stars Team - 1. FC Naděje 0:4, Paběnice dorost - Courier Service 0:3, Stars Team - Dačický 1573 1:3, Courier Service - 1. FC Naděje 1:5, Paběnice dorost - Dačický 1573 0:6, Courier Service - Stars Team 1:3, Dačický 1573 - 1. FC Naděje 2:2, Paběnice dorost - Stars Team 1:0.

 

1.  Dačický 1573 3 1 0 16:4 10
2.  1. FC Naděje 2 1 1 13:6 7
3.  Paběnice dorost                2 0 2 4:11 6
4.  Stars Team 1 0 3 4:9 3
5.  Courier Service 1 0 3 6:13 3

 


 

 

 

 


Skupina B: Olympia Kutná Hora - FC Hrnčíř 2:1, Opatovice I - AC Škvrňov 5:0, Rangers - FC Hrnčíř 3:3, Olympia Kutná Hora - Opatovice I 2:0, Rangers - AC Škvrňov 1:2, Opatovice I - FC Hrnčíř 1:1, Olympia Kutná Hora - AC Škvrňov 4:2, Opatovice I - Rangers 0:2, AC Škvrňov - FC Hrnčíř 1:2, Olympia Kutná Hora - Rangers 2:1.

 

1.  Olympia Kutná Hora           4 0 0 10:4 12
2.  FC Hrnčíř 1 2 1 7:7 5
3.  Rangers         1 1 2 7:7 4
4.  Opatovice I 1 1 2 6:5 4
5.  AC Škvrňov 1 0 3 5:12 3

 


 

 

 

 


Skupina C: Restaurace Na Valech - Křesetice 2:2, Četníci ČR - Hospoda Na Huse 3:6, FC Ňuňas - Křesetice 2:3, Restaurace Na Valech - Četníci ČR 2:0, FC Ňuňas - Hospoda Na Huse 1:1, Četníci ČR - Křesetice 0:7, Restaurace Na Valech - Hospoda Na Huse 1:4, Četníci ČR - FC Ňuňas 0:3, Hospoda Na Huse - Křesetice 2:0, Restaurace Na Valech - FC Ňuňas 6:3.

 

1.  Hospoda Na Huse 3 1 0 13:5 10
2.  Křesetice 2 1 1 12:6 7
3.  Restaurace Na Valech      2 1 1 11:9 7
4.  FC Ňuňas 1 1 2 9:10 4
5.  Četníci ČR 0 0 4 3:18 0

 


 

 

 

 


Skupina D: Paběnice - Milka Chvalov/ Červené Janovice 4:0, Blankyt - Králíci 3:0, Katlov - Milka Chvalov/ Červené Janovice 3:1, Paběnice - Blankyt 0:1, Katlov - Králíci 1:2, Blankyt - Milka Chvalov/ Červené Janovice 4:2, Paběnice - Králíci 5:0, Blankyt - Katlov 2:1, Králíci - Milka Chvalov/ Červené Janovice 2:1, Paběnice - Katlov 3:2.

 

1.  Blankyt 4 0 0 10:3 12
2.  Paběnice 3 0 1 12:3 9
3.  Králíci 2 0 2 4:10 6
4.  Katlov 1 0 3 7:8 3
5.  Milka Chvalov/ Č. Janovice 0 0 4 4:13 0

 

 

 

 

 

Osmifinále: Dačický 1573 - Opatovice I 4:3, Křesetice - Králíci 3:2, Olympia Kutná Hora - Stars Team 7:1, Paběnice - Restaurace Na Valech 3:0, Hospoda Na Huse - Katlov 3:1, 1. FC Naděje - Rangers 6:0, Blankyt - FC Ňuňas 5:1, FC Hrnčíř - Paběnice dorost 5:0.

Čtvrtfinále: Dačický 1573 - Křesetice 4:2, Olympia KH - Paběnice 2:2 (na penalty 4:3), Hospoda Na Huse - 1. FC Naděje 2:2 (na penalty 1:3), Blankyt - FC Hrnčíř 4:1.

Semifinále: Dačický 1573 - Olympia Kutná Hora 1:1 (na penalty 3:2), 1. FC Naděje - Blankyt 4:1.

O 3. místo: Olympia Kutná Hora - Blankyt 0:4.

Finále: Dačický 1573 - 1. FC Naděje 2:2, (na penalty 1:3), Hronek, Zeman - J. Veselý, Kacafírek (Hronek - Kruliš, Kacafírek, M. Rada).

Konečné pořadí 10. ročníku: 1. 1. FC Naděje, 2. Dačický 1573, 3. Blankyt, 4. Olympia Kutná Hora, 5. Hospoda Na Huse, 6. Paběnice, 7. Křesetice, 8. FC Hrnčíř, 9. Restaurace Na Valech, 10. Králíci, 11. Paběnice dorost, 12. Rangers, 13. Opatovice I, 14. FC Ňuňas, 15. Katlov, 16. Stars Team, 17. Courier Service, 18. AC Škvrňov, 19. Milka Chvalov/ Červené Janovice, 20. Četníci ČR.

Sestavy medailistů - 1. FC Naděje: Antonín Chudoba, Milan Černohlávek, Martin Rada, Štěpán Kacafírek, Martin Veselý, Jiří Veselý, Michal Procházka, Pavel Kruliš, Zdeněk Volenec, Jan Škramovský, Pavel Flégr. Dačický 1573: Michal Šilhán, Lukáš Zeman, Lukáš Tvrdý, Jan Hvězda, Vlastibor Hroch, Miroslav Brožek, Petr Stolín, Petr Bouma, Miroslav Kořínek, Jan Vavřina, Pavel Mrštík. Blankyt: Roman Soukup st., Martin Douda, Daniel Douda, Jiří Chlebna, Martin Mach, Roman Soukup ml., Tomáš Řečínský, Tomáš Dytrych, Adrian Čeremi. 

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník - FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003), 7. ročník - Blankyt (2004), 8. ročník - Dačický 1573 (2005), 9. ročník - Olympia Kutná Hora (2006), 10. ročník - 1. FC Naděje (2007).

Během závěrečného ceremoniálu, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání dramatického finále, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Michal Šilhán  (Dačický 1573). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Martina Radu (1. FC Naděje). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání Antonín Chudoba (1. FC Naděje - ročník narození 1954). Benjamínkem se stal Tomáš Menšík (Milka Chvalov/ Červené Janovice - ročník narození 1994).

Jedenácté pokračování bude 26. července 2008

Jedenáctý ročník oblíbeného Pukma Cupu se uskuteční opět poslední červencovou sobotu, tentokrát to vychází na 26. července 2008. Přihlášky začnou hlavní organizátoři Luboš Hájek (604 892 771) a Radek Vavřina (606 188 409) přijímat na začátku letních prázdnin. (lh)

Celostránková reportáž z 10. ročníku Pukma Cupu vyšla ve čtvrtek 2. srpna 2007 v tištěném vydání Kutnohorského deníku.

Více fotografií z turnaje najdete
ZDE a také ZDE.

 

Náhledy fotografií ze složky 2007-07-28 Pukma Cup - 10. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář