Jdi na obsah Jdi na menu
 


O prvenství Paběnic při šestém Pukma Cupu rozhodly až penalty

26. 7. 2003

1. místo: PaběniceFinálový duel mezi Blankytem a Paběnicemi byl opravdovým vyvrcholením celodenního fotbalového turnaje Pukma Cup 2003. Ve velmi kvalitním utkání se diváci potěšili šesti góly i penaltovou loterií.

O celkové vítězství v šestém ročníku turnaje v malé kopané usilovalo dvacet týmů. Definitivní rozhodnutí přinesl až penaltový rozstřel v posledním šestapadesátém utkání. Z prvenství se po pokutovém kopu proměněném Václavem Žákem radovaly Paběnice. Těm pomohli i další dva úspěšní exekutoři, Luboš Votava a Martin Blahník.

Organizátoři byli po dvou letech v plné síle

Celodenní fotbalové klání ve sportovním areálu Sokola Červené Janovice začalo slavnostním zahájením a veřejným rozlosováním týmů do čtyř základních skupin. Ještě předtím popřál všem hráčům hodně štěstí maskot turnaje Roman Adamec, přezdívaný Pukma.

"S radostí mohu konstatovat, že letos je organizační výbor kompletní," uvedl při zahajovacím nástupu jeden z hlavních pořadatelů Luboš Hájek a připomněl: "Před dvěma roky limitovaly zdravotní komplikace Romana Adamce, vloni byl těžkým zraněním nohy handicapován Radek Vavřina."

Veřejné losování považují za slavnostní okamžik

2003_pukma_01.jpgPřestože organizátoři evidovali jedenadvacet přihlášených týmů, v osudí nakonec chyběl ústřižek se jménem Šambala Labuť, neboť zástupci týmu v čele s Davidem Kocourkem se bez omluvy nedostavili. Naopak v předstihu svou účast museli z různých důvodů odřeknout vedoucí mužstev FK Kolín a Kohap-Bowling. Dostalo se tak na náhradníky, mezi které se zařadili Říhovci a Nepoměřice.

Při losování vzal na sebe velkou zodpovědnost sedmiletý příznivec I. FC Kalich Jaroslav Dudla, který je znám rovněž čtenářům Kutnohorského deníku, neboť před více než rokem skončil v jarní části Tip ligy na druhém místě a letos v červnu obsadil sedmou příčku v soutěži Prima kluk Kutnohorska.

FC Benešovka, Paběnice, Zbraslavice a Červené Janovice byly jako nejlepší čtyři týmy minulého ročníku do jednotlivých skupin nasazeny. "Sice máme více starostí, ale veřejné losování, které je tak trochu slavnostním okamžikem, k našemu turnaji neodmyslitelně patří a jsem si jistý, že to vítají i samotní hráči," podotkl druhý hlavní organizátor Pukma Cupu Radek Vavřina.

"To je paráda. Pro tohle se hraje fotbal," podotkl Miroslav Brožek z týmu Dačický 1573, když po zakoupení porce pečeného kuřete uvedl do nejvyššího stupně pohotovosti své vjemové buňky.

Turnaj přinesl hráčům radost i zklamání

Největší důvod k úsměvu měli tedy paběničtí fotbalisté, kteří se poučili z neúspěchu v loňském finále, kdy nezvládli penaltový rozstřel s FC Benešovka. Právě obhájce celkového prvenství z předchozích dvou let nepotvrdil vynikající pověst. Do playoff postoupil až ze třetího místa v základní skupině a hned v osmifinále se nechal vyřadit Sázavou.

Na šestý ročník Pukma Cupu nebudou jistě rádi vzpomínat ani domácí, jejichž řady na pozvání Pavla Kruliše rozšířil i František Drábek z Kutné Hory. Jejich dvanáctá příčka je vůbec nejhorším umístěním v historii turnaje.

2003_pukma_06.jpgZa očekáváním zůstal i fotbalovými osobnostmi (například Karel Němec, Karel Heger, Zdeněk Vavřina) nabitý I. FC Kalich. Ten se v Červených Janovicích představil poprvé, stejně jako Blankyt, Sázava, Restaurace Na Valech, Tiskárna Decibel, Courier Service, Dream Team a Říhovci. "Kdybychom přijeli v plné síle, jak jsem původně předpokládal, dopadlo by to jinak," nechal se slyšet trenér Robert Komas, který postrádal Zdeňka Čápa, Jana Lipského či Jana Škaldu.

S pocitem křivdy odjeli z červenojanovického sportovního areálu zručští Rangers. V osmifinále proti Křeseticím vstřelili gól, který rozhodčí Josef Šanda nejprve uznal a ukázal do středového kruhu, ale po protestech soupeře své rozhodnutí přehodnotil s odůvodněním, že míč už byl před dokončením gólové akce v zámezí. Bezbrankový stav poté vydržel až do konce zápasu a následovaly pokutové kopy, přičemž rozhodující branku vstřelil křesetický Pavel Franc ml. Jeden z nejúspěšnějších týmů v historii Pukma Cupu měl štěstí v penaltové loterii i ve čtvrtfinále se Sázavou. O postupu mezi nejlepší čtyři celky nakonec rozhodl Petr Franc.

Trochu chaoticky působili v úvodu celodenního fotbalového klání hráči Milky Chvalov. Zpočátku se totiž museli o sebe postarat sami, protože trenér Milan Kozlík se vrátil z dovolené až kolem poledne a manažer týmu Miroslav Ptáček si 26. červenec vybral jako den své svatby s Janou Rousovou. Nakonec však v osmifinále potrápili pozdějšího vítěze turnaje. Jako jediný se v osmifinálovém penaltovém rozstřelu netrefil Jiří Krupička, když vysoko přestřelil branku Miroslava Potměšila. Od spoluhráčů a kouče si pak musel vyslechnout poznámky o tom, že nemusel na svatební veselí do Velkého Meziříčí tak pospíchat.

Ve stejný den uzavřel manželský svazek i další fotbalista, který jezdí do Červených Janovic na turnaj pravidelně. Petr Leopold se ve Vlašském dvoře oženil s Martinou Švehlovou.

Pořadatelé poprvé evidovali zahraniční hráče. V dresu Blankytu nastoupili dva Slováci: Jožin Bronto a Pavel Veverica.

Doprovodným programem potěšili předsedu OFS

Diváci se celou sobotu nebavili pouze fotbalem. Premiéra tipovací soutěže, kterou vymyslel Luboš Hájek, byla pro aktéry sportovního klání příjemným zpestřením. Příznivci drobného hazardu si mohli za desetikorunový vklad zatipovat vítěze Pukma Cupu a celkový počet gólů, jenž nejúspěšnější mužstvo vstřelí do soupeřovy sítě.

2003_pukma_12.jpg"Triumfoval člověk nadmíru povolaný, a to Josef Reimann, sekretář oddílu kopané Sokola Paběnice a předseda Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. Ve svém odhadu byl stoprocentní. Podařilo se mu správně určit Paběnice jako vítězné družstvo i třiatřicet branek," připomněl jeden ze dvou hlavních organizátorů červenojanovického turnaje Radek Vavřina.
 
Josef Reimann věděl už před finálovým zápasem, že nepřijde zkrátka. Z patnácti podaných tipů věřil v deseti případech hráčům Paběnic, ve zbývajících možnostech favorizoval fotbalisty Blankytu, kteří nakonec také postoupili do finále. "Celkem jsme zaznamenali třiašedesát tipů. Vítěz tedy do soutěže investoval sto padesát korun a získal více než čtyřnásobek,"upřesnil Radek Vavřina a přiznal: "Ani jsme nečekali, že by to mohl někdo vyhrát, protože za účasti dvaceti týmů bylo možností hodně. Většina tipařů se však ukázala být skutečnými odborníky. Přišli jsme o plánovaný jackpot pro příští rok, ale třeba se na druhou stranu po úspěchu pana Reimanna zvýší počet hráčů, kteří si zatipují."

Do historie tipovací soutěže Pukma Cupu se zapsal také Ladislav Gygal z Křesetic. Sice nevyhrál, vzhledem k tomu, že věřil svému týmu, ale byl prvním hráčem, jenž si vsadil, a dodal tak odvahu dalším kolegům.

Na seznam tipujích se nechali zapsat i tři ženy (Iveta Nováková, Lucie Rokosová a Vladimíra Čapková) a sedmiletý Jaroslav Dudla, který před více než rokem obsadil v jarní části Tip lize čtenářů Kutnohorského deníku druhé místo a chtěl zkusit štěstí také v Červených Janovicích.

Značný zájem projevili diváci i hráči o střelbu na zavěšenou láhev. V dovednostní soutěži si šampaňské vystříleli tři dresovaní borci: Michal Procházka (Dream Team), Jožin Bronto (Blankyt) a Ondřej Bálek (Sázava). "Protože nacházíme stále větší podporu u našich sponzorů a partnerů, a jsme tomu velice rádi, mohli jsme úspěšným střelcům za odměnu nakonec darovat dvě láhve sektu, i když jsme předem avizovali pouze cenu v podobě jednoho šampaňského. Všichni tři výherci proto poté byli velmi příjemně překvapeni," poznamenal Radek Vavřina.

Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na třech velmi dobře připravených hřištích se všechny zápasy turnaje včetně finále odehrály dvakrát deset minut za dohledu rozhodčích Karla Kafky z Kutné Hory, Petra Vlčka z Kutné Hory, Josefa Šandy z Červených Janovic a Karla Mikeše z Tupadel.

V základní sestavě každého mužstva nastoupilo pět hráčů v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod. Z každé skupiny postoupily do vyřazovacích bojů čtyři celky. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas, poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: Dačický 1573 - Říhovci 14:1, FC Benešovka - Opatovice I 3:1, Milka Chvalov - Říhovci 6:0, Dačický 1573 - FC Benešovka 4:1, Milka Chvalov - Opatovice I 1:2, FC Benešovka - Říhovci 8:0, Dačický 1573 - Opatovice I 0:2, FC Benešovka - Milka Chvalov 2:1, Opatovice I - Říhovci 8:0, Dačický 1573 - Milka Chvalov 5:2.

1.  Dačický 1573 3 0 1 23:6  9 
2.  Opatovice I 3 0 1 13:4 9
3.  FC Benešovka          3 0 1 14:6 9
4.  Milka Chvalov 1 0 3 10:9 3
5.  Říhovci 0 0 4 1:36 0

 

 

 

 

Skupina B: Courier Service - I. FC Kalich 1:3, Sázava - Paběnice 2:3, Bedlíci - I. FC Kalich 3:5, Courier Service - Sázava 2:5, Bedlíci - Paběnice 1:6, Sázava - I. FC Kalich 2:2, Courier Service - Paběnice 0:3, Sázava - Bedlíci 3:1, Paběnice - I. FC Kalich 4:2, Courier Service - Bedlíci 6:1.

1.  Paběnice 4 0 0 16:5 12
2.  Sázava 2 1 1 12:8 7
3.  I. FC Kalich 2 1 1 12:10 7
4.  Courier Service           1 0 3 9:12 3
5.  Bedlíci 0 0 4 6:20 0

 

 

 

 

Skupina C: Rangers - Hospoda Na Huse 2:1, Nepoměřice - Blankyt 1:5, Červené Janovice - Hospoda Na Huse 2:2, Rangers - Nepoměřice 0:0, Červené Janovice - Blankyt 1:3, Nepoměřice - Hospoda Na Huse 0:3, Rangers - Blankyt 0:3, Nepoměřice - Červené Janovice 2:4, Blankyt - Hospoda Na Huse 4:4, Rangers - Červené Janovice 2:3.

1.  Blankyt 3 1 0 15:6 10
2.  Červené Janovice 2 1 1 10:9 7
3.  Hospoda Na Huse     1 2 1 10:8 5
4.  Rangers 1 1 2 4:7 4
5.  Nepoměřice 0 1 3 3:12 1

 

 

 

 

Skupina D: Zbraslavice - Křesetice 1:3, Tiskárna Decibel - Dream Team 4:3, Restaurace Na Valech - Křesetice 1:4, Zbraslavice - Tiskárna Decibel 3:3, Restaurace Na Valech - Dream Team 5:2, Tiskárna Decibel - Křesetice 1:2, Zbraslavice - Dream Team 2:1, Tiskárna Decibel - Restaurace Na Valech 2:3, Dream Team - Křesetice 0:4, Zbraslavice - Restaurace Na Valech 2:2.

1.  Křesetice 4 0 0 13:3 12
2.  Restaurace Na Valech 2 1 1 11:10 7
3.  Zbraslavice 1 2 1 8:9 5
4.  Tiskárna Decibel 1 1 2 10:11 4
5.  Dream Team 0 0 4 6:15 0

 

 

 

 

Osmifinále: Dačický 1573 - Courier Service 3:0, Červené Janovice - Zbraslavice 1:5, Paběnice - Milka Chvalov 1:1 (na penalty 3:2), Restaurace Na Valech - Hospoda Na Huse 0:2, Blankyt - Tiskárna Decibel 8:2, Opatovice I - I. FC Kalich 2:0, Křesetice - Rangers 0:0 (na penalty 3:2), Sázava - FC Benešovka 2:2 (na penalty 2:1).

Čtvrtfinále: Dačický 1573 - Zbraslavice 5:0, Paběnice - Hospoda Na Huse 4:0, Blankyt - Opatovice I 6:2, Křesetice - Sázava 2:2 (na penalty 5:4).

Semifinále: Dačický 1573 - Paběnice 1:3, Blankyt - Křesetice 9:2.

O 3. místo: Dačický 1573 - Křesetice 0:2.

Finále: Blankyt - Paběnice 3:3 (na penalty 2:3).

Konečné pořadí 6. ročníku: 1. Paběnice, 2. Blankyt, 3. Křesetice, 4. Dačický 1573, 5. Opatovice I, 6. Sázava, 7. Hospoda Nu Huse, 8. Zbraslavice, 9. FC Benešovka, 10. I. FC Kalich, 11. Restaurace Na Valech, 12. Červené Janovice, 13. Tiskárna Decibel, 14. Rangers, 15. Milka Chvalov, 16. Courier Service, 17. Nepoměřice, 18. Dream Team, 19. Bedlíci, 20. Říhovci.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník - FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003).

Během slavnostního závěrečného ceremoniálu, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání dramatického duelu, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Miroslav Potměšil (Paběnice). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Pavla Vevericu (Blankyt). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání Miroslav Zralý (Paběnice - ročník narození 1947). Benjamínkem se stal Jan Říha (Říhovci - ročník narození 1990). 

Prestiž Pukma Cupu je čím dál tím větší

Turnaj v malé kopané, nazvaný Pukma Cup, se těší velkému zájmu hráčů i sponzorů. Kromě místních živnostníků věnovali věcné či finanční dary také podnikatelé z jiných měst a obcí. V přepočtu obdržely týmy a jednotlivci ceny v celkové hodnotě přes deset tisíc korun.

1. místo: Paběnice

"Odměnili jsme prvních šestnáct družstev, poslední mužstvo obdrželo cenu útěchy," poznamenal jeden ze dvou hlavních organizátorů Pukma Cupu Radek Vavřina a dodal: "Vítězové si kromě diplomu z tiskařské dílny Antonína Davida, pěti kilogramů klobás, sudu kutnohorského dvanáctistupňového piva, které věnoval Milan Hroch z diskobaru Jáma, skleněného poháru a šampaňského odvezli i pětisetkorunovou poukázku k bezplatné konzumaci jídla a pití v restauraci U Šneka a repliku putovního poháru, jenž vznikl v truhlářské dílně Jana Rady."

Organizátoři disponovali i tříset až tisícikorunovými poukázkami k bezplatné hostině v dalších restauračních zařízeních v Kutné Hoře, Svatém Mikuláši, Zbraslavicích, Křeseticích a Zbýšově, tričky, hrnky, salámy, destiláty, rodinnými baleními láhvových piv, autokosmetikou, volnými lístky do letního Bijáku ve Zbýšově a dalšími upomínkovými předměty.

Poděkování

Na přípravě letošního šestého ročníku turnaje v malé kopané se podíleli: Hotel Zlatá Stoupa - Kutná Hora, Zájezdní hostinec Na Huse Svatý Mikuláš, Discobar Jáma - Kutná Hora, Drinks Union - Pivovar Kutná Hora, Auto Bohemia Kutná Hora, Kohap Opatovice I, Pivnice Dačický - Kutná Hora, Pizzeria Sole Mio - Kutná Hora, Restaurace U Kalicha - Kutná Hora, Agro Podlesí Červené Janovice, Obecní úřad Červené Janovice, Tiskárna Antonín David - Červené Janovice, Restaurace U Strejčků - Červené Janovice, Green bar - Křesetice, Minimarket K+K - Červené Janovice, Beppo - Pavel Kruliš - Červené Janovice, Karel Haták ml. - Červené Janovice, Adolf Kacafírek - veterinární lékař, Červené Janovice, Stanislava Daňková - kosmetické studio, Červené Janovice, Tenes pekárna - Červené Janovice, Marold - Oldřich Menšík - Červené Janovice, Autodílna Petr Unucka - Červené Janovice, Prádelna Procházková - Červené Janovice, Jiří Ptáčník st. - Červené Janovice, Jiří Ptáčník ml. - Courier Service, Jiří Menšík - výroba skla - Červené Janovice, Povoznictví Tomáš Kacafírek - Červené Janovice, Městské lesy a rybníky Kutná Hora, Hospoda U Datla - Zbraslavice, Restaurace U České Koruny - Zbraslavice, Restaurace U Čepků - Zbýšov, Restaurace U Šneka - Kutná Hora, Hotel U Hrnčíře - Kutná Hora, Malířství Kamika - Karel Lindner - Červené Janovice, p. Havelková - Petrovice I, Vltava - Labe - Press, Kutnohorský deník, Josef Podaný - Českomoravská stavební spořitelna, JPS - obalové materiály, Martin Oberreiter, Wezir - dodavatel zábavy.
 
"Opravdu moc děkujeme všem," zakončil Radek Vavřina.

Spanilou jízdu završili U Šneka Pohodáře

2003_pukma_24.jpgOslavou celkového prvenství v šestém ročníku turnaje v malé kopané, nazvaného Pukma Cup 2003, si fotbalisté Paběnic zpestřili v restauraci U Šneka Pohodáře ve Vladislavově ulici páteční večer.

Výběr místa, kde společně poseděli, měli zjednodušený tím, že kromě dalších hodnotných cen obdrželi pětisetkorunovou poukázku k bezplatné konzumaci jídla a pití ve zmíněném podniku. Zalaminovaný tiskopis jim před týdnem při závěrečném ceremoniálu osobně předal jeden ze spolumajitelů restaurace Martin Bajer.

Sedmý ročník Pukma Cupu se uskuteční v sobotu 31. července 2004. (lh)

Celostránková reportáž ze 6. ročníku Pukma Cupu vyšla ve středu 30. července 2003 v tištěném vydání Kutnohorského deníku.

Více fotografií z turnaje najdete ZDE.

 

Náhledy fotografií ze složky 2003-07-26 Pukma Cup - 6. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář