Jdi na obsah Jdi na menu
 


Premiéra Pukma Cupu se nejvíce povedla křesetickému áčku

25. 7. 1998

Jeden z hlavních pořadatelů Luboš Hájek.Na červenojanovickém fotbalovém hřišti se za účasti devíti týmů uskutečnil první ročník Pukma Cupu - turnaje v malé kopané. Hrálo se 2x 15 minut s šesti fotbalisty v poli a jedním brankářem.

Všechna mužstva byla vylosována do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na dvou hřištích s brankami, které měly házenkářské rozměry. Vítěz skupiny A se střetl s druhým ze skupiny B o účast ve finále a naopak. Poražení ze semifinálového boje se utkali o třetí místo.

Hlavní cenou pro vítěze byl sud kutnohorského piva.

Pořadí ve skupině rozhodoval bodový zisk (za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod). Dalším kritériem byl rozdíl skóre a vzájemný zápas. Jako poslední možnost rozhodnout o postupujícím ze skupiny měli pořadatelé dodatečné penalty.

Pokud v semifinálových zápasech v normální hrací době ani jeden ze soupeřů nezvítězil, přistoupilo se ke střelám ze značky pokutového kopu.

Do Červených Janovic přijela v sobotu tato družstva: Kluky, Kutná Hora, Ajax KH (v sestavě tohoto týmu se objevili i někteří dorostenci ligové Sparty Kutná Hora), Křesetice A, Červené Janovice, Chvalov, Křesetice B, Zbraslavice a dorostenci ligového Atlantik Lázně Bohdaneč (Bohdaneč je soupeřem dorostenců kutnohorské Sparty, první vzájemné utkání se bude hrát 10. října v Bohdanči).

O velké turnajové překvapení se postaral ambiciózní celek z Bohdanče, který vyhrál pouze v prvním zápase s Křeseticemi B (1:0). Potom již prohrál s Kutnou Horou (0:1) a pouze remizoval s Chvalovem (1:1) a se Zbraslavicemi (3:3). Poslední remíza se pro Bohdanečské stala osudnou, protože do bojů o medaile tímto výsledkem poslali Křesetice B.

Skupina A

1.  Křesetice 2 1 0 13:0 7
2.  Červené Janovice            1 2 0 6:2 5
3.  Ajax KH 0 2 1 2:5 2
4.  Kluky 0 1 2 0:14 1

 

 

 

 

Skupina B

1.  Chvalov 2 2 0  6:2 8
2.  Křesetice B 2 0 2  7:6 6
3.  Kutná Hora 2 0 2  3:6 6
4.  Atlantik Lázně Bohdaneč 1 2 1  5:5 5
5.  Zbraslavice 0 2 2  6:8 2

 

 

 

 

 

V bojích o finále se spolu utkaly Křesetice A - Křesetice B a Červené Janovice - Chvalov.
 
Taktika hráčů křesetické zálohy slavila úspěch. Po bezbrankovém semifinále postoupilo do finále favorizované mužstvo Křesetic A až na penaltový rozstřel (3:2). Ve druhém semifinále domácí porazili Chvalov 2:0 brankami Pokorného a Vavřiny.
 
Zápas o 3. místo: Křesetice B - Chvalov 1:0 (0:0)
Střetnutí o třetí místo Křesetice B - Chvalov 1:0 (0:0) rozhodl Michal Barenčík umístěnou střelou k pravé tyči. Je nutné přiznat, že k nepříznivému vývoji zápasu pro Chvalovské přispěl svým výkonem i dezorientovaný rozhodčí Šanda, když odpískal tři poločasy.
 
Finále: Křesetice A - Červené Janovice 3:1 (2:0)
Finále ovládli zcela Křesetičtí, kteří brankami Suchorebského, Leopolda a Pokorného rozhodli o svém celkovém vítězství. Za domácí snižoval Vavřina.

Sestavy finalistů - Křesetice A: Soukup - Suchorebský, Leopold, Pokorný, J. Franc, P. Franc, Bláha, Černý a Zdeněk. Č. Janovice: Valenta - Pokorný, Rada, L. Hájek, Vavřina, Šárovec, Vomela a Lebeda. 

Konečné pořadí 1. ročníku: 1. Křesetice A, 2. Červené Janovice, 3. Křesetice B, 4. Chvalov, 5. Kutná Hora, 6. Atlantik Lázně Bohdaneč, 7. Ajax KH, 8. Zbraslavice, 9. Kluky.

Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Lubomír Ledvina z křesetického týmu B. Nejlepším brankářem se stal Roman Soukup z vítězného mužstva, který se míče za svými zády dočkal až ve finále.

Všechna utkání v Červených Janovicích soudcovali rozhodčí K. Kafka a J. Šanda. 

Druhý ročník Pukma Cupu se uskuteční v sobotu 24. července 1999. (res)

Reportáž z 1. ročníku Pukma Cupu vyšla ve středu 29. července 1998 v tištěném vydání Kutnohorského deníku.

 

Náhledy fotografií ze složky 1998-07-25 Pukma Cup - 1. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář