Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rudá mašina se nezadrhla ani při tropických teplotách

27. 7. 2013

Pukma Cup 2013 - 1. místo Sborná. Foto: Jana VyčítalováPlejádu výborných fotbalistů opět nabídl Pukma Cup, populární turnaj v malé kopané v Červených Janovicích. Jeho šestnáctý ročník stejně jako loni ovládla Sborná, i když tentokrát to nebylo suverénním způsobem.

Nicméně i tak rudá mašina hned po roce obhájila titul, což se takhle za sebou podařilo Křeseticím v úvodních dvou ročnících a Benešovce ve čtvrtém a pátém ročníku. V případě Sborné je to však větší husarský kousek, neboť na celkové prvenství vždy pomýšlelo dalších třiadvacet celků.

Jak uvedl hrající vedoucí ledečského mužstva Pavel Plesl, obhajoba nebyla vůbec jednoduchá: „Vloni nás nikdo neznal a jako s nováčkem s námi nikdo nepočítal v boji o medaile. Letos už proti nám hrály týmy opatrněji a už tak trochu věděly, s kým hrají. Na druhou stranu zase každý chtěl ukořistit náš skalp a porazit nás, aby si zvedl sebevědomí.“

Porazit Sbornou dokázaly jen Hokejky

Zatím jediným týmem na Pukma Cupu, který se radoval z výhry nad Sbornou, byly Hokejky. „Sami jsme byli překvapeni, že se nám to podařilo. Asi nás podcenili, protože po fotbalové stránce byli lepší,“ skromně přiznal jeden z hráčů Lukáš Muras, jehož tým měl letos vysoký cíl, a sice skončit do čtvrtého místa. „To se nakonec nepovedlo, ale i sedmou příčku ve velmi silné konkurenci považujeme za úspěch,“ podotkl Muras.

Největším soupeřem všech mužstev však bylo počasí. Žhavé slunce ubíralo fotbalistům mnoho sil. „Vedro bylo obrovské, ale podmínky pro všechny týmy úplně stejné. Výhoda byla mít co nejvíce hráčů v týmu. Šetřit síly nepřipadalo v úvahu, protože každý zápas byl dramatický a vysilující až do konce,“ řekl Pavel Plesl ze Sborné.

Bez pomoci hasičů by to bylo horší

Naneštěstí bývají v červenojanovickém sportovním areálu problémy se studní i s vrtem, a tak organizátoři museli značně omezit přístup do sprch v kabinách, aby nedošla voda například v bufetu nebo na záchodech. Fotbalisté toto opatření přijali ve většině případů jako nutnost, s kterou se vyrovnali po svém. Někteří se dojeli o přestávce mezi svými utkáními vykoupat do nedalekého rybníka Katlov, jiní využili osvěžení prostřednictvím provizorní venkovní sprchy či kádě.

„V této věci nám hodně pomohli místní dobrovolní hasiči v čele s Milanem Pokorným. V případě potřeby doplňovali vodu v nádobách z požární cisterny a už v týdnu před turnajem nám díky jejich technice umožnili pravidelně kropit hřiště, takže trávník byl i v těchto několikadenních vedrech kvalitní,“ zdůraznil jeden ze dvou hlavních pořadatelů Radek Vavřina.

Teplá noc: nikomu se nechtělo jít spát

Kromě samotného turnaje se vydařila i následná diskotéka na letním parketu. V teplé noci se nikomu nechtělo domů a už vůbec ne spát, a tak se oba hlavní organizátoři Radek Vavřina i Luboš Hájek museli za barem ohánět až do časných ranních hodin, aby se po krátkém odpočinku vrhli hned v neděli dopoledne společně s několika dalšími pomocníky na nezbytný úklid kabin, hřiště i jeho okolí.

Rozhovor s Pavlem Pleslem ze Sborné: Šetřit síly nepřipadalo v úvahu, každý zápas byl dramatický a vysilující až do konce

Pukma Cup 2013 - 1. místo Sborná. Foto: Jana Vyčítalová

Druhé turnajové prvenství za sebou si na vyhlášeném Pukma Cupu v Červených Janovicích připsala Sborná, jejíž hráči pochází z Ledče nad Sázavou. Nejen jejich pocity na stupních vítězů přiblížil hrající vedoucí mužstva Pavel Plesl.

Co účast Sborné na Pukma Cupu, to turnajový triumf. Jak se ukazuje, název týmu jste si vybrali správně. Proč jste se vlastně rozhodli pro legendární rudou mašinu?
Myslím, že mohu říci, že na tento turnaj jsme se všichni těšili už od skončení předchozího ročníku. Do Červených Janovic jsme odjížděli s respektem a pokorou k ostatním týmům. Abych tedy přiznal, tak tým Sborné existuje už několik let. Tento tým už založila předchozí generace hráčů, a dá se tak říci, že my v tom pokračujeme. A proč se tým tak jmenuje? Já ani nevím. Myslím, že kluci, kteří ho zakládali, hráli hokej a chtěli budit strach nejen na ledové ploše, ale i na travnatém koberci.

Letos to až tak suverénní vítězství nebylo. Čemu to přisuzujete? A byla tedy obhajoba titulu těžší než loňský úspěch?
Tak určitě. Taky trochu šlo o to, že vloni nás nikdo neznal a jako s nováčkem s námi nikdo nepočítal v boji o medaile. Letos už proti nám hrály týmy opatrněji a už tak trochu věděly, s kým hrají. Na druhou stranu zase každý chtěl ukořistit náš skalp a porazit nás, aby si zvedl sebevědomí.

Chybělo málo a vůbec jste na turnaji nestartovali, protože jeho kapacita byla zaplněna za šest dnů a vám po upozornění od organizátorů patřila poslední, čtyřiadvacátá pozice. Proč jste tak dlouho otáleli s podáním přihlášky?
Ano, to je pravda! Naštěstí nás ale pan Hájek včas informoval o tom, že turnaj je již téměř obsazený, a zda vůbec náš tým přijede obhájit předchozí triumf na turnaji. Přihlášení jsme podcenili, ale jak se ukázalo, tak turnaj svou popularitou láká stále čím dál tím více týmů a nikdo nečekal, že kapacita se naplní během šesti dnů.

Pokud jsem správně napočítal, při porovnání vašich soupisek se sestavy lišily ve třech jménech? Byly to vynucené změny?
Ano, máte pravdu. Hráči, kteří se letos nezúčastnili, měli buď fotbalové povinnosti ve svých klubech, nebo si užívali zasloužený odpočinek na dovolené. Ale díky našemu širokému kádru hráčů nebyl zase až tak hrozný problém doplnit místa na soupisce.

Do Červených Janovic přijíždíte vždy s plnou soupiskou. Považujete tedy za velkou výhodu rozložit síly na maximální počet povolených hráčů?
Hlavními dvěma důvody, proč za náš tým startuje maximální počet povolených hráčů, bylo za prvé velice horké počasí a za druhé především obsazení turnaje spousty kvalitních týmů. Hrát celý turnaj v pěti lidech by bylo takřka nemožné.

Pukma Cup byl tentokrát hodně horký. Daly se vůbec nějak šetřit síly? Jakou strategii jste zvolili v soubojích se soupeři a jakou v souboji s počasím, například o přestávkách mezi utkáními?
Ano, vedro bylo obrovské, ale podmínky pro všechny týmy úplně stejné. Výhoda byla mít právě co nejvíce hráčů v týmu. Šetřit síly nepřipadalo v úvahu, protože každý zápas byl dramatický a vysilující až do konce. Strategie? Jeden hráč v našem týmu říká: „Když chceš vyhrát, musíš porazit každého!“ Ale ten den počasí nepřemohl nikdo. O přestávkách jsme se chladili pod venkovní sprchou a snažili se co nejvíce šetřit síly.

Pavel Plesl ze Sborné. Foto: Jana VyčítalováPo přesvědčivém vstupu do turnaje proti FC Ňuňas přišla porážka od Hokejek? Neotřáslo to vaší sebedůvěrou? Čemu vůbec přisuzujete tuto prohru?
Úvodní zápas nám vyšel na jedničku. Potom přišla právě zmiňovaná porážka od Hokejek. Naopak, spíše nás to povzbudilo a bylo potřeba, abychom si na někom už „natloukli hubu“. Od té doby se vše změnilo k lepšímu. Proč prohra právě s Hokejkami? Byl to pro nás atypický zápas - špatně jsme se dostávali do útoku, a když už, tak soupeř je zdárně eliminoval.

Pak už jste se ale rozjeli a v posledním utkání základní skupiny porazili silné Players. Věřili jste si tedy na ně i před finále? Co podle vás v rozhodujícím duelu turnaje kromě té jediné branky, kterou jste vstřelili dvě nebo tři minuty před koncem, rozhodlo?
Byl to zápas o první místo ve skupině. Soupeř chtěl hrát fotbal a to nám vyhovovalo. Před finále jsme si naopak mysleli, že soupeř nám určitě bude chtít oplatit porážku ze skupiny. Doufali jsme, ale nevěřili, že bychom mohli tak dobrý tým, jako byli 
Players, na jednom turnaji dvakrát porazit. Bylo to tak trochu to fotbalové štěstíčko, které se k nám nakonec přiklonilo, a také, že jsme do toho dali srdíčko a kolektivní výkon. K tomu nemám slov.

Ještě než jste se do toho finále dostali, museli jste ve dvou předchozích utkáních „přežít“ dva penaltové rozstřely. Ponechali jste to náhodě, nebo jste pokutové kopy před turnajem trénovali? Věřili jste si?
Penaltová loterie je vždy ošemetná. Kdyby si člověk na penalty nevěřil, nemohl by nikdy vyhrát. Pomohl nám k tomu náš velice dobře chytající brankář Vašek Vavřička, který z šesti pokutových kopů dva zneškodnil, a my byli vždy stoprocentní. Penalty netrénujeme. Máme v týmu hráče, kteří na ně vždy chodí a neomylně je proměňují.

Kvůli obrovské průtrži mračen jste si vloni nemohli vychutnat tradiční vyhlašovací ceremoniál, nyní už ano. Můžete nám popsat vaše pocity, když pozornost na pódiu, hudba a ohňostroj patřil jenom vám?
Jsme rádi, že jsme to také mohli zažít. Bylo to fantastické, nepopsatelný zážitek každého z nás to zahřálo na srdci. Sám o sobě vyhlašovací ceremoniál byl se vším všudy také fantastický.

Možná k vaší lítosti organizátoři tentokrát nevybrali z vašeho týmu nejlepšího hráče ani brankáře. Jak jste to vzali, že se na vás v tomto směru nedostalo? Například již zmiňovaný Václav Vavřička také chytal velmi dobře.
Individuální ocenění je pěkná věc, ale myslím, že mnohem důležitější je týmový duch. Máte pravdu, Vašek na turnaji patřil opravdu k nejlepším brankářům. I tak si náš tým myslí, že obě individuální ocenění jste dali do správných rukou.

K radosti pořadatelů jste se tentokrát ve sportovním areálu v Červených Janovicích zdrželi na večerní diskotéce? Předpokládám správně, že to byla vaše první oslava vítězství, která ještě bude někdy a někde pokračovat, když jste mimo jiného opět vyhráli sud ležáku Hubertus z kácovského pivovaru?
Letos vyšlo počasí a triumf se také musí pořádně oslavit, proto jsme se rozhodli zůstat. Ano, slavit budeme ještě jednou s celým týmem, tedy i s hráči, kteří se nemohli zúčastnit, aby si také užili náš double.

Budete mít příští rok chuť na zlatý hattrick?
Nastartované je to pěkně, ale konkurence bude zase 
určitě o mnoho větší. Proto necháme tuto otázku otevřenou... Abych nezapomněl, celý tým Sborné děkuje za všechny ceny, které jsme obdrželi, a všem organizátorům posíláme velký obdiv za práci s celým turnajem.

Střípky z červenojanovického turnaje

Hokejky havarovaly cestou na turnaj
Komplikaci hned po ránu měla na cestě do Červených Janovic část týmu Hokejky. Jejich vozidlu totiž mezi Kutnou Horou a Poličany zkřížila cestu srnka. „Vyskočila z příkopu, kde není posekaná tráva,“ popsal situaci Lukáš Muras. Nic vážného se posádce naštěstí nestalo, ale řidič Milan Volný pochopitelně moc dobrou náladu neměl. „Nemohl s tím nic dělat, ani před ní nestačil zabrzdit. U auta to odnesl nárazník a maska. V krátké době se mu to stalo už podruhé,“ poznamenal Muras.

Sázka na pět dívek přinesla Trpaslíkům zlepšení
Rekord v počtu ženského zastoupení v sestavě na Pukma Cupu po roce vylepšili Trpaslíci. Vloni za ně nastoupily tři dívky, letos dokonce pět: Jana Olivová, Ilona Vavřičková, Markéta Jehličková, Klára Čápová a Kamila Říhová. A bylo to znát, v konečném pořadí Trpaslíci poskočili z 24. místa na 21.

Pukma Cup: hřiště plné vynikajících fotbalistů
Petr Jeníček (Players) - nejlepší hráč turnaje. Foto: Jana VyčítalováKdo má poslední červencovou sobotu čas a zajímá se o kopanou, nesmí chybět v Červených Janovicích na Pukma Cupu. Tento vyhlášený turnaj vnímají jako vrchol letní sezony i sami hráči, a tak si fotbalové týmy na tento den nesjednávají přípravné zápasy. Na soupiskách jednotlivých přihlášených mužstev se proto najde celá řada velmi kvalitních borců. Jednou z nejvýraznějších postav šestnáctého ročníku a zároveň nováčkem, kterého organizátoři po zásluze vyhlásili nejlepším hráčem turnaje, byl v týmu Players Petr Jeníček, fotbalista divizní Sparty Kutná Hora a futsalista prvoligového 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto.

Brankář Vocel by ocenil někoho mladšího
S jistou dávkou překvapení si při závěrečném ceremoniálu v Červených Janovicích přišel pro individuální cenu Miroslav Vocel. Brankářská legenda kryla záda talentovaným mladíkům z Hostince U Petříků a i díky jejímu výraznému přispění skončilo toto „malínské“ mužstvo na třetí příčce. „Měli jste to dát někomu mladšímu,“ skromně pořadatelům okomentoval cenu pro nejlepšího brankáře turnaje Miroslav Vocel, který se v jednom týmu sešel se svým synem Robinem.

Premiéra a rarita: na finále dohlíželi čtyři rozhodčí  
Čtyři sudí v jednom zápase? Tím se může nejen na Kutnohorsku pochlubit snad zase jenom Pukma Cup! Řeč je o finálovém duelu mezi Players a Sbornou 0:1 (0:0), na který poprvé v historii červenojanovického turnaje v malé kopané dohlédlo hned kvarteto rozhodčích - jako hlavní Lubomír Ledvina a Vlastimil Kafka, brankové čáry jim pohlídali Luděk Kracík a František Onderka! Pukma Cup má prostě svoji kvalitu!

Fotbalisté zapomněli v kabinách hlavně spodní prádlo
Docela dobrou zásobu spodního prádla našli druhý den při úklidu v kabinách organizátoři Pukma Cupu. Mezi zapomenutými věcmi se totiž nejčastěji objevily slipy a trenýrky, ale výjimkou nebyly ani ponožky, kopačky či dres Hokejek. 

Růžička musel se zlomenými záprstními kůstkami na operaci

Zraněný Jan Růžička z Restaurace Na Valech. Foto: René SvobodaNecelých pět minut a dost. Jen takhle krátce trvalo na Pukma Cupu v Červených Janovicích snažení Jana Růžičky v dresu Restaurace Na Valech. Na vině bylo bolestivé zranění levé ruky, které utrpěl v utkání se Sklípkem Horky.

Johny, jak se Růžičkovi přezdívá, je tvrdý chlap, který něco vydrží a jen tak se nevzdává, ovšem v tomhle případě byla bolest nad jeho síly. „Při výskoku v hlavičkovém souboji jsem dostal klasickou stoličku. Následoval nekontrolovatelný pád, po němž jsem si zlomil záprstní kůstky,“ přiblížil důvod svého vynuceného odstoupení ze hry Jan Růžička.

Smůla však neměla konce. Jak následné rentgenové vyšetření odhalilo, fraktura se ukázala jako komplikovaná, a tak Johny musel v pondělí v kutnohorské nemocnici podstoupit chirurgický zákrok.

Přestože by podle lékařů následná léčba a rekonvalescence měly trvat šest až sedm týdnů, Růžička neztrácí optimismus sobě vlastní. „Začátek fotbalové sezony zřejmě nestihnu, ale třeba taky ano. Stát se může všechno, ono to nějak půjde,“ řekl Jan Růžička, který ve velkém fotbale hájí barvy Malína.

Podobný osud na Pukma Cupu potkal před rokem červenojanovického Lukáše Menšíka z týmu Buřti. Po špatném došlápnutí si zlomil pravý kotník a natrhl vazy. Rovněž on musel na operaci.

A jak turnajovou účast Restaurace Na Valech vyhodnotil hrající generální manažer mužstva Radim Vlach? „S obhajobou čtvrtého místa jsme velmi spokojení. Ani jsme nepředpokládali, že se dostaneme tak daleko. Chtěli jsme hlavně postoupit ze skupiny,“ konstatoval.

Hosté z Jirkova: Zrovna dobrý dojem jsme nezanechali

Téměř dvě stě kilometrů dlouhou cestu do Červených Janovic se rozhodla absolvovat výprava FC Jirkov 2000. Měla před sebou jediný cíl: zúčastnit se Pukma Cupu, jehož sláva už několik let přesahuje hranici okresu, ba dokonce i kraje.

Zatím nejdále to do dějiště turnaje v malé kopané měli už v roce 1999 hráči jihočeské Putimi, nyní tak rekord drží zástupci Ústeckého kraje. Vedoucím mužstva z Chomutovska byl Jiří Novák.

Jaké dojmy ve vás zanechal Pukma Cup? Nevážili jste cestu zbytečně?
Moc se nám turnaj líbil, byl velice dobře zorganizovaný a opravdu kvalitní. Zatímco jinde se setkáváme například s různými časovými prodlevami, v Červených Janovicích žádné nebyly. Naprostá spokojenost!

S vašimi výsledky však už spokojení být asi nemůžete. Že v pěti zápasech v základní skupině neuhrajete ani bod a v konečném pořadí obsadíte až předposlední místo, jste zřejmě nečekali.
Herně jsme hráli dobře, soupeře jsme z tohoto pohledu převyšovali, ale výsledky se bohužel nedostavily. Na vstřelení branky jsme potřebovali snad deset šancí, což se nám samozřejmě vymstilo.

Předpokládám, že jste před turnajem nocovali někde poblíž dějiště turnaje.
Ano, už v pátek jsme se ubytovali na internátě Střední zemědělské školy v Čáslavi. Prohlédli jsme si město a dali společnou večeři.

Váš mladý a jistě perspektivní tým se specializuje především na futsal. Dala by se brát vaše účast na Pukma Cupu jako příprava na sezonu?
Určitě. Abychom nehráli pořád se stejnými soupeři, snažíme se většinou jednou nebo dvakrát do roka vycestovat mimo region. I proto nás oslovil právě Pukma Cup, na který jsme při hledání vhodného turnaje narazili na velmi dobře aktualizovaných a pestrých webových stránkách červenojanovických fotbalistů.

Futsal a malá kopaná, jde to dohromady?
Jako doplnění sezony určitě. Jinak je samozřejmě jiný odskok míče, jeho vedení a povrch hrací plochy. Ale na to se nemůžeme s ohledem na naše výsledky v Červených Janovicích vymlouvat. Zrovna dobrý dojem jsme tam nezanechali.

Je tedy naděje, že se do Červených Janovic někdy vrátíte napravit si reputaci?
Je to možné.

Pokud opravdu ano, tak to už si nezapomeňte u pořadatelů vyzvednout ceny. Pukma Cup je totiž známý tím, že odměnu dostanou všechny zúčastněné týmy. Mezi vašimi mladíky byl navíc i nejstarší hráč turnaje Jaroslav Pálek, pro něhož rovněž byla připravená pozornost.
Po našem neúspěšném vystoupení jsme na to vůbec nemysleli. Měli jsme spíš v hlavě, abychom se rychle vytratili a byli co nejdřív doma (úsměv).

Bank rozbil Maruška, nejvíc lahví sektu brali Trpaslíci

Již tradičním zpestřením pro hráče i diváky na Pukma Cupu v Červených Janovicích se stal jedenáctý ročník tipovací soutěže a rovněž střelba míčem na přesnost.

Příznivci drobného hazardu si mohli za desetikorunový vklad zatipovat vítěze turnaje a celkový počet gólů, jenž nejlepší mužstvo vstřelí do sítě soupeřů. Motivaci měli i díky jackpotu z minulého roku ve výši 420 korun. Jako první zkusila štěstí Iveta Táborská, fanynka Nových Dvorů, ovšem v případě svého družstva neměla šťastnou volbu.

Pukma Cup 2013. Foto: Jana VyčítalováOrganizátoři tentokrát překvapivě zaznamenali pouze dvacet tipů a úplně správný byl až ten poslední. Výhru bral Milan Maruška st. z Červených Janovic, který k tomu potřeboval dva zaplacené pokusy. Vítězi se podařilo správně určit Sbornou jako triumfující družstvo i jejích pětatřicet vstřelených branek, a tak získal celý bank, tedy 620 korun. Jako bonus ještě získal poukázku k odběru balíku palivového dřeva (krajin) na pile ve Štipoklasech.

Přestože pořadatelé přišli po rozbití banku o plánovaný jackpot pro příští rok, s prémiemi nešetřili. Ze stejné poukázky se proto mohl radovat i další tradiční červenojanovický tipař Zdeněk Vavřina, který se svým odhadem nejvíce přiblížil skutečnosti.

Pukma Cup 2013. Foto: Jana VyčítalováDaleko větší zájem projevili účastníci turnaje o střelbu míčem na zavěšenou plastovou láhev. Z celkem sto čtyřiceti desetikorunových kopů se trefili „do černého“ čtyři borci - Jan Veselý (Bonus Coitus), Tomáš Menšík (Buřti), Markéta Jehličková (Trpaslíci) a stejně jako vloni Jana Olivová (Trpaslíci). Každý úspěšný exekutor získal za odměnu láhev šampaňského.

Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na třech hřištích se všechny zápasy ve skupinách odehrály jedenkrát patnáct minut, v play-off byla hrací doba dvakrát sedm minut, a to za dohledu rozhodčích Lubomíra Ledviny z Křesetic, Karla a Vlastimila Kafkových Kutné Hory, Luďka Kracíka z Vrdů a Františka Onderky z Čáslavi.

V základní sestavě každého maximálně jedenáctičlenného mužstva nastoupili čtyři hráči v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.

Z každé skupiny postoupily do vyřazovacích bojů čtyři kolektivy. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas, poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: Viktorka - Forza Jiskra 0:1, Sklípek Horky - Restaurace Na Valech 0:1, FC Jirkov 2000 - Žabáci 1:2, Viktorka - Sklípek Horky 5:0, FC Jirkov 2000 - Restaurace Na Valech 0:3, Žabáci - Forza Jiskra 0:0, Viktorka - FC Jirkov 2000 1:0, Sklípek Horky - Forza Jiskra 3:2, Žabáci - Restaurace Na Valech 4:0, FC Jirkov 2000 - Forza Jiskra 2:4, Sklípek Horky - Žabáci 1:2, Viktorka - Restaurace Na Valech 3:0, Sklípek Horky - FC Jirkov 2000 4:1, Viktorka - Žabáci 2:3, Restaurace Na Valech - Forza Jiskra 3:2.

 

1.
 Žabáci
4
1
0
11:4
13
2.
 Viktorka            
3
0
2
11:4
9
3.
 Restaurace Na Valech
3
0
2
7:9
9
4.
 Forza Jiskra
2
1
2
9:8
7
5.
 Sklípek Horky
2
0
3
8:11
6
6.
 FC Jirkov 2000                   
0
0
5
4:14
0


Skupina B: FC Ňuňas - Sborná 0:5, Stavitelství Mutl - Players 1:4, Křesetice - Hokejky 0:2, FC Ňuňas - Stavitelství Mutl 3:2, Křesetice - Players 1:5, Hokejky - Sborná 2:0, FC Ňuňas - Křesetice 4:1, Stavitelství Mutl - Sborná 3:6, Hokejky - Players 1:4, Křesetice - Sborná 3:5, Stavitelství Mutl - Hokejky 3:3, FC Ňuňas - Players 2:3, Stavitelství Mutl - Křesetice 2:3, Players - Sborná 1:3, FC Ňuňas - Hokejky 0:3.

 

1.
 Sborná
4
0
1
19:9
12
2.
 Players            
4
0
1
17:8
12
3.
 Hokejky
3
1
1
11:7
10
4.
 FC Ňuňas
2
0
3
9:14
6
5.
 Křesetice
1
0
4
8:18
3
6.
 Stavitelství Mutl                     
0
1
4
11:19
1


Skupina C: Hotel Hubert - Kobylnice 1:3, Soča Juniors - Trpaslíci 4:3, Bonus Coitus - Nové Dvory 2:3, Hotel Hubert - Soča Juniors 5:0, Bonus Coitus - Trpaslíci 4:1, Nové Dvory - Kobylnice 0:2, Hotel Hubert - Bonus Coitus 2:3, Soča Juniors - Kobylnice 1:4, Nové Dvory - Trpaslíci 3:0, Bonus Coitus - Kobylnice 0:1, Soča Juniors - Nové Dvory 1:8, Hotel Hubert - Trpaslíci 3:3, Soča Juniors - Bonus Coitus 1:1, Hotel Hubert - Nové Dvory 2:1, Trpaslíci - Kobylnice 2:2.

 

1.
 Kobylnice
4
1
0
12:4
13
2.
 Nové Dvory            
3
0
2
15:7
9
3.
 Bonus Coitus                       
2
1
2
10:8
7
4.
 Hotel Hubert
2
1
2
13:10
7
5.
 Soča Juniors
1
1
3
7:21
4
6.
 Trpaslíci                     
0
2
3
9:16
2


Skupina D: Buřti - 1. FC Ponoze 2:1, Skillerz - Blankyt 1:1, Hostinec U Petříků - Big Boss 3:1, Buřti - Skillerz 2:4, Hostinec U Petříků - Blankyt 3:0, Big Boss - 1. FC Ponoze 3:2, Buřti - Hostinec U Petříků 1:2, Skillerz - 1. FC Ponoze 5:1, Big Boss - Blankyt 0:3, Hostinec U Petříků - 1. FC Ponoze 7:1, Skillerz - Big Boss 2:7, Buřti - Blankyt 2:2, Skillerz - Hostinec U Petříků 3:2, Buřti - Big Boss 3:1, Blankyt - 1. FC Ponoze 1:0.

 

1.
 Hostinec U Petříků
4
0
1
17:6
12
2.
 Skillerz            
3
1
1
15:13
10
3.
 Blankyt
2
2
1
7:6
8
4.
 Buřti
2
1
2
10:10
7
5.
 Big Boss
2
0
3
12:13
6
6.
 1. FC Ponoze                     
0
0
5
5:18
0


Osmifinále: Žabáci - Buřti 2:0, Players - Bonus Coitus 3:1, Hokejky - Nové Dvory 1:0, Forza Jiskra - Hostinec U Petříků 1:4, Sborná - Hotel Hubert 6:0, Viktorka - Blankyt 1:2, Restaurace Na Valech - Skillerz 1:0, FC Ňuňas - Kobylnice 1:2.

Čtvrtfinále: Žabáci 1:1 - Players 2:3, Hokejky - Hostinec U Petříků 1:2, Sborná - Blankyt 2:2 (na penalty 3:2), Restaurace Na Valech - Kobylnice 1:0.

Semifinále: Players - Hostinec U Petříků 1:1 (na penalty 2:0), Sborná - Restaurace Na Valech 1:1 (na penalty 3:2).

O 3. místo: Hostinec U Petříků - Restaurace Na Valech 6:1.

Finále: Players - Sborná 0:1.

Konečné pořadí 16. ročníku: 1. Sborná, 2. Players, 3. Hostinec U Petříků, 4. Restaurace Na Valech, 5. Kobylnice, 6. Žabáci, 7. Hokejky, 8. Blankyt, 9. Skillerz, 10. Nové Dvory, 11. Viktorka, 12. Hotel Hubert, 13. Bonus Coitus, 14. Forza Jiskra, 15. Buřti, 16. FC Ňuňas, 17. Big Boss, 18. Sklípek Horky, 19. Soča Juniors, 20. Křesetice, 21. Trpaslíci, 22. Stavitelství Mutl, 23. FC Jirkov 2000, 24. 1. FC Ponoze.

Sestava medailistů - Sborná: Václav Vavřička, Jan Vladyka, Daniel Prchal, Ondřej Machala, Arnošt Holeta, Jan Mikula, Martin Trpišovský, Jiří Sedláček, Pavel Plesl, Martin Turek, Václav Vavrinov. Players: Lukáš Korejtko, Štěpán Kacafírek, Petr Jeníček, Tomáš Kozel, Milan Vrána, Radek Procházka, Lukáš Jirků, Jakub Oliva, Michal Procházka. Hostinec U Petříků: Miroslav Vocel, Lukáš Šindelář, Michal Bláha, Tomáš Lev, David Dastych, Dominik Martinek, Lukáš Valdman, Robin Vocel, Milan Antoš, Michal Pašiak.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník - FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003), 7. ročník - Blankyt (2004), 8. ročník - Dačický 1573 (2005), 9. ročník - Olympia Kutná Hora (2006), 10. ročník - 1. FC Naděje (2007), 11. ročník - Restaurace Na Valech (2008), 12. ročník - Olympia Kutná Hora (2009), 13. ročník - Nové Dvory (2010), 14. ročník - 1. FC Naděje (2011), 15. ročník - Sborná (2012), 16. ročník - Sborná (2013).

Během závěrečného ceremoniálu, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání dramatického finále, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Miroslav Vocel (Hostinec U Petříků). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Petra Jeníčka (Players). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání Jaroslav Pálek (FC Jirkov 2000 - ročník narození 1967). Benjamínkem se stala Markéta Jehličková (Trpaslíci - ročník narození 1997).

Poděkování sponzorům

Pukma Cup 2013. Foto: Luboš HájekNa přípravě šestnáctého ročníku turnaje v malé kopané se sponzorsky podíleli: Silnice Čáslav, Pivovar Kácov, Herní portál Grunex.com, Stavitelství Mutl - Červené Janovice, Beppo Pavel Kruliš - Kutná Hora, Obecní úřad Červené Janovice, Agro Podlesí Červené Janovice, Hollas Catering - Církvice, Restaurace U France Josefa - Kutná Hora, Kohap - Opatovice I, Kovop - Potěhy, Hostinec U Zlatého lva - Kutná Hora, Marold Oldřich Menšík - Červené Janovice, Hospoda U Datla - Zbraslavice, Restaurace U České koruny - Zbraslavice, Restaurace Červené Janovice, Pila Štipoklasy - Jaroslav Hudec, Alena Ryšavá - kosmetická poradkyně, Tiskárna Antonín David - Červené Janovice, Kulturní dům Lorec - Kutná Hora, Restaurant Pizzerie U Šneka pohodáře - Kutná Hora, Less Bohdaneč, Tenes pekárna - Červené Janovice, Pekárna Na náměstí - Zbraslavice, Hostinec U Petříků - Malín, Zastavárna Davida Dlouhého - Čáslav, Autodoprava Petr Mašín - Červené Janovice, Městské lesy a rybníky Kutná Hora, Kutnohorský deník, Spojstav - Zruč nad Sázavou, Kadeřnictví Z. Hatáková - Červené Janovice, Sokol Zbraslavice, Sokol Paběnice, Rozvoj Křesetice, Josef Haták, zemní práce - Třebětín, Petra Kavková, Radek Vavřina, Václav Oberreiter, Sbor dobrovolných hasičů - Červené Janovice. 

Sedmnácté pokračování bude 26. července 2014

Sedmnáctý ročník oblíbeného Pukma Cupu v Červených Janovicích se uskuteční opět poslední červencovou sobotu, tentokrát to vychází na 26. července 2014. Přihlášky začnou hlavní organizátoři Luboš Hájek a Radek Vavřina přijímat jako vždy na začátku letních prázdnin. (lh)

Dvě celostránková ohlédnutí z 16. ročníku Pukma Cupu vyšly ve čtvrtek 1. srpna 2013 a v pátek 2. srpna 2013 v tištěném vydání Kutnohorského deníku - na barevné straně 18, respektive 8.


Fotografie z turnaje najdete v galerii pod článkem, ale také na zpravodajském serveru Svoboda.info - ZDE a na webu Kutnohorského deníku - ZDE.

Fotografie z galerie pod článkem a další turnajové záběry v lepším rozlišení najdete rovněž ZDE.

 

Náhledy fotografií ze složky 2013-07-27 Pukma Cup - 16. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dvě vítězství za sebou

(Renda, 29. 7. 2013 10:16)

Chtěl bych jen skromně poznamenat, že vyhrát dva roky po sobě se podařilo i Benešovce. S výborným gólmanem :)

Re: Dvě vítězství za sebou

(Luboš Hájek, 29. 7. 2013 11:29)

Díky za upozornění! Nějak jsem na vás zapomněl a galerii dosavadních vítězů projel až moc rychle... :-( Ovšem výkony famózního brankáře RS jsou nezapomenutelné. :-) Opraveno.