Jdi na obsah Jdi na menu
 


S časovým posunem Pukma Cupu se nejlíp vyrovnali Šťávaři

27. 7. 2019

Pukma Cup 2019. Foto: Pavla HájkováPodle nového časového harmonogramu se řídil dvaadvacátý ročník Pukma Cupu v Červených Janovicích. Nezačal jako obvykle brzy ráno, ale poprvé ve své historii o tři hodiny později. Důvod byl jasný.

Pořadatelé chtěli oblíbený turnaj v malé kopané ozvláštnit tím, že vyvrcholí pod nedávno nainstalovaným umělým osvětlením. A to se povedlo dokonale, včetně ještě působivějšího závěrečného ceremoniálu s pyrotechnickými efekty. Zvlášť se líbil hráčům a fanouškům týmu s názvem Šťávaři, který zvítězil ve všech devíti zápasech a zaslouženě vybojoval celkové prvenství. Ve finále dokonce rozdrtil Syslováky z Kaňku 7:0.

Červenojanovického turnaje se stejně jako vloni zúčastnilo třináct celků, čtrnácté Broskvičky to musely vzdát těsně před zahájením klání. „Omlouvám se, že píšu až teď, ale sešli jsme se jen ve třech. Zbytek se na nás vykašlal. Omlouvám se za zbytečné komplikace,“ uvedl v esemesce vedoucí mužstva Ondřej Bílý.

Protože sliby některých hráčů nedopadly, měl velké problémy s kádrem i Team Pepy Vančury. Bez možnosti střídání sice statečně odehrál pět zápasů, ovšem k tomu poslednímu ve skupině už nenastoupil, a tak Hokejky vyhrály kontumačně. Nebylo pak divu, že zklamaná parta velice rychle opustila sportovní areál a nevyzvedla si ani cenu útěchy.

Ostatní celky si tradiční prázdninové klání užívaly. Platilo to zejména o početném týmu Katlov City, který ze své účasti udělal velkou show. Hráči i jejich příznivci se skvěle bavili na hřišti i mimo něj. Na turnaj přijeli z nedaleké osady společně na valníku za traktorem a také večerní diskotéka dýdžeje Havči pod širým nebem byla hodně v jejich režii.


Rozhovor s vedoucím Šťávařů Jaroslavem Vlachem: Jako tým jsme fungovali velice dobře. Každý přispěl svým dílem

Pukma Cup 2019. Foto: Pavla HájkováV základní skupině nepoznali hořkost porážky a dokonce neztratili ani bod. Ve vyřazovacích bojích pak tuto parádní bilanci rozšířili o nulu na kontě inkasovaných gólů. Šťávařům v čele s vedoucím mužstva Jaroslavem Vlachem se dvaadvacátý Pukma Cup vydařil na jedničku.

Turnaj tedy neměl z pohledu výkonu vašeho mužstva chybu?
Byl pro nás vítězný, takže můžeme být spokojení. Ale je pravda, že v základní skupině jsme nehráli moc dobře, lepší to bylo až v play-off.

Úspěch jste postavili na kolektivním výkonu. Přesto, vyzdvihl byste někoho?
Jako tým jsme fungovali velice dobře. Každý přispěl svým dílem. Takže pochvala musí být pro všechny.

Bylo těžké dát dohromady hráčský kádr?
Ani ne. Složitější ale bylo sehnat brankáře. Tomáš Výborný nemohl, zkusil jsem proto Radka Vokouna, s kterým jsme se nakonec potkali ve finále, a Lukáše Korejtka.

Proč vlastně název týmu Šťávaři?
Souvisí to s tím, že jeden z našich hráčů a jinak fotbalista Vrdů Jakub Šindělář často jezdil nakupovat šťávičku Jupík do Kauflandu.

Jak se vám zamlouvala tmavá varianta Pukma Cupu?
Osobně se mi víc líbil starý model, ale beru to jako snahu o něco nového, jiného.

Fotbalové prázdniny pro vás osobně byly velmi úspěšné...
To je pravda. Turnaj v Červených Janovicích byl pátý, který jsem vyhrál. Předtím to bylo dvakrát v Paběnicích a dále v Úmoníně a Močovicích.

Už jste oslavili poslední triumf?
Ještě ne. Hned po Pukma Cupu jsme to nestihli, protože turnaj skončil pozdě a také jsme byli unavení. Ale určitě něco vymyslíme a vše společně oslavíme.


Ohlédnutí zástupců jednotlivých týmů za Pukma Cupem

Pukma Cup 2019. Foto: Pavla HájkováRadek Vokoun, Syslováci z Kaňku, 2. místo: „V první řadě by Syslováci rádi poděkovali za uspořádání turnaje, za zázemí a za lahůdky, z nichž jednohlasně zvítězila klobása výtečné chuti. Jako tým jsme si turnaj užili. Je pravdou, že cílem bylo dostat se do finále, na čemž jsme se shodli s Vendou 'Péšou' Peškem ještě před podáním přihlášky, nicméně nejdůležitější bylo tým potmelit i vzhledem k novým spoluhráčům, zasmát se a dodržovat pitný režim. Což se asi trošku odrazilo ve finále, kde jsme dostali nakládačku a chvilku to kousali. Každopádně jsme s druhým místem spokojeni a ještě to dooslavíme. Díky a příští rok se zase uvidíme.“

Jiří Oberreiter, Dynamo VKK, 3. místo: „Konečné třetí místo je pro nás úspěch už jen z pohledu toho, že jsme celý turnaj odehráli v šesti lidech. S notnou dávkou štěstí jsme postoupili přes čtvrtfinále, kde jsme v poločase prohrávali o čtyři branky, po změně stran se nám povedlo vyrovnat a penaltový rozstřel skončil v nás prospěch. Semifinále už tak šťastné nebylo. Za vedení 1:0 na nás byla písknuta velice přísná penalta, která rozhodla o tom, že jsme nehráli finále, ale zápas o třetí místo. Ten už byl jednoznačný. Rád bych vyzdvihl všechny hráče, kteří si sáhli na dno svých sil, včetně gólmana Jardu Valeše, který přijel až na konec základní skupiny. Děkuji všem za přístup po celou dobu turnaje. A velké díky patří i našemu trenérovi Davidu Čižinskému, který nás fyzicky připravil na to projít tento turnaj v šesti hráčích! Pukma Cup měl dobrou úroveň, a budeme se těšit na další ročník, v němž chceme bojovat o první místo! A co znamená zkratka VKK v názvu našeho týmu? Přesné vysvětlení není na veřejnosti publikovatelné, takže ho nechme například jako velice krásní kluci.“

Lukáš Muras, Hokejky, 4. místo: „Ambice jsme letos žádné neměli, protože jsme sestavu skládali kvůli dovoleným a Sázavafestu dost obtížně. Hlavně jsme nechtěli propadnout a udělat si ostudu. Nakonec z toho byla čtvrtá příčka, takže můžeme být spokojení. S výjimkou právě nepovedeného zápasu o třetí místo. Největší oříšek bylo sehnat gólmana, což se nám nepodařilo, takže jsem musel do brány. Byla to taková z nouze ctnost, ale já byl docela rád, protože mě pobolíval kotník.“

Roman Mutl, Stavitelství Mutl, 5. místo: „Nazval bych náš tým smolařem turnaje. Vést ve čtvrtfinále 4:0 a nakonec vypadnout po remíze 4:4 na penalty nás fakt mrzelo. Ale můžeme si za to sami. Věřím, že se z toho ponaučíme. Za rok máme alespoň co napravovat a motivaci pro lepší výkony. Jinak děkujeme pořadatelům za hezky zorganizovaný turnaj a blahopřejeme vítězům."

Robert Menšík, Skillerz, 6. místo: „Po loňském fiasku to letos bylo úplně o něčem jiném. Ve skupině jsme kromě jednoho zápasu všechny vyhráli a troufnu si říct, že se na to dalo i koukat. Bohužel před čtvrtfinálovým utkáním nám museli odjet výborně chytající gólman a jeden hráč, na což jsme už nedokázali nijak zareagovat a sehnat náhradu. Soupeř dvakrát vystřelil, dal dva góly, my jsme tlačili, ale dali jen jeden gól a skončili. Je to škoda."

Luboš Hájek, Červené Janovice, 7. místo: „Sami jsme byli příjemně překvapeni, že se nám vůbec podařilo postoupit z těžké skupiny do čtvrtfinále. Původně jsme složili tým hlavně kvůli tomu, abychom doplnili počet mužstev v turnaji na čtrnáct, což nakonec stejně zkazily Broskvičky, které nepřijely. Sedmou příčku bereme jako velmi pěkné umístění, na němž se nejvíce podíleli brankář Josef Hájek a střelec Martin Rada. Radost jsem měl i z toho, že po několika dlouhých letech hrál na Pukma Cupu tým s názvem Červené Janovice. Z pohledu hlavních organizátorů děkujeme s Radkem Vavřinou všem sponzorům a dobrovolníkům, bez jejichž vydatné pomoci bychom mohli na takový turnaj zapomenout!“

Pukma Cup 2019. Foto: Pavla HájkováJan Švorc, Katlov City, 8. místo: „Letošní ročník Pukma Cupu jsme již tradičně zahájili ve čtvrtek soustředěním v našem base campu v Opatovicích I. Pro cestu na turnaj jsme tentokrát zvolili klubový traktor, kterým jsme upoutali pozornost všech přítomných, bohužel po fotbalové stránce to tak slavné nebylo. Za management týmu mohu smeknout poklonu za předvedený výkon na baru během dne a v noci, kde jsme si opět nenechali vzít prim v oslavách. Obešlo se to bez zranění a viróz a všichni předvedli výkon na výbornou. Na závěr bych chtěl poděkovat pořadatelům Luboši Hájkovi a Radku Vavřinovi, barmanům, přítomným rodičům, fanouškům, rodině Ptáčníků za vypůjčení traktoru, Elišce Bučkové za podporu a zvířecímu fanklubu.“

Aleš Jehlička, FC Rumíci, 9. místo: „Čekali jsme od sebe víc. Chtěli jsme se dostat do semifinále, ale nepostoupili jsme ani ze skupiny. Ze hry nás vyřadil gól v závěrečných vteřinách posledního zápasu s Červenými Janovicemi. Bylo to kdo s koho. Zatímco nám stačila remíza, soupeř potřeboval zvítězit. Ta rozhodující branka byla pro nás frustrující, ovšem i takový je sport.“

Josef Víta, Žabáci, 10. místo: „Uhráli jsme výsledek v rámci možností. Hráčské obsazení totiž mělo být původně úplně jiné, nakonec jsme byli rádi, že jsme se dali dohromady. Také jsme poznali, že bez kovaného brankáře se nedá hrát ani takovýto turnaj. Uvidíme, co bude za rok.“

Filip Turkovský, Kutnohorská jElita, 11. místo: „Letošní Pukma Cup byl ojedinělý oproti minulým ročníkům, a to z důvodu pozdějšího začátku, a tak jsme se na to mohli lépe vyspat. V týmu jsme udělali pár změn společně se jménem, ale jádro zůstalo stejné, jako bylo v loňském roce. Hned na úvod turnaje jsme měli trochu smůlu, protože jsme po rozlosování hráli hned první utkání. Se štěstí jsme dokázali soupeře porazit a s dobrou náladou se těšili na další zápas. Bohužel pak přišlo dost velké zklamání, když jsme všechny ostatní zápasy v základní skupině prohráli. Bereme to ale sportovně, každý rok se dařit nemůže. Tým byl skvělý, nemůžu si na spoluhráče stěžovat. Myslím si, že všichni makali na sto deset procent a podali nejlepší výkon, jaký mohli. Ale přece jen je to turnaj a hlavní je si to pořádně užít, takže nějaké ty 'prdelky' k tomu patří. Turnaj hodnotím nadprůměrně a už pomýšlíme na příští ročník, až se znovu zúčastníme. Občerstvení a organizace turnaje byly jako každý rok perfektní. Děkuji panu Hájkovi za zařazení mého týmu do turnaje.“

Antonín Chudoba, Kluci z věže, 12. místo: „Protože jsem chytal v týmu složeném ze studentů kutnohorské střední průmyslové školy, bylo to pro ně hlavně sbírání fotbalových zkušeností mezi dospělými. Poznali, že je to úplně něco jiného, než když si spolu zahrají ve školním kroužku. Ale turnaj se jim líbil a chtěli by se za rok do Červených Janovic zase vrátit. Mně se chytalo dobře a dokonce jsem sklidil od některých protihráčů obdiv za to, že jsem ještě v pětašedesáti letech našel odvahu a vlezl do brány. Vzhledem k tomu, že už něco pamatuji, mohu říct, že dříve měl Pukma Cup větší náboj, co se týká rivality mezi soupeři.“

Martin Špírek, Team Pepy Vančury, 13. místo: „Chtěl bych se tímto omluvit Pepovi Vančurovi, že jsem tým pojmenoval po něm. Chtěl jsem mu tím udělat radost, ale byla z toho spíš ostuda. Tři hráči a brankář, co slíbili, že přijedou, se na to vykašlali. Jinak děkuji organizátorům za jejich práci ohledně turnaje.“


Šampaňské si trefou do šibenice vystřelil i žák

Již tradičním zpestřením pro hráče i diváky na Pukma Cupu v Červených Janovicích se stala střelba míčem na přesnost - trefování plastových lahví zavěšených v šibenicích brány. Z celkem pětaosmdesáti desetikorunových kopů se 'do černého' trefili a láhev šampaňského získali dva borci: Miroslav Jiroušek (starší žák z Červených Janovic) a Jan Herout (Dynamo VKK).


Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na dvou hřištích se všechny zápasy odehrály za dohledu rozhodčích Lubomíra Ledviny z Křesetic, Eduarda Herdy z Kutné Hory a Valtera Müllera z Močovic. V sedmičlenné skupině A trvala utkání dvakrát osm minut, v šestičlenné skupině B dvakrát deset minut.

V základní sestavě každého maximálně jedenáctičlenného mužstva nastoupili čtyři hráči v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.

Z obou skupin postoupily do vyřazovacích bojů - hrálo se dvakrát osm minut - čtyři kolektivy. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas (případně minitabulka), poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: FC Rumíci - Hokejky 1:2, Žabáci - Šťávaři 0:4, Stavitelství Mutl - Červené Janovice 4:3, FC Rumíci - Team Pepy Vančury 6:0, Šťávaři - Hokejky 3:0, Žabáci - Červené Janovice 2:4, Stavitelství Mutl - Team Pepy Vančury 4:2, FC Rumíci - Šťávaři 3:4, Žabáci - Hokejky 3:2, Červené Janovice - Team Pepy Vančury 5:3, Stavitelství Mutl - Šťávaři 3:4, FC Rumíci - Žabáci 4:1, Červené Janovice - Hokejky 0:2, Šťávaři - Team Pepy Vančury 7:3, Stavitelství Mutl - FC Rumíci 4:4, Žabáci - Team Pepy Vančury 7:0, Stavitelství Mutl - Hokejky 3:1, Červené Janovice - Šťávaři 1:4, Žabáci - Stavitelství Mutl 4:9, Hokejky - Team Pepy Vančury 3:0 kontumačně (nedostatečný počet hráčů), FC Rumíci - Červené Janovice 2:3.

1.
 Šťávaři
 6
 0
 0
26:10
18
2.
 Stavitelství Mutl
 4
 1
 1
27:18
13
3.
 Hokejky    
 3
 0
 3
 10:10 
9
4.
 Červené Janovice
 3
 0
 3
 16:17 
9
5.
 FC Rumíci
 2
 1
 3
20:14
7
6.  Žabáci  2  0  4 17:23 6
7.  Team Pepy Vančury  0  0  6   8:32 0


Skupina B: Kluci z věže - Kutnohorská jElita 2:4, Dynamo VKK - Skillerz 2:3, Katlov City - Syslováci z Kaňku 0:8, Kluci z věže - Skillerz 1:5, Dynamo VKK - Syslováci z Kaňku 3:5, Katlov City - Kutnohorská jElita 5:4, Kluci z věže - Dynamo VKK 0:5, Skillerz - Kutnohorská jElita 5:3, Kluci z věže - Syslováci z Kaňku 6:4, Katlov City - Skillerz 2:3, Syslováci z Kaňku - Kutnohorská jElita 5:3, Dynamo VKK - Katlov City 6:1, Syslováci z Kaňku - Skillerz 7:1, Kluci z věže - Katlov City 3:7, Dynamo VKK - Kutnohorská jElita 8:1.

1.
 Syslováci z Kaňku
 4
 0
 1
29:13 
12
2.
 Skillerz
 4
 0
 1
17:15 
12
3.
 Dynamo VKK
 3
 0
 2
24:10
7
4.
 Katlov City
 2
 0
 3
 15:24 
6
5.
 Kutnohorská jElita
 1
 0
 4
15:25
3
6.  Kluci z věže  1  0  4 12:25 3


Čtvrtfinále: Šťávaři - Katlov City 2:0, Skillerz - Hokejky 1:2, Syslováci z Kaňku - Červené Janovice 5:0, Stavitelství Mutl - Dynamo VKK 4:4 (na penalty 3:4).

Semifinále: Šťávaři - Hokejky 1:0, Syslováci z Kaňku - Dynamo VKK 2:1.

O 3. místo: Hokejky - Dynamo VKK 2:7.

Finále: Šťávaři - Syslováci z Kaňku 7:0.

Konečné pořadí 22. ročníku: 1. Šťávaři, 2. Syslováci z Kaňku, 3. Dynamo VKK, 4. Hokejky, 5. Stavitelství Mutl, 6. Skillerz, 7. Červené Janovice, 8. Katlov City, 9. FC Rumíci, 10. Žabáci, 11. Kutnohorská jElita, 12. Kluci z věže, 13. Team Pepy Vančury.

Sestava medailistů - Šťávaři: Lukáš Korejtko, Martin Svoboda, Jakub Šindelář, Jaroslav Vlach, Jiří Nesládek, Martin Blahník, Martin Výborný, Patrik Růžička, Petr Váňa. Syslováci z Kaňku: Radek Vokoun, Jaromír Horký, Petr Novotný, Jan Růžička, František Černohlávek, Lukáš Veselý, David Pavlík, Libor Bláha, Václav Pešek. Dynamo VKK: Jaroslav Valeš, Jiří Oberreiter, Martin Birož, Petr Dolejš, Jan Herout, Tomáš Gallistl.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník - FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003), 7. ročník - Blankyt (2004), 8. ročník - Dačický 1573 (2005), 9. ročník - Olympia Kutná Hora (2006), 10. ročník - 1. FC Naděje (2007), 11. ročník - Restaurace Na Valech (2008), 12. ročník - Olympia Kutná Hora (2009), 13. ročník - Nové Dvory (2010), 14. ročník - 1. FC Naděje (2011), 15. ročník - Sborná (2012), 16. ročník - Sborná (2013), 17. ročník - FC Ňuňas (2014), 18. ročník - Skillerz (2015), 19. ročník - FC Ňuňas (2016), 20. ročník - Kulkabex team (2017), 21. ročník - Team Exact (2018), 22. ročník - Šťávaři (2019).

V rámci závěrečného ceremoniálu, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání finále, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Lukáš Korejtko (Šťávaři). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Václava Peška (Syslováci z Kaňku). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání Antonín Chudoba (Kluci z věže - ročník narození 1954). Benjamínkem se stal Matěj Trojan (Kluci z věže - ročník narození 2002). Speciální cenu pořadatelů si zasloužila jediná hráčka turnaje Eliška Kovaříková (FC Rumíci).


Poděkování sponzorům

Pukma Cup 2019. Foto: Pavla HájkováNa přípravě dvacátého druhého ročníku turnaje v malé kopané se sponzorsky podíleli: Silnice Čáslav, Měšťanský pivovar Kutná Hora, Agro Podlesí Červené Janovice, Obecní úřad Červené Janovice, Stavitelství Mutl - Červené Janovice, Herní portál Grunex.com, Hollas Catering - Jakub, Kohap - Opatovice I, Restaurant Pizzerie U Šneka pohodáře - Kutná Hora, Restaurace U Strejčků - Červené Janovice, Less Bohdaneč, Pekárna Na náměstí - Zbraslavice, Hostinec U Zlatého lva - Kutná Hora, Marold Oldřich Menšík - Červené Janovice, Kovop Potěhy, Beppo Pavel Kruliš - Kutná Hora, Restaurace Červené Janovice, Lékárna U Českého lva - Zbraslavice, Autodoprava Petr Mašín - Červené Janovice, Městské lesy a rybníky Kutná Hora, Disco Siera, Petra Kavková.


Třiadvacáté pokračování by mělo být 25. července 2020

Pokud se pořadatelé rozhodnou pokračovat v tradici, dvacátý třetí ročník oblíbeného Pukma Cupu v Červených Janovicích by se měl uskutečnit opět poslední červencovou sobotu, tentokrát to vychází na 25. července 2020. Na podání přihlášek přijde čas na začátku letních prázdnin. (lh)


Fotografie z turnaje najdete v galerii pod článkem, ale také na zpravodajském serveru Svoboda.info - ZDE a na webu Kutnohorského deníku - ZDE.

Fotografie z galerie pod článkem a další turnajové záběry v lepším rozlišení najdete rovněž ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Náhledy fotografií ze složky 2019-07-27 Pukma Cup - 22. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář