Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sbohem zlatému hattricku Sborné na Pukma Cupu dal FC Ňuňas

26. 7. 2014

Pukma Cup 2014. Foto: Jana VyčítalováVelmi blízko významnému milníku v zatím sedmnáctileté historii Pukma Cupu v Červených Janovicích byla v sobotu 26. července Sborná. O zlatý hattrick ji nakonec v rozhodujícím utkání připravil FC Ňuňas.

„Rudá mašina" měla na populárním turnaji v malé kopané nakročeno ke třetímu titulu v řadě, ale ve finále tentokrát našla přemožitele. Nad její síly byl sázavsko-pražský tým, jenž přetavil ve zlato devátý start na Pukma Cupu od roku 2003. „Konečně i já můžu svému synovci ukázat nějaký pohár, ne jenom on mně,“ usmíval se vzhledem ke své postavě nepřehlédnutelný hráč a vedoucí FC Ňuňas Stanislav Šírl.

Už podle jeho příjmení se dalo vytušit, že se zmínil o fotbalistovi Radku Šírlovi, který v dresu Zenitu Petrohrad vyhrál v roce 2008 Pohár UEFA i Superpohár. „Postupem času se klidně může stát, že si to s námi někdy přijede do Červených Janovic strčit, ovšem v současné době je stále profesionálním fotbalistou, a tak má svoje povinnosti. Momentálně funguje v Bohemians 1905, i když po zranění ještě není úplně fit,“ řekl Stanislav Šírl.

Ten se po poradě se spoluhráči odhodlal na Pukma Cupu k nevídané věci. Bezprostředně po slavnostním vyhlášení výsledků vydražil vítězný padesátilitrový sud kácovské dvanáctky. Zájemci byli a nejvyšší nabídku nakonec přihodil Jan Ďoubal z Restaurace Na Valech. Za chmelový mok zaplatil 800 korun.

Sedmnáctého ročníku sportovního klání v Červených Janovicích se zúčastnilo osmnáct mužstev, která byla rozdělena do čtyř základních skupin. Už samotné rozlosování, jehož se ujal nadějný fotbalista Matěj Hájek - momentálně hráč starší přípravky Sparty Kutná Hora - tak bylo velice napínavé, neboť tým zařazený do skupiny C či D měl jistý postup do play-off. To v průběhu dne ocenili nuloví Trpaslíci i Křesetice, avšak hned v osmifinále už jejich cesta turnajem skončila.

Pukma Cup ale pokračoval dále, a sice až do nedělního rozednění. Závěrečný ceremoniál s předáním cen a ohňostrojem totiž vystřídala tradiční diskotéka na letním parketu, a protože se v teplé noci nikomu nechtělo spát, zněla hudba v podání Disco Siera sportovním areálem ještě před čtvrtou hodinou ranní. Přivítala to například jak Šárka Dušková, která se s kamarádkami loučila se svobodou, tak i návštěvníci diskotéky v Opatovicích I, kteří se vraceli domů a mohli si zábavu alespoň na chvíli prodloužit.


Rozhovor se Stanislavem Šírlem a Vladimírem Glosem z FC Ňuňas: Oslavy triumfu nejdou zveřejnit, to bychom asi měli doma rozvody

Rozhovor se Stanislavem Šírlem a Vladimírem Glosem z FC Ňuňas. Foto: Jana Vyčítalová

Nikdo na ně nevsadil ani korunu. I to značí, jaké překvapení se zrodilo v rámci sedmnáctého ročníku červenojanovické turnaji v malé kopané. Na Pukma Cupu vítězný FC Ňuňas s dvěma stálicemi v sestavě: Stanislavem Šírlem a Vladimírem Glosem.

V čem vidíte hlavní důvod, že se vám podařilo vyhrát Pukma Cup?
Myslíme si, že to bylo hlavně srdíčko. Jezdíme do Červených Janovic hodně dlouho a strašně jsme si přáli vyhrát.

S cílem zvítězit však přijede skoro každé mužstvo, proto se zeptám trochu jinak... Co bylo klíčové pro váš úspěch na turnaji?
Přivedli jsme nové kluky a omladili hráčský kádr. A my starší jsme dospěli do věku, kdy už můžeme vítězit a je nám to povoleno (smích). Nezanedbatelná jistě byla i příprava po taktické stránce, například nácvik standardních situací.

Kolikátý start jste tedy proměnili v titul, máte to spočítané?
Předtím jsme se o to pokoušeli osmkrát. Dosud byla naším nejlepším umístěním třetí příčka před deseti lety, kdy jsme se ještě jmenovali Sázava. A nyní jsme to dotáhli až do konce.

Budete mi tedy ještě po tomto prvenství nějakou motivaci na Pukma Cupu?
Motivace bude pořád, protože bychom ho určitě chtěli obhájit. Pokud na tom budeme zdravotně dobře, tak výpravu zase zorganizujeme a určitě přijedeme. Přece jenom ještě nejsme tak staří.

S čím jste šli do finálového zápasu se Sbornou?
Věřili jsme si, protože jsme si říkali, že dvakrát nás soupeř nemůže porazit. Sborná totiž nad námi vyhrála ve skupině 4:1. A ono to vyšlo.

Finále rozhodl nádherný gól hlavičkou hráče, který stál zády k brance...
To se trefil náš nový spoluhráč Milan „Boubas“ Boubín. On je sice z Vršovic, což je hrozná chyba, ale vzali jsme ho, protože už nás bylo hodně málo (smích). A on se nám odvděčil.

Jan Řepa byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Stal se i podle vás základním pilířem vašeho úspěchu?
Ano, na tom se shodneme.

Jakým způsobem jste oslavili triumf?
To nejde zveřejnit, protože to bychom asi měli doma rozvody (smích). Nicméně v sázavském disco clubu Chechták jsme slavili až do světla, bylo to zajímavý a nějakou korunu to rozhodně stálo.


Rozhovor s Arnoštem Holetou ze Sborné: Soupeře ve finále jsme podcenili. O dalším startu na turnaji zatím neuvažujeme

Arnošt Holeta ze Sborné. Foto: Jana Vyčítalová

Stačily poslední tři roky a Sborná se i přes letošní porážku ve finále stala z hlediska úspěšnosti nejproduktivnějším celkem na Pukma Cupu v Červených Janovicích. Ovšem jak naznačil její nejzkušenější hráč Arnošt Holeta, hrozí reálné nebezpečí, že „rudou mašinu“ z Ledče nad Sázavou už diváci na turnaji neuvidí.

Sborná byla na Pukma Cupu blízko historickému zápisu. Co k tomu chybělo?
Štěstí a možná větší touha po vítězství. Asi jsme čekali, že to přijde samo. Ve finále jsme podcenili soupeře. Ten se o to popral víc a zaslouženě vyhrál.

Ani vstup do turnaje se vám po prohře se Skillerz nepovedl. Čím to bylo?
Oproti předchozím dvěma ročníkům jsme přijeli ve slabší sestavě. Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že skončíme druzí, bral bych to všemi deseti, ale takhle jsme byli zlatému hattricku opravdu hodně blízko, navíc jsme hráli proti relativně slabšímu soupeři, než které jsme předtím porazili. Takže převažují spíše smíšené pocity a mrzí nás to i nemrzí. Avšak druhé místo je pěkné a smutné pocity nás jistě opustí a zůstane jako vždy jen to pozitivní. Jako je tomu v životě.

Za nejvyhecovanější duel turnaje by se nechal označit váš čtvrtfinálový souboj se Žabáky, souhlasíte?
Souhlasím, to bývá vždycky. Chtěli jsme přes ně za každou cenu postoupit, stejně jako oni přes nás. Pak nebylo divu, že to na hřišti jiskřilo.

Vy máte za sebou všechny tři starty za Sbornou na Pukma Cupu. Který byl podle vás nejtěžší?
Svým způsobem byl každý ročník pro nás těžký. Například loni jsme se ve vyřazovací části dvakrát postoupili díky proměněným penaltám. Ale mně osobně se vryl do paměti první zážitek.

Přijedete Sborná příští rok do Červených Janovic zase?
Zatím ještě nevíme, ovšem neuvažujeme o tom. Už jsme tam byli třikrát a asi to stačilo. Málem jsme to už nedali ani letos, ale spoluhráč Pavel Plesl, který nakonec chyběl, nás přihlásil, a tak jsme ještě vyrazili.


Tip na vítěze nevyšel nikomu, sekt si vykopali dva hráči

Vyhodnocení střelby na přesnost: plastovou láhev trefili Tomáš Menšík a Martin Liberský. Foto: Jana VyčítalováJiž tradičním zpestřením pro hráče i diváky na Pukma Cupu v Červených Janovicích se stal dvanáctý ročník tipovací soutěže a rovněž střelba míčem na přesnost.

Příznivci drobného hazardu si mohli za desetikorunový vklad zatipovat vítěze turnaje a celkový počet gólů, jenž nejlepší mužstvo vstřelí do sítě soupeřů. Jako první zkusila štěstí Iveta Táborská, fanynka Vamos Ganamos, ovšem v případě tohoto družstva neměla šťastnou volbu.

Organizátoři zaznamenali celkem šestnáct tipů, ale výhru nebral nikdo, neboť FC Ňuňas mezi favority sázkařů - na rozdíl od Žabáků, Hokejek či Restaurace Na Valech - rozhodně nepatřil. Vložených 160 korun tudíž poslouží jako jackpot v příštím roce, stejně jako další ceny, které byly pro vítěze tipovací soutěže přichystány - hasicí sprej a brazilské tričko.

Daleko větší zájem projevili účastníci turnaje o střelbu míčem na zavěšenou plastovou láhev. Z celkem sto padesáti desetikorunových kopů se trefili „do černého“ pouze dva borci - úspěch z minulého roku si zopakoval Tomáš Menšík (Buřti) a láhev šampaňského si vystřelil i Martin Liberský (Stavitelství Mutl).


Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na třech hřištích se všechny zápasy ve skupinách odehrály dvakrát osm minut, v play-off byla hrací doba dvakrát deset minut, a to za dohledu rozhodčích Lubomíra Ledviny z Křesetic, Karla a Vlastimila Kafkových Kutné Hory a Luďka Kracíka z Vrdů.

V základní sestavě každého maximálně jedenáctičlenného mužstva nastoupili čtyři hráči v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.

Z každé skupiny postoupily do vyřazovacích bojů čtyři kolektivy. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas (případně minitabulka), poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: 1. FC Ponoze - Hero team 3:1, Hokejky - FC Dejtenámbura 3:1, Vamos Ganamos - Hero team 7:4, 1. FC Ponoze - FC Dejtenámbura 2:3, Vamos Ganamos - FC Dejtenámbura 1:1, 1. FC Ponoze - Hokejky 0:1, Hero team - FC Dejtenámbura 3:5, Vamos Ganamos - Hokejky 0:2, Hokejky - Hero team 3:1, 1. FC Ponoze - Vamos Ganamos 3:2.

1.
 Hokejky
4
0
0
9:2
12
2.
 FC Dejtenámbura           
2
1
1
10:9
7
3.
 1. FC Ponoze
2
0
2
8:7
6
4.
 Vamos Ganamos
1
1
2
10:10
4
5.
 Hero team
0
0
4
9:18
0


Skupina B: Krampfest - Ja nieviem uš 5:2, Bratrstvo kočičí pracky - Stavitelství Mutl 4:0, Krampfest - Restaurace Na Valech 1:2, Stavitelství Mutl - Ja nieviem uš 3:1, Stavitelství Mutl - Restaurace Na Valech 2:3, Krampfest - Bratrstvo kočičí pracky 0:2, Ja nieviem uš - Restaurace Na Valech 2:5, Krampfest - Stavitelství Mutl 1:3, Bratrstvo kočičí pracky - Restaurace Na Valech 0:3, Bratrstvo kočičí pracky - Ja nieviem uš 6:2.

1.
 Restaurace Na Valech
4
0
0
13:5
12
2.
 Bratrstvo kočičí pracky
3
0
1
12:5
9
3.
 Stavitelství Mutl
2
0
2
8:9
6
4.
 Krampfest
1
0
3
7:9
3
5.
 Ja nieviem uš
0
0
4
7:19
0


Skupina C: FC Ňuňas - Trpaslíci 7:0, Sborná - Skillerz 1:4, FC Ňuňas - Sborná 1:4, Skillerz - Trpaslíci 4:1, Sborná - Trpaslíci 6:1, FC Ňuňas - Skillerz 5:1.

1.
 FC Ňuňas                
2
0
1
13:5
 6
2.
 Sborná
2
0
1
11:6
 6
3.
 Skillerz     
2
0
1
9:7
 6
4.
 Trpaslíci
0
0
3
2:17
 0


Skupina D: Buřti - Žabáci 1:5, Big Boss - Křesetice 3:0, Buřti - Big Boss 4:3, Křesetice - Žabáci 1:4, Buřti - Křesetice 4:1, Big Boss - Žabáci 0:1.

1.
 Žabáci
3
0
0
10:2
 9
2.
 Buřti
2
0
1
9:9
 6
3.
 Big Boss
1
0
2
6:5
 3
4.
 Křesetice                 
0
0
3
2:11
 0


Osmifinále: Hokejky - Křesetice 2:2 (na penalty 2:0), Bratrstvo kočičí pracky - Skillerz 1:1 (na penalty 2:3), Stavitelství Mutl - Sborná 1:5, Vamos Ganamos - Žabáci 1:1 (na penalty 4:5), Restaurace Na Valech - Trpaslíci 6:2, FC Dejtenámbura - Big Boss 0:4, 1. FC Ponoze - Buřti 2:0, Krampfest - FC Ňuňas 2:4.

Čtvrtfinále: Hokejky - Skillerz 1:1 (na penalty 1:2), Sborná - Žabáci 2:1, Restaurace Na Valech - Big Boss 4:2, 1. FC Ponoze - FC Ňuňas 0:2.

Semifinále: Skillerz - Sborná 1:3, Restaurace Na Valech - FC Ňuňas 0:2.

O 3. místo: Skillerz - Restaurace Na Valech 5:2.

Finále: Sborná - FC Ňuňas 1:2.

Konečné pořadí 17. ročníku: 1. FC Ňuňas, 2. Sborná, 3. Skillerz, 4. Restaurace Na Valech, 5. Hokejky, 6. Žabáci, 7. 1. FC Ponoze, 8. Big Boss, 9. Bratrstvo kočičí pracky, 10. FC Dejtennámbura, 11. Buřti, 12. Stavitelství Mutl, 13. Vamos Ganamos, 14. Krampfest, 15. Křesetice, 16. Trpaslíci, 17. Hero team, 18. Ja nieviem uš.

Sestava medailistů - FC Ňuňas: Jan Řepa, Stanislav Šírl st., Martin Vrzal, Milan Boubín, Jaroslav Břenda, Vladimír Glos, Stanislav Břenda, Stanislav Šírl ml., Jiří Marek. Sborná: Václav Vavřička, Martin Janovec, Jiří Voplakal, Petr Pešek, Martin Turek, Arnošt Holeta, Filip Gramer, Jakub Gramer, Jiří Sedláček. Skillerz: Michal Kubát, Robert Menšík, Tomáš Dvořák, Radek Sochr, Martin Fuksa, Dalibor Cimr, Ladislav Wagner, Martin Čech, Jan Koblischke, Jakub Výborný, Marek Lambev.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník - FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003), 7. ročník - Blankyt (2004), 8. ročník - Dačický 1573 (2005), 9. ročník - Olympia Kutná Hora (2006), 10. ročník - 1. FC Naděje (2007), 11. ročník - Restaurace Na Valech (2008), 12. ročník - Olympia Kutná Hora (2009), 13. ročník - Nové Dvory (2010), 14. ročník - 1. FC Naděje (2011), 15. ročník - Sborná (2012), 16. ročník - Sborná (2013), 17. ročník - FC Ňuňas (2014).

Během závěrečného ceremoniálu, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání dramatického finále, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Jan Řepa (FC Ňuňas). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Filipa Gramera (Sborná). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání Antonín Chudoba (Ja nieviem uš - ročník narození 1954). Benjamínkem se stal Stanislav Šírl ml. (FC Ňuňas - ročník narození 2003).


Poděkování sponzorům

Pukma Cup 2014. Foto: Jana VyčítalováNa přípravě sedmnáctého ročníku turnaje v malé kopané se sponzorsky podíleli: Silnice Čáslav, Obecní úřad Červené Janovice, Stavitelství Mutl - Červené Janovice, Pivovar Kácov, Agro Podlesí Červené Janovice, Herní portál Grunex.com, Hollas Catering - Církvice, Restaurace U France Josefa - Kutná Hora, Kohap - Opatovice I, Kovop - Potěhy, Hostinec U Zlatého lva - Kutná Hora, Marold Oldřich Menšík - Červené Janovice, Restaurace U Strejčků - Červené Janovice, Lékárna U České koruny - Zbraslavice, Hospoda U Datla - Zbraslavice, Restaurace Červené Janovice, Tiskárna Antonín David - Červené Janovice, Restaurace U České koruny - Zbraslavice, Restaurant Pizzerie U Šneka pohodáře - Kutná Hora, Beppo Pavel Kruliš - Kutná Hora, Kulturní dům Lorec - Kutná Hora, Less Bohdaneč, Pekárna Na náměstí - Zbraslavice, Hostinec U Petříků - Malín, Zastavárna Davida Dlouhého - Čáslav, Autodoprava Petr Mašín - Červené Janovice, Městské lesy a rybníky Kutná Hora, Kutnohorský deník, Sokol Zbraslavice, Sokol Paběnice, Rozvoj Křesetice, Josef Haták, zemní práce - Třebětín, Petra Kavková, Jiří Ptáčník st., Luboš Hájek, Radek Vavřina, Disco Siera.


Osmnácté pokračování bude 25. července 2015

Osmnáctý ročník oblíbeného Pukma Cupu v Červených Janovicích se uskuteční opět poslední červencovou sobotu, tentokrát to vychází na 25. července 2015. Přihlášky začnou hlavní organizátoři Luboš Hájek a Radek Vavřina přijímat jako vždy na začátku letních prázdnin. (lh)

Dvě celostránková ohlédnutí z 17. ročníku Pukma Cupu vyšly ve čtvrtek 31. července 2014 a v pátek 1. srpna 2014 v tištěném vydání Kutnohorského deníku - na barevné straně 18, respektive 8.


Fotografie z turnaje najdete v galerii pod článkem, ale také na zpravodajském serveru Svoboda.info - ZDE.

Fotografie z galerie pod článkem a další turnajové záběry v lepším rozlišení najdete rovněž ZDE.

 

Náhledy fotografií ze složky 2014-07-26 Pukma Cup - 17. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MISTŘI

(FC ŇUŃAS, 1. 8. 2014 17:20)

Tak jsme první no a co no a coooooooooo