Jdi na obsah Jdi na menu
 


Východní fronta ukázala na Pukma Cupu svoji ničivou sílu

28. 7. 2012

Pukma Cup 2012 - 1. místo: Sborná.Na úspěchy legendární rudé mašiny se nedalo nevzpomenout v souvislosti s účastí týmu Sborná v 15. ročníku oblíbeného červenojanovického turnaje v malé kopané - Pukma Cup.

Byli to právě fotbalisté Sborné, kteří v sobotu 28. července zvládli celé sportovní klání suverénně, a nejen tak názvem mužstva připomněli například zlaté časy neporazitelných hokejistů z bývalého Sovětského svazu.

A když se k tomu v úvodu závěrečného ceremoniálu navíc přidala z východu silná bouřka s pořádnou průtrží mračen, tak se zejména pořadatelé v následujících minutách rozhodně nenudili…

V okamžiku totiž zmokly všechny připravené ceny i podklady, a tak muselo následovat stěhování a velmi improvizované vyhlášení vítězů v klubovně. „I po patnácti letech se pořád setkáváme s něčím novým,“ zmínil přesto s úsměvem na rtech jeden z hlavních organizátorů Radek Vavřina.

S výjimkou zápasu o třetí místo a finále se turnaj odehrál za slunečného a velmi teplého počasí, a tak fotbalistům všech čtyřiadvaceti mužstev rozhodně nebylo co závidět.

Sborná roli favorita zvládla, SPK ne

Před vyřazovacími boji se vyprofilovali dva hlavní favorité, kteří v základní skupině nepoznali hořkost porážky. Ovšem zatímco Sborná dotáhla své snažení do vítězného konce, hráči SPK se už v osmifinále museli poroučet po penaltovém rozstřelu s Terčíky. Ve stejné fázi nedopadly pokutové kopy dobře ani například pro obhájce loňského prvenství 1. FC Naděje, kterého vyřadil pozdější finalista - Skillerz.

„Byla určitě velká škoda, že počasí překazilo do té doby v klidném tempu probíhající turnaj, ale podmínky měli všichni stejné. Musím přiznat, že to bylo velmi vysilující, když od osmifinále jsme měli maximálně desetiminutovou pauzu mezi dalším zápasem. Ve finále se to jasně podepsalo na naší straně, a bylo vidět, že tým Sborné je jinde,“ posteskl si mluvčí týmu Skillerz Robert Menšík.

Kromě něho a dalších fotbalistů i diváků ocenil sílu Sborné také vedoucí mužstva Kobylnice, která zůstala na jejím štítu v semifinále. „Jelikož Sborná turnaj vyhrála a skupinou prošla suverénně, tak myslím, že letos nejlepším týmem byla, i když já osobně spíš čekal výhru SPK, které se mi herně také líbilo. Sborná se podle mě snažila o rychlý a kombinační fotbal, v tom myslím, že byla její síla, proto jsem očekával, že narazí na SPK a bude k vidění zajímavé utkání, ale to překvapivě vypadlo v osmifinále,“ řekl David Dastych.

Jediní Žabáci ji dokázali potrápit

Sborná tedy v Červených Janovicích oslnila, ale na turnaj přicestovala ve vší skromnosti. „Abych pravdu řekl, tak jsme to jeli spíš jen zkusit, abychom viděli, na co ve skutečnosti máme. Přeci jenom čtyřiadvacet týmů je dost veliká konkurence. A ono to nakonec vyšlo, jak nejlépe mohlo. Myslím si, že celý náš tým tomu ani nevěřil, že bychom mohli dojít až takhle daleko,“ poznamenal vedoucí mužstva Pavel Plesl a přiznal, že nejvíc jim „zatopili“ Žabáci ve čtvrtfinále. „Měli jsme štěstí v závěrečné minutě a po penaltách z toho byl vydřený a šťastný postup do semifinále a následného finále,“ dodal Plesl.

Střípky z červenojanovického turnaje

2012_pukma_02.jpgPukma Cup je známý také tím, že zodpovědnost při veřejném rozlosování týmů do čtyř základních skupin na sebe berou krásné ženy. Tentokrát to byla Monika Smejkalová z Útěšenovic, která kdysi skončila na třetím místě v soutěži regionálního týdeníku Kutnohorské obzory - Dívka léta. Ve kterém to bylo roce, si však nechala pro sebe.

2012_pukma_15.jpgV červenojanovickém sportovním areálu si na své přišly také děti. Od rána až do pozdního odpoledne se mohly vyřádit ve skákacím hradu, do kterého měly díky vstřícnosti pořadatelů vstup zdarma a na dobu dle libosti. Tato atrakce se snad ještě více líbila rodičům, kteří tak měli „volné ruce“.

2012_pukma_34.jpgRekord v počtu ženského zastoupení v sestavě na Pukma Cupu si připsali Trpaslíci. Nastoupily za ně hned tři dívky: Jana Olivová, Ilona Vavřičková a Iveta Hačková. Nejen za odvahu získala každá od pořadatelů dárkovou poukázku na přeměnu vizáže v hodnotě 500 korun.

2012_pukma_47.jpgZvláštní cenu dostal při závěrečném ceremoniálu také rozhodčí Lubomír Ledvina z Křesetic. Organizátoři nemohli přehlédnout, že už posedmé za sebou se zřekl své turnajové finanční odměny ve prospěch červenojanovického fotbalového oddílu, a proto mu věnovali autorádio značky Panasonic.

2012_pukma_11.jpgPořadatelé sobotního turnaje v malé kopané museli vyhlásit i dva kontumační výsledky. Tým Bonus Coitus byl totiž složený vesměs z hráčů čáslavského béčka a ti si v odpoledních hodinách odjeli splnit klubové povinnosti. „Přitom postoupili do play-off… Nechápu, proč se tedy vůbec přihlašovali,“ kroutil hlavou jeden z hlavních organizátorů Luboš Hájek a vzápětí s úsměvem připomněl: „Navíc už několik let platí nepsané pravidlo, že fotbalová mužstva si v termínu našeho turnaje přátelské zápasy nevyjednávají!“

2012_pukma_46.jpgPříroda si v poslední době zahrává také s účastníky Pukma Cupu. Vloni na konci července to bylo podzimní sychravé počasí, letos zase skoro čtyřicetistupňové parno, které v rychlém sledu vystřídala pořádná průtrž mračen s bouřkou. Aby toho nebylo málo, došlo podvečer i k déle trvajícímu výpadku elektrického proudu. Alespoň částečně vše vyřešila elektrocentrála, ale „after party“ s diskotékou na letním parketě se už podruhé za sebou nekonala.

2012_pukma_27.jpgZřejmě nejsmutnějším účastníkem oblíbeného sportovního podniku v Červených Janovicích byl Lukáš Menšík z týmu Buřti. Potkala ho totiž nehorázná smůla, která mu přivodila vážnější zdravotní komplikace. Při špatném došlapu si zlomil pravý kotník a natrhl vazy. Po odborném vyšetření se sice do areálu vrátil o berlích, ale s myšlenkami, že ho čeká na začátku týdne operace. „Lukáši, přejeme ti brzké uzdravení a rychlý návrat na zelený trávník,“ vzkázali svému spoluhráči z červenojanovického fotbalového oddílu hlavní organizátoři turnaje Radek Vavřina a Luboš Hájek.

2012_pukma_13.jpgPosilu do svých řad získali pro nadcházející mistrovskou sezonu 2012/2013 fotbalisté Sokola Červené Janovice. Přímo na Pukma Cupu jim totiž podepsal přestupní lístek Jan Rada, který v uplynulých soutěžních ročnících hájil barvy Sokola Zbraslavice. Červenojanovický rodák souhlasil s ročním hostováním, a bude tak mít možnost pomoci klubu vykopat zpátky III. třídu, a to pod novým trenérem Stanislavem Daňkem. Třeba k tomu přispějí i nové dresy, jež na turnaji „zajel“ a posléze oddílu daroval tým Stavitelství Mutl.

Fotbalistka zahanbila v dovednostní soutěži chlapy

Již tradičním zpestřením pro hráče i diváky na Pukma Cupu v Červených Janovicích se stal desátý ročník tipovací soutěže a rovněž střelba míčem na přesnost.

Příznivci drobného hazardu si mohli za desetikorunový vklad zatipovat vítěze turnaje a celkový počet gólů, jenž nejlepší mužstvo vstřelí do sítě soupeřů. K dobru navíc měli jackpot z minulého roku ve výši 535 korun. Jako první zkusil štěstí Martin Špírek z Nových Dvorů, ovšem v případě svého družstva neměl šťastnou volbu.

2012_pukma_33.jpgNakonec bral výhru Jiří Boudník, fanoušek Sborné, jemuž k tomu stačil jediný zaplacený pokus. Protože však neuhodl přesný počet branek, jimiž vítězný tým zatížil konto soupeřů, ale byl cifře 44 nejblíže, nerozdělili si nastřádaných 845 korun, nýbrž jen polovinu nabízené částky, a tak v banku pro příští rok po zaokrouhlení zbylo 420 korun. Jako prémii navíc Jiří Boudník ještě získal poukázku k odběru balíku palivového dřeva (krajin) na pile ve Štipoklasech.

2012_pukma_32.jpgZatímco pořadatelé registrovali jedenatřicet tipů, ještě větší zájem projevili účastníci turnaje o střelbu míčem na zavěšenou plastovou láhev. Z celkem sto pětapadesáti kopů se trefili „do černého“ tři borci - David Dastych (Kobylnice), Jana Olivová (Trpaslíci) a Jan Rada (1. FC Naděje). Každý tudíž za odměnu získal láhev šampaňského.

Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na třech hřištích se všechny zápasy ve skupinách odehrály jedenkrát patnáct minut, v play-off byla hrací doba dvakrát sedm minut, a to za dohledu rozhodčích Lubomíra Ledviny z Křesetic, Karla a Vlastimila Kafkových Kutné Hory a Luďka Kracíka z Vrdů.
 
V základní sestavě každého maximálně jedenáctičlenného mužstva nastoupili čtyři hráči v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.
 
Z každé skupiny postoupily do vyřazovacích bojů čtyři kolektivy. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas, poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.
 
Skupina A: Sborná - Terčíky 6:0, Nové Dvory - Soča Juniors 3:1, Hokejky - Big Boss 2:1, Sborná - Nové Dvory 6:2, Hokejky - Soča Juniors 3:1, Big Boss - Terčíky 1:5, Sborná - Hokejky 6:0, Nové Dvory - Terčíky 4:3, Big Boss - Soča Juniors 5:1, Hokejky - Terčíky 2:1, Nové Dvory - Big Boss 2:2, Sborná - Soča Juniors 7:0, Nové Dvory - Hokejky 2:0, Sborná - Big Boss 6:1, Soča Juniors - Terčíky 0:3.

1.
 Sborná
5
0
0
31:3
15
2.
 Nové Dvory            
3
1
1
13:12
10
3.
 Hokejky
3
0
2
7:11
9
4.
 Terčíky
2
0
3
12:13
6
5.
 Big Boss
1
1
3
10:16
4
6.
 Soča Juniors                
0
0
5
3:21
0

Skupina B:
Norci Úmonín - Trpaslíci 5:0, Skillerz - Kobylnice 0:2, Buřti - Žabáci 1:0, Norci Úmonín - Skillerz 2:2, Buřti - Kobylnice 2:2, Žabáci - Trpaslíci 5:1, Norci Úmonín - Buřti 1:3, Skillerz - Trpaslíci 5:0, Žabáci - Kobylnice 3:1, Buřti - Trpaslíci 3:1, Skillerz - Žabáci 3:3, Norci Úmonín - Kobylnice 3:3, Skillerz - Buřti 3:0, Kobylnice - Trpaslíci 6:1, Norci Úmonín - Žabáci 0:3.

1.
 Buřti
3
1
1
9:7
10
2.
 Žabáci            
3
1
1
14:6
10
3.
 Kobylnice
2
2
1
14:9
8
4.
 Skillerz
2
2
1
13:7
8
5.
 Norci Úmonín
1
2
2
11:11
5
6.
 Trpaslíci                     
0
0
5
3:24
0

Skupina C:
1. FC Naděje - Stavitelství Mutl 3:0, Restaurace Na Valech - Křesetice 1:2, Petrovice I - Stars Team 1:0, 1. FC Naděje - Restaurace Na Valech 2:2, Petrovice I - Křesetice 0:0, Stars Team - Stavitelství Mutl 2:3, 1. FC Naděje - Petrovice I 3:0, Restaurace Na Valech - Stavitelství Mutl 4:0, Stars Team - Křesetice 1:4, Petrovice I - Stavitelství Mutl 1:1, Restaurace Na Valech - Stars Team 5:0, 1. FC Naděje - Křesetice 1:1, Restaurace Na Valech - Petrovice I 1:3, 1. FC Naděje - Stars Team 5:0, Křesetice - Stavitelství Mutl 1:2.

1.
 1. FC Naděje
3
2
0
14:3
11
2.
 Křesetice            
2
2
1
8:5
8
3.
 Petrovice I
2
2
1
5:5
8
4.
 Restaurace Na Valech
2
1
2
13:7
7
5.
 Stavitelství Mutl
2
1
2
6:11
7
6.
 Stars Team
0
0
5
3:18
0

Skupina D:
Taprobody - Blankyt 1:3, SPK - Bonus Coitus 3:2, Hotel Hubert - Mystic 2:2, Taprobody - SPK 2:4, Hotel Hubert - Bonus Coitus 0:3, Mystic - Blankyt 0:2, Taprobody - Hotel Hubert 2:1, SPK - Blankyt 2:0, Mystic - Bonus Coitus 0:6, Hotel Hubert - Blankyt 2:1, SPK - Mystic 3:0, Taprobody - Bonus Coitus 3:2, SPK - Hotel Hubert 4:3, Taprobody - Mystic 1:4, Bonus Coitus - Blankyt 0:3 kont.

1.
 SPK
5
0
0
16:7
15
2.
 Blankyt            
3
0
2
9:5
9
3.
 Taprobody
2
0
3
9:14
6
4.
 Bonus Coitus
2
0
3
13:9
6
5.
 Hotel Hubert
1
1
3
8:12
4
6.
 Mystic                     
1
1
3
6:14
4

Osmifinále:
Sborná - Bonus Coitus 3:0 kont., Žabáci - Petrovice I 1:0, Kobylnice - Křesetice 4:1, Terčíky - SPK 2:2 (na penalty 3:2), Buřti - Restaurace Na Valech 1:2, Nové Dvory - Taprobody 3:4, Hokejky - Blankyt 1:1 (na penalty 5:4), Skillerz - 1. FC Naděje 0:0 (na penalty 2:1).

Čtvrtfinále: Sborná - Žabáci 1:1 (na penalty 3:2), Kobylnice - Terčíky 2:2 (na penalty 2:1), Restaurace Na Valech - Taprobody 2:1, Hokejky - Skillerz 1:1 (na penalty 1:2).

Semifinále: Sborná - Kobylnice 3:0, Restaurace Na Valech - Skillerz 0:2.

O 3. místo: Kobylnice - Restaurace Na Valech 2:2 (na penalty 3:2).

Finále: Sborná - Skillerz 3:0.

Konečné pořadí 15. ročníku: 1. Sborná, 2. Skillerz, 3. Kobylnice, 4. Restaurace Na Valech, 5. Žabáci, 6. Hokejky, 7. Terčíky, 8. Taprobody, 9. SPK, 10. 1. FC Naděje, 11. Buřti, 12. Nové Dvory, 13. Blankyt, 14. Křesetice, 15. Petrovice I, 16. Bonus Coitus, 17. Stavebnictví Mutl, 18. Norci Úmonín, 19. Hotel Hubert, 20. Big Boss, 21. Mystic, 22. Stars Team, 23. Soča Juniors, 24. Trpaslíci.

Sestava medailistů - Sborná: Václav Vavřička, Jan Mikula, Lukáš Pešek, Michal Vávra, Roman Turek, Martin Turek, Jiří Sedláček, Martin Trpišovský, Pavel Plesl, Daniel Prchal, Arnošt Holeta. Skillerz: Tomáš Veselý, Robert Menšík, Martin Výborný, Michal Poklop, Martin Fuksa, Jakub Výborný, Ladislav Wagner, Jan Wasserbauer, Milan Antoš, Martin Čech, Jaroslav Pospíšil. Kobylnice: Martin Snížek, Aleš Dostál, Dalibor Cimr, Tomáš Herodes, Martin Šváb, David Dastych, Martin Dastych, Jiří Dvořák.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník - FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003), 7. ročník - Blankyt (2004), 8. ročník - Dačický 1573 (2005), 9. ročník - Olympia Kutná Hora (2006), 10. ročník - 1. FC Naděje (2007), 11. ročník - Restaurace Na Valech (2008), 12. ročník - Olympia Kutná Hora (2009), 13. ročník - Nové Dvory (2010), 14. ročník - 1. FC Naděje (2011), 15. ročník - Sborná (2012).

Během závěrečného ceremoniálu, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání dramatického finále, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Tomáš Veselý (Skillerz). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Jana Mikulu (Sborná). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání Václav Oliva (Trpaslíci - ročník narození 1950). Benjamínkem se stal Vojtěch Menšík (Buřti - ročník narození 1998).

Rozhovor s Pavlem Pleslem z týmu Sborná (1. místo):
Do Červených Janovic jsme to jeli spíš jen zkusit

1. místo: Sborná. Foto: Luboš Hájek

Sborná? Kde se tady vzala? Co jsou ti kluci zač? Takové otázky začali soupeři i diváci pokládat pořadatelům Pukma Cupu v Červených Janovicích krátce poté, co se začaly rýsovat výsledky v základní skupině A. Nebylo vůbec divu, Sborná prostě válela a byl u toho i Pavel Plesl.

Poprvé na Pukma Cupu a hned první místo. Co byste k tomu mohl říct?
Abych pravdu řekl, tak jsme to jeli spíš jen zkusit, abychom viděli, na co ve skutečnosti máme. Přece jenom čtyřiadvacet týmů je dost veliká konkurence. A ono to nakonec vyšlo, jak nejlépe mohlo! Myslím si, že celý náš tým tomu ani nevěřil, že bychom mohli dojít až takhle daleko. Navíc, když jsme zhlédli nějaké ostatní zápasy, tak bylo vidět, že dobrých fotbalistů se po hřištích prohání spousta. 

Suverénní jste byli už v základní skupině a brzy jste se tak stali favority turnaje. Opravdu to bylo tak jednoduché?
Jak se říká, skupina je něco jiného než play-off. Můžete vyhrát všechny zápasy ve skupině a potom přijde jeden nepovedený duel a můžete jet domů. Před každým utkáním ve skupině jsme šli na hřiště s tím, že si chceme zahrát fotbal. I když výsledky vypadaly dost přesvědčivě, tak proti nám nikdy nenastoupil žádný špatně hrající tým.

Nejvíce vám asi „zatopili“ Žabáci. To byli tak dobří, že jste je vyřadili až po penaltovém rozstřelu?
To máte pravdu. Byl to takový zápas ,,blbec“. Co jsme ve skupině dávali, se najednou obrátilo proti nám. Co se týče soupeře, tak hráči byli opravdu nepříjemní a výborně jim zachytal brankář, takže asi remíza zasloužená. Ovšem byla situace asi minutu před koncem za stavu 1:1, kdy šli dva Žabáci proti našemu brankářovi. Bohužel pro ně to nevyřešili dobře, na poslední chvíli jsme vykopávali míč na brankové čáře, takže štěstí. A na penalty jsme si věřili. Brankář jednu chytil a my všechny dali. Byl z toho vydřený a šťastný postup do semifinále.

Pak už to byla jednoznačná záležitost. Věřili jste si ve finále na Skillerz, zvláště po tom, co váš soupeř hrál kvůli zhoršujícímu se počasí své zápasy v rychlém sledu za sebou a naopak vy jste měli po odstoupení Bonus Coitus jeden zápas k dobru?
Spíš nás to překvapilo, že náš osmifinálový soupeř odstoupil, když už se mu podařilo dostat do play-off . Po postupu přes Žabáky se zase všechno obrátilo zpět, věřili jsme si a zase začali hrát naši hru. Podle toho vypadalo jak semifinále, tak i následující finále.

Jak se vlastně Sborná vzala v Červených Janovicích a odkud jsou její fotbalisté?
Chtěli jsme také vyrazit na fotbal někam jinam. Jezdíme na turnaje poblíž Ledče nad Sázavou, odkud pocházíme, nebo hrajeme v okolí města fotbal. Myslím si, že Pukma Cup je se svou nyní už patnáctiletou historií populární a známý turnaj.

Kvůli průtrži mračen jste jako celkoví vítězové přišli o závěrečný ohňostroj na vaši počest. Věříte, že si to třeba v příštím ročníku vynahradíte?
Určitě by to bylo krásné završení dne. Moc rádi bychom tomu chtěli věřit, ale jak už jsem řekl, konkurence je obrovská. Také záleží na tom, jak se sejdeme za rok, ale doufám, že po letošním vítězství bude chuť se sejít a zkusit obhajobu.

Vůbec poprvé v patnáctileté historii turnaje pořadatelé propůjčili vytoužený pohár vítěznému mužstvu na celý rok. Kde zaujme místo?
Zůstane doma u našeho brankáře Vaška Vavřičky, je téměř místní. Velice si toho ceníme, že jsme to právě my, kteří můžeme vlastnit překrásný pohár po celý rok.

Jak byste zhodnotil červenojanovický turnaj z pohledu týmu, který se ho zúčastnil vůbec poprvé?
Překvapilo nás hřiště, respektive trávník, v jakém je dobrém stavu. Je vidět, že se o něj někdo opravdu pečlivě stará. Výborná byla i organizace turnaje i vyhlašování výsledků zápasů na všech hřištích. Nesmím zapomenout i na rozhodčí, také klobouk dolů za jejich celodenní výkon. Nejvíce nás potěšilo, že i při takovém počtu týmů zde pořád vládl duch fair-play.

Rozhovor s Robertem Menšíkem z týmu Skillerz (2. místo):
Jednou se na Pukma Cupu jistě dočkáme velkého úspěchu

2. místo: Skillerz. Foto: Luboš Hájek

Skillerz je perspektivní tým složených z mladých hráčů, kteří jsou sice teprve na začátku fotbalové kariéry, ale ta vypadá dost slibně. Kromě jiného to v letošním roce potvrzuje letní turnajová sezona - 1. místo na Morybundus Cupu v Kutné Hoře, 2. místo na Pukma Cupu v Červených Janovicích. Jedním z tahounů mužstva je útočník k pohledání Robert Menšík.

Co stojí za takovým vzestupem týmu Skillerz na Pukma Cupu?
Nemyslím si, že by to byl nějaký vzestup. Již v předchozích dvou ročnících jsme předváděli dobré výkony, avšak nám asi chyběla troška toho fotbalového štěstíčka. Při našem debutu, kdy jsme měli hodně mladý tým (nikomu v té době nebylo osmnáct let), jsme obsadili dle mého názoru skvělé šesté místo. Takže příčinu našeho letošního umístění bych asi viděl v tom, že jsme zase o něco starší a už víme, co od tohoto turnaje očekávat.

Takže letos další letní úspěch po Morybundus Cupu…
Ano, to je pravda. Na Morybundus Cupu v Kutné Hoře jsme se umístili na první příčce. Ovšem tohoto turnaje jsme se z našeho „pukmovského týmu“ Skillerz zúčastnili pouze já, Tomáš Dvořák a Honza Wasserbauer, přičemž letošního Pukma Cupu se nemohl zúčastnit již zmíněný Tomáš Dvořák, který si odnesl zranění právě z Morybundus Cupu.

Vraťme se zpět do Červených Janovic. Jak hodnotíte vaše letošní vystoupení?
Ukázalo se, že fotbal opravdu nemá logiku. Ve skupině jsme se trápili a nemohli jsme se chytnout, hlavně nás srážely naše závěry zápasů, kdy jsme zbytečně ztratili dvě utkání, ve kterých jsme ještě pár sekund před koncem vedli. Nakonec se to ale podařilo a kvalifikovali jsme se dál z posledního postupového místa. Na řadu přišly vyřazovací boje, ve kterých jsme, díkybohu, začali fungovat jako tým a hráli konečně fotbal. I když musím přiznat, že se štěstí rozhodně obrátilo na naši stranu v osmifinálovém a poté i ve čtvrtfinálovém utkání, kdy jsme šli dál až po pokutových kopech. Ale abych to nějak shrnul, náš cíl byl dostat se mezi nejlepší čtyři týmy a to se nám povedlo, takže jsme maximálně spokojení.

Vzhledem k zhoršujícímu se počasí nabral turnaj vysoké tempo, zápasy na sebe rychle navazovaly. Nechyběly vám pak síly ve finále, které bylo jednoznačnou záležitostí Sborné?
Byla určitě velká škoda, že počasí překazilo do té doby v klidném tempu probíhající turnaj, ale podmínky měli všichni stejné. Musím přiznat, že to bylo velmi vysilující, když od osmifinále jsme měli maximálně desetiminutovou pauzu mezi dalším zápasem. Ve finále se to jasně podepsalo na naší straně a bylo vidět, že tým Sborné je jinde. I když musím podotknout, že jejich osmifinálový soupeř odstoupil z turnaje, a tak šli rovnou do čtvrtfinále, což jim určitě ve finále pomohlo. (smích) Ale ne, jak říkám, byli jasně fotbalovější a zaslouženě vyhráli. Tímto bych jim chtěl ještě jednou pogratulovat k jejich zaslouženému triumfu.

Máte velmi perspektivní tým, vítězství v Pukma Cupu by se mohlo jednou povést. Jak reálně to vidíte?
My v to rozhodně doufáme a věříme. Byli jsme od toho kousek již tento rok, možná se to nepovede příští rok, ani ten další, ale jednou se jistě dočkáme našeho velkého úspěchu na tomto prestižním turnaji.

A proč vlastně jméno týmu Skillerz?
Když jsme přemýšleli nad názvem, chtěli jsme něco originálního, co tu ještě nebylo. Říkali jsme si, že máme „skill“, což znamená schopnost, dovednost, a z toho vznikl název Skillerz.

Rozhovor s Davidem Dastychem z týmu Kobylnice (3. místo):
První místo by se nám líbilo, třeba hned příští rok

3. místo: Kobylnice. Foto: Luboš Hájek

Co účast na Pukma Cupu v Červených Janovicích, to zatím zisk medaile různého kovu. Když to takhle půjde dál, tým Kobylnice je za rok největší aspirant na zlato. Alespoň podle statistiky. Loni totiž mužstvo Davida Dastycha, tehdy ještě jako Záboří nad Labem, skončilo na druhém místě, letos se museli spokojit s bronzovou příčkou.

Jak hodnotíte letošní Pukma Cup?
Myslím, že se vyvedl. Jediné, co nás nejvíce rozhodilo, bylo čekání asi pět zápasů na další. Ale to měly všechny týmy podobné vzhledem k tomu, že Pukma Cup byl letos plně obsazen, jinak to vyřešit nešlo. Co se týče počasí, tak bylo na fotbal až trochu moc dusno, oproti loňskému roku to byl úplný opak. Škoda jen, že počasí překazilo vyhlášení a předání trofeje pro vítěze.

Jaká panuje spokojenost se třetím místem?
Oproti loňskému roku jsme se museli obejít bez Tomáše Švába, který byl na týmovém turnaji se Suchdolem. Proto jsem rád, že nám na základní část přijel vypomoci Aleš Dostál, který pak bohužel musel odjet na přátelské utkání za Poděbrady a ve vyřazovací části nám chyběl. Abych řekl pravdu, když jsem se dozvěděl, že Kutná Hora bude hrát pohárové utkání až v neděli, spadl mi kámen ze srdce, protože se tak zajistila účast Martina Švába, který předváděl jako vždy parádní týmový výkon. Velký dík také patří našemu brankáři Martinovi Snížkovi, který předváděl vynikající výkony už v základní části a ve čtvrtfinále proti Terčíkům to jenom potvrdil. Zlikvidoval dva pokutové kopy a sám rozhodující dal. V boji o třetí místo dokonce v poslední minutě vyběhl z brány a srovnal na 2:2 a v penaltách zase exceloval. Bohužel jsme si zbytečně zkazili nasazení do vyřazovací části v základní skupině, kdy jsme šli až ze třetího místa. S Norky Úmonín jsme vedli 3:1 minutu před koncem a zápas nakonec skončil 3:3, a s Buřty, vítězem skupiny, jsme dvakrát vedli a nakonec z toho byla zase remíza, tentokrát 2:2. Tím jsme se dostali do horní části pavouka, kde byly týmy jako Sborná, SPK, Terčíky. Proto jsme v celkovém hodnocení za třetí místo rádi vzhledem k tomu, že to byla naše druhá účast a druhá medaile.

Sborná vás vyřadila v semifinále. Myslíte se, že byla opravdu nejlepším týmem? V čem byste viděl její přednosti?
Jelikož turnaj vyhrála a skupinou prošla suverénně, tak myslím, že letos nejlepším týmem byla, i když já osobně spíš čekal výhru SPK, které se mi herně také líbilo. V semifinále jsme se Sbornou prohráli 3:0. Mohli jsme jít do vedení, kdy jsme zahodili stoprocentní šanci, a Sborná nás pak potrestala. Dala na 1:0 a my museli hru otevřít, jenže v tu dobu už nám z celého dne docházely síly a Sborná nás potrestala dalšími dvěma góly. Podle mě se snažila o rychlý a kombinační fotbal, v tom, myslím, byla její síla. Proto jsem očekával, že narazí na SPK a bude k vidění zajímavé utkání, ale to překvapivě vypadlo už v osmifinále.

Medailovou sbírku z Pukma Cupu už máte za krátkou dobu skoro kompletní, zbývá získat zlato. Myslíte si, že se vám to podaří třeba hned příští rok při vaší třetí účasti na turnaji?
Dva roky účasti a hned druhé a třetí místo, takže je pravda, že to první by se nám líbilo, a pokud bychom ho přidali hned příští rok, bylo by to skvělé. Doufám, že za rok všem zdraví dovolí zúčastnit se a pojedeme ve stejné sestavě jako letos. Navíc třeba bude už k dispozici Tomáš Šváb, svoje místo u nás pořád má, stejně jako můj bratr, který nám letos také vypomohl, kdy kopačky nazul snad po více než šesti letech. (smích) Takže za rok se těšíme opět jako tým Kobylnice, odkud většina z nás pochází, nebo jezdí popíjet do místní hospody. Tam totiž opět přibude pohár, tentokrát za třetí místo. Na závěr bych chtěl poděkovat celému týmu a také organizátorům za skvělý turnaj.

Poděkování

2012_pukma_10.jpgNa přípravě patnáctého ročníku v malé kopané se podíleli: Silnice Čáslav, Pivovar Staropramen, Alena Ryšavá - kosmetická poradkyně, Stavitelství Mutl - Červené Janovice, Obecní úřad Červené Janovice, Herní portál Grunex.com, Kovop Potěhy, Restaurant Pizzerie U Šneka pohodáře - Kutná Hora, Kohap Opatovice I, Hospoda U Datla - Zbraslavice, Hostinec U Zlatého lva - Kutná Hora, Marold Oldřich Menšík - Červené Janovice, Agro Podlesí Červené Janovice, Tiskárna Antonín David - Červené Janovice, Hollas Catering - Církvice, Bodyspace Štěpán Kacafírek - Kutná Hora, Restaurace Červené Janovice, Restaurace U České koruny - Zbraslavice, Restaurace U Strejčků - Červené Janovice, Petra Kavková, Restaurace U France Josefa - Kutná Hora, Pila Štipoklasy - Jaroslav Hudec, Less Bohdaneč, Tenes pekárna - Červené Janovice, Pekárna Na Náměstí - Zbraslavice, Hostinec U Petříků - Malín, Autodoprava Petr Mašín - Červené Janovice, Městské lesy a rybníky Kutná Hora, Kutnohorský deník, Kadeřnictví Z. Hatáková - Červené Janovice, Sokol Zbraslavice, Sokol Paběnice, Rozvoj Křesetice, Josef Haták - Třebětín, Auto-Tech - Praha-Vinoř, Inpro - Čáslav, Beppo Pavel Kruliš - Kutná Hora, Bohuslav Laudát, Jan Rada. 

Zvláštní poděkování pak patří rozhodčímu Lubomíru Ledvinovi, který se posedmé za sebou zřekl finanční odměny ve prospěch červenojanovického fotbalového oddílu!

Šestnácté pokračování bude 27. července 2013

Šestnáctý ročník oblíbeného Pukma Cupu v Červených Janovicích se uskuteční opět poslední červencovou sobotu, tentokrát to vychází na 27. července 2013. Přihlášky začnou hlavní organizátoři Luboš Hájek a Radek Vavřina přijímat jako vždy na začátku letních prázdnin. (lh)

Dvě celostránková ohlédnutí z 15. ročníku Pukma Cupu vyšla ve čtvrtek 2. srpna 2012 a v pátek 3. srpna 2012 v tištěném vydání Kutnohorského deníku, pokaždé na barevné straně 8.


Fotografie najdete v galerii pod článkem, ale také na serveru Svoboda.info - ZDE, reportáž s fotogalerií od redaktora Kutnohorského deníku Jiřího Kaláta potom ZDE.
 

Náhledy fotografií ze složky 2012-07-28 Pukma Cup - 15. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super!

(Fráňa, 4. 8. 2012 9:07)

Musím uznat, že turnaj i následný zpravodajství jsou na velmi vysoký úrovni!!! Na turnaji jsem si užil atmosféru a tady si ji díky perfektnímu článku připomněl. To teda klobouk dolů! Asi nejen za sebe říkám: Díky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!