Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z plnoletosti Pukma Cupu měli největší radost hráči Skillerz

25. 7. 2015

Pukma Cup 2015. Foto: Michal PavlíkPrvenství v letech 2007 a 2011. Dosavadní nejúspěšnější éra týmu 1. FC Naděje na Pukma Cupu v Červených Janovicích. Čtyřletý cyklus mohl pokračovat v roce 2015. Zlatý hattrick se ale nekonal. Proti byl Skillerz.

Přestože statistika před rozhodující bitvou v rámci osmnáctého ročníku populárního turnaje v malé kopané něco naznačovala, realita měla jinou podobu, i když… Nadějím chybělo opravdu velmi málo: po remízovém utkání proměnit - tenisovou terminologií řečeno - mečbol v penaltovém rozstřelu. Martin Votava ve čtvrté sérii však selhal a zanedlouho se výhoda vrátila na stranu soupeře. Skillerz po minele Jiřího Ulricha proměnil svou druhou účast ve finále v titul, čemuž přihlížel i známý rybář Jakub Vágner.

„Při našem šestém startu na Pukma Cupu jsme už věděli, jak máme hrát. Navíc jsme bojovali jeden za druhého a byl to velmi povedený týmový výkon,“ konstatoval kapitán vítězného týmu Robert Menšík. Ten kromě již tradičních cen převzal fotbalový míč od pamětníka Jiřího Davida. „Dostal jsem ho před dvěma roky na kutnohorské Spartě k pětaosmdesátým narozeninám. Mně už je v mém věku k ničemu, avšak vám třeba ještě poslouží,“ uvedl Jiří David.

Přes finálovou porážku panovala spokojenost i na straně 1. FC Naděje. „Na to, že jsme sestavu dali dohromady na poslední chvíli, tak to dopadlo nad očekávání dobře. Někteří hráči se mi totiž ještě ozývali v půl druhé ráno. Nevěděl jsem tudíž, co od toho čekat, ovšem nakonec z toho byla hezká druhá pozice. Kdyby nám to někdo před turnajem řekl, tak bychom tomu asi nevěřili,“ usmíval se vedoucí mužstva Martin Rada.

Medaile konečně zbyly také na stále lepšící se Hokejky. „Třetí místo bereme jako velký úspěch. Každý rok se zlepšujeme a už jsme se také chtěli dostat mezi nejlepší čtyři týmy. Přesto jsme s tím samozřejmě nepočítali a je pro nás milé překvapení, že to takhle dopadlo,“ řekl jeden z hráčů Lukáš Muras.

Na Pukma Cupu se dokonce stala populární jindy přehlížená čtvrtá příčka, vždyť i za „brambory“ se pravidelně dostává malý sud piva a hlavně už počtvrté za sebou se na ní umístila Restaurace Na Valech.

Ne všechny celky si ovšem mohly k výkonu gratulovat. Mezi nimi byl třeba obhájce loňského titulu FC Ňuňas, který skončil sedmý. „Takhle jsme si to nepředstavovali, ale dostali jsme se do situace, kdy ve čtvrtfinále musela rozhodnout penaltová loterie a ta pro nás dopadla špatně,“ shrnul postavou nepřehlédnutelný fotbalista Stanislav Šírl.

„Zatímco ve skupině nám to šlo a dávali jsme dost gólů, v play off už to bylo z naší strany nervózní, unavený, připadalo mi to bez srdíčka, takže po turnaji jsme si sedli a vyříkali si to - že příští rok takhle ne, že nemůžeme dělat ostudu. Jako obhájci prvenství jsme sice tlak necítili, bylo to však takové ne snad svazující, ale přece jenom každý, když něco vyhraje, tak to i rád obhájí. Je to samozřejmě těžké, ovšem kdo by nechtěl mít na poháru své jméno častěji než kdokoliv jiný,“ dodal Stanislav Šírl.


Rozhovor s Robertem Menšíkem ze Skillerz:
Ve vyřazovací části jsme předvedli dobrý fotbal

Pukma Cup 2015 - 1. místo: Skillerz. Foto: Jana VyčítalováSkillerz je perspektivní tým složený z mladých hráčů, kteří jsou sice teprve na začátku fotbalové kariéry, ale ta vypadá dost slibně. Toto se psalo před třemi roky. Letos se slova potvrdila do puntíku. Skillerz v čele s útočníkem Robertem Menšíkem zúročil šestileté zkušenosti na Pukma Cupu a celý turnaj vyhrál.

Jak jste viděl vystoupení Skillerz na Pukma Cupu?
Ve skupině jsme si moc dobře nevedli, ale pak jsme se zvedli a ve vyřazovací části začali předvádět dobrý fotbal.

Na finálového soupeře jste narazili právě v základní skupině, kde jste s Nadějemi prohráli nejtěsnějším výsledkem. Jaký byl rozdíl mezi oběma zápasy?
Byly podobné. Ve skupině jsme dostali branku z jejich jediné pološance, pak jsme do nich bušili, ale nepodařilo se nám dát gól. Ve finále se nám to už povedlo a na penalty jsme uspěli.

Trénovali jste pokutové kopy?
Vůbec. Sešli jsme se v Červených Janovicích totiž letos poprvé. Každý rok jsme se sehrávali aspoň na Morybundus Cupu, ale tentokrát jsme ho vynechali.

Co tedy bylo z pohledu vašeho týmu klíčové?
Při našem šestém startu jsme už věděli, jak máme hrát. Navíc jsme bojovali jeden za druhého a byl to povedený týmový výkon.

Předpokládám, že v případě Skillerz je zcela zbytečné ptát se na to, jestli se pokusí prvenství na Pukma Cupu obhájit hned příští rok…
Samozřejmě.

Očekáváte ale asi těžší boj...
Určitě si už na nás dá každý pozor a líp se na nás připraví. Asi budeme i víc sledovaní a bude na nás vyvíjen větší tlak.

Co se týká vás samotného, jaký fotbalový dres budete oblékat v nové mistrovské sezoně?
Jako hráč Červených Janovic budu pokračovat formou hostování v Třemošnici, která hraje krajský přebor. V loňské sezoně jsem tam byl spokojený, z pozice útočníka jsem dal nějaké góly, tak doufám, že se mi bude dařit i nadále.

Umístění Skillerz na Pukma Cupu - 2015: 1. místo, 2014: 3. místo, 2013: 9. místo, 2012: 2. místo, 2011: 12. místo, 2010: 6. místo.


Rozhovor s Martinem Radou z 1. FC Naděje: Od bratra si nejspíš vyslechnu, že jsme blbci, že jsme to ve finále neukopali

Pukma Cup 2015 - 2. místo: 1. FC Naděje. Foto: Jana VyčítalováJestliže se za totality plnily na základě tehdejší ekonomické koncepce takzvané pětiletky, v Červených Janovicích letos nebylo daleko od splnění čtyřletého vítězného cyklu. Málem se o to zasloužil tým 1. FC Naděje, který na turnaji v malé kopané s názvem Pukma Cup triumfoval v letech 2007 a 2011. V roce 2015 nakonec zůstalo jenom u finále a druhého místa. Hrající vedoucí mužstva Martin Rada to však bral sportovně.

Prý jste oslovil kolem třiceti fotbalistů, abyste vůbec dal tým dohromady?
Nějak tak to opravdu bylo. Na to, že jsme sestavu dali dohromady na poslední chvíli, tak to dopadlo nad očekávání dobře. Někteří hráči se mi totiž ještě ozývali v půl druhé ráno. Nevěděl jsem tudíž, co od toho čekat, ale nakonec z toho bylo hezké druhé místo. Kdyby nám to někdo řekl před turnajem, tak bychom tomu asi nevěřili.

Měli jste v hlavách čtyřletý vítězný cyklus?
Takhle jsme to měli vypočítané a dobu jsme o tom mluvili. Brali jsme to jako znamení a říkali si, že to musíme dneska vyhrát. Ještě tři minuty před koncem finálového duelu jsme drželi vítězství… Pak jsme dostali ještě šanci při penaltách, ale asi nám to nebylo souzené. Škoda, snad příště.

Věřili jste si na Skillerz poté, co jste porazili tento tým - byť nejtěsnějším rozdílem - ve skupině?
Říkali jsme si, že jsou běhaví a dobří, ale nečekali jsme, že by to mohli dotáhnout až do finále. Každopádně hráli dobře a zaslouženě vyhráli.

Naděje se představily na Pukma Cupu naposledy v roce 2012. Není vám zpětně líto, že jste měli takovou pauzu, když vezmete v úvahu, že byste třeba už mohli mít na své kontě zlatý hattrick?
Byl jsem vždycky hlavní organizátor, dával jsem tým dohromady a kvůli triatlonu jsem se na to v předchozích letech vykašlal. Letos se mi kluci sami ozvali s tím, abychom si šli zase zahrát, tak jsme to dali do kupy a udělali jsme dobře.

Nešlo si také nevšimnout vašich retro dresů...
Ty jsme vyjednali v pátek ve 23 hodin od Lukáše Čápa ze Zbýšova, který je má doma „vypůjčený“ již tři roky z tamního klubu.

Váš spoluhráč Jakub Špičák se stal nejlepším hráčem turnaje. Domníváte se, že oprávněně?
Hrál určitě výborně, ovšem osobně bych zvolil Milana Černohlávka. Ten si na hřišti s každým vyloženě dělal, co chtěl.

Jedním z tahounů Nadějí byl v minulých ročnících také váš bratr Jan. Co myslíte, že vám řekne, až se vrátí ze zahraniční dovolené?
Tak to nevím. On už hodil celou fotbalovou kariéru za hlavu a vracet se k ní nechce. Možná od něj bude nějaká pochvala, ale nejspíš si vyslechnu, že jsme blbci, že jsme to ve finále neukopali. To se prostě stává.

Umístění 1. FC Naděje na Pukma Cupu - 2015: 2. místo, 2012: 10. místo, 2011: 1. místo, 2010: 8. místo, 2009: 2. místo, 2008: 5. místo, 2007: 1. místo, 2006: 10. místo, 2005: 2. místo, 2004: 4. místo, 2003: 19. místo (tehdy Bedlíci), 2002: 16. místo (tehdy Bedlíci).


Rozhovor s Lukášem Murasem z Hokejek:
Už jsme se také chtěli dostat do nejlepší čtyřky

Pukma Cup 2015 - 3. místo: Hokejky. Foto: Jana VyčítalováPokud budou Hokejky pokračovat ve vzestupné tendenci, mohly by se celkovým vítězem červenojanovického Pukma Cupu brzy stát právě ony. Nenápadný tým, který jezdí na turnaj do Červených Janovic pravidelně od roku 2010, ani nejednou nechyběl v první desítce nejlepších mužstev a hlavně svou pozici neustále vylepšuje. Letos z toho byla i k radosti hrajícího vedoucího mužstva Lukáše Murase bronzová příčka.

Myslím, že gratulace je na místě...
Ano, třetí místo bereme jako velký úspěch. Každý rok se zlepšujeme a už jsme se také chtěli dostat mezi nejlepší čtyři týmy. Přesto jsme s tím samozřejmě nepočítali a je pro nás milé překvapení, že to takhle dopadlo.

Loni páté místo, letos třetí. Máte zaděláno na příští rok na finále?
Bylo by dobré, kdyby to takhle pokračovalo, ovšem uvidíme, co bude za rok. Určitě přijdeme a budeme se snažit se do finále dostat.

Jak hodně vám pomohl Bedřich Franc, divizní hráč a nově i asistent trenéra Sparty Kutná Hora?
Dopředu jsme mu řekli, že když bude mít zájem a čas, tak ho rádi přivítáme. Vyšlo to, a byl pro nás určitě velkou posilou. Zatímco my kopeme třetí a čtvrtou třídu, maximálně okresní přebor, on je fotbalista. Jeho přítomnost byla na hrací ploše znát, dal snad i s Láďou Janatou nejvíc gólů. Bez něj bychom se těžko takhle daleko dostali.

Jaký byl pocit vyřadit ve čtvrtfinále ze hry obhájce prvenství FC Ňuňas?
Vzhledem k výsledkům jeho zápasů ve skupině jsme proti němu nastupovali jako outsideři, na druhou stranu jsme neměli co ztratit. Po úspěšném penaltovém rozstřelu jsme byli za vítězství samozřejmě rádi, ale myslím si, že na Pukma Cupu byli letos lepší soupeři než právě FC Ňuňas.

Kdo byl tedy ve vašich očích turnajovým favoritem?
Vzhledem k tomu, že jsme s nimi potkali, bylo jich nejvíc a byli to samí mladí, běhaví a šikovní kluci, tak osobně jsem favorizoval Skillerz.

Umístění Hokejek na Pukma Cupu - 2015: 3. místo, 2014: 5. místo, 2013: 7. místo, 2012: 6. místo, 2011: 8. místo, 2010: 10. místo.


U chytání populární rybář Jakub Vágner zůstal,
jenom se mu začal věnovat v jiné podobě

Pukma Cup 2015 - Jakub Vágner. Foto: Jana VyčítalováJeště před tím, než se známý rybář Jakub Vágner stal mistrem Petrova cechu, byl brankářskou jedničkou a hrál juniorskou ligu. Nebylo tedy divu, že si ani on nenechal ujít již osmnáctý ročník Pukma Cupu, turnaje v malé kopané v Červených Janovicích. Jednu chvíli dokonce jeho příjmení figurovalo na soupisce týmu s názvem Stavitelství Mutl. Nakonec do dění na zeleném trávníku nezasáhl, ale rád vyhověl hlavním pořadatelům a předával s nimi ceny při závěrečném ceremoniálu.

Jaký máte vztah k fotbalu?
Mám k němu velmi blízko, stejně jako ke sportu jako takovému, protože můj táta byl v reprezentaci ve skoku o tyči a do dálky a pak hrál druhou ligu ve fotbale i v hokeji. Byl tedy sportovně velmi nadaný, akorát mu pila chytila ruku a skoro mu ji uřízla v zápěstí, takže tehdy musel skončit s vrcholovou atletikou. Já jsem od mala hrál fotbal, chytal jsem juniorskou ligu. Jako brankáři mi však šlápli na záda a po vyléčení zranění jsem se dal na florbal. V něm jsem se dostal také daleko, ovšem v té době se s ním v České republice nešlo vůbec uživit, takže jsem si ho chvíli zkusil ve Švédsku. Ale potom už jsem se dal plnou parou vyloženě na ryby. To je také sport, jen trochu jiného charakteru.

Jak se vám líbí na Katlově, kde jste rozjel ráj rybářů?
Jsem tam velmi spokojený, a to hlavně z důvodu, že tam bydlím, což je pro mě to nejdůležitější. Jinak bych byl rád, aby napršelo a v jezeře stoupla hladina, ale člověk nesmí chtít zase úplně všechno, protože nikdy nic není ideální. Když nebude plná voda na podzim, tak bude na jaře a já si na to počkám. Každopádně na Katlově je krásně a poprvé v životě to mám tak, že někde mám svůj domov.

Opravdu vás nemrzí, že Katlov zatím postrádá dost vody a vy jste musel přesunout srpnové rybářské závody na Sandberk?
Mě málokdy co mrzí a zrovna tohle mě opravdu nemrzí. Na druhou stranu tím, že se Katlov zaplavuje postupně a zaplavuje vzrostlou vegetaci, tak tím se obrovsky zvyšuje jeho úživnost. Někteří kapři šli za jeden měsíc o kilo. To je prostě neskutečný přírůstek, takový není nikde v republice. Takže lze očekávat, že tu budou kapři, kteří udělají tři a půl až čtyři kila za rok. Takové přírůstky jsou maximálně jen v teplých vodách ve Francii. Jsem tedy nadšený, zvlášť když jsou pro mě prioritou ryby a příroda, a nikoliv rybáři. Ti budou jezdit, když na Katlově najdou krásné prostředí a pěkné ryby, a pokud to bude opačně, tak samozřejmě nepřijedou.

Takové přírůstky vás tedy musí velmi těšit...
Vyplatilo se nám to, jak jsme se Katlovu věnovali. V podstatě dva roky jsme vodu připravovali a pomohlo už jen to, že si dno odpočinulo, že jsme ho vyletnili, vyzimnili a celou plochu jezera oseli pšenicí. Prostě jsme to udělali postaru. Od dubna, kdy se začal Katlov zaplavovat, tam jsou úplně všichni obojživelníci, kteří v České republice žijí. Jsou tam ptáci, kteří tam podle starousedlíků nikdy nebyli. Je tam velké množství žab a vážek a je vidět, že se vodě daří.

Ze začátku byla patrná určitá averze místních chatařů vůči vám. Už se podařilo najít společnou řeč?
Averze byla a je vždycky vůči náplavám a to já jsem. Takhle jsem ale nikdy neuvažoval, pro mě je Katlov domov. Na rozdíl od mnoha lidí, kteří tam jezdí třikrát nebo čtyřikrát ročně na chatu, jsem tam strávil už dva roky života. Vždycky nejvíc řvali ti lidé, kteří měli chatu v největším dezolátu a na dvorku nepořádek. Pomlouvat je strašně jednoduché, ale ukázaná platí. Myslím si, že práce celého mého týmu i dalších lidí, kteří nám pomáhají, je vidět. A kdo je aspoň trochu soudný, tak to musí uznat.

Změnil jste i zaběhnuté zvyky, protože místní lidé nazývají Katlov rybník a vy jezero...
S těmito připomínkami jsem se setkal, ale pro mě Katlov je tak krásný, že to je určitě jezero a ne rybník.

Hodně komunikujete se starostou Červených Janovic Miroslavem Ptáčkem, který je známý holubář. Nenakazil jste se v tomhle směru od něj?
Uznávám hodně moc profese i lidi, kteří jsou s nimi spojení. Tedy lidi, kteří jsou svým způsobem švihlí do něčeho. Jako já jsem propadl rybám, tak červenojanovický starosta holubům. Je to ale pořád jenom příroda, s kterou jsme spojení a trávíme v ní volný čas. Do holubů však nikdy fušovat nebudu, protože tomu nerozumím, ale Miroslav Ptáček o nich dokáže tak poutavě vyprávět, že jsem jeho koníčkem sice byl prakticky nepolíben, ale do této doby jsem se u něj už byl několikrát podívat, jak holubi vylétávají a jak se zase vracejí. Je pro mě úplně nepochopitelné, že chovatelé vypustí své holuby stovky nebo tisíce kilometrů od domova a oni přesně vědí, kam se mají vrátit. To opět ukazuje, že lidský druh není zdaleka nejdokonalejším druhem, i když si to lidi myslí.


Hned první tip na vítěze vyšel, sekt si vykopali čtyři borci

Pukma Cup 2015 - vítěz tipovací soutěže Martin Čech. Foto: Jana VyčítalováJiž tradičním zpestřením pro hráče i diváky na Pukma Cupu v Červených Janovicích se stal třináctý ročník tipovací soutěže a rovněž střelba míčem na přesnost.

Příznivci drobného hazardu si mohli za desetikorunový vklad zatipovat vítěze turnaje a celkový počet gólů, jenž nejlepší mužstvo vstřelí do sítě soupeřů. Motivaci měli i díky jackpotu z minulého roku ve výši 160 korun, dohromady se hrálo o 370 korun. Jako první zkusil štěstí Martin Čech ze Skillerz a sázka na vlastní tým se mu vyplatila. Vyhrál finanční hotovost ve výši 185 korun, když jako jediný veřejně věřil v úspěch svého mužstva, avšak neuhodl přesný počet branek, jimiž on a jeho spoluhráči zatížili konto soupeřů. V banku tak na příští rok zbylo dalších 185 korun.

Daleko větší zájem projevili účastníci turnaje o střelbu míčem na plastové láhve zavěšené v šibenicích brány. Z celkem sto čtrnácti desetikorunových kopů se „do černého“ trefili a láhev šampaňského získali hned čtyři borci: Štěpán Pipek (Buřti), Jan Suchý (Blankyt), Jan Veselý (1. FC Naděje) a Martin Gazdik (FC Betoňáci).


Výsledky, tabulky, statistiky, soupisky, individuální ceny

Na třech hřištích se všechny zápasy ve skupinách odehrály dvakrát osm minut, v play-off byla hrací doba dvakrát deset minut, a to za dohledu rozhodčích Lubomíra Ledviny z Křesetic, Karla a Vlastimila Kafkových Kutné Hory a Luďka Kracíka z Vrdů.

V základní sestavě každého maximálně jedenáctičlenného mužstva nastoupili čtyři hráči v poli plus brankář. Za vítězství si týmy připsaly tři body, za remízu jeden a za prohru žádný bod.

Z každé skupiny postoupily do vyřazovacích bojů čtyři kolektivy. V případě rovnosti dosažených bodů rozhodl v prvé řadě vzájemný zápas (případně minitabulka), poté rozdíl skóre a větší počet vstřelených branek.

Skupina A: FC Betoňáci - Blankyt 0:2, Žabáci - FC Ňuňas 3:2, Ganamos Nové Dvory - Blankyt 1:1, FC Betoňáci - FC Ňuňas 1:9, FC Betoňáci - Žabáci 0:4, Ganamos Nové Dvory - FC Ňuňas 3:3, Ganamos Nové Dvory - Žabáci 0:3, Blankyt - FC Ňuňas 2:5, Žabáci - Blankyt 2:3, FC Betoňáci - Ganamos Nové Dvory 4:2.

1.
 Žabáci
3
0
1
12:5
 9
2.
 FC Ňuňas        
2
1
1
19:9
 7
3.
 Blankyt
2
1
1
8:8
 7
4.
 FC Betoňáci
1
0
3
5:17
 3
5.
 Ganamos Nové Dvory
0
2
2
6:11
 2


Skupina B: ŽOČ stavby s.r.o. - Restaurace Na Valech 2:5, Stavitelství Mutl - Buřti 1:1, ŽOČ stavby s.r.o. - Hokejky 1:4, Buřti - Restaurace Na Valech 1:1, Buřti - Hokejky 1:4, ŽOČ stavby s.r.o. - Stavitelství Mutl 2:6, Restaurace Na Valech - Hokejky 1:2, ŽOČ stavby s.r.o. - Buřti 2:7, Stavitelství Mutl - Hokejky 2:2, Stavitelství Mutl - Restaurace Na Valech 1:5

1.
 Hokejky
3
1
0
12:5
10
2.
 Restaurace Na Valech   
2
1
1
12:6
7
3.
 Buřti
1
2
1
10:8
5
4.
 Stavitelství Mutl
1
2
1
10:10
5
5.
 ŽOČ stavby s.r.o.
0
0
4
7:22
0


Skupina C: Psojedy - JZD 0:5, Bigg Boss - Sborná 0:3, Psojedy - Bigg Boss 0:2, Sborná - JZD 4:3, Psojedy - Sborná 1:3, Bigg Boss - JZD 2:1.

1.
 Sborná
3
0
0
10:4
 9
2.
 Bigg Boss               
2
0
1
4:4
 6
3.
 JZD
1
0
2
9:6
 3
4.
 Psojedy
0
0
3
1:10
 0


Skupina D: Katlov City - 1. FC Naděje 1:3, 1. FC Ponoze - Skillerz 2:3, Katlov City - 1. FC Ponoze 2:3, Skillerz - 1. FC Naděje 0:1, 1. FC Ponoze - 1. FC Naděje 1:1, Katlov City - Skillerz 0:6.

1.
 1. FC Naděje
2
1
0
5:2
 7
2.
 Skillerz
2
0
1
9:3
 6
3.
 1. FC Ponoze           
1
1
1
6:6
 4
4.
 Katlov City
0
0
3
3:12
 0


Osmifinále: Žabáci - Katlov City 4:1, Restaurace Na Valech - JZD 2:0, Buřti - Bigg Boss 1:4, FC Betoňáci - 1. FC Naděje 1:5, Hokejky - Psojedy 6:1, FC Ňuňas - 1. FC Ponoze 2:1, Blankyt - Skillerz 0:4, Sborná - Stavitelství Mutl 5:2.

Čtvrtfinále: Žabáci - Restaurace Na Valech 0:3, Bigg Boss - 1. FC Naděje 3:7, Hokejky - FC Ňuňas 1:1 (na penalty 3:1), Skillerz - Sborná 1:1 (na penalty 5:4).

Semifinále: Restaurace Na Valech - 1. FC Naděje 0:3, Hokejky - Skillerz 1:2.

O 3. místo: Restaurace Na Valech - Hokejky 1:6.

Finále: 1. FC Naděje - Skillerz 1:1 (na penalty 3:4), rozhodující pokutový kop J. Koblischke.

Konečné pořadí 18. ročníku: 1. Skillerz, 2. 1. FC Naděje, 3. Hokejky, 4. Restaurace Na Valech, 5. Žabáci, 6. Sborná, 7. FC Ňuňas, 8. Bigg Boss, 9. Blankyt, 10. Buřti, 11. Stavitelství Mutl, 12. 1. FC Ponoze, 13. JZD, 14. FC Betoňáci, 15. Katlov City, 16. Psojedy, 17. Ganamos Nové Dvory, 18. ŽOČ stavby s.r.o.

Sestava medailistů - Skillerz: Michal Kubát, Robert Menšík, Tomáš Dvořák, Michal Král, Jan Koblischke, Martin Čech, Lukáš Koten, Jakub Výborný, Ladislav Wagner, František Černohlávek, Dalibor Cimr. 1. FC Naděje: David Březina, Martin Rada, Martin Votava, Jan Veselý, Jiří Ulrich, Jakub Špičák, Milan Černohlávek. Hokejky: Miroslav Potměšil, Ladislav Janata, Ondřej Šlejtr, Jan Charvát, Radek Krejza, Lukáš Muras, Milan Volný, Radek Šafránek, Bedřich Franc.

Galerie dosavadních vítězů: 1. ročník - Křesetice A (1998), 2. ročník - Křesetice A (1999), 3. ročník - Opatovice I (2000), 4. ročník - FC Benešovka (2001), 5. ročník - FC Benešovka (2002), 6. ročník - Paběnice (2003), 7. ročník - Blankyt (2004), 8. ročník - Dačický 1573 (2005), 9. ročník - Olympia Kutná Hora (2006), 10. ročník - 1. FC Naděje (2007), 11. ročník - Restaurace Na Valech (2008), 12. ročník - Olympia Kutná Hora (2009), 13. ročník - Nové Dvory (2010), 14. ročník - 1. FC Naděje (2011), 15. ročník - Sborná (2012), 16. ročník - Sborná (2013), 17. ročník - FC Ňuňas (2014), 18. ročník - Skillerz (2015).

V rámci závěrečného ceremoniálu, jenž se uskutečnil několik okamžiků po dohrání dramatického finále, se dočkali ocenění také jednotliví fotbalisté. Cenu pro nejlepšího gólmana získal Michal Kubát (Skillerz). Jako nejlepšího hráče turnaje organizátoři vyhodnotili Jakuba Špičáka (1. FC Naděje). Ocenění převzal také nejstarší účastník sportovního klání Josef Víta (Žabáci - ročník narození 1970). Benjamínkem se stal Patrik Skohoutil (ŽOČ stavby s.r.o. - ročník narození 2002).


Poděkování sponzorům

Pukma Cup 2015. Foto: Luboš HájekNa přípravě osmnáctého ročníku turnaje v malé kopané se sponzorsky podíleli: Silnice Čáslav, Pivovar Kácov, Agro Podlesí Červené Janovice, Obecní úřad Červené Janovice, Stavitelství Mutl - Červené Janovice, Restaurace U Kamenného domu - Kutná Hora, Hollas Catering - Církvice, Kohap - Opatovice I, Restaurant Pizzerie U Šneka pohodáře - Kutná Hora, Tiskárna Antonín David - Červené Janovice, Restaurace U Strejčků - Červené Janovice, Less Bohdaneč, Kulturní dům Lorec - Kutná Hora, Pekárna Na náměstí - Zbraslavice, Hostinec U Zlatého lva - Kutná Hora, Marold Oldřich Menšík - Červené Janovice, Kovop - Potěhy, Beppo Pavel Kruliš - Kutná Hora, Hospoda U Datla - Zbraslavice, Restaurace Červené Janovice, Lékárna U Českého lva - Zbraslavice, Restaurace U České koruny - Zbraslavice, Herní portál Grunex.com, Autodoprava Petr Mašín - Červené Janovice, Městské lesy a rybníky Kutná Hora, Kutnohorský deník, Sokol Zbraslavice, Sokol Paběnice, Petra Kavková, Jiří Ptáčník st., Luboš Hájek, Radek Vavřina, Disco Siera.


Devatenácté pokračování bude 30. července 2016

Devatenáctý ročník oblíbeného Pukma Cupu v Červených Janovicích se uskuteční opět poslední červencovou sobotu, tentokrát to vychází na 30. července 2016. Přihlášky začnou hlavní organizátoři Luboš Hájek a Radek Vavřina přijímat jako vždy na začátku letních prázdnin. (lh)

Dvě celostránková ohlédnutí z 18. ročníku Pukma Cupu vyšly ve čtvrtek 30. července 2015 a v pátek 31. července 2015 v tištěném vydání Kutnohorského deníku - na barevné straně 14, respektive 8.


Fotografie z turnaje najdete v galerii pod článkem, ale také na zpravodajském serveru Svoboda.info - ZDE a na webu Kutnohorského deníku - ZDE.

Fotografie z galerie pod článkem a další turnajové záběry v lepším rozlišení najdete rovněž ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Náhledy fotografií ze složky 2015-07-25 Pukma Cup - 18. ročník

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář