Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pár vět na závěr od extrenéra Josefa Hájka

12. 6. 2011

Bývalý červenojanovický trenér Josef Hájek. Po utkání na Klukách ve 24. kole soutěžní sezony 2010/2011, kdy si kapitán mužstva J. Víta po svém vystřídání otevřel ústa na trenéra J. Hájka, jsme zůstali bez kouče.

Dovolte mi, abych reagoval na dění na Klukách, a také se vyjádřil k mému následnému odstoupení z pozice trenéra. Původně jsem to nechtěl vůbec komentovat a rozviřovat atmosféru před důležitými závěrečnými zápasy, ale protože jsem se dozvěděl, že já jsem ten nejhorší, nenechám si to pro sebe:

1. Veškeré zlo vzniklo tím, že jsem si dovolil vystřídat Josefa Vítu, ale stojím si za tím, a podle vývoje utkání bych to udělal opět, a dokonce o pět minut dřív, po jeho vystřídání totiž padly dva góly do sítě soupeře a bylo velmi blízko i třetímu, což by znamenalo vyrovnání a důležitý bod.

2. V žádném případě jsem Pepu Vítu nestřídal za špatný výkon, jak si Pepa myslí, ale chtěl jsem podpořit útočnou snahu mladými běhavými kluky, jako je Slávek Laudát. Postupem času mělo dojít i na vysunutí Vládi Boumy do útoku, abychom hráli na tři útočníky, ale nešlo to hned, protože jsme byli pod tlakem, až patnáct minut před koncem jsme si tlak vytvořili my, v té době už jsem byl konsternovaný děním vedle střídačky, které vyvolali Pepa Víta a jeho přítelkyně.

3. Když se Radek Vavřina zmínil o Pavlu Krulišovi, jak ho znám, za jeho éry by kapitán, který kritizuje mužstvo a nadává trenérovi, skončil minimálně jako kapitán. Vždyť by pak takhle mohl reagovat každý, kdo bude vystřídaný! A to je týmové?! Jestli takhle Pepa bude pokračovat dál, a navíc neustále kritizovat ostatní, moc zejména mladších hráčů v mužstvu rádo nezůstane.

4. Už jsem trénoval minižáky, mladší žáky, starší žáky a dorost a nikdy jsem neměl potřebu nějak ovlivňovat zápas a taky jsem to nikdy neudělal, v tomhle mám svědomí čisté.

5. A ještě k tipovací soutěži: nevidím na tom nic špatného. Kdybych nechtěl, abychom na Klukách vyhráli, nehádal bych se s domácím asistentem ohledně špatně odmávaného ofsajdu nebo bych nehnal svěřence do útoku. Ještě jsem si před zápasem dělal v kabině z Tipligy srandu a najednou se mi to vrátilo jako bumerang, a to jenom proto, že jsem si dovolil vystřídat Pepu Vítu, který to prostě psychicky neunesl. V první řadě mi šlo o to, aby se Červené Janovice zachránily ve III. třídě! A to jim samozřejmě přeji pořád!

Josef Hájek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář