Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po sestupu do čtvrté třídy se o klub zajímal regionální týdeník

1. 7. 2012

Logo regionálního týdeníku Tep Kutnohorska.

Seriál regionálního týdeníku Tep Kutnohorska se v tištěném vydání v pondělí 25. června věnoval sestupům netradičních mužstev do nižších soutěží. Po nevydařené sezoně nevynechal ani Červené Janovice.

Na tři otázky sportovního redaktora Jana Ďoubala odpověděl sekretář červenojanovického fotbalového oddílu Luboš Hájek.

V čem spatřujete hlavní důvod pádu?

Předně je potřeba říci, že o pád ze třetí třídy jsme si koledovali už několik posledních sezon. Jestliže například před rokem jsme tuto soutěž zachránili na poslední chvíli na úkor Chotusic, tentokrát už to nevyšlo. A stalo se tak především díky tomu, že mužstvo postupně ztrácelo svou kvalitu - ať už kvůli stárnutí kádru spojeným s vleklými zraněními, či kvůli přerušení aktivní činnosti některých klíčových hráčů z nejrůznějších důvodů. Nenašli jsme prostě za ně adekvátní náhradu. Jak se říká, sice jsme rozhodili sítě, ale odezva nebyla prakticky žádná. Po podzimní části sezony nám vyšel vstříc alespoň červenojanovický patriot Pavel Kruliš, který se mužstva ujal jako trenér. Zimní příprava v jeho podání byla výborná a hráče bavila, pravidelně jich chodilo tak jedenáct, ale ani to nepomohlo. Po sedmi přátelských a pěti mistrovských utkáních kouč viděl, že to stejně k ničemu nevede a že ztrácí jen čas, který mohl věnovat spíš svým podnikatelským aktivitám, tak nám popřál hodně štěstí a rovněž to zabalil. Osobně jsem ho chápal, a za vedení klubu mu za snahu, kterou do nás vložil, tímto ještě jednou děkuji.

Co pro červenojanovický fotbal sestup ze třetí třídy znamená a kam bude směřovat dále?

Sice nás potkal stejný osud jako před několika lety Močovice, Hostovlice, Horky či Církvici, ale ani pro Červené Janovice nebude postupný pád z okresního přeboru až do čtvrté třídy znamenat konec fotbalu v obci. Myšlenka vrátit se rychle zpět do třetí třídy určitě existuje a bude jen na nás, jak se s tím popereme. Mám informace, že ze současného kádru snad nikdo nekončí, a tak bychom mohli jenom získat, kdyby přišel někdo nový. Hodně v tomto směru spoléháme na našeho odchovance Roberta Menšíka, jenž skončil v dorostenecké kategorii a na hostování v kutnohorské Spartě získal jako kapitán hodně zkušeností v krajském přeboru. Vidíme v něm šikovného a tvořivého útočníka, který umí střílet góly. Pokud se rozhodne pokračovat ve své kariéře v Červených Janovicích, mohl by tak zacelit díru po kanonýrovi Radku Vavřinovi, kterého přibývající věk a hlavně vleklá zranění už přece jenom limitovaly, a právě jeho góly nám v loňské zpackané sezoně hodně chyběly, protože jiný střelec prostě nebyl. Druhým hlavním úkolem je najít trenéra. Po už zmíněném odchodu Pavla Kruliše to vzal z nouze do rukou Radek Vavřina, a velké díky mu za to, ale podle mě není funkce hrajícího trenéra v našem případě to pravé, protože hráči potřebují během zápasu dostávat impulsy z lavičky a musí tam být někdo, kdo umí zareagovat na dění na hřišti. Nejde jen o to určit před zápasem sestavu… Po nedávném turnaji starých gard u příležitosti 45 let kopané v obci se snad už i něco rýsuje, ale konkrétní být v této chvíli nechci, protože dotyčná osoba má čas na konečné vyjádření do Pukma Cupu. Mohu jen prozradit, že jde o zkušeného fotbalistu, který toho nejen za Červené Janovice v minulých letech hodně nahrál.

Blíží se další ročník Pukma Cupu, co pro Červené Janovice znamená?

Ano, patnáctý ročník oblíbeného turnaje v malé kopané se opravdu rychle blíží a stejně jako v minulých letech se uskuteční poslední červencovou sobotu. Fotbalová veřejnost už si na Pukma Cup zvykla a těší se na něj. Pro Červené Janovice je to vždy velký svátek, který zároveň přinese významnou část peněz do oddílové pokladny. Není tajemstvím, že náš klub totiž nemá prakticky žádného sponzora, a tak hlavně z Pukma Cupu musíme vyžít celý rok, což není zrovna jednoduché. Pro dva hlavní organizátory (mě a Radka Vavřinu) je to tak vlastně obrovský závazek, a jen málokdo si dokáže představit, co všechno uspořádání takového turnaje, jemuž mnozí fotbalisté i z vyšších soutěží dávají přednost před vlastní klubovou přípravou, obnáší. Už si s Radkem říkáme, že by nás po těch patnácti letech mohl někdo vystřídat, ale nikdo se k tomu nějak nemá. Věřím, že na nás fotbalová veřejnost a místní občané nezanevřou ani po pádu do „pralesa“ a budou nás sledovat a podporovat i nadále. Pokud pominu samotnou předváděnou hru, tak jsme kromě Pukma Cupu v poslední době napříč okresem hodně chváleni za opravdu krásný a hustý trávník či za aktuální a pestré webové stránky www. cervene-janovice-fotbal.cz. Navíc chybělo na konci loňského kalendářního roku málo a mohli jsme dosáhnout na dotaci, díky které by se nám podařilo narovnat hřiště. Bohužel to nevyšlo, ale není všem dnům konec, ta myšlenka žije dál. Stejně jako fotbal v Červených Janovicích, i když ten zrovna v těchto chvílích neprožívá nejlepší časy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář