Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ještě že trenér v Církvici chyběl, taky mohl dostat infarkt

9. 3. 2013

O čem přemýšlet mají před začátkem jarní části mistrovské sezony 2012/2013 červenojanovičtí fotbalisté. Dost zpackali přátelské utkání v Církvici, která rovněž hraje čtvrtou třídu, ale druhou skupinu.

sobota 9. března 2013 od 15 hodin
Církvice – Červené Janovice 3:0 (1:0)


Přátelské utkání Církvice - Červené Janovice 3:0 (1:0). Foto: Břetislav KropáčekPokud si před týdnem z porážky se Zbraslavicemi nikdo těžkou hlavu nedělal vzhledem k síle soupeře, tentokrát by měla být třígólová prohra s průběžně desátým celkem tabulky nejnižší okresní soutěže důvodem k vážnému zamyšlení.

Zatímco soupeř předvedl jednoduchý a důrazný fotbal, který slavil úspěch, hráči Červených Janovic se hodně trápili a vynikali zejména tím, že nedokázali proměnit své šance a zapomínali bránit. Jako by chtěli svému trenérovi touto „anarchií“ dokázat, jak moc ho potřebují. Kouč S. Daněk se totiž z utkání omluvil kvůli oslavě padesátin kamaráda a bývalého spoluhráče P. Mašína.

„Ještě že nebyl, taky mohl dostat infarkt,“ s úsměvem poznamenal na trenérovu adresu kapitán týmu Josef Víta, ale sám si dobře uvědomoval, že situace začala být vážná. Jarní start se kvapem přiblížil, ale červenojanovičtí fotbalisté podzimní formu nějak nemohou najít. A vzhledem k tréninkové morálce ani není divu.

Všiml si toho i červenojanovický odchovanec T. Kropáček, který by měl na jaře hájit barvy dorostenců na Kaňku a zároveň i svého mateřského oddílu. Právě přátelský zápas v Církvici byl jeho premiérou mezi muži. „Tým je kvalitní, ale je hrozně znát proflákaná zimní příprava,“ řekl o červenojanovickém mužstvu.

To v generálce na jarní část mistrovské sezony 2012/2013 prověří třetitřídní Hlízov. Bude to náročný test zejména defenzivní činnosti, neboť soupeř angažoval ze Zbraslavic nejlepšího podzimního střelce okresního přeboru, osmnáctigólového Milana Čálka. Ten vytvořil údernou dvojici s Jiřím Špitálníkem, který rovněž s osmnácti brankami vévodí tabulce střelců ve III. třídě.

Branky: P. Holec 2, J. Jirout. Rozhodčí: M. Mojžíš (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, J. Rada, T. Filip (46. R. Houdek) - T. Kropáček, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Hlízov - Č. Janovice (sobota 16. března od 15.30 hodin v Hlízově). (lh)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář