Jdi na obsah Jdi na menu
 


Místo jarní premiéry v Malešově zimní prodloužená v Křeseticích

23. 3. 2013

Kvůli nezpůsobilému terénu museli červenojanovičtí fotbalisté oželet předem odloženou jarní premiéru v Malešově s tamní rezervou. Aby nevypadli ze cviku, už v týdnu si domluvili přátelský duel s Křeseticemi.

sobota 23. března od 15 hodin
Křesetice – Červené Janovice 1:2 (0:0)


Před přátelským zápasem Křesetice - Červené Janovice 1:2 (0:0). Foto: Luboš ČervinkaSoupeř svoje utkání okresního přeboru v Kácově rovněž nehrál, a tak tuto možnost přivítal. Křesetické béčko navíc mělo vzhledem k lichému počtu účastníků ve IV. třídě volno, takže domácí měli hráčů dost.

Zato hosté nastoupili jen v deseti (chyběli například L. Hájek, T. Filip, J. Rada, J. Švorc, R. Houdek, T. Dvořák) a zhruba po patnácti minutách doplnil základní jedenáctku J. Hájek, pro něhož to bylo od osudného duelu v Paběnicích, kde si v květnu loňského roku zlomil nohu, první návrat na trávník.

Po bezbrankovém prvním poločase se k vítězství přiblížily Křesetice, za něž po špatné rozehrávce červenojanovického mužstva skóroval M. Jarůněk, a to ještě krátce po změně stran přestřelily ze čtyř metrů prázdnou bránu.

Vedení domácích ale moc dlouho netrvalo, neboť po rychle rozehraném přímém kopu se trefil R. Vavřina, a krátce nato poslal míč do sítě také M. Liberský. Křesetičtí fotbalisté se pak ve snaze o vyrovnání více soustředili na útok, a tak například J. Hájek mohl po brejku vyšperkovat svůj comeback brankou, ovšem nastřelil jen gólmana. Chytat za hlavu se mohl i T. Kropáček, když po přihrávce J. Hájka orazítkoval ze dvou metrů tyč.

Neproměněné šance je však až tolik mrzet nemusely. Červenojanovický tým totiž těsné vítězství udržel a připsal si vůbec první výhru v sérii přátelských zápasů v rámci letošní zimní přípravy.

A jak to vypadá s odloženou jarní premiérou v Malešově? Podle předběžné dohody sekretářů obou oddílů M. Lhotáka a L. Hájka by se měla uskutečnit ve středu 1. května. Zřejmě od 13.30 nebo 14 hodin jako předzápas pohárového utkání malešovského áčka, avšak ještě to musí potvrdit sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora.

Otázkou zatím zůstává, jestli Červené Janovice vůbec zasáhnou do bojů o mistrovské body ve druhém jarním kole. Hrát by měly v sobotu 30. března od 15 hodin v Nepoměřicích, ale… „Zatím to vypadá s naším hřištěm dost špatně, muselo by se výrazně zlepšit počasí, aby bylo způsobilé,“ upozornil předem vedoucí nepoměřického mužstva Roman Kalaš.

Branky: M. Jarůněk - R. Vavřina, M. Liberský. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, V. Bouma, F. Zoufalý, B. Laudát - T. Kropáček, M. Liberský, J. Víta, R. Vavřina - J. Hájek, J. Červinka. Trenér: S. Daněk.

Výsledkové shrnutí zimní přípravy

Zbraslavice - Červené Janovice 4:0 (3:0)
Církvice - Červené Janovice 3:0 (2:0)
Hlízov - Červené Janovice 7:2 (4:1), branky: J. Víta, J. Červinka
Křesetice - Červené Janovice 1:2 (0:0), branky: R. Vavřina, M. Liberský

Celková bilance: 1 - 0 - 3   4:15   3 body.

Tabulka střelců: 1 - J. Víta, J. Červinka, R. Vavřina, M. Liberský. (lh)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář