Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalisté se mohou na jaře těšit na slevy a nové registračky

29. 11. 2012

ofs-setkani-20121128-01.jpgSetkání zástupců oddílů uspořádal Okresní fotbalový svaz Kutná Hora ve středu 28. listopadu v zasedací místnosti Zemědělské agentury ČR za účelem předání informací, které vyplynuly ze schůze předsedů OFS.

Nejvíce časového prostoru dostaly členské příspěvky Fotbalové asociaci ČR. Zatímco letos činily 50 korun, v příštím roce se navýší na 200 korun pro dospělé, respektive na 100 korun pro mládež mladší 18 let a důchodce starší 70 let. Zaplatit se mají do konce února.

Představitelé FAČR však přislíbili, že kluby zkrátka nepřijdou. Nejméně osmdesát procent vybraných peněz se prý v dubnu vrátí zpět do oddílů hrajících krajské a okresní soutěže - dle počtu členů ve FAČR. A k tomu je ještě potřeba přičíst rozdělenou plánovanou dotaci ve výši 20 milionů korun z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Předpokládá se, že by se tak mezi OFS, kterých je v České republice 76, mělo v roce 2013 celkem rozdělit přibližně 55 milionů korun. Jak to však bude ve skutečnosti, to se teprve uvidí…

A co zbylých dvacet procent vybraných peněz za členské příspěvky na rok 2013? FAČR by za ně měl nakoupit benefity do chystaného bonusového programu. Každý platný člen FAČR totiž dostane v příštím roce Alive kartu, na které bude moci čerpat slevy a další výhody u více než 1500 subjektů.

Časový harmonogram:
- výběr členských příspěvků: do 28. února 2013
- upomínka členů, kteří nezaplatili: do 31. března 2013
- začátek distribuce výsledné částky (80 procent + dotace): 5. dubna 2013
- začátek distribuce členských karet: 15. dubna 2013

Hodně důležité byly pro oddíly rovněž informace ohledně plánované bezplatné přeregistrace. Podle směrnice přijde Kutnohorsko na řadu v pondělí 28. ledna 2013, kdy je v sídle FAČR na pražském Strahově nutné odevzdat staré registrační průkazy, jejich seznam a portrétní fotografie fotbalistů, přičemž na zadní straně každého snímku musí být uvedeno jméno a příjmení hráče a jeho identifikační číslo. Nové registrační průkazy pak budou na stejném místě k vyzvednutí o týden později, tedy 4. února 2013.

Aby však zástupci jednotlivých oddílů nemuseli dvakrát vážit cestu až do Prahy, uvažuje se o tom, že by se sběr potřebných podkladů a následný výdej uskutečnil na OFS Kutná Hora, což by bylo nejrozumnější řešení. Za své si to vzal člen výkonného výboru Miroslav Zvolánek. Ten na „vyšších místech“ zjistí, jestli to bude vůbec možné, například kvůli stanovám oddílu, které zřejmě rovněž bude nutné předložit, jak předeslal předseda Dušan Roubíček. „Kdo nebude mít vyřízenou novou registračku, nebude po 1. březnu 2013 připuštěn do soutěží,“ zdůraznil s tím, že jarní část sezony 2012/2013 by měla na Kutnohorsku začít o víkendu 23. a 24. března 2013.

V závěru setkání nechyběla ani nezbytná diskuze, do které se jako první zapojil Jiří Krátký, předseda SK Kluky. „Mohl by někdo zrušit zákaz rozhodčím v zápase opustit středový kruh?" ironicky poznamenal směrem k zástupci komise rozhodčích Eduardu Herdovi. „Také by se mohli naučit pravidla,“ přidal se člen výkonného výboru Lubomír Tvrdík.

Fotbaloví funkcionáři z Kutnohorska se zase sejdou už na začátku února roku 2013, tentokrát u příležitosti řádné volební valné hromady. „Přesný termín dáme včas na vědomí, nicméně zastupovat oddíl a zúčastnit se mohou pouze řádní členové FAČR, samozřejmě kromě novinářů a hostů,“ upozornil Dušan Roubíček.

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete také ZDE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář