Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalisté si užili Silvestrovský běh ve Svatém Mikuláši

31. 12. 2012

Luboš Hájek a Jan Rada na startu 28. Silvestrovského běhu ve Svatém Mikuláši. Foto: Deník/Martin VaněkSvé zastoupení v 28. Silvestrovském běhu ve Svatém Mikuláši měl v pondělí 31. prosince také červenojanovický fotbalový oddíl. Do souboje s časem se tradičně pustil J. Rada a vůbec poprvé pak i L. Hájek.

Rozdíl mezi oběma spoluhráči byl na trati dlouhé přibližně 5300 metrů sedm a půl minuty, rychleji do cíle dorazil v tomto směru mnohem zkušenější J. Rada.

Ten podle vlastních slov málem ani nestartoval, neboť dva dny před závodem měl horečku více než 38 stupňů Celsia. Ovšem v poledne na Silvestra na startovní čáře nechyběl a do Svatého Mikuláše přijel dokonce na kole.

„Letos vyšlo především počasí, bylo super. Co se týká času, tak kolem jedenadvaceti minut to běhám pravidelně, je to takový standard. Tentokrát jsem však spokojený více, protože jsem kvůli zranění a nemoci neměl natrénováno,“ uvedl Jan Rada, který se pravidelně účastní soutěží, jako jsou duatlony, triatlony a jiná běžecká i cyklistická klání.

Jeho čas na medailové umístění ve Svatém Mikuláši nestačil, to by se musel dostat pod osmnáctiminutovou hranici. Ve své kategorii doběhl osmý. Na „bednu“ si však dělá zálusk příští rok, kdy by už měl jako šestatřicetiletý startovat ve veteránské kategorii. „To by mohlo vyjít,“ usmíval se Rada.

O tři roky staršího L. Hájka čekala v běžeckém závodě premiéra. „Byl to momentální nápad. Původně jsem tam jel jako doprovod pro moje dva syny, kteří startovali na kratších tratích, ale těsně před odjezdem z domova jsem si řekl, že hlavně musím jít klukům příkladem a dát to taky,“ podotkl Luboš Hájek.

V silné konkurenci za účasti i reprezentačních borců neměl vůbec pomyšlení na medailové umístění. „Když jsem viděl, jak se skoro všichni běžci před startem důkladně rozcvičovali a protahovali, a já jen přihlížel, abych se předem zbytečně neunavil, tak jsem si říkal, že mým hlavním cílem je, abych to přežil,“ vybavil si s úsměvem na rtech.  

Jak dále doplnil, byl k sobě přece jenom o něco náročnější. „Při své premiéře na Silvestrovském běhu ve Svatém Mikuláši jsem chtěl běžet bez jediného zastavení a dosáhnout času pod třicet minut. Obojí se mi i za mohutného povzbuzování synů a jejich spoluhráče z fotbalové Sparty Kutná Hora v cíli povedlo,“ byl sám se sebou spokojený Luboš Hájek, který nakonec za sebou nechal ještě dalších devět běžců.

Ještě více spokojení odjížděly z dějiště závodu právě jeho děti. T. Hájek skončil třetí v kategorii do šesti let a M. Hájek obsadil po prohraném napínavém finiši v cílové rovince druhou příčku v kategorii do deseti let. (lh)

Časy fotbalistů Sokola Červené Janovice

Kategorie do 35 let včetně
Jan Rada - 21:05 minut
nejrychlejší čas - 17:30 minut (Libor Bucifal)

Kategorie 36 a více let
Luboš Hájek - 28:35 minut
nejrychlejší čas - 20:04 minut (František Tichý)

Více fotografií ze Silvestrovského běhu najdete ZDE a ZDE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář