Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalový aktiv odhalil složení komisí a jarní novinky

13. 3. 2013

Z aktivu oddílů Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře. Foto: Luboš HájekPo pěti týdnech se zástupci fotbalových oddílů na Kutnohorsku opět sešli v zasedací místnosti Zemědělské agentury ČR v Benešově ulici v Kutné Hoře, aby načerpali důležité informace před startem jarní části sezony.

Nejvíce prostoru proto ve středu 13. března pochopitelně dostal Vladimír Šturm, nový předseda sportovně-technické komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. Nejdříve upozornil na dvě úpravy rozpisu mistrovských soutěží.

První bod se týkal výstroje hráčů, a sice upínacích pásek, které musí být v barvě stulpen nebo průhledné. „Je to reakce na změnu pravidel kopané, ke které došlo už 1. července 2012,“ poznamenal Vladimír Šturm.

Další novinkou od jara bude, že starty fotbalistů v okresní pohárové soutěži se započítají do plnění stanoveného limitu odehraných minut pro hráče ze soupisky, samozřejmě u týmů, které mají áčko a béčko.

Ve svém dalším výstupu Šturm upozornil, že do konce března mohou na platné registrační průkazy nastoupit členové Fotbalové asociace České republiky, kteří mají v evidenci i šedý puntík (znamená: čeká na platbu pro rok 2013), ovšem od začátku dubna už pouze borci se zeleným puntíkem, tedy označením pro platné členství se zaplaceným ročním poplatkem.

A ještě byla předem zmíněna jedna novinka, která by měla pro týmy z okresního přeboru vejít v platnost od mistrovského ročníku 2013/2014: zápisy o utkání budou muset být vyplněny na počítači! Naopak se zatím neuvažuje o pravidelném nasazování trojice rozhodčích, neboť by to podle Šturma zatížilo rozpočty klubů.

Hned v samotném úvodu aktivu oddílů Okresního fotbalového svazu Kutná Hora došlo k představení všech pracovních komisí.

Ve sportovně-technické komisi prvotně už neměl být její bývalý předseda Zdeněk Čáp. Ten na dotaz ratajského funkcionáře Jaroslava Sadílka, proč tomu tak je, odpověděl, že vůbec nebyl osloven. Ovšem bezporostředně po skončení aktivu následovalo jednání výkonného výboru, na kterém Vladimír Šturm přece jen Zdeňka Čápa dodatečně požádal o spolupráci. Ten jeho nabídku přijal.

Beze změn bude po nedávné volební valné hromadě pracovat disciplinární komise a komise rozhodčích. Úplně nové složení má komise mládeže a revizní komise. (lh)

Složení komisí

Sportovně-technická komise: Vladimír Šturm (předseda), Zdeněk Čáp, František Chochola, Marie Reimannová, Iva Šandová.

Disciplinární komise: Miroslav Zvolánek (předseda), Miroslav Bíla, Ladislav Rajm.

Komise rozhodčích: Libor Koleček (předseda), Eduard Herda, Jan Michal, Petr Novotný, Miloslav Pospíšil, Václav Pudil.

Komise mládeže: Václav Vondra (předseda), Eduard Čermák, Jan Ďoubal, Zdeněk Hadrovský.

Revizní komise: Josef Kasal (předseda), Emil Novotný, František Onderka.

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.

 

Náhledy fotografií ze složky 2013-03-13 Aktiv oddílů OFS Kutná Hora

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

U nás v Kocourkově !

(Jaroslav S., 14. 3. 2013 23:31)

Připadá Vám to rozumné, připravenost na aktiv. Rozlosování (nerozlosování) mladší přípravky, složenní (nesložení) komise sportovnně-technické a pod.