Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koho delegáti zvolí novým šéfem okresní kopané? Tipněte si s námi

26. 1. 2013

Logo Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. Foto: Luboš HájekZměn by mohlo po necelých čtyřech letech doznat vedení Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře. Blíží se totiž volební valná hromada, která se uskuteční ve středu 6. února od 17 hodin.

Velmi očekávaným bodem programu v zasedací místnosti Zemědělské agentury ČR v Benešově ulici tedy bude volba předsedy, výkonného výboru a revizní komise, přičemž kandidáty do jednotlivých funkcí mohou navrhovat jednotlivé oddíly, a sice do 30. ledna, tedy dle volebního řádu - ke stažení ZDE - nejpozději týden před konáním valné hromady.

Případní kandidáti do jednotlivých funkcí ještě mají nějaký čas na rozmyšlenou, nicméně už nyní klubový web www.cervene-janovice-fotbal.cz vytipoval, kdo by se jako předseda mohl postavit do čela OFS Kutná Hora (seřazeno dle abecedy).

ZDENĚK ČÁP - šance případného kandidáta na vítězství - 3 procenta

Zdeněk Čáp. Foto: archiv VLPO jeho angažovanosti a známostech v kopané by se daly napsat romány, a pokud k tomu přidáme ctižádost a snahu zviditelnit se ještě víc, je dobrý důvod k tomu, aby i současný člen výkonného výboru a předseda sportovně-technické komise pomýšlel ve fotbale na Kutnohorsku na metu nejvyšší. Paradoxně by mu však případně mohla uškodit funkce předsedy STK, neboť zainteresovaní lidé spíše vnímají, že v komisi odvádí největší kus práce Vladimír Šturm. Za připomenutí stojí, že se v březnu roku 2009 ucházel také o místo ve středočeském výkonném výboru, ale před druhým kolem volby se kandidatury vzdal ve prospěch Oldřicha Jiruše. Skutečnost: BUDE KANDIDOVAT JEN DO VÝKONNÉHO VÝBORU!

JAN ĎOUBAL
 - šance případného kandidáta na vítězství - 20 procent

Jan Ďoubal. Foto: archiv VLPVeřejnosti je známý svými kritickými texty na fotbalové dění na Kutnohorsku, z tohoto pohledu je to druhý Ladislav Vízek. Na druhou stranu má dobré postřehy, jak by se měly věci dělat, i nápady pro vylepšení a větší atraktivitu. Pokud by se rozhodl kandidovat, určitě by v klubech našel své příznivce, ovšem - objektivně vzato - na rozdíl od ostatních vytipovaných kandidátů nemá s funkcionařinou na OFS žádné zkušenosti, a tak by možná pro něj bylo lepší nechat se nejdříve zvolit do výkonného výboru a nejpozději za čtyři roky potom zaútočit na předsednický post. Pokud si nezkazí renomé, budoucnost jako schopný fotbalový „bafuňář" jistě má. Skutečnost: BUDE KANDIDOVAT JEN DO VÝKONNÉHO VÝBORU!

MARTIN JANSA
 - šance případného kandidáta na vítězství - 5 procent

Martin Jansa. Foto: Luboš HájekJeden z úspěšných iniciátorů „puče“ z roku 2009 vypustil do „světa", že se nijak netají svou touhou stát se novým předsedou OFS a předem zjišťoval možnost podpory mezi kluby. Energie má dost, a tak by se dokonce mohl postavit proti „kamarádům“ ve výkonném výboru. Současný post místostarosty totiž bere podle vlastních slov jen jako čestnou funkci. Jestli se mu „revoluce“ povedla před necelými čtyřmi roky, proč by to nemohlo vyjít i nyní. Bude ale pro něj přínosem, nebo nevýhodou skutečnost, že se jako fotbalový činovník v posledních měsících úplně odmlčel, a to kvůli změně zaměstnání, které už má v současné době prý vyřešené? Skutečnost: BUDE KANDIDOVAT JEN DO VÝKONNÉHO VÝBORU!

LUBOMÍR LEDVINA
 - šance případného kandidáta na vítězství - 2 procenta

Lubomír Ledvina. Foto: Luboš HájekTen má určitě stále v živé paměti středu 17. června 2009, kdy došlo na mimořádné valné hromadě k jeho odvolání z funkce předsedy. Tehdejší „revoluce“ v podání současného vedení OFS ho na nějakou dobu vyřadila ze hry, avšak na okresní fotbal nezanevřel a po „vynuceném“ odstoupení Romana Kalaše se vrátil zpět na „nepřátelské území" alespoň do výkonného výboru. Možná se stále nevzdal ani myšlenky na návrat do předsednického křesla a dokončení rozdělané práce, ale zůstává otázkou, jestli o to delegovaní zástupci oddílů ještě budou stát. Skutečnost: BUDE KANDIDOVAT!

RADEK PAŘEZ - šance případného kandidáta na vítězství - 15 procent

Radek Pařez. Foto: archiv VLPMožná už nastal čas, aby se přihlásil o slovo. Vážně o tom totiž uvažoval už v březnu roku 2005, ovšem tehdy ze souboje s Lubomírem Ledvinou a Františkem Nejedlem na poslední chvíli vycouval. Kandidatury se vzdal jen několik minut před začátkem volby se slovy: „Chtěl bych ještě nějaký čas hrát fotbal za suchdolskou rezervu a pískat zápasy. To by, myslím si, nebylo slučitelné s funkcí předsedy okresního fotbalového svazu a nahrávalo by to různým spekulacím.“ Uvěří mu v případě kandidatury ještě delegáti valné hromady, nebo to zase budou brát jen jako „výkřik do tmy"? Skutečnost: BUDE KANDIDOVAT!

DUŠAN ROUBÍČEK - šance případného kandidáta na vítězství - 55 procent

Dušan Roubíček. Foto: archiv VLPDá se očekávat, že se současný předseda, pod jehož vedením se OFS jeví dobře, pokusí svůj post obhájit. V jeho prospěch hovoří zejména pracovitost a dobré vztahy s funkcionáři krajského fotbalového svazu. Naopak kredit mu kazí až příliš pevná vazba s mateřským oddílem z Chotusic a z toho vyplývající „neřesti“. Nutno však podotknout, že by se na Kutnohorsku jen těžko našel nový předseda, který by nebyl viditelně spojený s žádným klubem, jako je tomu například na Kolínsku. Skutečnost: BUDE KANDIDOVAT!

Jak nakonec volba předsedy OFS Kutná Hora a celá valná hromada dopadne, rozhodnou samotní delegáti jednotlivých klubů. Ten červenojanovický bude zastupovat Luboš Hájek.

Na závěr si připomeňme, jaké je nynější obsazení orgánů OFS Kutná Hora:

Předseda: Dušan Roubíček
Místopředseda: Martin Jansa
Další členové výkonného výboru: Zdeněk Čáp, Miroslav Zvolánek, Karel Mikeš, Lubomír Tvrdík, Lubomír Ledvina
Revizní komise: Jiří Král (předseda), Jana Zlatohlávková (člen)

Kdo z vytipovaných kandidátů by vám jako předseda OFS Kutná Hora vyhovoval nejvíc? Hlasujte ZDE.

Jaký máte názor na vytipované kandidáty, nebo máte jiného favorita na šéfa okresní kopané na Kutnohorsku? Napište to v komentáři pod tímto článkem.

S jakými záměry půjdou potvrzení kandidáti na předsedu OFS Kutná Hora do voleb, si přečtěte ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výkonný výbor

(Roman Kalaš, 2. 2. 2013 18:05)

Koukám jak někteří kandidáti nemaj ani špetku sebereflexe......doufám že z toho ve středu nebude nějaká "holomajzna"jako to poslední dobou předváděj na tom pražským kopečku:-(((

Výkonný výbor

(Tajný agent OFS, 31. 1. 2013 21:00)

Kromě kandidátů na předsedu - Lubomíra Ledviny, Radka Pařeza, Dušana Roubíčka - a ve článku již uvedených Zdeňka Čápa, Jana Ďoubala a Martina Jansy by měli o členství ve výkonném výboru usilovat i (taky řazeno podle abecedy) Karel Mikeš, Vladimír Šturm, Lubomír Tvrdík, Václav Vondra, Miroslav Zvolánek. Bude z čeho vybírat! A to jsem možná ještě na někoho zapomněl... Nevím co třeba Libor Koleček, jestli mu bude stačit "jen" předsednictví v komisi rozhodčích.

Re: Výkonný výbor

(Luboš Hájek, 1. 2. 2013 13:08)

Pokud mám správné informace, do VV OFS KH podal kandidaturu také Ladislav Rajm, nynější člen disciplinární komise. Zájemců je fakt dost (většina z "křídla" Dušana Roubíčka). Otázkou rovněž bude, jestli nedojde k rozšíření výkonného výboru ze sedmi na devět... Ale o složení VV jistě hodně napoví předcházející volba předsedy OFS. Kdyby v ní neuspěl Dušan Roubíček, zřejmě by se následně někteří lidé kandidatury do VV vzdali... Ale to už předbíhám, každopádně ve středu se máme asi na co těšit, nebo to naopak všechno bude jednoznačný. :-)