Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morybundus Cup: Janovičáci brali obě individuální trofeje

15. 7. 2013

Nejlepší střelec 18. ročníku turnaje v malé kopané s názvem Morybundus Cup Robert Menšík. Foto: René SvobodaLetní turnaje v malé kopané na Kutnohorsku s tradičním vrcholem značky Pukma Cup jsou dobrou příležitostí udržet se v kondici a něco vyhrát také pro fotbalisty Červených Janovic. A ti toho patřičně využívají.

Prvním letošním prázdninovým počinem byl v sobotu 6. července sedmý Petrocup v Petrovicích I, kde Červené Janovice v sestavě T. Dvořák, F. Zoufalý, L. Červinka, J. Červinka, R. Menšík, Z. Schneiderwind, B. Pospíšil, T. Peroutka a A. Jaroš obsadily po rozhodujícím penaltovém rozstřelu bronzovou příčku.

Ještě výraznějšího úspěchu dosáhl v sobotu 13. července tým Skillerz, za který nastupují i T. Dvořák a R. Menšík. Právě oni měli velký podíl na tom, že jejich mužstvo obhájilo loňské prvenství na Morybundus Cupu, jehož 18. ročník se hrál na umělé trávě na Sokoláku v Kutné Hoře.

T. Dvořáka vyhlásili pořadatelé nejlepším brankářem turnaje a R. Menšík si díky dvanácti gólům vystřílel trofej pro nejlepšího kanonýra!

Rozhovorem s Tomášem Dvořákem

Kolik jsi odchytal zápasů a který byl podle tvého pohledu nejtěžší?

Odchytal jsem všech sedm utkání, jelikož jsem byl jediný gólman v týmu. Všechny zápasy pro mě byly těžké, jelikož jsme nevěděli, co můžeme od soupeřů očekávat. Ale samozřejmě pro mě byl nejtěžší finálový duel s týmem Okin, protože jsme s nimi hráli velice vyrovnané utkání. Po otevření skóre jsme si už zápas ale nenechali utéct.

Uvidíme tě v bráně Skillerz také na Pukma Cupu, nebo přednost opět dostane Jaroslav Pospíšil z Kaňku?

Na Pukma Cupu se v bráně nejspíš neukážu. Pokud ano, tak maximálně na jeden nebo dva zápasy. Pro letošní rok jsme zvolili jako jedničku mezi tyčemi hráče Pospíšila, jelikož se mu v této sezoně velice dařilo. Já budu pouze jako náhradní gólman. Jinak mojí hlavní prioritou pro letošní ročník bude obrana.

Byla letošní obhajoba prvenství na Morybundus Cupu těžší než loňský titul?

Letošní obhajoba loňského titulu pro mě byla těžší, protože týmy byly mnohem silnější než v loňském roce. Dalším negativem byl fakt, že v našem týmu bylo málo hráčů na střídání. Turnaj byl celkem dlouhý a kluci byli unavení, nestíhali si na střídačce odpočinout a hned šli zpátky na hřiště. I když jsme měli docela velkou nevýhodu oproti ostatním týmům, které měly k dispozici i dvojnásobek lidí, tak kluci dřeli a nevzdali to. Touto cestou bych jim chtěl poděkovat a těším se na další obhajobu. Vrcholem turnajové sezony v malé kopané je ale pro nás Pukma Cup, na kterém bychom chtěli předvést ještě lepší výkony než v loňském roce, kdy jsme skončili na druhém místě.

Rozhovor s Robertem Menšíkem

Nejlepší střelec 18. ročníku turnaje v malé kopané s názvem Morybundus Cup Robert Menšík. Foto: René SvobodaJaké bylo ocenění pro nejlepšího střelce?

U všech individuálních cen na vítěze čekaly sošky a šampaňské. Za celý tým jsme rádi, že i nejlepšího brankáře získal nás spoluhráč Tom Dvořák. Nejen, že to vypovídá o jeho kvalitách, ale zejména o celé obranné hře našeho týmu.

Který gól byl podle tebe nejdůležitější?

Všechny góly, které jsme dali, byly samozřejmě důležité. A asi z nich nemůžu vypíchnout nějaký určitý. Ve všech utkáních si dovolím říct, že jsme soupeře přestříleli, a tak jsou všechny branky stejně důležité.

Byla i podle tvého názoru letošní obhajoba prvenství na Morybundus Cupu těžší než loňský titul?

Myslím si, že ano. Oproti loňskému roku bych řekl, že se úroveň zúčastněných týmů pozvedla. Ještě když k tomu připojím fakt, že se od nás očekával nějaký slušný výsledek po loňském titulu.

S jakými ambicemi půjde Skillerz do Pukma Cupu 2013?

S žádnými velkými ambicemi do tohoto turnaje nejdeme. Pukma Cup je časově i fyzicky mnohem náročnější turnaj. Rozhodně nebudeme zklamaní, když se probojujeme do semifinále. (lh)

Více fotografií z Petrocupu najdete ZDE, z Morybundus Cupu ZDE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář