Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinka: Fotbalovou sezonu oficiálně zakončí vyhlašovací aktiv

21. 6. 2013

Předseda Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře Dušan Roubíček. Foto: archiv VLPNovinku v podobě vyhlašovacího aktivu připravil na konec mistrovského ročníku 2012/2013 výkonný výbor Okresního fotbalového svazu Kutná Hora v čele s jeho předsedou Dušanem Roubíčkem.

Setkání zástupců oddílů se uskuteční ve středu 26. června od 17 hodin v restauraci v prvním patře kulturního domu Lorec.

Více k připravované akci prozradil právě předseda OFS Dušan Roubíček.

Proč jste se rozhodli vyhlašovací aktiv uspořádat?

OFS Kutná Hora chce zavést novou formu pro vyhlašování úspěšných týmů ve všech kategoriích. Už minulý rok si oddíly stěžovaly, že losovací aktiv je příliš dlouhý a „vyhlašování zdržuje“. Proto jsme se rozhodli vyhlásit úspěšné týmy hned po skončení sezony na takovéto akci. Akce je koncipována jako oficiální ukončení fotbalové sezony 2012/2013 na našem okrese.

Nemyslíte si, že to budou kluby brát jako zbytečnost, když budou své zástupce vysílat přibližně v polovině července na losovací aktiv?

Myslím si, že vyhlásit první tři úspěšné týmy v každé kategorii, odměnit je věcnou či peněžitou cenou a zatleskat není zbytečnost. A těch cen a ocenění bude hodně! 

Je nějak omezený počet lidí, kteří by se mohli vyhlašovacího aktivu za každý oddíl zúčastnit?

Tak já myslím, že KD Lorec má kapacitu k tisícovce návštěvníků. S takovou účastí nepočítáme, ale mohli bychom se jí hodně přiblížit. (úsměv) Ne, teď vážně. Za oddíl je zváno po jednom zástupci, pokud si oddíl myslí, že si odveze hodně cen, může si každý vzít jednoho pomocníka, zlobit se určitě nebudeme. (úsměv) Určitě rádi uvítáme zástupce (kapitány, vedoucí družstev) vítězných týmů v jednotlivých kategoriích. Počítáme s účastí kolem sedmdesáti lidí. Ale za více se určitě zlobit nebudeme.

Pokud některý oddíl do Lorce nevyšle svého zástupce, stihne ho peněžní trest, jako tomu podle rozpisu mistrovských soutěží bývá u valné hromady či losovacího aktivu?

Jsem přesvědčen, že oddíly k účasti přistoupí zodpovědně a ustanovení RMS nebude nutné použít. (úsměv)

Ujmete se moderování akce jako dobrý řečník sám, nebo vás zastoupí „profesionál“?

Děkuji za kompliment. Předávání cen se ujme celý výkonný výbor a doplní jej jedna pozvaná osobnost československé kopané. Více prozrazovat z pochopitelných důvodů nemohu.

Hned v úvodu setkání bude na programu závěrečná zpráva sportovně-technické komise. Když se ze své pozice ohlédnete za sezonou vy, bylo všechno v pořádku? Co vám například udělalo největší radost a v čem nebo v kom jste se naopak zklamal?

STK v jarní části předvedla brilantní práci. Nepříznivé jarní počasí (dlouhá zima, deště, záplavy) výrazně promluvily do programu zápasů jarní části. Překládání, dohrávky, rušení zápasů, klobouk dolů před členy STK. Myslím, že vše se podařilo zvládnout v rámci regulérnosti jednotlivých soutěží. A pochvala platí i pro zbylé komise - disciplinární komisi, komisi rozhodčích a komisi mládeže, které pracovaly precizně a spolehlivě. Osobně jsem byl zklamaný právě z toho počasí, které fotbalu o některých víkendech opravdu nepřálo. Dokonce hrozilo, že budeme muset sezonu o týden prodloužit. Radost mi udělal turnajový systém pro „starší přípravku“. Osobně si myslím, že to byl krok správným směrem.

Na vítěze jednotlivých kategorií čekají věcné ceny. Můžete přiblížit, na co se mohou úspěšné kluby těšit?

Poháry, míče diplomy, dresy, finanční šeky - standardní sportovní ocenění pro týmy od přípravek až po dospělé.

Jakou nejzajímavější nebo nejužitečnější informaci před začátkem soutěžního ročníku 2013/2014 se zástupci klubů v Lorci dozvědí? Například stále platí, že týmy z okresního přeboru budou muset vyplňovat zápisy o utkání na počítači? Jaký byl k tomuto kroku hlavní důvod a jaké jste zaznamenali ohlasy od doby, co tato informace pronikla v rámci březnového aktivu na veřejnost?

Vysloveně negativní reakci jsme nezaznamenali. Chtěli jsme oddílům dát prostor se na tuto „novinku“ připravit, proto jsme o ní již s předstihem informovali. Čitelnost některých zápisů psaných rukou je katastrofální, to následně přináší problémy pro práci komisí OFS. Jde o nejvyšší okresní soutěž a ta by měla mít i odpovídající úroveň. Nejen na hřišti, ale i v zázemí klubů. Tato povinnost se pro nadcházející sezonu týká pouze týmů okresního přeboru, ale předpokládáme, že pokud bude počítač na stadionu k dispozici, využijí ho i „B“ týmy či mládežnické týmy příslušného týmu okresního přeboru. Zkušenosti od týmů z krajských soutěží, kde je psaní zápisu o utkání na počítači automatické, jsou velice dobré.   

Z valných hromad či aktivů fotbaloví funkcionáři většinou pospíchají domů ještě před koncem jednání. Není to škoda? Budete se je snažit v Lorci udržet déle? Připravili jste nějaký doprovodný program?

Jde o „pilotní“ projekt OFS, kde držet někoho násilím nemá určitě cenu. Mělo by jít spíše o setkání lidí, kteří se kolem fotbalu „motají“ jako funkcionáři a s OFS jsou v permanentním kontaktu. Volba místa konání akce v KD Lorec, myslím, předjímá, že pro účastníky bude připraveno občerstvení. Celý program vyplní předávání cen, jde spíše opravdu o volnější setkání. Následně akci vyhodnotíme, zjistíme ohlasy. Pokud bude úspěšná, můžeme ji dále rozvíjet a zvolit širší formát i s doprovodným programem. (lh)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář