Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rychlý návrat do třetí třídy si zasloužil velkou a bujarou oslavu

22. 6. 2013

Z oslavy postupu červenojanovických fotbalistů do třetí třídy na konci mistrovské sezony 2012/2013. Foto: Radek VavřinaPlná úsměvů byla v sobotu 22. června rozlučka fotbalistů Sokola Červené Janovice. Aby také ne! Mužstvo se dokázalo po roce vrátit do třetí třídy, a to až nečekaně suverénním způsobem, aspoň co se bodového zisku týká.

Na konci mistrovské sezony 2012/2013 tedy bylo co slavit a nemohl u toho chybět ani starosta obce M. Ptáček, který hráče i funkcionáře pozval k sobě na úřad. V zasedací místnosti kromě jiného poděkoval týmu za vzornou reprezentaci Červených Janovic a odměnil ho vlaječkou, kořalkou, pivem a pamětními červenými tričky. „Tím, že jste se hned po roce vrátili do soutěže, kam patříte, považuji za husarský kousek. Troufám si říct, že moc týmům se tohle v minulosti nepovedlo," zdůraznil den před svými čtyřicátými narozeninami Miroslav Ptáček.

Z obecního úřadu se fotbalová družina vypravila na společnou večeři do nedaleké hospody, aby se následně přesunula na hřiště, kde je až do pozdních nočních hodin čekala další pořádná porce výborného jídla a pití a volná zábava.

Například šampaňské teklo díky Ivanu Kovačíkovi. Ten přijal pozvání za klub ČAFC Praha, s kterým byli červenojanovičtí fotbalisté na zimním soustředění v Jablonci nad Nisou. „Musím ocenit, jakou jste vytvořili partu a jak jste přistoupili k plnění úkolů v rámci tréninkových jednotek na zimním soustředění. Těší mě, že se vám postup i díky této přípravě podařil. Příkladem tehdy byli zejména starší hráči, a to především Pepa Víta,“ uvedl před přípitkem Ivan Kovačík.

Slova se pak ujal také kouč S. Daněk, který jako nováček mezi trenéry vzal na sebe před začátkem sezony nelehký úkol, ale zhostil se ho velmi dobře. „Potvrdilo se nám, že druhá polovina soutěže bude mnohem těžší než ta první. Po jarní premiéře v Soběšíně jsem měl pocit, že navážeme na podzimní úspěchy, ovšem realita byla jiná. Výkony mužstva v následujících zápasech nebyly nijak přesvědčivé a nutno si přiznat, že jsme kolikrát vyhráli o gól především díky fotbalovému štěstí,“ konstatoval Stanislav Daněk.

V rámci svého proslovu připomněl podzimní tahouny týmu M. Valentu, R. Vavřinu a V. Boumu, k nimž po jarní části sezony přiřadil dalšího borce. „Ještě jako divák jsem k němu měl po několik let spoustu kritických připomínek, ale v této sezoně mě přesvědčil o opaku. Přemýšlel jsem o tom, čím to bude, a došel jsem k názoru, že ho fotbal naučili hrát kluci z mladší přípravky, které ve Spartě Kutná Hora trénuje,“ odhalil Stanislav Daněk s úsměvem jméno pravého obránce L. Hájka. 

„Ještě bych chtěl pochválit jednoho hráče, ale raději ho nebudu jmenovat, aby mu sláva nestoupla do hlavy,“ naznačil mezi řečí kouč. Pozorní posluchači se jistě dovtípili, že měl na mysli opět brankáře M. Valentu, který svůj tým v mnoha případech svými výbornými zákroky podržel!

A protože se slušelo poděkovat i celému úspěšnému mužstvu, realizačnímu týmu a především trenérovi, ujal se toho za výkonný výbor sekretář oddílu L. Hájek. „V sezoně jsme u několika hráčů narazili na problém jejich nevytíženosti v sestavě, ale na obranu trenéra musím říct, že od výkonného výboru dostal za úkol postoupit zpátky do třetí třídy a podle toho se zařídil, i když rovněž já si dokážu představit, že v některých případech se měli náhradníci dostat na hřiště dřív,“ zaznělo také v děkovné řeči Luboše Hájka.

Nyní už bude zase jenom na hráčích a funkcionářích Sokola Červené Janovice, jestli v případě jejich působení ve III. třídě nepůjde jenom o epizodní roli. Každopádně mužstvo je nezbytné zkvalitnit. „V letní přestávce bychom chtěli přivést do týmu minimálně dvě nové posily, ale hlavně se chceme zaměřit na své vlastní odchovance, které máme na hostování,“ uvedl pro Kutnohorský deník předseda klubu Radek Vavřina a dodal: „Ve třetí třídě bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo hrát klidný zlatý střed tabulky. Doufáme, že se vyhneme bojům o záchranu." (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.

 

Náhledy fotografií ze složky 2013-06-22 Oslava postupu do třetí třídy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář