Jdi na obsah Jdi na menu
 


Staronový šéf okresní kopané vyhrál volby na celé čáře

6. 2. 2013
Z volební valné hromady Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. Foto: Luboš HájekVolba nového předsedy byla ve středu 6. února ostře sledovaným bodem programu valné hromady Okresního fotbalového svazu Kutná Hora. Podle očekávání delegáti podpořili dosavadního šéfa kopané na Kutnohorsku.

Dušan Roubíček dostal důvěru od třiceti z pětatřiceti přítomných zástupců oddílů a suverénně zvítězil před Lubomírem Ledvinou a Radkem Pařezem.

Ten se nemohl schůze v zasedací místnosti Zemědělské agentury ČR v Benešově ulici v Kutné Hoře zúčastnit údajně kvůli nemoci a jenom poslal vzkaz po delegátovi ze suchdolského klubu. „Nepřijde. Má vysokou horečku - devětatřicet a stahuje kandidaturu,“ tlumočil Emil Novotný.

Předseda volební komise Petr Heřmánek si chtěl tato slova telefonicky ověřit, ale nepodařilo se mu s dotyčným kandidátem spojit. Hlasovací lístek proto po několikaminutové diskuzi zůstal beze změny, a předsedou se tedy klidně mohl stát i Radek Pařez.

Na jeho adresu Jiří Krátký z SK Kluky trefně poznamenal: „Opakovaný vtip přestává být vtipem.“ Jemu i dalším pamětníkům se totiž vybavila situace z března roku 2005, kdy se Radek Pařez také vzdal kandidatury na předsedu těsně před samotným hlasováním.

Pokud někdo z účastníků valné hromady s hlasem rozhodujícím měl ještě dilema, koho zvolí šéfem okresní kopané, hodně mu napověděly proslovy.

První se představil Lubomír Ledvina. Z jeho nevýrazného a „neúderného“ vyjádření vyplynula zejména snaha delegovat na zápasy trojici rozhodčích a vylepšit systém mládežnických soutěží, a to i opětovným zveřejňováním výsledků a tabulek u přípravek.

Jako daleko lepší řečník se prezentoval Dušan Roubíček. Na něm bylo rozhodně vidět, že v předvolební přípravě nic nepodcenil a dobře se připravil. „Předseda sám nic nezmůže, to je utopie. Je potřeba mít za sebou tým spolehlivých lidí. Znamená to i posilovat komise a zapojovat funkcionáře do krajských struktur,“ naznačil mimo jiné Dušan Roubíček.

Již uvolněněji hovořil po vyhlášení výsledků volby předsedy, kde přesvědčivým způsobem uspěl hned v prvním kole. „Uplynulých tři a půl roku nebylo jednoduchých. Budu se snažit, aby těch hraničních situací, kdy jsme nenašli společnou řeč, bylo co nejméně. Rozhodně děkuji za podporu. Cítím ji,“ uvedl v děkovné řeči staronový předseda Okresního fotbalového svazu Kutná Hora.

Dušan Roubíček před volbou rozšířeného výkonného výboru pak ještě sdělil jména kandidátů, s kterými by rád spolupracoval. A nutno říct, že delegáti jeho přání až na jednu výjimku vyhověli. Jak se totiž později ukázalo, na úkor doporučovaného Ladislava Rajma se do výkonného výboru nakonec dostal Jan Ďoubal.

S přibývajícím časem se začali delegáti stále častěji dívat na hodinky s tím, že brzy začne přátelské utkání české fotbalové reprezentace v Turecku. Nebylo tedy divu, že valná hromada nabrala velmi rychlé tempo a poslední volba členů revizní komise se stala už pouhou formalitou. Dokonce hlasovalo o pět lidí méně než v předchozích dvou případech.

Fakta z volební valné hromady

Účast: Žádného zástupce nevyslaly FK Kavalier Sázava, FK Uhlířské Janovice, Slovan Horky, Sokol Kačina, Sokol Močovice. Jako člen výkonného výboru nemohl hlasovat Lubomír Ledvina (žádný další zástupce z Rozvoje Křesetice nebyl k dispozici). Jako člen revizní komise nemohl hlasovat Jiří Král (žádný další zástupce ze Sokola Záboří nad Labem nebyl k dispozici). Zástupce TJ Soběšín neměl delegační list od oddílu. Hlas rozhodující tak mělo celkem 35 delegátů.

Předsedající: Miloslav Pospíšil.

Složení mandátové komise: Eduard Herda (předseda), Iva Šandová, Marie Reimannová.

Složení volební komise: Petr Heřmánek (předseda - FC Bílé Podolí), Petr Poklop (Sokol Malín), Luboš Hájek (Sokol Červené Janovice), Roman Kalaš (SK Nepoměřice).

Složení návrhové komise: Libor Koleček (předseda), Václav Pudil, František Onderka.

Volba předsedy OFS: Dušan Roubíček (Sokol Chotusice) - 30 hlasů. Neuspěli: Lubomír Ledvina (Rozvoj Křesetice) - 4 hlasy, Radek Pařez (Sokol Družba Suchdol) - 1 hlas. Počet odevzdaných hlasovacích lístků: 35, z toho neplatných 0.

Volba členů výkonného výboru: Václav Vondra (FK Čáslav o.s.) - 33 hlasů, Miroslav Zvolánek (Sokol Malín) - 33 hlasů, Vladimír Šturm (FC Bílé Podolí) - 31 hlasů, Karel Mikeš (Star Tupadly) - 29 hlasů, Lubomír Tvrdík (Sokol Zbraslavice) - 28 hlasů, Martin Jansa (SK Církvice) - 26 hlasů, Zdeněk Čáp (Sokol Hlízov) - 21 hlasů, Jan Ďoubal (Viktoria Sedlec) - 19 hlasů. Neuspěli: Ladislav Rajm (Sokol Chotusice) - 17 hlasů, Lubomír Ledvina (Rozvoj Křesetice) - 13 hlasů, Radek Pařez (Sokol Družba Suchdol) - 3 hlasy. Počet odevzdaných hlasovacích lístků: 35, z toho neplatných 1.

Volba členů revizní komise: Josef Kasal (Sokol Horušice) - 30 hlasů, Emil Novotný (Sokol Družba Suchdol) - 30 hlasů, František Onderka (Sparta Kutná Hora a.s.) - 29 hlasů. Počet odevzdaných hlasovacích lístků: 30, z toho neplatných 0. (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem, více fotografií najdete také ZDE, další informace si přečtěte ZDE a také ZDE.

 

Náhledy fotografií ze složky 2013-02-06 Valná hromada OFS Kutná Hora

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sám voják v poli?!

(Nadsamec, 8. 2. 2013 23:20)

Ďoubal byl jediná kaňka v Roubíčkově ideálním scénáři VH. Může jim šlapat na pérka, ale sám nic nesvede. Mohl by třeba najít spojence, protože Šturm nebo Vondra se určitě nebudou chtět vodit jako loutky. A je tu ještě přelétavý Jansa. :-) Když na něj nezbyde funkce, bez odezvy to jistě nenechá. Takže hurá na zteč! :-D

Re: Sám voják v poli?!

(Ceasar, 9. 2. 2013 20:44)

Copak Xaver Rovina - to je takový bazilišek. :-) Zůstane místopředseda OFS?

VH

(delegát, 8. 2. 2013 17:31)

na celé čáře to úplně nebylo. Když předseda vyzval, aby mu tam delegáti navolili kolegu z Chotusic Rajma a našlo se 18 oddílů, které k tomu nepřihlédly a provolily J. Ďoubala