Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kačina byla v letní přípravě příjemným soupeřem na rozehrání

18. 8. 2013

Poslední zápas v rámci letní přípravy červenojanovičtí fotbalisté ovládli s přehledem a v odvetě přidali Kačině na jejím hřišti další dva góly oproti minulému týdnu, kdy se do sítě soupeře trefili dvakrát.

neděle 18. srpna 2013 od 16 hodin
Kačina - Červené Janovice 0:4 (0:3)

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekÚvod zápasu patřil hostům, ti se tlačili do zakončení především přes levou stranu díky Z. Schneiderwindovi, který dělal protihráčům velké problémy. Kačina hrozila pouze z rychlých protiútoků, ale žádným z nich se nepodařilo přímo ohrozit brankáře R. Houdka.

Červené Janovice se ujaly vedení v polovině prvního poločasu po střele J. Červinky z uctivé vzdálenosti, která překvapivě skončila v síti. Branka dodala hostujícímu mužstvu dávku sebevědomí. V dalších šancích se tak po samostatném úniku zakončeným hokejovým blafákem nemýlil Z. Schneiderwind a o chvíli později i R. Vavřina, jehož hezky uvolnil J. Víta. Ostatní příležitosti do poločasové přestávky řešili hosté, například T. Kropáček, buď nepřesně, nebo je pochytal brankář.

Do druhé půle vstoupil tým, který byl blíže k vítězství, o něco vlažněji a dopřál nebezpečnějšímu soupeři několik šancí. Všechny ovšem lapil pozorný R. Houdek, jenž se blýskl několika pěknými zákroky. Skóre se změnilo opět až díky Z. Schneiderwindovi, a sice po povedeném zpracování centru na velké vápno, kličce obránci a střele k tyči.

Kačina se pak nadále snažila zaznamenat alespoň čestný úspěch, ovšem bez úspěchu. Červenojanovičtí fotbalisté tak mohou vstoupit do nové sezony s klidem a pohodou na kopačkách.

V dresu hostujícího celku se objevili tři „nováčci", kteří se do sestavy zapojili po delší odmlce: dvougólový Z. Schneiderwind se vrátil z hostování ve Žlebech, I. Hájek se blýskl zpracováním přihrávky na padesát metrů a několika průniky po pravé straně hřiště a R. Sedláček ve druhém poločase úspěšně vypomohl obraně.

Po zápase většina červenojanovického mužstva obsadila nezanedbatelnou část přilehlé hospody na Kačině, aby hromadně oslavila výhru a závěr letní přípravy, což nadchlo především posilu P Holého. Snad takto všichni budou oslavovat i příští týden po prvních mistrovských utkáních áčka s Hlízovem a béčka s Křeseticemi B.

Branky: Z. Schneiderwind 2, J. Červinka, R. Vavřina. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: R. Houdek - T. Menšík, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - T. Kropáček, P. Holý, J. Víta, D. Uher - J. Červinka, Z. Schneiderwind. Průběžně střídali: I. Hájek, R. Sedláček, R. Vavřina, D. Dvořák. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Hlízov (sobota 24. srpna od 17 hodin). (tk, rv)

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář