Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neochota udělat rychlejší krok se v Církvici hodně vymstila

8. 3. 2014

Varovným mementem pro červenojanovické fotbalisty začínají být před zahájením jarní části sezony přátelské zápasy s Církvicí. Stalo se tak tomu v loňském roce a ještě výraznější to bylo tentokrát.

sobota 8. března 2014 od 14 hodin
Církvice – Červené Janovice 6:0 (3:0)

Přátelské utkání Církvice - Červené Janovice 6:0 (3:0). Foto: Šárka BoumováHned první gól v úvodu utkání jakoby předznamenal, jak bude vypadat rozložení sil na hrací ploše. Brankář M. Valenta s předstoperem T. Dvořákem si tak dlouho dávali přednost v tom, kdo odkopne míč do bezpečí, až se ho zmocnil protihráč a pohodlně skóroval do úplně odkryté svatyně.

V pohodě hrající domácí mužstvo protivníka z vyšší soutěže jednoduše přehrávalo, stačilo k tomu jenom běhat a bojovat, což hostům dělalo obrovské potíže. „Zatímco u soupeře se pohybovalo všech deset hráčů v poli, u nás jenom ten, který měl míč,“ komentoval v poločasové přestávce výkon svého celku Radek Vavřina, který kvůli bolesti nateklého kolena nemohl nastoupit a alespoň se ujal praporku asistenta rozhodčího.

Kromě něj chyběla červenojanovickému týmu i řada dalších hráčů - například B. Laudát, L. Červinka, L. a T. Menšíkovi, P. Holý a další (vypomoci tak musel hráč zbraslavického béčka R. Blažek), ale to nemůže být omluva, protože školácké chyby a až na výjimky především již zmíněná neochota udělat rychlejší krok je „smrtící“ kombinace pro sebelepší sportovní kolektiv.

Nabuzená Církvice, která v zimní přestávce také zaznamenala změnu na trenérském postu - J. Vraného vystřídal V. Kicner, se pak přes přetíženou obranu snadno dostávala do šancí a náležitě jich využila. Zejména mladí středopolaři D. Vraný a J. Jungwirth dostali až příliš mnoho místa a času, aby své záměry zdárně realizovali. Nebylo potom žádným překvapením, že výsledkem souboje po podzimu desátého celku ze čtvrté třídy a osmého týmu ze třetí třídy byl šestigólový debakl papírového favorita.

Červené Janovice tedy nezaznamenaly ani čestný úspěch, i když příležitosti na to rozhodně měly. Jejich nejaktivnějším střelcem byl R. Menšík, avšak ani jeden ze svých minimálně čtyř pokusů tentokrát nedovedl do úspěšného konce.

„Takhle dostaneme v Hlízově osmnáct gólů,“ s obavami vyhlížel červenojanovický trenér Josef Víta po utkání první ostrý start. Naopak se mu moc líbil výkon Církvice. „Na rozdíl od nás hrála velmi dobře, a pokud s takovou hrou vydrží, dlouho ve čtvrté třídě nezůstane,“ dodal.

Branky: D. Vraný 3, J. Jirout, J. Jungwirth, J. Křížek. Rozhodčí: J. Lietavec (Církvice).

Č. Janovice: M. Valenta -  L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, R. Blažek - J. Laudát, D. Uher, F. Zoufalý, J. Červinka - J. Víta, R. Menšík. Střídal: I. Hájek. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Hostovlice - Č. Janovice (sobota 15. března od 14 hodin). (lh)

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský