Jdi na obsah Jdi na menu
 


Střelci gólů měli svou úlohu tentokrát značně usnadněnou

11. 8. 2013

Přátelské utkání Křesetice - Červené Janovice 3:2 (2:1). Foto: Pavla HájkováCo gól, to haluz. Takto by se daly s jistou dávkou nadsázky označit téměř všechny branky, které padly v přátelském fotbalovém duelu mezi Křeseticemi a Červenými Janovicemi. S jednou výjimkou.

Mužstvo, které se radovalo z úspěšné trefy, totiž ve čtyřech z pěti případů využilo značného přispění soupeře. Tento výčet načal L. Hájek, když poznal záludnost vysoké trávy a podhuštěného míče. Místo aby ho poslal do bezpečí v podobě přihrávky brankáři M. Valentovi, jak měl v úmyslu, jen ho přišlápl a M. Ptáčník pak už měl cestu za prvním gólem zápasu usnadněnou.

Odpověď Červených Janovic však na sebe nenechala dlouho čekat: D. Uher po přihrávce L. Hájka vyzkoušel z uctivé vzdálenosti pozornost brankáře M. Krejčíka a hle, bylo vyrovnáno. Strážce křesetické svatyně vzápětí svou chybu napravil, když chytil tutovku J. Červinkovi.

Ještě do poločasové přestávky strhl domácí tým vedení opět na svoji stranu, a sice díky vlastnímu gólu V. Boumy. Této situaci ale podle ohlasů z červenojanovického tábora předcházel neodpískaný útočný faul na J. Laudáta.

Až když se skóre měnilo počtvrté, bylo to po vypracované kombinační akci, kterou po spolupráci s T. Kropáčkem završil P. Holý svou premiérovou trefou za Červené Janovice.

Remíza však stejně jako před týdnem na Kaňku nebyla hostujícímu celku souzená a rozhodnutí opět přinesla zajímavá situace. Na hranici šestnáctky se srazili V. Bouma a O. Menšík, který se svému spoluhráčovi začal omlouvat, měl starost, jak to s ním vypadá, a přestal hrát. Míče se následně zmocnil R. Veselý a pak už pro něj nebylo vůbec těžké překonat gólmana M. Valentu.

Červenojanovičtí fotbalisté se sice potom ještě dostali do pár slibných šancí na vyrovnání, ovšem ani po střelách R. Vavřiny, P. Holého či J. Červinky se už výsledek nezměnil.

Branky: M. Ptáčník, vlastní, R. Veselý - D. Uher, P. Holý. Rozhodčí: L. Ledvina (Křesetice).

Č. Janovice: M. Valenta - J. Laudát, V. Bouma, D. Uher, B. Laudát - T. Kropáček, P. Holý, M. Liberský, O. Menšík - V. Menšík, J. Hájek. Průběžně střídali: J. Červinka, L. Červinka, L. Hájek, R. Vavřina. Mužstvo vedli: O. Menšík, R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Malín (sobota 17. srpna od 17 hodin). (lh)

Prohlédněte si fotogalerii pod článkem.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář