Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalisté se na silvestrovském běhu nenechali zahanbit

31. 12. 2013

Z 29. Silvestrovského běhu ve Svatém Mikuláši. Foto: Pavla HájkováNa startu 29. Silvestrovského běhu ve Svatém Mikuláši nechybělo v úterý 31. prosince ani několik fotbalistů. Své zastoupení tam měly Sokol Kačina, Sparta Kutná Hora, FK Čáslav a také Sokol Červené Janovice.

Na zhruba šestikilometrovou trať se podruhé vydal L. Hájek a spolu s ním také daleko zkušenější závodníci J. a M. Radovi, kteří například ve čtvrtek 26. prosince absolvovali Štěpánský běh v čáslavském lesoparku Vodranty.

Starší z bratrů sice letos poprvé startoval ve veteránské kategorii 36 a více let, ale vůbec to nebylo znát. Jeho čas totiž patřil celkově k nejlepším. „To se dalo čekat,“ špitl mu při gratulaci po návratu z nejvyššího stupně vítězů „spolubojovník“ Luboš Hájek.

Z 29. Silvestrovského běhu ve Svatém Mikuláši. Foto: Pavla HájkováTen zaostal za svou loňskou premiérou o osm sekund, přitom podle svých slov předtím trochu potrénoval. „Na rozdíl od minulého roku jsem si kvůli silvestrovskému běhu třikrát zaběhal okolo Malína a Sedlce. Přesto jsem dosáhl o osm vteřin horšího času, ale na druhou stranu mi teď bylo o rok víc, takže se to vyrovnává,“ usmíval se Luboš Hájek.

On i J. Rada měli v 29. Silvestrovském běhu ve Svatém Mikuláši navíc komu fandit, i když vzhledem k tomu, že odstartovali už před začátkem dětských kategorií, tak u toho nemohli přímo být. Jejich děti se utkaly v kategorii do 6 let: T. Hájek doběhl na prvním místě a K. Radová skončila čtvrtá. V kategorii do 10 let pak závodil M. Hájek, který se po loňské druhé příčce musel tentokrát spokojit s pátou pozicí.

L. Hájek navíc jako trenér starší přípravky Sparty Kutná Hora měl na trati další želízka v ohni. Více o tom si můžete přečíst ZDE.

Celkem v hlavním závodě startovalo 37 běžců, včetně pěti žen a jedenácti veteránů. Absolutním vítězem se stal český reprezentační běžec Dominik Kubec ze Zbraslavic. (lh)

Časy dospělých „zástupců“ Sokola Červené Janovice

Kategorie do 35 let včetně (délka tratě 5280 metrů)
Martin Rada - 21:43 minut
nejrychlejší čas - 17:27 minut (Dominik Kubec)

Kategorie 36 a více let (délka tratě 5280 metrů)
Jan Rada - 20:37 minut (nejrychlejší čas)
Luboš Hájek - 28:43 minut

Více fotografií a celková pořadí jednotlivých kategorií najdete ZDE.

Staňte se fanoušky TJ Sokol Červené Janovice na Facebooku! Foto: Martin Liberský

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář